Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie fsb 500 bez podnoszenia napięć na czymkolwiek.

Niemożliwe. Na bank masz podniesione ale o tym niewiesz :)

 

Auto

no tak, a jak ci 1.7V na NB na auto zapoda ???? Na procu i reszcie też masz na auto?? Chyba lepiej wiedzieć jakie sie ma napięcie na wszystkim :| ? Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy p5k dlx jest godna polecenia? czy jest to lepsza konstrukcja od abita np ip35 pro?

chodzi mi o to aby plyta byla stabilna dobre oc miala i nie sprawiala duzo problemow w codziennym uzytkowaniu. Jak uwazacie pchac sie w abita czy asusa ?

o ta plyte mi chodzi : http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...iFi_AP_Lga775_/

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy p5k dlx jest godna polecenia? czy jest to lepsza konstrukcja od abita np ip35 pro?

chodzi mi o to aby plyta byla stabilna dobre oc miala i nie sprawiala duzo problemow w codziennym uzytkowaniu. Jak uwazacie pchac sie w abita czy asusa ?

o ta plyte mi chodzi : http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...iFi_AP_Lga775_/

zrobisz jak uwazasz. obrocilem juz 3szt p5kdlx i jedna CHYBA ma jakas dziwnosc z kontrolerami sata. moze tylko mi sie wydaje albo pajak na biurku mnie przerasta powoli. devilek mial znow sztuke co z fsb na 430 sie ponoc skonczyla.

 

z mobaska jestem zadowolony bardzo, bezproblemowa plytka jak dla mnie, dobre oc i zero kaprysow. poza tym wyzej bylo o mozliwosci uruchomienia ramek na 1T. o ile to sie sprawdzi, razem z wysokim fsb i memsetem wydajnosciowo p35 pozamiata. zobaczymy co pokaze gemmy z entem na ln2 :D. na kaskadzie bez zarzutow :).

 

wez pod uwage ew. serwis. abit pod tym wzgledem kuleje, przynajmniej w moim przypadku... :/. nigdy wiecej grala i abita :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niewiele,mobas na WC robi lev11 545 fsb,lev7 530,powyżej 1.85VNB freez ,memy też jakoś nie chcą latać 4,5,6,Vddr nic nie daje max 580MHz,więc nie wiem jak to będzie,ale 30L ln2 zakupiliśmy :D

Edit:ryba

na wszystkich,poza 1:1 z oczywistych względów

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niewiele,mobas na WC robi lev11 545 fsb,lev7 530,powyżej 1.85VNB freez ,memy też jakoś nie chcą latać 4,5,6,Vddr nic nie daje max 580MHz,więc nie wiem jak to będzie,ale 30L ln2 zakupiliśmy :D

nie wypowiadam sie, jak dla mnie za wysokie progi...

 

ale trzymam kciuki oczywiscie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niewiele,mobas na WC robi lev11 545 fsb,lev7 530,powyżej 1.85VNB freez ,memy też jakoś nie chcą latać 4,5,6,Vddr nic nie daje max 580MHz,więc nie wiem jak to będzie,ale 30L ln2 zakupiliśmy :D

580 na memkach z jakim dzielnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie mobo ... przymierzam sie do zmiany ale nie wiem jaka mi polecicie ... glownie chodzi mi o to aby moje pamieci w 100% chodzily tak jak nalezy (sygnaturka) zastanawiałem sie nad evga 680i sli i wlasnie nad ktoras z serii p5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy czego oczekujesz ,jak w przyszłości SLI to tylko 680i lub X35(ale to chyba po wakajach),a pamięci rozwiną skrzydła nawet na zwykłym p5b 965,ale na dzisiejsze czasy to chyba tylko p5kdlx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos na strikerze w ogole sie nie rozwineły :(

Ja tam chipsetu NV nie polecam - można go ogarnąć ale wymaga to masę czasu i cierpliwości ...

Męczyłem sie NV i680 4 dni i nic nie wymęczyłem ... mobo ma nawet spory potencjał ale żeby je dostroić to można jajo znieść

Na NV żeby pociągnąć memki trzeba:

- dobrać bios pod pamięci

- dobrać dzielnik (podchodzący pamięciom i biosowi)

- dobrać wszystkie napięcia (do każdego dzielnika nieco inaczej)

- dobrać alphy (też na każdym dzielniku inaczej) ...

 

Dla mnie baaardzo zakręcony chipset

 

P.S.

Faktycznie grzeje się toto potwornie i975/965/P35 to przy tym zimny drań

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba. Mało tego. Trzeba zadbać o lepsze IMO niż fabryczne (i dotyczy to tak samo płyt referencyjnych jak i nie (asus/msi)) chłodzenie NB bo płyty zachowują się mało deterministycznie.

 

Niby chodzi i jest cacy, a na drugi dzień jakiś zonk i sie sypie. Koniec OT z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wutam. Mam zamiar kupic plyte pod c2d. Z tego co w tym topicu wyczytalem to p5k dlx spisuje calkiem niezle, ale nie zamierzam wydawac tyle kasy na plyte, wiec bardziej jestem zainteresowany podstawowa wersja p5k, ale zastanawiam sie czy jest dobra. Nie moge znalezc o niej zadnych testow. Do tego bede mial E6300 no ichcialbym wyciagnac z niego ponad 3 GHz, nie mowie ze 3,5 ale z 3,2 i zeby wszystko bylo stabilne i w ogole. Czy fsb na poziomie 480 da sie spokojnie wyciagnac? A tak w ogole to oplaca sie brac obecnie plyte na p35 ? A moze cos innego polecicie, na czym moglbym wyciagnac fsb na takim poziomie mniej wiecej. Dzieki z gory za rady. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wutamy :)

Płytka fajna jest :) Też mam 6300 i 3,15 GHz robi stabilnie (fsb 450) Powyżej zaczynają sie schodki, ale to pewnie wina proca, pamięci albo napięć. Myśle że gdybym sie pobawił to do 500 by dociągła, z tym że nie chce za dużo V dawać na tajle, bo dopiero ją kupiłem a chciałbym żeby jeszcze troche pochodziła.

Vdroop'a też ma, ale jest pencil mod. Poza tym niczego nie brakuje (no może oprócz portu LPT)

Za tą kasę nie ma sie co zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, znalazłem czym różni się Deluxe od -E.

Ale czym różni się zwykła, goła P5K od P5K Deluxe? Różnica w cenie jest ogromna.

Przewiduję O/C C2D E4400 na tej mobo, Deluxe pod tym względem spisuje się całkiem całkiem, jak więc będzie z P5K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos na strikerze w ogole sie nie rozwineły :(

yotomeczek wytłumaczył :D

 

p5k od strzała robi na def V 500fsb na lev7,po małych modach 1.84V Dołączona grafika

proszę nie sugerować sie tajmami,nie chciało nam sie zmieniać :D .Jedne małe spostrzeżenie,na box cooler fsb 510,na FC 535fsb,na ln2 575.Do dnia dzisiejszego nie wierzyłem w żadne fsb wall ,ale jednak się myliłem :wink: Jedyna rada to obniżanie temp cpu.

 

popraw ent jak cos pokaszniłem,bo wisz....:D

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek wytłumaczył :D

 

p5k od strzała robi na def V 500fsb na lev7,po małych modach 1.84V

proszę nie sugerować sie tajmami,nie chciało nam sie zmieniać :D .Jedne małe spostrzeżenie,na box cooler fsb 510,na FC 535fsb,na ln2 575.Do dnia dzisiejszego nie wierzyłem w żadne fsb wall ,ale jednak się myliłem :wink: Jedyna rada to obniżanie temp cpu.

 

popraw ent jak cos pokaszniłem,bo wisz....:D

U mnie na WC i NB chłodzony fabrycznie ok 510MHz fsb max ...

NIedługo sprawdze na FC

 

Edit

Max na WC 510fsb

 

Max na FC (no może prawie max - bo nie żyłowałem maksymalnie)

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebiąc, wygrzebałem

http://event.asus.com/mb/p5k/spec.html

 

Nie trzeba szukać tak daleko :)

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,41447/

(są teoretycznie dostępne w komputronie już od dość dawna)

 

Myślałem poważnie o tej płytce, ale schodziły (i schodzą) jak ciepłe buły; mi się nie chciało czekać, więc wziąłem podstawowego P5K. Teraz będę zmieniał na dlx'a - głównie ze względu na lepsze chłodzenie.

Edytowane przez matchaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytania:

1. Co to jest ten 'lev' o którym Gemmy tak namiętnie pisze? :)

2. jak sobie radzi P5K/P5Kdlx z netburstem?

ad 1:

 

odpal sobie memseta 3.3 beta 2 albo final i zobaczysz...

 

ad2:

nie mam pojęcia ale chyba na xs były jakieś ostre wyniki ponad 8 ghz na p4 albo celku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vdroop mod :) z tym że zamiast rysować ołówkiem, zmieniasz w biosie.

Nie wiem po co ta opcja jest w biosie p5k. Może kiedyś ją aktywują.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygladam sie temu topicowi troche i ciagle sie zastanawiam. Czy jest sens wymiany mojego asusa p5n32-e na tego p5k deluxe? Jakies korzysci z takiej wymiany beda? Teraz nie uzywam i nie mam zamiaru uzywac SLI wiec moze warto ?.. Plytka sprawia jakies mocniejsze problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygladam sie temu topicowi troche i ciagle sie zastanawiam. Czy jest sens wymiany mojego asusa p5n32-e na tego p5k deluxe? Jakies korzysci z takiej wymiany beda? Teraz nie uzywam i nie mam zamiaru uzywac SLI wiec moze warto ?.. Plytka sprawia jakies mocniejsze problemy?

nie mobaski są bezproblemowe

n P35 masz spokój - memki łatwo i wysoko lecą :), jest całkiem szybkie

Przy P5K (Dlx) i680 to mordęga - wiem bo miałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...