Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Wc By Kyniek - Final Release? :/

Rekomendowane odpowiedzi

w końcu nie siedzimy z oczami w kiblu a przed monitorem ;)

A co do tego bloczka na grafikę co ma 361 pinów to weź Kyniek wydziergaj jakąś zapinkę na CPU bo zainteresowanie jego wydajnościa napewno jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za bloczki na mosfetach, trochę kosmetyki i będą całkiem konkretnie wyglądały. Estetyka całości leży i kwiczy, ale jak rozumiem chodziło o pokazanie złożonego ukłądu z taką ilością bloków.

 

Natomiast rozwala mnie nazwa tematu - ostatnio jakiś chory zalew makaronizmów na forum :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tyle bloków i jeszcze tyle wentylatorów potrzebnych ? Bez sensu.

Nie podoba mi się. Dwa rodzaje węży, ogólnie brzydko, i nie przemyślany układ wg mnie.

 

Niektóre bloki robione własnoręcznie i to się akurat chwali. Szkoda że nie pokazałeś układu, gdzie by były Twoje nowe bloczki, bez topów z plexi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

@oskaro

 

układ jest przemyślany bardziej niż Ci się wydaje - w dwóch miejscach powietrze wlatuje do budy - przez chłodnicę i przez wentyl na okienku pozostałymi miejscami wylatuje - wentylatory są by nie było żadnych przypadkowych rchów powietrza - dziśki takiemu zoorganizowaniu przez pół roku w środku ani gram kurzu się nie nazbierał :)

 

 

a kolor węża.... przyczna prozaiczna - zabrakło mi zielonego :blink: przy najbliższych zakupach dokupie zielony i już będzie taki sam wąż w całym układzie :)

 

bloki na mosfety planuje oddać przy najbliższej okazji d nilkowania więc i one będą harmonizowały z całością.

 

 

Acha - co do wydajności tego bloczka z 361 pinami... narazie poprostu nie chce mi się cokolwiek robić przy układzie :P więc go nie wymontuję i nie przerobię na CPU w najbliższym czasie ;) ze statych porównań wiem że jest o 1-1.5C gorszy od Storma na Bartonie 2500@2500MHz 2.1V podczas gdy reszta bloków z Prisonem Pro V1 na czele była gorsza o ok. 3-4C, PowerX był gorszy o 4.5C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czepianie sie o to, że wentyle sa innych firm, czy bloki inne, to jakaś paranoja i szukanie dziury w całym.

Słoneczko moje, inaczej oceniasz domek wybudowany przez amatorów, a inaczej przez profesjonalną ekipę budowlaną. Tym pierwszym można wybaczyć i wybacza się dużo, tych drugich nie stać na szkolne błędy, o ile chcą dalej nazywać się "pr0".

 

A tutaj - no choćbyś wypalił wagon haszyszu, zauważysz, że cały układ wygląda jak zbieranina tego, co akurat poniewierało się na półce. Plus za dużą ilość bloków, ale minus za dobór tychże. Plus za rękodzieło, minus za gotowca, w dodatku od konkurencji. Można by tak długo, ale to właśnie dlatego, że autorem układu nie jest byle jonas z kiblem na śmieciowych klockach. Choć tak to wygląda, niestety.

 

Kyniek - jeśli dobrze wyczytałem, wentylatory na chłodnicy wieją do góry, n'est-ce pas? Więc po co na nich filtry przeciwkurzowe? Powinny być po stronie ssącej.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez przesady, to że ktoś robi bloki nie znaczy że potrafi ładnie i dobrze złożyć kibel. Przykładów podobnych można tutaj przytaczać wiele, np. mechanik może sie znać na samochodach wyśmienicie, ale to nie znaczy od razu, że jest świetnym kierowcą, albo osoba która pisze scenariusz do filmu nie bedzie potrafiła odegrać ról tak jak by to zrobił aktor ... itp itd

A najlepszym przykłądem jest chyba Misiu15ego który po tylu latach robienia bloków chyba nadal kompa chłodzi powietrzem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

I nie wiem czemu czepiacie się tego bloku na nb.. Kupił sobie blok za kupe kasy a teraz go ma nie używać bo nie jest homemade z jego ręki? :omg: Wiadomo mógł zrobić to lepiej ale nie przesadzajcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepianie tu jest większe bo chodzi tu o producenta... tak jakby producenci Vipera jeździli Ferrari ...gdy składa kibel user który wszystko kupuje to nie jest nic dziwnego w różnorodności firm ... tu jest inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

@ Arni Czy ten fakt jest na tyle ważny? Jak dla mnie nie. Owszem mogł pokusić się o wszystkie swoje bloki ale jak ma mieć wolny blok inno którego kupił za sporą sume to czemu nie miałby go wykorzystać? Po co ma leżeć i się marnować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...