Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Może i "miażdży", ale to tylko stare 3dm, które preferują wysokotaktowane pamięci i układy nv.

Poza tym ile kosztuje Sonic+, a ile ten szafirek? Ogólnie uważam, że karty HD2600 są porównywalne, chociaż troszeczkę im brakuje do 8600, ale to można przełknąć za oferowaną cenę.

 

 

 

Sapphire hd2600XT kosztuje 380zł a Palit Sonic+ 400zł więc o zakupie Radeona nawet nie ma co myśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc ?? ... ale na tym samym procu robilem testy na 7600GS //

 

4000 pkt bylo na niewykreconym sprzecie ... dla porownania zrobie na odkreconym procku ... :)

a system jest swiezy :-]

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podaj wyniki HDR i SM2.0, ponieważ wynik całościowy zależy znacznie od procka.

 

btw... sorry za wprowadzenie w błąd. Wynik 3900 osiągnąłem na 2-jajkach :mur:, na jednym jest 3200. A więc chyba wynik masz prawidłowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie drivery? Przycinki zdarzają się w części NATURE testu, pewnie jakiś błąd sterownika, mam nadzieję że nie architektury :)

Podkręcałeś kartę, czy na stocku, może winowajcą o 1000 zaniżonego wyniku jest Northwood.

 

EDIT: nie zauważyłem, masz C2D taktowane tylko 1.6GHz to dlatego taki słaby wynik. Podkręć procka ;) i wyniki wrócą do normy.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki 2.8 tylko ze bez tego calego ccc i jakiegos: WDM Drivers...

proc po podkreceniu na 2.6 wydusił z siebie w marku całe 9528 :D

0 fps mam przy cpu test jak trole dostaja lomot :D

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i "miażdży", ale to tylko stare 3dm, które preferują wysokotaktowane pamięci i układy nv.

Poza tym ile kosztuje Sonic+, a ile ten szafirek? Ogólnie uważam, że karty HD2600 są porównywalne, chociaż troszeczkę im brakuje do 8600, ale to można przełknąć za oferowaną cenę.

 

szczepoxx masz procek jednordzeniowy, stąd około 700-800pkt mniej w stosunku np. do X2 4200/4400+. Ale fakt masz słaby wyniczek, mój PRO na o wiele słabszych zegarach i z Venice podkręconym tylko na 2,25GHz osiąga 3900pkt. Zresztą w 3dm się nie gra ;)

Mijasz się "delikatnie" z prawdą ;)

Ja akurat nie testuję 3dmarków, ale rekordy osiągane są na 2900 o czymś świadczą, a w grach ta karta już tak nie błyszczy.

Co do preferowania wysoko taktowanej pamięci - jesli preferują u nv to i u ATi.

 

Co do ceny Palita 8600 GT: http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/34294

A wiem, że cena może zejść do 350 albo i niżej - wiemy, że Palit Sonic nie różni się od zwykłego (mowa o czarnych wentylatorach), więc mamy 8600 gt za 360 złotych, zaś Palit 2600 PRO, który jest wolniejszy od innych 2600 PRO GDDR3 / 2600 XT GDDR3/4 o jakieś 10% kosztuje 300 zlotych, czyli jest tańszy o niemal 20%, a wolniejszy jest o jakieś 30 może nawet 40%. Choć i tak Palita 2600 PRo GDDR3 polecam jako jedyne rozsądne wyjście w cenie 300 złotych, to jednak wszelakie inne 2600 PRO / XT nie są warte zakupu, gdyż najzwyczajniej w świecie są za drogie względem 8600 GT, a są znacznie wolniejsze. Więc to "troszeczkę" jest bardzo delikatnym określeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S1Sweet Nie dość, że C2D to jeszcze płytka na IP35. Nie chce mi się wierzyć, że masz słabszy wynik aniżeli na lekko podkręconym Venice. 3dm'03 zależy w dużej mierze od "przepustowości" procka + grafa.

Ale wynik CPU testów nie jest brany do wyniku ogólnego, więc spadkami w tych testach do 0fps nie ma co się przejmować.

 

btw.. zainstaluj całą paczkę http://www.station-drivers.com/telechargem...rivers.com).exe

 

CCC może ładować profil dla 3dm, dzięki czemu wyniki możesz uzyskać nieco lepsze.

 

focus Trochę przesadzasz, HD GDDR3/4 nie są znacznie wolniejsze od standardowych 8600GT, a trochę. Jeśli weźmie się pod uwagę podobną cenę np. wersji na GDDR3 vs stock 8600GT to do gier wiadomo, że lepiej będzie wziąć kartę nv. Tylko, że w normalnych warunkach użytkowania gier się nie benchmarkuje, w gry się poprostu gra.

Dla mnie 2600XT o standardowych parametrach jest wystarczającą kartą do rozdz. 12x10, lub w nowszych grach 10x7 z Medium detalami. Na serii 8600GT tych detali i tak nie zwiększysz, pozostanie jedynie różnica kilku kilkunastu klatek w zależności od tytułu, i to czasem w drugą stronę: np. HL2/COH/COJ/czasem Stalker.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus Trochę przesadzasz, HD GDDR3/4 nie są znacznie wolniejsze od standardowych 8600GT, a trochę. Jeśli weźmie się pod uwagę podobną cenę np. wersji na GDDR3 vs stock 8600GT to do gier wiadomo, że lepiej będzie wziąć kartę nv. Tylko, że w normalnych warunkach użytkowania gier się nie benchmarkuje, w gry się poprostu gra.

Dla mnie 2600XT o standardowych parametrach jest wystarczającą kartą do rozdz. 12x10, lub w nowszych grach 10x7 z Medium detalami. Na serii 8600GT tych detali i tak nie zwiększysz, pozostanie jedynie różnica kilku kilkunastu klatek w zależności od tytułu, i to czasem w drugą stronę: np. HL2/COH/COJ/czasem Stalker.

Analizować tutaj moich testów nie ma sensu, ale dość zasadnicza jest różnica, jeśli w FEAR'a mogę grać (prawie) na max w 1280 x 960, podczas gdy na 2600 zabawa kończy się w 800 x 600. Oczywiście są gry porównywalne, ale szarpania w STALKER'e czy w Ceelfactorze znosić nie każdy musi.

Więc naprawdę daleko tutaj do "trochę" wydajniejszego 8600 GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizować tutaj moich testów nie ma sensu, ale dość zasadnicza jest różnica, jeśli w FEAR'a mogę grać (prawie) na max w 1280 x 960, podczas gdy na 2600 zabawa kończy się w 800 x 600. Oczywiście są gry porównywalne, ale szarpania w STALKER'e czy w Ceelfactorze znosić nie każdy musi.

Więc naprawdę daleko tutaj do "trochę" wydajniejszego 8600 GT.

No tak, co do szarpnięć masz rację, występują nie tylko w 3dm w testach shaderów i HDR, ale też w niektórych grach. Na dzień dzisiejszy sterowniki potrafią zespuć krew, ale miejmy nadzieję, że ten problem rozwiążą Catalysty 7.9/8.0. Niedawno jeszcze było mnóstwo problemów z trybem AA, i jakoś zostały one rozwiązane (w większości przypadków przynajmniej), tak więc myślę, że może być tylko lepiej.

btw... nvidia także miała na początku sporo problemów ze sterownikami do 8600, dajmy układom HD trochę "dojrzeć" na rynku. :wink:

 

Forrestal Chyba nie ma sensu wymieniać X1950XT na 2x2600XT, chyba, że do samej zabawy z CrossFire ;) Do tego taki tandemik na PCI-Ex16 + PCI-Ex4 może się nie do końca sprawdzać, chociaż w teorii tych kart aż tak bardzo nie powinno blokować wolniejsze złącze.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@focus_

 

Co powiesz na to - http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2990&p=3

 

Sam zdebialem i albo czegos nie rozumiem albo wychodzi na to ze crossfire na P35 nie jest gorsze od 975X...

 

Dla mnie wymiana X1950XT na 2600XT bylaby oplacana gdyby wydajnosc w grach takich jak Armed Assault czy World in conflict pozostala taka sama lub niec wyzsza przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru energii i wydzielanego ciepla. Bo coz lepszego moze byc od 2 kart pasywnie chlodzonych - wydajnych tak jak jedna z suszarka? :P

 

W markach, szczegolnie 06 widzialem wyniki 2600XT na poziomie >8tys. Sam u siebie uzyskuje 6k na X1950XT i E6300 @ 3Ghz wiec jesli to by przelozylo sie na gry to oplaca sie czy nie? Nvidia jakos mi sie nie podoba bo 7 stow za 8600GTS to smieszne jest.

Edytowane przez Forrestal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@focus_

 

Co powiesz na to - 2737669[/snapback]

W markach, szczegolnie 06 widzialem wyniki 2600XT na poziomie >8tys. Sam u siebie uzyskuje 6k na X1950XT i E6300 @ 2Ghz wiec jesli to by przelozylo sie na gry to oplaca sie czy nie? Nvidia jakos mi sie nie podoba bo 7 stow za 8600GTS to smieszne jest.
Za 700 złotych to się kupuje nie 8600 GTS'a ale 2 x 8600 GT w SLI, ale trzeba mieć płytę z SLI, a wówczas P35 odpada niestety i to jest spora wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_ moze mielbys okazje odpalic 2600 na P35? ;)

 

Do SLI sie zabieralem ale po gigabycie na 650i sli odeszla mi chec... na X38 czekac sie nie chcialo to teraz jestem w kropce...

 

Testow 2600XT w CF tez nie widac zbytnio - Devilek cos tam na HWbocie wyczynial ale to Quad i cascada wiec nei ma co porownywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_ moze mielbys okazje odpalic 2600 na P35? ;)

 

Do SLI sie zabieralem ale po gigabycie na 650i sli odeszla mi chec... na X38 czekac sie nie chcialo to teraz jestem w kropce...

 

Testow 2600XT w CF tez nie widac zbytnio - Devilek cos tam na HWbocie wyczynial ale to Quad i cascada wiec nei ma co porownywac.

Niech mi tylko ktoś dostarczy dwa mostki Crossfire, bo Palit nie daje :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jako ze rozgladam sie za nowa grafa (narazei tylko integra) przegladam wszytie mozliwe opcje. troszke przejzalem ten topic o 2600 i jedyna dobra opcja był 2600 pro sonic od palita. no wlasnie do konca nie doczytałem i czy w dalszym ciagu opłaca sie go brac [ http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/211504 ] cena +/- 260 . pod uwage oczywsicie bierzemy rowzniez karty nvidi

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jako ze rozgladam sie za nowa grafa (narazei tylko integra) przegladam wszytie mozliwe opcje. troszke przejzalem ten topic o 2600 i jedyna dobra opcja był 2600 pro sonic od palita. no wlasnie do konca nie doczytałem i czy w dalszym ciagu opłaca sie go brac [ http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/211504 ] cena +/- 260 . pod uwage oczywsicie bierzemy rowzniez pod uwage karty nvidi

Jeśli idzie go wyrwać za te 260 - 270 złotych to moim zdaniem za te pieniądze nie ma nic lepszego. Chyba, że masz 350 złotych to wtedy jest Palit 8600 GT, ale to jest prawie 100 złotych więcej - to ogromna różnica. Po prostu do 300 złotych nie ma rozsądnych konkurentów DO NOWYCH GIER dla 2600 PRO GDDR3 ze stajni nvidii, bo 7600 GT czy 8500 GT to gorsze karty, często dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem vmoda na Rosyjskiej stronie overclockers.ru do sapphira

Вольтмод Sapphire HD 2600XT.

Наряжение графического ядра контролирует микруха: uP6101BU8 (тыл карты/край), напряга в 2D режиме - 1,23V, в 3D - 1,26V. Карандаш на повышение напряжения - резистор R1310 (1119 Om)

Наряжение памяти контролирует микруха: uP6101BS8 (тыл карты/край), напряга в 2D и 3D - 1,98V. Карандаш на повышение напряжения - резистор R710 (6000 Om)

Привёл словестный вольтмод. Тесты и подробные фото позже в мини-статье.

Окончил вольтмод Sapphire HD 2600XT.

Частоты GPU/Mem: 1026/1760 MHz

 

Результаты в 3DMark'03'05'06:

03 - 16921 WR

05 - 12241 WR

06 - 5946 WR

Сегодня выпушу мини-статью.

jezeli pcb od mojego HD2600 pro jest identyczne to będe

robił vmoda.

a to linka do całego vmoda

http://people.overclockers.ru/Fa11en/record21

Edytowane przez dlugi70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiela taki dwujajowy stwor bedzie kosztowal ??

 

generalnie ciekawa propozycja uwzgledniajac fakt taki ze rdzenie PRO lubia sie krecic do wartosci XT ... i ci co to robili dobrze o tym wiedzieli :D

 

wydajnosc 2xPRO jest nieco lepsza od referencyjnego 8600GTS ... (tzn w smarku 06 na default)

jeszcze jak by cena byla w okolicach 600zl cos jak za dwie karty 2600PRO to wg mnie byl by to fajny, wydajny i nie az tak drogi sprzet :)

Oby moje domysly sie spelnily :)

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...