Skocz do zawartości
Labovsky

[gpu] Thermalright V2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako jeden z członków założycieli klubu fanów Thermalrighta jestem zmuszony wspomnieć o kolejnym chłodzeniu, które niedługo zamierza się wprowadzić do obiegu :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

Thermalright deklaruje kompatybilność z platformami SLI/CrossFire oraz HTPC (tj. Home Theater PC - domowe centrum rozrywki)... ze względu na wymiary chłodzenia, które razem z kartą grafiki ma nie zajmować więcej jak 1 slot. Ofkors po dołączeniu wentylatora (docelowo 92mm - do dokupienia) chłodzenie będzie zajmować więcej niż 1 slot. TR zapowiada, że będzie pasować zarówno wentylator o grubości 15 jak i 25mm. Szkoda tylko, że tych pierwszych na rynku praktycznie nie ma :(

 

Na pewno nie jest to chłodzenie dla high-endowych kart, więc nie ma co oczekiwać, że osiągnie się na niej wyniki z HR-03. Tym niemniej 4 ciepłowody, miedziana, gęsto-użebrowana konstrukcja w połączeniu z jakością TR, źle nie wróży. :razz:

Można oczekiwać, że chłodzenie dedykowane jest kartom z segmentu low-end, tj. 3/5-setkom.

 

Dodatkowo chłodzenie ma być montowane bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

 

Więcej info >>klik<<

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik thermalrighta uważam że jest piekne :)

A tak poważnie to podejrzewam że cena jak na takie chłodzenie i w wydaniu thermalrighta będzie nie do przejścia i to na dodatek na karty low-end. Myślę, że jeśli cena nie będzie niska to będzie to niewypał...

Pomimo iż jestem FANBOYEM :-)

I oficjalnie chcę się zapisać do klubu ;)

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cooler przeznaczony będzie raczej na karty z segmentu middle-end (np. GeForce 8600 GTS). Miejmy nadzieję, że cena tego chłodzenia nie będzie kosmicznie duża.

Edytowane przez Jonatan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowanie uważam ze miedziana konstrukcja i gęsto użebrowane żeberka wróżą bardzo dobra wydajność wcale nie gorsz A NAWET LEPSZA NIŻ HR-03!!!

A Wy mówicie, że to ja jestem fanboyem :lol2:

 

JejoX - poczekahmy spokojnie. Gęstość żeberek i całość z miedzi to nie jedyne czynniki decydujące o wydajności chłodzenia. Zwłaszcza, że warunki w komputerach nie sprzyjają wykorzystaniu pełnych możliwości miedzi jako odpromiennika ciepła... co nie znaczy, że miedź wymaga przewiewu, a aluminium nie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na wyrost, a nawet na odwal się ... zrobiona lista kompatybilości :blink: bo np. 7300 Series PCI-E NO, a 7600 Series PCI-E OK - a przecież wielu producentów robi takie karty (7300GT i 7600GS) na tym samym PCB. Czyli mogli nic nie pisać, zamiast podawać błędne info.

 

A żeby nie było że się tylko czepiam :razz: mała niespodzianka - TEST tego ustrojstwa. Jak widać na kartę z radiatorami na pamięciach to nie wejdzie. <_< No i cena ~40 Euro + koszt wentylatora to ciut dużo jak na cooler dla middle-endu. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te 40 euro + koszt wentyla to wole kupic minimalnie droższego HR-03 i pasywnie go puścić, ciszej i wydajniej a kompatybilnośc zdecydowanie większa.

 

TR robi dobrze wykończone (nawet bardzo dobrze) chłodzenia które jednak są drogie (imho za drogie jak na swoje możliwości). 40 euro za taki kawalek miedzi to stanowczo za drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Wie ktoś, gdzie można kupić chłodzenie thermalrighta na kartę graficzną?

 

Jakiś sklep wysyłkowy czy coś? Poza allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...