Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak donosi Tygodnik Komputerowy, jedną z pierwszych kard serii Radeon HD 2600XT będzie model od Gecube. Z tego co pisze TK, GeCube zdecydowało się zastosować pamięć DDR4 oraz dwuslotowy system chłodzenia. Taktowanie rdzenia wyniesie 800MHz a pamięci będą "tykać" z prędkością 1100 MHz (2200 MHz efektywie). Nie wiadomo, czy karta będzie wyposażona w 256 czy 512 pamięci, ale ta druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna. Dodam, że fotka tej karty już była prezentowana w tym temacie przez użytkownika @sideband. Link do newsa w TK

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach ktoś napisał, że będzie wersja 256MB i 512MB.

Czyli pewnie 256MB na GDDR4 i 512 na GDDR3. Niemniej 512MB na karcie po premierach kilku gier pod DX10 stanie się niechybnie koniecznością <_<. Widzę to np. po niektórych grach pod obecny DX9, porównując moje karty RX1300 256MB DDR2 i 7300GT 128MB GDDR3, gdzie przy detalach na max i Aniso x8/AA x2 karta z 256MB pomimo, że znacznie wolniejsza nie ma takich niskich minimalnych fps, i nie zapycha się tak jak 128MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze to bedzie prawdopodobnie nowa karta dla mnie, jesli oczywiscie za droga nie bedzie :)

a te wersje na agp to dla mnie reanimacja trupa, moze wersje za pci albo lepiej na isa zrobia...

chociaz z druciej strony patrzac sa plyty z agp pod 939 am2 czy c2d, wiec moze ktos to kupi. inna sprawa ze karty na agp sa duzo drozsze niz odpowiedniki na pcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dochodzi cena mostka Rialto . "Nisza" AGP to dobry pomysl bo duzo jest komputerow z tym standardem a NV zupelnie sobie je odpuscila .

Każdy powód, by wpływ danin do skarbca AMD był większy, to dla mnie powód do radochy. Bo im silniejsza konkurencja, tym ceny niższe ;-) Więc oby AMD zarobilo na leciwym już AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ok :) dzieki temu powinno byc cicho, chlodno i do OC nie potrzebna by była wymiana chłodzenia ;)

 

W ogole karta sie nienajgorzej zapowiada i jak bedzie wydajniejsza od 8600 to mam nastepce dla moje 7600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy pro w stosunku do xt bedzie sie roznil tylko zegarami, czy obetna potoki (oby nie).

wersja pro to bedzie juz najtansza grafa od amdati czy bedzie jeszcze cos, taki odpowiednik 8500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy pro w stosunku do xt bedzie sie roznil tylko zegarami, czy obetna potoki (oby nie). wersja pro to bedzie juz najtansza grafa od amdati czy bedzie jeszcze cos, taki odpowiednik 8500?

Ekm... pisałem co i jak? Pisałem. Google działa? Działa. O rodzinie HD 2000 było na forum? Było.

2600 Pro i XT, różni się zegarami. Będzie seria 2400, konkurent 8500 od nVidlii. Proszę czytać inne tematy a i pamiętać o google. Ide sie uczyć do matury, jutro prezentacja z polskiego.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub, ze to chlodzenie bedzie glosne, i nie pozostanie nam nic innego jak kupic nowe. ;) z takimi osadami trzeba poczekac do testow :)

Ale to bydle jest niewiele mniejsze od tego na 2900XT, a przy poborze prądu kilkakrotnie mniejszym od wspomnianej karciochy jest dużo mneij dżuli ciepła do wypompowania poza obudowe, więc turbinka kręcić się będzie zdecydowanie wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak donosi serwis benchmark.pl, firma Sapphire zapowiedziała, że już w czerwcu wypuści rodzine kart HD 2400 i HD 2600. Wiadomo też, że najszybsza z tych kart - 2600XT powstanie również w wersji chłodzonej pasywnie, co ucieszy z pewnością miłośników ciszy - karta ta otrzyma przydomek Ultimate. Tym samym premiera nowych kart AMD ulegnie niewielkiemu przyspieszeniu, gdyż karty te miały być dostępne w sprzedarzy dopiero na pocżątku lipca. Link do artykułu

 

Uaktualnienie: W dniu dzisiejszym również TK opublikował info o Sapphire, wskazuje na nieco inną datę: przełom czerwca i lipca, czyli zgodną z oficialnymi danymi. Karta HD 2600XT Ultimate (800/1400) ma koszttować ok 600 - 650 zł. Klik

 

Uaktualnienie 2:

Dołączona grafika

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bench jest jedyny z takim info

GRAPHICS CARD vendor Sapphire said it is scheduled to release HD2600 and HD2400 in July but will include a passively cooled board called the HD 2600 XT Ultimate.

http://www.sapphiretech.com/us/media/press.php

bardziej wieze oficjalnemu info niz benchdno

SAPPHIRE to launch new ULTIMATE graphics solution

May 22nd, 2007-SAPPHIRE Technology has just announced that in addition to the new HD 2600 and HD 2400 series of graphics accelerators scheduled for release in July, the range will include the new completely passively cooled SAPPHIRE HD 2600 XT ULTIMATE Edition

albo chlopaki maja problem z angielskim <_<

JULY=lipiec nie czerwiec :mur:

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem notatkę prasową na temat 2600XT Ultimate i wspominają o O/C karty, a później o niskim poborze prądu, możliwe że kartę będzie się dało wykręcić na pasywnym chłodzeniu? Dla mnie to utopia. Ale ta błoga cisza jest czymś, co bym chciał... jak ja nie lubie wiatraczków :angry:

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo. mi sie wydaje, ze tu bardziej chodzi o wydajnosc samego procesora graficznego, a nie pamieci. w 8600 np od okolo 1800MHz kazdy MHz wiecej na pamieciach nie wiele daje. Wiecej daje oc rdzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem jest mały teścik (3D marki, Company of Heroes i FEAR) radeona HD2600xt od MSI.... Takty - 800/2200 czyli dużo wyższe od GF8600GTS.... Aha - i pamięci GDDR4 :wink:

 

PS. Ciekawe jak się kreci.... Mam nadzieję ze 65nm da możliwośc wyciągniecia taktów na 1Ghz na rdzeniu na powietrznym chłodzeniu....

 

EDIT: SOORRY!! Zapomniałem wkleić linka :oops: .... Oto i on

 

http://66.218.71.231/language/translation/...68%26t%3d154177

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem jest mały teścik (3D marki, Company of Heroes i FEAR) radeona HD2600xt od MSI.... Takty - 800/2200 czyli dużo wyższe od GF8600GTS.... Aha - i pamięci GDDR4 :wink:

 

PS. Ciekawe jak się kreci.... Mam nadzieję ze 65nm da możliwośc wyciągniecia taktów na 1Ghz na rdzeniu na powietrznym chłodzeniu....

Pod jakim linkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 5000 pkt w Smarku 06 ... na C2D 3Ghz to ogolnie bardzo słabo.

Na 7900GS 625/1600 podbijam pod 5600 pkt na AMD@2.7, a tutaj takty karty wynosza 800/2200 :|

Wynik w FEAR w 1024x768 - srednio 24 fps - o 1280 nawet nie wspominam

 

Oby tylko nie spolodzili "godnego" nastepcy x1600 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...