Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie czy opłaca sie wymienic 8500GT SONIC 600/1200 na 2600PRO SONIC 650/1400 obie karty od Palita z tym ze Radeonik ma jeszcze wyjscie HDMI? Moja bym sprzedal za pakies 280pln moze ciut mniej a ten 2600PRO jest za 299pln.

 

Jak z wydajnościa tego 2600PRO w sumie to ma prawie takie same takty jak XT ale czy reszta jest bez zmian czyli ROPy TMU i inne?

 

Gram w DiRT i tam 8500GT jest stanowczo za słaby no chyba ze sie HDR wyłączy ale jednak wolal bym miec troszke choc o 20% mocniejsza karte.

 

Czekam na info

Po pierwszych testach polskich na frazpc i postach, ze Palit 2600PRO da sie podkrecic w okolice poziomu XT, zmieniaj, bo 8500GT to lipa w tej cenie. :wink: Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam ten art na frazie moze moj polski niejest na 100% ale

ilosc jednostek zunifikowanych chyba jest 120 a nie 24

jezeli dobrze rozumiem Stream Processing Units

to sa te jednostki

zapomnialo sie magia amd/ati dzielimy to

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W testach na zagr. portalach Stalker z 8600GTS na pokladzie w 1280x1024 HDR+AFx16 mial wlasnie ok. 18-20 na FW158, a GT mial 14, przy b.szybkim procku. :unsure:

Tak , 1280x1024 , takiej rozdzialki moj NEC moze nie pociagnac.... Wiem natomiast , ze na 1024x768 bez dynamicznego oswietlenia mam cos od 40FPS , z dynamicznym nie pamietam a mialem ta gre chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy opłaca sie wymienic 8500GT SONIC 600/1200 na 2600PRO SONIC 650/1400 obie karty od Palita z tym ze Radeonik ma jeszcze wyjscie HDMI? Moja bym sprzedal za pakies 280pln moze ciut mniej a ten 2600PRO jest za 299pln.

 

Jak z wydajnościa tego 2600PRO w sumie to ma prawie takie same takty jak XT ale czy reszta jest bez zmian czyli ROPy TMU i inne?

 

Gram w DiRT i tam 8500GT jest stanowczo za słaby no chyba ze sie HDR wyłączy ale jednak wolal bym miec troszke choc o 20% mocniejsza karte.

 

Czekam na info

Ja na 99,99% kupię Palita 2600PRO SONIC 600/1400. Z tego co widziałem w testach to 8500 jest w nowszych grach ciut lepszy od 7300GT, a w starszych podobny wydajnościowo czy nawet czasem trochę gorszy.

 

Jak dostaniesz 280 za 8500 to sie oplaca dołożyć 10zl :-P, ja muszę 90 zł dopłacić (dostałem 200 za 7300GT.

 

Tu masz specyfikacje http://www.guru3d.com/article/Videocards/440/3/ jak widać pro i xt różnią sie tylko taktami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=43652 - ten 2600PRO za 299zl to niezla propozycja. DDR3 i takty 1000Mhz, sytuacja pewnie bedzie identyko jak na serii 7xxx na ktorej bylo napisane 2,0ns, a pamieci szly na 1700Mhz bez Vmodow ;) Jak by rdzen poszedl na 800Mhz nawet po Vmodach, to bym sie na nia skusil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde gdybym mial te 300pln to bym sie skusil kupil tego Palita 2600PRO SONIC a swojego 8500GT SONIC sprzedał juz na luzie a tak to wszystko na odwrot najpierw NV na sprzedaz Bog wie za ile a potem ATI dopiero. Szkoda ze na koncie juz stówka tylko została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Czy Palit 2600Pro Sonic będzie dużo lepszy od mojego 7600GS 128MB DDR3 600/1600 ???, cena tego palita jest bardzo atrakcyjna, za mojego GS'a bym dostał z 230zł, dopłata by była mała.

 

A i jak to jest jakie ma takty pamięci ten 2600pro sonic 1000mhz czy 1400mhz ?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Czy Palit 2600Pro Sonic będzie dużo lepszy od mojego 7600GS 128MB DDR3 600/1600 ???, cena tego palita jest bardzo atrakcyjna, za mojego GS'a bym dostał z 230zł, dopłata by była mała.

 

A i jak to jest jakie ma takty pamięci ten 2600pro sonic 1000mhz czy 1400mhz ?

bedzie lepszy, ma te wiecej pamieci. sonic ma 1400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem palita hd2600pro sonic. Standardowe taktowanie 600/1400mhz. Bez problemu da się podciągnąć do taktowania xt, czyli 800/1400. Maksymalnie w mojej karcie dało się osiągnąć 825/1500mhz. Powyżej tych taktowań karta się zawiesza podczas gry, chociaż artefakty wyskakują dopiero przy 850mhz dla rdzenia i 1680mhz dla pamięci.

Jak na kartę za 300zł to całkiem nieźle. Oblivion chodzi płynnie w 1280x1024 i wszystko na full, nie spada poniżej 25 klatek, średio 30-40. Stalker w 1280x1024 na ustawieniach medium i object lightning nie spada poniżej 30fpsów.

Jedynie do coolera można się przyczepić. W dzień można powiedzieć, że jest cichy ale w nocy przeszkadza. Wymiana wiąże się z utratą gwarancji, bo palit przylepił stikera na mocowanie radiatora.

Sama karta wygląda niepozornie i widać, że trochę koszta przycięli przy budowie

Dołączona grafika

Edytowane przez aranwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

no mniejszej tej karty to juz nie mogli zrobic ;D, to moja S3 Virge z szuflady jest większa :-P

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, za 300zl to bajer karta. 825Mhz bez Vmodow, to rewelacja. Jeszcze jak niedlugo opracuja Vmoda, bo na bank opracuja, to i ja sie chyba na nia skusze. Ciekaw jestem ile pamieci by poszly po jakims dodaniu im V :) A jakie masz pamieci ? 1,4ns ? I jaka firma ?

 

EDIT:

 

Zrob jakies 3DMarki :) http://www.hardspell.com/english/doc/showc...amp;pageid=1454 - a tu jak im ladnie poszla. Nie no, za 300zl to ja nie mam pytan.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 - Pamięci mają 1.4ns, firmy qimonda. Nie wiem czy coś dadzą vmody, bo zasilanie na tej karcie wygląda raczej mizernie :)

W 3dmarkach wyniki takie jak na hd2600xt, w 2006 jest 4500, w 2005 9700.

Edytowane przez aranwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz 8600GT musze stwierdzic obiektywnie że 2600 Pro robi wrazenie szczególnie OC i cena.Zauwazcie ze najtaniej palit jest teraz w komputroniku co oznacza ze za bardzo niedługo ta karta bedzie chodzic po 270-290zł a wiec cenowy ewenement :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

karta widać że wypasik jak za takie pieniadze, rdzeń ładnie idzie, tylko te pamięci mnie nie pokojom, no 800/1600 muszę mieć ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta widać że wypasik jak za takie pieniadze, rdzeń ładnie idzie, tylko te pamięci mnie nie pokojom, no 800/1600 muszę mieć ;D

Pamieci nic nie daja tej karcie,liczy sie OC rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje testów DX 10. Ja już raczej nie kupię karty graficznej do PC, ale przydała by sie premiera kadłubków na pełnym taktowaniu 2600 XT i do tego z HDMI. I tutaj bym postawił na Radeona...ale czekać w nieskończonośc nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz u siebie Sapphirka 2600XT. Elegacnki no i co najwazniejsze chlodniutki:D 34`C w idle a w stresie max 54 - wsio w obudowie zamknietej zwyklego iBoxa:)

Nie mów, że zapłaciłeś za niego ponad 500 złotych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus przetestuj karty w grze (moze byc demo jak najbardziej) Collin McRae DiRT demko wazy ok 1GB moze mniej juz nie pamietam, ale daje taki wycisk karta ze hoho.

 

Jesli jest to jeszcze mozliwe (recenzja na żywo) to było by super. Daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...