Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie ten aktualny sie nie zapisal, a ten wczesniejszy byl przy nizszych taktowaniach.

 

A wynikami z 3Dmarka jakos bardzo bym sie nie sugerowal, w 2003 na przyklad moj 7300GT ma wiecej niz 2600XT... a w grach o polowe mniej FPS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sam zastanawiam sie nad ta karta... 350-360 zl za Palita HD2600XT Sonic to nie tak duzo

 

poczekam jeszcze na testy z egieldy, oc mnie bardzo nie interesuje wiec glownie patrze na wydajnosc stockowego HD2600XT Sonic z 8600GT zwyklym (sa w podobnej cenie)

 

zobaczymy jak to bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na egieldzie bedzia tylko grafy po OC,ja bede robil tak zwane uzupelnienie STOCK na innym servisie ale wiekszosc gier ich metoda z saves

8600 540/1400 i radek2600xt ddr3 800/1400 i roznice po oc.

Wychodzi ze pojawia sie w tym samym czasie +- dzien roznicy

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ChrisG

 

a masz moze jakies przecieki z egieldy? tzn. z czym w tej karcie jest problem (pomijajac oc i slaba wydajnosc z trybem AA - co imo pewnie na dluzsza mete jest kwestia sterow)

 

bo naprawde cena mnie bardzo kusi :) kupujac Palita HD2600XT Sonic by mi zostalo z 50 zl w kieszeni :D mhm moj komp do nowych nie nalezy (w sumie stary 76GS by styknal po co mi sie zmian zachcialo :P) wiec moze zaryzykuje... wiadomo moze jak jest z pradozernoscia tych Palitow? duzo wiecej od 8600GT? bo to dla mnie priorytet...

 

ciekawy tez jest Palit HD2600PRO Sonic :) koszt 300 zl... jak rdzen by sie podbil do 800 to mhmhmh :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ChrisG

 

a masz moze jakies przecieki z egieldy? tzn. z czym w tej karcie jest problem (pomijajac oc i slaba wydajnosc z trybem AA - co imo pewnie na dluzsza mete jest kwestia sterow)

 

bo naprawde cena mnie bardzo kusi :) kupujac Palita HD2600XT Sonic by mi zostalo z 50 zl w kieszeni :D mhm moj komp do nowych nie nalezy (w sumie stary 76GS by styknal po co mi sie zmian zachcialo :P) wiec moze zaryzykuje... wiadomo moze jak jest z pradozernoscia tych Palitow? duzo wiecej od 8600GT? bo to dla mnie priorytet...

Moj brat ma Palita 2600Xt i raczej pradozerny to on nie jest;) Za to zdarzaja spadki Fpsow do 2,3 co jakis czas :/ Nie wiem czy top wina karty czy calego kompa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz napisac jakiego ma (tak ogolnie proc, mobo, zasilacz)

 

i jaka temp. load/idle tego Palita :) aaa i czy chlodzenie glosne?

proc AMD 4200+ X2, mobo jakis ASUS ze zintegrowana grafa, zasilacz Mustang 400W ;)

Palit cichutki i chlodniutki - w idle kolo 30 kilku stopni, w stresie kolo 49 max przy zamknietej budzie Mustanga ;) aha, karta to Plait Sonic ATI 2600XT 256MB DDR3 800\1600

Edytowane przez Snajper3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bawilem sie przed chwila kumplowym palitem 2600 pro (sprawdzilem tylko czy ciagnie te 800Mhz na rdzeniu) i tak przy taktach 800/1400 na Athlonie 64@2,3Ghz :

 

Dołączona grafika

 

Chyba sobie sam ja sprawie (mam Galaxy 7300GT(600/1700) i A64@2.5) doloze ponizej 100zl i pojda mi gry jak double agent (widzialem w akcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bawilem sie przed chwila kumplowym palitem 2600 pro (sprawdzilem tylko czy ciagnie te 800Mhz na rdzeniu) i tak przy taktach 800/1400 na Athlonie 64@2,3Ghz :

 

Dołączona grafika

 

Chyba sobie sam ja sprawie (mam Galaxy 7300GT(600/1700) i A64@2.5) doloze ponizej 100zl i pojda mi gry jak double agent (widzialem w akcji)

No to ten PRO Paliciak to super sprawa, za 300 zl XT, uff cos moze jeszcze bedzie z tych Radkow. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati musi walczyc cena bo z wydajnoscia chyba nie jest najlepiej/Wydajnosc w Stalkerze rzeczywiscie powala :lol2:W oblivionie tez marniutko juz wiem skad te niskie ceny tych kart :lol2:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No wydajnośc powala , stalker nie grywalny :lol2:

 

Naprawde ludzie muszą kochać Ati jak kupują tak lipną karte.

Jesli idzie o przecieki..to w HL2 Radoslaw dostaje baty od 9800Pro...

 

W tym tescie z powyzszego linka widze Vampire Masquerade Blodliness. Sory..30FPS? Ja w to gralem na Bartonie 2600 z FX5200U i odpalone mialem na maxa (bodajze bez AA , nie pamietam tego bo gralem w to pare lat wstecz , jednak nie mialem 30 fps , lol)

 

Muahaha, Stalker ma 18-23FPS. To moj 8600GT go z palcem w 4 literach klepie spokojnie. Zarowno z dynamicznym oswietleniem jak i tym ciut slabszym , ktore mniej obciaza sprzeta.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ile masz fps'ów w tym Stalkerze?

Przy takich ustawieniach jak miał ten kolo przewagę 8600 w fpsach można pewnie policzyć na palcach 1 reki :lol2:

HL2 to mnie akurat zwisa .... bo i tak dobrze pójdzie.

Interesują mnie gry od double agent poprzez vegas i nowsze - zarzynacze 7300GT. 2600 XT bym nie kupił bo faktycznie lepiej dołożyć 20zl i wziąć gfa, za to palita 2600pro, który ładnie sie kreci (przynajmniej egzemplarz co dzisiaj badałem) - za ~ 290zl czemu nie.

 

Edit : Widziałem double agent no i moj 7300 w 640x480 i maxymalny low nie ma startu do radka w 1024x768 na high, nie ma co porownywac,

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przy takich ustawieniach jak miał ten kolo przewagę 8600 w fpsach można pewnie policzyć na palcach 1 reki :lol2:

To twoja reka ma duza ilosc palcow :lol2:

 

Stalker wymaga 2GB ramow , u mnie przy 1GB jest swapowanie , ale zapodam jesli znajde jutro zrzut z frpasa. Zapewniam ,ze nie bylo 18FPS :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600xt ma 4rop i 8tmu , 8600 to samo - tylko ma zoptymalizowane te jednostki i karta zachowuje w praktyce karta jakby miała więcej jednostek.

To jakim cudem NVIDIA i recenzenci podaja, ze ma text. fillrate jakby 16TFU/TAU, operuje na 8 pixelach w cyklu, no chyba to jasno wskazuje, 8 ROP.

Radek ma 8TMU(2xfiltrujacych), przy ewidentnie 4ROP.

Jak masz dane o tylko 8TMU i 4ROP w GF to podaj.

 

To twoja reka ma duza ilosc palcow :lol2:

Stalker wymaga 2GB ramow , u mnie przy 1GB jest swapowanie , ale zapodam jesli znajde jutro zrzut z frpasa. Zapewniam ,ze nie bylo 18FPS :lol2:

W testach na zagr. portalach Stalker z 8600GTS na pokladzie w 1280x1024 HDR+AFx16 mial wlasnie ok. 18-20 na FW158, a GT mial 14, przy b.szybkim procku. :unsure: Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest maly trik - optymalizacja, czy lekkie oszustwo i przesadzili z tymi 16 TMU, zaoszczedzili miejsca, ale testy ich troszke zdemaskowaly, albo po prostu stare syntetyki nie przeprowadzaja wlasciwie tych testow. Jednak tylko 8 TMU i 8ROP, tyle samo wydajne co w GF7600. :unsure:

http://www.digit-life.com/articles2/video/g84-part1.html

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy opłaca sie wymienic 8500GT SONIC 600/1200 na 2600PRO SONIC 650/1400 obie karty od Palita z tym ze Radeonik ma jeszcze wyjscie HDMI? Moja bym sprzedal za pakies 280pln moze ciut mniej a ten 2600PRO jest za 299pln.

 

Jak z wydajnościa tego 2600PRO w sumie to ma prawie takie same takty jak XT ale czy reszta jest bez zmian czyli ROPy TMU i inne?

 

Gram w DiRT i tam 8500GT jest stanowczo za słaby no chyba ze sie HDR wyłączy ale jednak wolal bym miec troszke choc o 20% mocniejsza karte.

 

Czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...