Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Waszych mobasach tez wysteouje cos takiego po wlaczeniu PC, ze sie niby zalacza na 2sek. i zaraz wyłącza... Po czym po jakichś 3 sek. nastepuje dopiero wlasciwy start? Kazdy kto ma mobo na P35 podobno ma ten problem :hmm: Zna ktos moze przyczyne?

 

I jeszcze jedno. W P5K Dlx i przy Crucialach Ballistix moge umiescic ramy tylko w Sloctach 1 (żółty) i 2 (czarny) - jak wiadomo działają wtedy w single channel. Jak wstawie do dwóch żółtych komp w ogóle nie wstaje :/ A jak do czarnych to działa, ale jak podkręcę FSB choćby o 10MHz to już sie winda nie ładuje?

Jaki moze byc powod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Waszych mobasach tez wysteouje cos takiego po wlaczeniu PC, ze sie niby zalacza na 2sek. i zaraz wyłącza... Po czym po jakichś 3 sek. nastepuje dopiero wlasciwy start? Kazdy kto ma mobo na P35 podobno ma ten problem :hmm: Zna ktos moze przyczyne?

Normalka - jesli cos jest nie tak z ustawieniami biosu to przywraca ustawienia na których komp ruszy (Ty ma pewnie problem z pamieciami - patrz nizej)

I jeszcze jedno. W P5K Dlx i przy Crucialach Ballistix moge umiescic ramy tylko w Sloctach 1 (żółty) i 2 (czarny) - jak wiadomo działają wtedy w single channel. Jak wstawie do dwóch żółtych komp w ogóle nie wstaje :/ A jak do czarnych to działa, ale jak podkręcę FSB choćby o 10MHz to już sie winda nie ładuje?

Jaki moze byc powod?

Timingi trzeba ustawić recznie, na auto sie gubi. Sprawdź tez napiecie ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka - jesli cos jest nie tak z ustawieniami biosu to przywraca ustawienia na których komp ruszy (Ty ma pewnie problem z pamieciami - patrz nizej)

 

przeciez to samo dzieje sie nawet jak wszystkie ustawienia sa ok ;). to samo przeciez jest na i965, i975... i ponoc odpowiada za to ich9 ktore po zmianie ustawien musi sie restartnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co ty...za każdym razem???? Ja mam asrocka na 945 i jak przesadze z oc (co w asrocku oznacza fsb > 330 MHZ :) ) to wyłącza się właśnie tak jak kolega wspomniał wyżej.

Ale jak wszystko jest ok to nie powinno tak sie resetować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam że sie tak wcinam, ale właśnie kupuję zestaw i zdecydowałem sie na p5k nie mogę tylko podjąć decyzji czy dlx czy -e wydaje mi sie że opisujecie tu tylko dlx czy w takim razi opłaca sie kupić wersje p5k-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z memkami juz ok. Dzieki Yin-Yang ;)

 

Powiedzcie mi jeszcze na jakim napieciu powinienem poscic pamieci nominalnie bez OC? Bo to D9-ki i podobno potrzebuja duzo V?

Odpowiedź jest oczywista - na najniższym jakie gwarantuje stabilność (na etykiecie powinny znajdować sie jakieś zalecenia producenta)

Należy wziąć pod uwage spadek napięcia jakie jest rzeczywiście podawane na pamięci od tego które ustawisz w biosie - konieczne wiec bedzie przetestowanie kilku wartosci.

Dla przykładu ja mam ustawione w biosie 2,25V - timingi jak w sigu

witam

przepraszam że sie tak wcinam

Ależ nie ma za co :)

Zerknij na post 98 i 104

Edytowane przez Yin-Yang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga para ae poszla w ruch.

 

pierwszy szybki wyniczek...

 

Dołączona grafika

 

chyba niezle :).

 

Dołączona grafika

 

drugi tez niezgorszy. jade dalej ;).

 

Dołączona grafika

 

tu gdzies juz blisko konca, przynajmniej na 2,5v. poza tym sys bootuje max na 1180. wyzej juz tylko setfsb daje rade.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam że sie tak wcinam, ale właśnie kupuję zestaw i zdecydowałem sie na p5k nie mogę tylko podjąć decyzji czy dlx czy -e wydaje mi sie że opisujecie tu tylko dlx czy w takim razi opłaca sie kupić wersje p5k-e

ja bym bral P5K-Deluxe sam posiadam i jestem zadowoalony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka. sprzęcik dzisiaj do mnie dotarł :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

do tego mam 6300 :)

ide montować i testować, wyniki będą później

 

ceny (w euro):

p5k - 123,06

gskill NQ 2048 - 87,19 (załapałem sie przed podwyżką :) teraz są po 109 EDIT 95, wczoraj były po 109 )

chieftec 450W - 45.41

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temperatury płyty głównej? Mi w spoczynku stoi na 45 st. C., przy wysiłku dochodzi do ponad 50 st. C.! Mam 2 wentylatory w obudowie.

Qurde przedni powinien chyba zasysać powietrze, a nie wypuszczać?

Przedni i tylny wyciągaja powietrze? W środku bedzie próżnia :lol2:

Problem z temp płyty? Podane jak na tacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo. troche dzisiaj pokręciłem :)

 

VCPU - 1,375V bios ; 1.3V win ; 1,28V stres (musze miernik pobrać)

VDDR - 2,1V

VNB - 1,4V

 

Dołączona grafika

 

W sumie liczyłem na fsb 450 i jest. Na NB mam wentyl z celerona D, skręcony speedfanem do 50-70 %

Na cpu Frezer 7 pro

 

Pewnie pójdzie więcej ba napięcia jak widać ekstremalne nie są.

Potem zapodam jakieś foty jak to w budzie wygląda.

 

edit: foteczki http://szpachla3.fotosik.pl/albumy/218064.html

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (moj pierwszy post na forum) :P

Otoz powoli wymieniam komputer (nie pytajcie na czym teraz siedze :D). Wiec zestaw ma sie zmiescic w 3350 (bez budy, dysku i dvd)

Zlozylem takie cos:

- E4300

- 2x1GB Goodram PRO 900Mhz

- Corsair 520W

- Scythe Infinity

- EVGA 8800GTS 640

Generalnie zostaje mi okolo 550-650 zloty na plyte główna. Na poczatku zastanawialem sie nad P5WH Deluxe, fajne bajery, wystarczajace OC itd itp, potem wybor padl na P5B Deluxe, troche taniej i niby lepiej, dobre OC/ Ale przegladajac cenniki napotkalem na ASUS'a P5K-E czyli tanszy odpowiednik wersji Deluxe. Wyczytalem w tym topicu, ze rozni sie chlodzeniem i troche slabszym zasilaniem. Teraz nasuwa sie moje pytanie! Czy warto doplacac przeszlo 120 zloty do wersji Deluxe?(apollo.pl) Moje wymagania to przedewszystkim cisza, stabilna praca i wyciagniecie z procka 3.2Ghz przynajmiej. Wiem, ze moglbym to wycisnac na P5B ale prawda taka, ze ja rzadko modernizuje kompa i wizja wymiany proca na Peryna baardzo mnie kusi (sam koszt procesora, bez koniecznosci wymiany plyty). Pytanie sprowadza sie do tego czy jest az tak ogromna roznica miedzy wersja E a Deluxe zeby az doplacac 120 zloty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (moj pierwszy post na forum) :P

Pytanie sprowadza sie do tego czy jest az tak ogromna roznica miedzy wersja E a Deluxe zeby az doplacac 120 zloty?

Widać że czytać sie nie chciało a to bardzo pasjonująca lektura :wink: .... coś koło postu nr 100 bedziesz miał odpowiedź na swoje pytanie

(z PCLaba'a "dziecię"?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety musze cie zdziwiac ale przed napisaniem pierwszego posta przeczytalem ten topic. I dalej nie mam odpowiedzi.. Liczylem na cos w stylu "dla kogos kto nie potrzebuje extreme oc nie warto doplacac tych 120 zloty" albo "tak, te dodatkowe radiatory na mosfetach zdecydowanie sie przydaja nawet przy malym oc, wiec warto doplacic" ale nie, lepiej odrazu naskoczyc na kogos ;-) A tak w ogole to nie jestem z PCLaba i nie dziecie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem P5K Dlx jakiś czas a teraz mam P5K "Vanilla" (Thx Chaos :D) czyli najtańszy golas.

Refleksja jest taka : P5K ubogi do bólu monitoring napięć, gorsze prowadzenie pamięci niż na Dlx - poza tym pamięci nie skalują się w ogóle przy wyższym Vmem :(

Vdroop na P5K Vanilla spory, za to Vmem lekko wyższe niż ustawione w biosie (ustawiamy 2,40V a miernik pokazuje 2,45), podobnie z Vmch

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety musze cie zdziwiac ale przed napisaniem pierwszego posta przeczytalem ten topic. I dalej nie mam odpowiedzi.. Liczylem na cos w stylu "dla kogos kto nie potrzebuje extreme oc nie warto doplacac tych 120 zloty" albo "tak, te dodatkowe radiatory na mosfetach zdecydowanie sie przydaja nawet przy malym oc, wiec warto doplacic" ale nie, lepiej odrazu naskoczyc na kogos ;-) A tak w ogole to nie jestem z PCLaba i nie dziecie ;P

Pytanie w nawiasie było dla kogoś kto dziś zadał identyczne pytanie na Labie i był w pewien hmm... zakamuflowany (22 pkt regulaminu Laba) sposób odesłany własnie tutaj - jesli to nie Ty to nie zrozumiesz :rolleyes:

Odpowiedzi są, tylko podane w mniej oczywisty sposób niż sie spodziewałeś. Btw mosfetów - są ciepłe...bardzo ciepłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z innego forum, Nvision, tez jako nolf ;-) Co do plyty, w sumie w tej chwili jestem zdecydowany na E, jednak jesli fundusze pozwola to wezme Deluxe. Nie mam zaufania do MSI albo do Gigabyte (chociaz tej drugiej firmy mialem dwie plytki i zadnych problemow). Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra .. coprawda troche na pająką ;] ale w budzie juz ;] i mobo zyje bo wczesniej mialem male zonki

 

Dołączona grafika

 

ale mobo zyje i ma sie dobrze .. ;] nie lubi wygiec ;]

 

tempy na wc spadly ladnie ...

zara cos zjem .. posprzatam burdel w chacie i biore sie za jakies testy na wodzie ;]

 

musze tylko wiedzeic co trzeba owiewac na tej mobo ...

i powiedzcie mi jaka nagrywarka DVD na sata jest ok bo jak mam prowadzic tasme IDE z samego dolu to juz mi sie goraco robi (ale to moze na PW :) )

 

WITAM SIE OFICJALNIE JAKO POSIADACZ INTELA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostrzeglem w na Xtreeme ;] Hybrydowy pajaczek doczeka sie calej zwodowanej plyty? Bo troche to bedzie sie klocic z Reaperami dla pelni szczescia chyba... :unsure: Nie mowiac o shicie kolo socketu :| Nagrywarke zostaw tylko rozejzyj sie za okraglym kablem ata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostrzeglem w na Xtreeme ;] Hybrydowy pajaczek doczeka sie calej zwodowanej plyty? Bo troche to bedzie sie klocic z Reaperami dla pelni szczescia chyba... :unsure: Nie mowiac o shicie kolo socketu :| Nagrywarke zostaw tylko rozejzyj sie za okraglym kablem ata.

mam okragle

ale to i tak masakra

wykrecic tym kolo mobo pod grafa (GX2 jest w [ciach!] dlugi)

i ciagnac to do góry?

daj spokoj

masakra ..

 

na razie wypuszcze tylem se przez zaslepke kabel IDE i z góry z anteca pociagne zasilanie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile masz V na NB przy 500???

Auto

 

U mnie fsb 500 bez podnoszenia napięć na czymkolwiek.

nie wiem czy wiesz ale na auto samo sie podnosi :P Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...