Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

ZONK000 OC @ a udalo ci sie wyjsc ponad 850mhz na gpu?? u mnie za chiny ludowe, ziwiecha i ch**

no nie bardzo mi sie udało-na 860 w mniej wymagające gierki mogłem sobie grać ale przy nowych tytułach wywalała sie gierka.

Nie pamietam dokładnie jakie napięcie na gpu rzuciłem, ale większego nie daje-nie gram dużo także nie będę jej zbędnie katował za parę MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa bo tobie sie trafiła wadliwa to znaczy że tą kartę można rozbić o kant h..a

aaa dać 600zł za taką kartę to nie wiem nie wiem ja tam wolałem za połowę ceny kupić palita i póki co najmniejszego problemu z nią nie miałem

ojej karta tyle kosztowała, pozatym to kompromis między dobrą wydajnością a ceną, karty nvidi są lepszę ale maja też lepsze ceny..

 

jak pisałem wcześniej wszystkie nowe gry chodzą na full detalach...karty tańszę i nie mam tu na mysli konkretnego modelu są po prostu gorsze (słabsze wyniki), teraz gdybym składał kompa też kupiłbym coś z np. ati hd3870...i tez cos w okolicy 600 zł, wydanie wiekszej sumy mija się z celem chyba że ktoś cierpi na nadmiar kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pilnie potrzebuję pomocy. Przymierzałem się do tego radka 2600Xt Sapphire 512 mb. niestety w sklepie powiedzieli mi, że ta karta jest niedostępna i zaproponowali mi ten sam model tyle, że firmy PowerColor czy jakoś tak. no i tańsza o 90 zeta. Jakoś z dystansem do tego podchodzę, i wolę wydać więcej ale mieć pewność, że to mi się nie rozleci za 2 miesiące ;) Tak więc jakiej firmy byście taką karte polecili? Cena tak do 410 zł (tyle miałem zapłacić za tego Sapphire). Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pilnie potrzebuję pomocy. Przymierzałem się do tego radka 2600Xt Sapphire 512 mb. niestety w sklepie powiedzieli mi, że ta karta jest niedostępna i zaproponowali mi ten sam model tyle, że firmy PowerColor czy jakoś tak. no i tańsza o 90 zeta. Jakoś z dystansem do tego podchodzę, i wolę wydać więcej ale mieć pewność, że to mi się nie rozleci za 2 miesiące ;) Tak więc jakiej firmy byście taką karte polecili? Cena tak do 410 zł (tyle miałem zapłacić za tego Sapphire). Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

PowerColor to dobra firma

 

imho za 410zł to lepiej x1950pro brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołożyć zbytnio nie mam jak :/ Generalnie nastawiłem się na tego HD2600XT. A czym on się różni od x1900Pro? A tego PowerColore jakby co opłaca się brać?

Czym się różni HD2600XT od x1900PRO?? To zupełnie inna konstrukcja, x1900 jest starszą konstrukcją a co za tym idzie bardziej prądożerną, obsługuje ShaderModel 3, HD2600 ShaderModel 4, x1900 DirectX ma 9.0c a HD2600 10 (czy tam 10+ mniejsza z tym)

Nie oznacza to że nie powinieneś brać pod uwagę czegoś w stylu x1950gt bądź pro, a jeśli już uparłeś się na HD2600 to od siebie palita polecić mogę-niedrogi, osobiście nie miałem z nim żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zapytanie/a o

MSI Radeon X2600XT 256MB DDR3 (128bit), PCI-E

 

 

- ona ma w koncu

2 ( http://www.netshop.no/img/cache/msi_radeon...920301830_0.jpg )

czy

3 ( http://geizhals.at/img/pix/264130.jpg )

hitpajpy?

bo w roznych sklepach rozne fotki podaja:/

 

- ten caly system heat pipe jest zdecydowanie i wyraznie wydajniejszy od silent pipe II stosowanego w gigabyte'ach?

 

- czy ktos moglby mi podac taki oto wymiar :

Dołączona grafika

chodzi krotko mowiac o szerokosc karty mierzona od krawedzi jej glownej plytki do najdalej wysunietej krawedzi radiatora;D

 

[ zalezy mi na tej informacji gdyz bede mial DFI Infinity CFX3200 M2/G - firmowy wentyl na chipsecie zamieniony na noctua NC-U6 -

a na procek pojdzie - ulozona prostopadle do grafiki - noctua NH-U12P ... i jak tak narazie patrzylem na wszelkie fotki, porownywalem i obliczalem proporcje odleglosci itd to...albo za cholere nie wejdzie ta msi:P albo doslownie na styk hehe...

do nizszego gniazda pci-e nie pojdzie bo blokowac ja bedzie chipsetowa noctua, wiec odpada...

w ostatecznosci wezme ta sama karte, ale wersje gigabyte'a, to z silent pipe II se poradze na pewno w ktoryms z dwoch gniazd...tylko boje sie przegrzewania przy tym slabszym chlodzeniu:/ ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie bardzo mi sie udało-na 860 w mniej wymagające gierki mogłem sobie grać ale przy nowych tytułach wywalała sie gierka.

Nie pamietam dokładnie jakie napięcie na gpu rzuciłem, ale większego nie daje-nie gram dużo także nie będę jej zbędnie katował za parę MHz

U mnie na xt 860 jest bez problemow i 1864 na pamieci. Zdaje sie ze ta druga wartosc juz nie da rady wyzej bez chlodzenia, bo jak widze, ze 70 stopni na GPU to nie problem to jakos odechciewa mi sie czarowac :P

Crysis pod xp x86 bez problemu smigal. Natomiast patrzac po cenach, to jezeli za 270pln uda sie kupic 2600pro, to chyba jest to lepsze wyjscie niz XT. Najciekawsze jest jeszcze w tym calym burdelu to, ze moj palit ma po jednym wyjsciu DVI, HDMI oraz D-sub - bez zadnej przejsciowki :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szkoda ze pality nie maja normalnego wyjscia tv-out... teraz niemam jak ogladac filmow na tv :/ ja za swojego 3 miechy temu dalem 269 w komputroniku a teraz za ok 250 mozna na luzie wylapac. a po oc 800/1560-1600 w niczym nie ustepuje XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte 2600XT saphhire pod AGP, zainstalowane sterowniki co dostalem na płytce, jednak jak próbuje zainstalować sterowniki 7.12 lub 8,1 to wywala błąd i instalacjia się wyłacza mam system XP 32bit

Sprobuj moze zainstalowac nowe omegi, ewentualnie ratuj sie tymi kombinacjami: Ati HD tweaks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte 2600XT saphhire pod AGP, zainstalowane sterowniki co dostalem na płytce, jednak jak próbuje zainstalować sterowniki 7.12 lub 8,1 to wywala błąd i instalacjia się wyłacza mam system XP 32bit

zainstaluj omegi oparte na 7.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam doświadczonych kolegów i prosze o pomoc

Na jakich sterownkiach najlepiej śmiga wam Palit hd2600Pro Sonic Ddr3 ??

I czym to podkręcić bo nie daje rady;/

Instalowałem różne stery ale przy najnowszych problemy z kolorami były - 7.12/8.1

Co polecacie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Catalysty7.11 i Atitool 0,27b4 wrzuciłem wentyl 12cm pod grafike bo ten od palita zaczął mi huczeć i podkręciłem na 800/800(1600) wyniki z 3DMarków 2006- 4911 2005-10407 2003-14277 2001-29101 Procek dual core 350*8=2.8GHz ram 2*1024@840MHz 4-4-4-12

Można cos wiecej z tego palita wyciągnąć ?

Czy to SA wogołe jakies dobre wyniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Catalysty7.11 i Atitool 0,27b4 wrzuciłem wentyl 12cm pod grafike bo ten od palita zaczął mi huczeć i podkręciłem na 800/800(1600) wyniki z 3DMarków 2006- 4911 2005-10407 2003-14277 2001-29101 Procek dual core 350*8=2.8GHz ram 2*1024@840MHz 4-4-4-12

Można cos wiecej z tego palita wyciągnąć ?

Czy to SA wogołe jakies dobre wyniki ?

wyniki zdaje sie prawidłowe-nie masz powodów do zmartwień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te karty nie mają automatycznego trybu 2D i 3D?

Tzn zmniejszone taktowanie procesora i pamięci podczas pracy biurowej a zwiększone podczas gier?

Z góry dzięki za odpowiedź

jest zmiana ...

w trybie 2D zegary (przynajmniej na 2600XT) przechodza na takty cos kolo 200/300 (rdzen, pamiec) ... nie wiem jakie sa dokladne wartosci ale cos kolo tego.

Temperatura w tedy u mnie wynosila na takim radku ok. 33*C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...