Skocz do zawartości
kziel1

Porządna Klawiatura Dla Gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na razie 3 typy :

 

1. Everglide t-1000

2. Revoltec Fightboard Advanced

3. Zboard Merc (ona jest juz jednak troche przydroga, wolalbym ktoras z tych dwoch wyzej)

 

Od kalwy oczekuje kilku rzeczy :

1. Powinna być wygodna, z dosyć cichymi klawiszami.

2. Możliwość wciśnięcia co najmniej 4 klawiszy na raz

3. Ogólna estetyka i funkcjonalność.

 

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktos z Was poradzil mi ktora z tych klawiatur wybrac lub dal linka do jakies recenzji czy testu, a najlepiej porownania. Licze szczegolnie na pomoc i oceny posiadaczy tych klawiatur. Jeśli jakis inny model z tej polki jest godny uwagi to napiszcie. Dzieki za pomoc !

Edytowane przez kziel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie za bardzo nie znam, ale powiem ci ze z tych trzech to wedlug mnie najlepiej zboarda brac bo to sprawdzona, dobra klawiatura dla graczy, mozna 7 przyciskow naraz nacisnac i ogolnie dobra jakosciowo klawa. Z tych pierwszych dwoch to nie wiem za bardzo ktora lepsza, nie znam ich to ci nie powiem ktora z nich bym wybral. Watpie zebys uzyskal jednoznaczna odpowiedz na tym forum, bo sam pisalem podobne tematy i jednoznacznej odpowiedzi nigdy jeszcze nie uzyskalem :-| Jakbys chcial brac tarantule albo steelkeys to na bank by ci ktos odpowiedzial, a tak to zycze szczescia :-} Niestety jak ktos chce brac sprzet nie high-endowy to musi sie liczyc z dosyc duzym prawdopodobienstwem odeslania do innego tematu lub propozycja przegladniecia forum, nawet jak takiego topicu nie ma (o, chocby twojego :-) ) napisz lepiej na jakims forum dla graczy bo tam sie i znaja i pomoga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze klawy do granie to niezniszczalne Chicony za 10zl albo stare ibmy :)

Chyba ze chodzi o taka multimedialna zabawke, zeby miala duzo przyciskow dodatkowych podswietlenia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze klawy do granie to niezniszczalne Chicony za 10zl albo stare ibmy :)

Chyba ze chodzi o taka multimedialna zabawke, zeby miala duzo przyciskow dodatkowych podswietlenia itp.

Ja najbardziej byłem zadowolony z BTC ( 1997r ) jeszcze na DIN :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj chcialbym spytac, jaka wybrac klawiature do gier i czestego pisania. Chodzi mi o cos do 200 zl, dobrze by bylo jakby byla w miare cicha i komfortowa (Po zabiciu 2 gowienek - Media-Tech Torino i Dexxa Wireless chce wreszcie kupic cos porzadnego).

 

Z gory dzieki,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zwolennikiem klawiaturek ze stajni Microsoft :)

W zasadzie każda będzie dobra i trwała - żonie oddałem swoją Office Keyboard i jest z niej bardzo zadowolona a klawka ma min. 5 lat.

Sam posiadam Zboard'a Merc ale klawiatura numeryczna w tej klawie woła o pomstę do nieba i jej używanie jest MEGA UPIERDLIWE ...

Więc jeżeli nie korzystasz z "numerycznej" to zboard też będzie bardzo dobry bo klawisze wciskają się miło i przyjemnie i nawet po mniej więcej roku użytkowania nic się nie "wyciera", niszczy a pad do grania jest rewelacyjny :]

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie mam zboarda i miałem revolteca więc kupił bym everglide z czystej ciekawości ...

Pod względem klawiszy Zboard i revoltec w zasadzie sie nie różnią i pisze sie na obu jednakowo przyjemnie.

Zboard ma z d**y rozwiązaną klawiature numeryczną i jej używać trzeba ciągle przełączać się z "cyferek" na "ins. delate, end etc" -> denerwujące to jest generalnie. Natomiast pad do gry jest zajefajny :)

Revoltec - klawisze funkcyjne po bokach są programowalne jednak nie jest to tak banalne jak mogło by się wydawać. Natomiast podstawka pod nadgartki jest z super miłego w dotyku gumopodobnego materiału i jest bardzo wygodna.

Everglide - nie miałem ale chyba jako jedyna ma niski skok klawiszy, patent z wyjściem słuchawek oraz wejsciem mikrofonu wydaje się być fajny ale złącze USB to pewnie typowy HUB czyli podłączenie tam myszki zaowocuje jej przycinkami ...

 

Generalnie wydaje mi sie że co byś nie wybrał to będziesz zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze klawy do granie to niezniszczalne Chicony za 10zl albo stare ibmy :)

Chyba ze chodzi o taka multimedialna zabawke, zeby miala duzo przyciskow dodatkowych podswietlenia itp.

Hmm... nie powiedział bym tego, że czikony są nie zniszczalne :D U mnie ostro popekala spacja i enter też coś już nie łapie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze klawy do granie to niezniszczalne Chicony za 10zl albo stare ibmy :)

Chyba ze chodzi o taka multimedialna zabawke, zeby miala duzo przyciskow dodatkowych podswietlenia itp.

no to nacisnij na niej strzałke w przód w lewo i lewy alt, zobaczymy czy zadziała...

to jest główna (jeśli nie jedyna) wada tanich klawiatur, ja szukam jakiejś taniej bez tej wady, ale raczej ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nacisnij na niej strzałke w przód w lewo i lewy alt, zobaczymy czy zadziała...

to jest główna (jeśli nie jedyna) wada tanich klawiatur, ja szukam jakiejś taniej bez tej wady, ale raczej ciężko

Wszystko zależy jak klawisze są "poprzydzielane". Na mojej nie działa strzałka w przód + w lewo + spacja ale w przód + w lewo + "a" już działa - wszystko da się obejść a w droższych klawiaturach też taka kombinacja nie działa ( a w niektórych tanich za 10 PLN tak ) .... więc nie ma zasady że jak kupisz drogą to wszystko będzie chodzić a jak tanią to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lece na mojej ukochanej ergonomicznie złamanej chicony od kiedy mam komputer czyli od 2000 roku i jeszcze mnie nie zawiodła :D. Chociarz są problemy jak sie wciśnie niektóre kombinacje kalwiszy na raz, bodajże alt prawy + strzałka w prawo+ do przodu. Ale to jedyne co zauważyłem :P.

Tak sie przyzwyczaiłem do jej kształtu że pisanie na zwykłych klawiaturach sprawia mi problemy, i boję sie dnia kiedy będe musiał ją wymienić i się przestawić na inny układ klawiszy ;/.

 

P.S. Jeszcze nigdy jej nie czyściłem ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna rzecz ze kto uzywa jako kierunkow strzalek w grach.. przy jednoczesnym uzywaniu myszy to bez sensu dlatego wlasnie wymyslili WASD.

Wymyślili ? ;) Ja po prostu najpierw konfigurowałem sterowanie do "strzałek" ( wtedy raczej myszki się nie używało więc tak było wygodniej) a później do przycisków ASDW aby ręce spoczywały bardziej ergonomicznie/wygodniej. Ale nadal wiele ludzi używa strzałek do FPP , TPP .... ja tylko do gier pokroju NFS:Underground. Więc na pytanie "kto używa kier. jako strzałek ( w grach "z myszką")" - używają ich Ci którzy są mocno przyzwyczajeni i nie idą za bardzo w kierunku postępu ;) ... ja jestem zdania że zawsze trzeba wybierać to co wygodniejsze/lepsze - choć chwilę na przyzwyczajenie czasem trzeba.

 

ps. Aha - ja mam klawiaturę mini więc obie ręce są symetrycznie a jeśli chodzi o te "długie" to może faktycznie "jeden kit" bo albo jedna ręka będzie bardziej skrzywiona w jedną albo w drugą ... a nawet lepiej może być na "strzałkach" - bo klawiaturę można tak odsunąć ( jak ktoś ma miejsce ) aby obie ręce były odpowiednio ułożone .... na "literkach" to niemożliwe bo część klawiatury musiała by być na myszce ( mowa o tych dużych )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywanie WASD ma jeszcze ta zalete ze jest dostep do znacznie wiekszej ilosci przyciskow niz na strzalkach (strzalkach w wersji z numeryczna). Szczegolnie w fpp to podstawa ze klawisze kierunku sa z kazdej mozliwej strony otoczone przez inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywanie WASD ma jeszcze ta zalete ze jest dostep do znacznie wiekszej ilosci przyciskow niz na strzalkach (strzalkach w wersji z numeryczna). Szczegolnie w fpp to podstawa ze klawisze kierunku sa z kazdej mozliwej strony otoczone przez inne.

grajac w q3 najpierw uzywalem wlasnie WASD, ale pozniej przeniosle sie o jeden pion w prawo, czyli na ESDF - co dodaje mozliwosc zbindowania jeszcze jednej kolumny dla malego palca (przy zachowaniu wygodnego wviskania ctrl i shift) :)

 

Wszystko zalezy od indywidualnych preferencji uzytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...