Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

W ktorejs recenzji spotkalem sie ze stwierdzeniem , ze mniej niz referencyjny bo w calosci jest aluminiowe (miedz chyba tylko na kontakcie z gpu)

 

Radek juz przyjechal, ehh teraz jeszcze trzeba przezyc kilka godzin w robocie :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak w zasilaczu mam końcówke 6 pin to jest fizycznie możliwość źle ją podłaczyć do radka 2900 pro w 8 pinowe gniazdo zasilania ? Bo rozumiem , że wolne powinny zostać dwa piny po lewej stronie.

 

PS. Jak na wersje box to sapphire sie nie popisal - plytka ze sterami , 2 przejsciowki z dvi na dsuba i cos innego (chyba hdmi), plus przejsciowka z molexa na 6 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak w zasilaczu mam końcówke 6 pin to jest fizycznie możliwość źle ją podłaczyć do radka 2900 pro w 8 pinowe gniazdo zasilania ? Bo rozumiem , że wolne powinny zostać dwa piny po lewej stronie.

Nie da sie zle wpiac ;) Sprobuj to zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kolejny punkt wykonywać, gdy nie ma oczekiwanego efektu.

1. W ustawieniach HotKeys zmienić literkę "C" na (np.)"Q"

2. Wyłączyć HotKeys

3. Ubić CCC.exe w procesach i zrestartować (np. przez odpalenie CCC z menu kontekstowego).

4. Zrestartować system.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kolejny punkt wykonywać, gdy nie ma oczekiwanego efektu.

1. W ustawieniach HotKeys zmienić literkę "C" na (np.)"Q"

2. Wyłączyć HotKeys

3. Ubić CCC.exe w procesach i zrestartować (np. przez odpalenie CCC z menu kontekstowego).

4. Zrestartować system.

@cavarr (albo jakiś moderator) - byłbyś łaskaw dać ten poradnik na pierwszą strone topiku bo co chwila ktoś pyta o to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cavarr (albo jakiś moderator) - byłbyś łaskaw dać ten poradnik na pierwszą strone topiku bo co chwila ktoś pyta o to samo...

Znalazlem inny sposob:

 

http://www.tweakguides.com/ATICAT_4.html

"Disable Unnecessary Services & Startup Items

 

When the Catalyst drivers and the Catalyst Control Center install on your system, they install new Services and startup items. Some of these can be removed or disabled, depending on your circumstances. If you're unfamiliar with how to disable a Service, or how to find and temporarily or permanently remove startup items, see the Services and Startup Programs chapters of the TweakGuides Tweaking Companion.

 

# ATI Hotkey Poller (ati2evxx.exe) - Also called the ATI External Event Utility, this service is primarily needed if you use the ATI Hotkey settings available in the ATI Catalyst Control Center. However, before disabling this service note the following: If you use a third party overclocking utility, you must disable this service otherwise the utility may not work; if you have an XT, X1X00 or newer graphics card, disabling this service can also disable the OverDrive section in the Control Center, and can also prevent correct clock speeds being applied in 3D mode; if you run a laptop with an ATI graphics card, you may need to keep this service enabled to allow your LCD screen to switch off properly when the laptop is closed; if you use Fast User Switching then disabling this service may also cause problems with that. If none of the conditions above apply to you, I recommend that you disable this service."

 

Czyli , najprosciej :

-wywalic z rejestru wszystkie wpisy z "ati2evxx.exe"

 

U mnie pomoglo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam dziwny problem z radkiem-

wiesza mi sie wszystko poza safe modem w winxp 64

 

odinstalowalem poprzednie stery zczyscilem driver cleanerem i wrzucilem catalysty 7.11 efekt jest taki ,ze win wiesza sie podczas ladowania lub tuz po nim.

 

bez zainstalowanych sterow albo w safe modzie wszystko chodzi bez problemu

 

no ale to jeszcze nic

podczas ladowania zawiesza mi sie ubuntu (A linuksy podobno wytrzymuja nawet zmiane plyty glownej bez koniecznosci reinstalacji) , jedyne co sie odpala to tryb tekstowy z linia polecen.

 

Teraz pytanie czy to kwestia niedoboru zasilacza (ale jak to mozliwe ,zeby GPS 450 nie poradzil sobie z radkiem w trybie 2d) czy raczej drivery wtedy reinstall.

 

PS. Za to w trybie 2d czy podczas wlaczania kompa owa oslawiona turbina jest sporo cichsza niz dwuslotowe MSI 7600gt jakie mialem poprzednio :D

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryby oszczędzania działaja dopiero po uruchomieniu systemu i sterownikow więc podczas uruchamiania systemu pobór mocy jest duży.

To oczywiście nie musi być na 100% przyczyną ale może. Miernik w łapke i sprawdź co się dzieje z napięciami szczególnie podczas ładowania windy.

Tyle że teoretycznie powinien Ci uciągnąć ten zestaw. Ustaw procka na defualt i sprawdź ponownie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie po zresetowaniu wszystkiego w biosie do default win xp 64 chodzi, 3dmark 2006 przeszedl.

 

Zaraz potestuje dalej moze to byla kwestia tej badziewnej karty dzwiekowej hdmi , ktora wlasnie wywalilem w profilu :)

 

edit: za to linux ciagle lezy mimo tego , ze udalo mi sie do niego raz wejsc i zmienic drivery z nvidii na ati :)

 

PS. Za to wynik w 3dMarku2k6 mnie rozbawil z procem ramem i karta na default 7k :)

PS2. Nawet przy karcie przekraczajacej 70 stopni i turbince na 38% ciagle jest cichszy niz moj 7600 gt :)

 

edit: problem zwalczony, teraz juz pomyka z oc proca, musialem w biosie kawalek po kawalku przestawiac napiecia i timingi od nowa:D

Bez oc karty , z prockiem na 2.4 , wynik skoczyl na 8200.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,już od wczoraj bawię się w oc mojego nowego nabytku-2900pro 512Mb/256bit.Wydajnosc jest naprawdę niezła jak za te pieniadze(nawet w porównaniu do mojej wcześniejszej x1900xt@x),ale nie o tym chcę pisac.Jako ze człowiekowi zawsze mało,chciałbym jeszcze bardziej wyżyłowac zegary karty,a głównie chodzi mi o rdzeń.Obecnie karta śmiga na ustawieniach 762/2000,a pamięci sypią artefaktami dopiero na 2140mhz,jednak rdzeń już przy 770mhz powoduje zwis kompa i restart.Czy można jakos zwiększyć napiecie na rdzeniu np:poprzez edycje biosu?albo czy istnieje jakis v-mod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Atitool 0.27 b można zmieniać napięcia:

zegary podkręcam właśnie w Atitool,jednak nie ma zakładki voltage,mam wersje 0.27 b4.Kiedy biorę properties>zaznaczam voltage>ok nic sie nie dzieje :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej nie rozumiesz tego co tam jest napisane ;)

 

Napięcia zmienia się gdzie indziej. Na dole po prawej jest przycisk z wejściem do ustawień. Potem z menu wybierasz voltages...

 

Tylko czy 2900pro ma wogóle obsługe zmiany napięć?

Czy nie jest tak jak kiedyś było z 1900 że tylko topowa XTX miała regulacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej nie rozumiesz tego co tam jest napisane ;)

 

Napięcia zmienia się gdzie indziej. Na dole po prawej jest przycisk z wejściem do ustawień. Potem z menu wybierasz voltages...

 

Tylko czy 2900pro ma wogóle obsługe zmiany napięć?

Czy nie jest tak jak kiedyś było z 1900 że tylko topowa XTX miała regulacje?

wiesz, napięcia już zmieniałem w atitool w x1900xt z biosem od xtx ,wiec wiem gdzie ta opcja powinna się znajdować

wypróbuje inny atitool.Jest inny sposób zmiany napieć na tej karcie?

 

edit:

wersja 0.27 b1 nie rozpoznaje karty,na wersji b2 to samo co na b4

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 256 chyba nie ma takiej opcji, albo moze jeszcze nie dodali do ati toola w kazdym razie nie daje nim rady zmieniac.

a do jakich wartosci udalo wam sie podniesc bezpiecznie napiecia.

I jeszcze bardzo bym prosil, podajcie jakie wartosci napiec, wasze wersje karty mialy ustawione default'owo.

 

Ja mam wersje karty HD2900pro 1GB ddr4 i napiecia mam takie :

 

 

VDDC= 1,15V

MVDDC = 1,55V

MVDDQ=1,938V

 

cos mi sie zdaje , ze karta na ddr4, ma nizsze napiecia, od ddr3?

 

 

 

Co do wersji atitool'a - to jedyna,ktora dziala u mnie tj. 0.27b4, wszystkie inne powodowaly zwieche przy jakichkolwiek zmianach.

 

------------------

dodano:

moja karta chodzi stabilnie max przy taktowaniach 800/2300

zmiania napiecia z defaultowych na :

 

VDDC= 1,2V,

MVDDC = 1,6V,

MVDDQ=1,988V,

czyli, wszedzie +0,05V, NIE PODNOSI max granic, dalej przy 810na rdzeniu mam zwieche(w pierwszym tescie 3dMarka06).

 

------------------

dodane:

podniesienie wszystkich napiec o +0.1V tez nic nie dalo.

dalej zwiecha przy 810na gpu.

 

Wiecej nie probuje :)

Edytowane przez seegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawię się teraz w różne biosy podnoszące napięcia i narazie działa, wcześniej miałem maksymalnie 766/2150,teraz jest 820/2300 wiec wynik juz w miarę przyzwoity :D.Myślę,że to wystarczy bo mieć chłodzenie ustawione na 50%,a nie jest przyjemne <_< (oczywiście w stresie,ale mimo wszystko hałas mnie denerwuje :wink: ).

Właśnie,mam jeszcze pytanie o CF.Czy na płycie którą mam teraz,czyli MSI p35 Neo2-fr można zbudować przyzwoite crossfire z dwóch 2900pro?Płyta posiada pci-e x16 i drugie x4(niestety),które pewnie obnizy wydajnosc,wiec nie jestem pewien czy jest sens kupna drugiego radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawię się teraz w różne biosy podnoszące napięcia i narazie działa, wcześniej miałem maksymalnie 766/2150,teraz jest 820/2300 wiec wynik juz w miarę przyzwoity :D.Myślę,że to wystarczy bo mieć chłodzenie ustawione na 50%,a nie jest przyjemne <_< (oczywiście w stresie,ale mimo wszystko hałas mnie denerwuje :wink: ).

O ile musiales podniesc napiecia, aby osiagnac taki przyrost czestroliwosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...