Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym Modecomie jedziesz i jak się komp sprawuje w stresie ?

Nie mam miernika więc nie wiem jak ze skokami napięć, ale w 3dmarku06, COD4 i Bioshocku wszystko chodzi ok. Żadnych artów, restartów itp. Zasilacz chciałem zmienić na innym forum (pclab) paru gości napisało mi że ten MC wystarczy, ja jednak ciągle mam wątpliwości czy on nie pracuje już na skraju swych możliwości. Doradźcie proszę czy mam zmieniać zasilacz? Kasy mam mało- starczy tylko na np. MC-400 lub Pentagrama 460W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam miernika więc nie wiem jak ze skokami napięć, ale w 3dmarku06, COD4 i Bioshocku wszystko chodzi ok. Żadnych artów, restartów itp. Zasilacz chciałem zmienić na innym forum (pclab) paru gości napisało mi że ten MC wystarczy, ja jednak ciągle mam wątpliwości czy on nie pracuje już na skraju swych możliwości. Doradźcie proszę czy mam zmieniać zasilacz? Kasy mam mało- starczy tylko na np. MC-400 lub Pentagrama 460W

Miernik kosztuje 15pln. Lepiej go kupić niż nowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego zestawu tak nie cisnal z podkrecaniem na MC 350.

 

Niby jak mierzyli to zestawy z 2900xt ciagnely kolo 350-400 z gniazdka czyli po uwzglednieniu sprawnosci to jeszcze ponizej mocy maksymalnej, ale blisko do niej :)

 

Imho w perspektywie miesiaca dwoch nalezaloby wymienic na jakas 450 (chieftec GPS zdaje sie 180 zeta stoi teraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho w perspektywie miesiaca dwoch nalezaloby wymienic na jakas 450 (chieftec GPS zdaje sie 180 zeta stoi teraz)

A jaki będzie najlepszy zasilacz w tej cenie do mojego configu:

PENTAGRAM Silent Force PSF-460

MODECOM MC400

chieftec GPS 450W

czy może coś innego- do 180zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku sie przywitam!:)

a wiec, Witam cala brac ATI - stalem sie szczesliwym posaidaczem HD2900PRO 1GB (sic!) - akurat trafila mi sie taka karta w dobrej cenie....(Jeszcze jej nie dostalem, ale lada dzien powinna dojsc paczka.)

 

A teraz do konkretow:

Jaki system polecacie pod ta karte ? Wiem, ze obsluguje ona DX10? Czyli Vista jest koniecznoscia ? Jakie beda zalety i wady VIsty (poza spowolnieniem kompa)

Jesli Viste to ktora wersje ? 32 bit ? 64bit ?

 

Szczerze to wolalbym XP'ka - bo sie juz do niego przyzwyczailem. Z tego co sie orientuje nie ma DX10 pod XP, ale moze jest jakis jego odpowiednik?

A moze zainstalowac XP64bit ? Czy zostac na XP 32bitowym ?

 

 

Reszta kompa :

E2160

ABIT IP35-E

2GB ram

no i HD2900PRO 1GB

AHA !! komputer ma sluzyc przedewszystkim do GIER!!!!!! :) stary pryk bedzie szpilać! :)

 

W zasadzie to wszystkie czesci sa jeszcze w kartonikach i czekam na grafike. Ale przez zlozeniem chcialbym poznac wasze opinie, jako ze jestem komputerowcem "z innej epoki" (ostatnia gra w jaka gralem to byl QUAKE2 - i byl wtedy NOWOSCIA!!!)

Edytowane przez seegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 czy 64 bity to obojetne bo i tak masz 2 GB ramu.

Wiec winXP 64 odpada bo sa problemy ze sterownikami pod niego w porownaniu ze zwyklym (ja musze korzystac z drukarki pod linuksem , a SB live brzmi gorzej niz na XPku z kxprojektami)

 

Jedyna zaleta visty bedzie to ,ze czesc gier z obsluga dx10 bedzie wygladac troszke lepiej - chociaz ta karta raczej nie ma mocy by w pelni to wykorzystac, no i of course dluzsze wsparcie ze strony microsoftu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie jestem z Visty zadowolony. Wszystko ladnie chodzi i przede wszystkim ladnie wyglada^^ Wiadomo ze wiekszosc gier chodzi wolniej niz na XP, ale sa to raczej male roznice. Do Twojego konfigu Vista bedzie lepszym wyborem, najlepiej 64 bit ;) Jutro kurier mi przywiezie 2900Pro 512MB i zacznie sie wielkie testowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic radka 2900pro i mam pytanie,czy chłodzenie accelero x2 pasuje do niego?Bo mam takie i mógłbym wykorzystać je zamiast podobno bardzo głośnego wentylatora na chłodzeniu fabrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic radka 2900pro i mam pytanie,czy chłodzenie accelero x2 pasuje do niego?Bo mam takie i mógłbym wykorzystać je zamiast podobno bardzo głośnego wentylatora na chłodzeniu fabrycznym.

Na 100% nie pasuje:) Fabryczne chlodzenie moze i glosne, ale za to wydajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic radka 2900pro i mam pytanie,czy chłodzenie accelero x2 pasuje do niego?Bo mam takie i mógłbym wykorzystać je zamiast podobno bardzo głośnego wentylatora na chłodzeniu fabrycznym.

Tylko Thermalright HR-03 R600. Ale lepiej przywyknąć do hałasu niż utopić 240pln(chłodzenie+ dobry wiatrak 92mm). :D

Standardowa suszarka ma jeszcze jedna, ogromną zalete. "Wyrzuca" gorące powietrze na zewnątrz obudowy. HR-03 R600 tego nie potrafi, więc trzeba pomyśleć o małym huraganie wewnątrz obudowy, żeby nie ugotować reszty sprzętu.

Karcie z orginalnym chłodzeniem wystarczy jedynie zapewnić odpowiedni dopływ zimnego powietrza, żeby nie włączała turbiny powyżej 37% wydajności. W idle wystarczy użyć ATITool. Zmniejszyć takty 320/450 (gpu/mem) i obniżyć napięcie odpowiednio 0.8V dla GPU i 1.9V dla MEM, turbina na 25%. Efekt: cicho i chłodno.

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 450W

http://zenfist.pl/chieftec-gps450aa101a-p-156.html

Żaden Pentagram!

Oszczędzanie na zasilaczu przy takiej karcie jest szaleństwem ;)

Mam taki zasilacz i jest ok,jednak po paru miesiącach zaczął hałasować w nim wentylator,ale tylko pod obciązeniem,wiec mi to nie przeszkadza za bardzo.

krzysiek9920>Dzięki za sugestie odnośnie chłodzenia,może zdołam się przyzwyczaić.Raczej nie będe go zmieniał,bo to dodatkowe koszty.Mam tylko nadzieję,że cena karty utrzyma sie jeszcze z tydzień na tym samym poziomie,bo będe zamawiał w następny poniedziałek :D Martwi mnie ze pro jest dostępne tylko w pcprojekt,mogę się nie załapać i kart już nie będzie(w icomp już nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten AMD GPU mi pokazuje temp :) Puscilem wszystkie 3d marki to temp doszla max do 69,8 stopni przy czym karta jest caly czas nieslyszalna, az mnie to dziwi :D W porownaniu do 2600XT to niebo a ziemia:) Polecam wszystkim!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Snajper3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie mostkuj. Zainstaluj sobie ati tool 0.27 to jest beta ale mi działa poprawnie. Możesz jeszcze zainstalować Riva tuner 2.06- w tym programie podkręcam kartę, pokazuje także temperatury. I został jeszcze stary dobry Everest. Tak więc możliwości masz wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra 2900 zamowiony , ale te 3-5 dni jakie pcprojekt rezerwuje sobie na wyslanie towaru od wplaty pieniedzy to oni tak na serio, czy tylko sie asekuruja?

 

Za to kurcze nie ma tych radkow praktycznie nigdzie, sprawdzilem paredziesiat sklepow i pustka , czyzby sprzedali cala partie i na tym koniec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety serio z tymi 3-5 dni. Karta zamowiona we wtorek tydzien temu, wyslali ja w piatek, doszla dzisiaj. Ale poza czasem oczekiwania wrazenia jak najbardziej ok - a karcioszka rewelacja w tej cenie. Gorzej ze na razie wykrecic jej nie moge, RivaTuner/ATiTool burzą sie chyba o niereinstalowana Viste od czasu wymiany plyty glownej i 4 roznych grafik ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety serio z tymi 3-5 dni. Karta zamowiona we wtorek tydzien temu, wyslali ja w piatek, doszla dzisiaj. Ale poza czasem oczekiwania wrazenia jak najbardziej ok - a karcioszka rewelacja w tej cenie. Gorzej ze na razie wykrecic jej nie moge, RivaTuner/ATiTool burzą sie chyba o niereinstalowana Viste od czasu wymiany plyty glownej i 4 roznych grafik ;]

Do mnie szła 4 dni z pcprojekt. Fakt czasem wlacza sie suszarka. Ale mozna nad tym zapanowac w atitool. Jak za 500zl to nie widze wiekszych in minus roznic do starego 8800gts 640.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...