Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jakie są te spinki. Jeśli łapią za wewnętrzną stronę "obudowy" wentyla, to kiepsko. Mam obecnie na Scythe Yasya zamontowanego SW ale za pomocą dodatkowego kompletu spinek. Oryginalny z opakowania "łapie" za wewnętrzną stronę, dodatkowy komplet dokupiony osobno, "łapie" za zewnętrzną i trzyma się to baaardzo dobrze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komus zalezy na wydajnosci to polecam Ultra Kaze 3000 + regulator obrotow. Wymiatacz niesamowity. Uwaga profil -szerokosc 3,5 cm.Lub jak ciszej to Coolink SWiF2-120P

Edytowane przez Monio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komus zalezy na wydajnosci to polecam Ultra Kaze 3000 + regulator obrotow. Wymiatacz niesamowity. Uwaga profil -szerokosc 3,5 cm.Lub jak ciszej to Coolink SWiF2-120P

 

Regulator obrotów nic nie da, jak przy 1000 rpm ten ultra kaze jest realnie głośniejszy niż magma @ 1500 rpm. Dlaczego? Bo łożysko jest stworzone do 3000 rpm, i przy niższych wartościach pojawia się bardzo słyszalne "tykanie" łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komus zalezy na wydajnosci to polecam Ultra Kaze 3000 + regulator obrotow. Wymiatacz niesamowity. Uwaga profil -szerokosc 3,5 cm.Lub jak ciszej to Coolink SWiF2-120P

 

Regulator obrotów nic nie da, jak przy 1000 rpm ten ultra kaze jest realnie głośniejszy niż magma @ 1500 rpm. Dlaczego? Bo łożysko jest stworzone do 3000 rpm, i przy niższych wartościach pojawia się bardzo słyszalne "tykanie" łożyska.

 

Regulator daje niesamowicie dużo. Jednak wersja 3k nie jest przeznaczona do zmniejszania obrotów niestety. Jeśli ktoś chce bardzo wydajnie, to bierze 3k, jeśli trochu mniej, to bierze 2k - ta wersja jest bardzo wdzięczna pod regulatorem, bo nie "cyka".

 

Mam mieszane odczucie co do Roxo 120mm, ciche, dmuchają przyzwoicie ale plastik z jakiego są wykonane jest tragicznej jakości.

 

Tia... Ale cena wentylatora pewnie nie wskazywała na jakość prawda? Plastik jest bardzo "plastikowy", o czym już dawno temu pisałem. Nie mniej lepszy wybór niż Zephyr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał już jakieś doczynienia z Enermax 120mm T.B.Apollish ? Jestem ciekaw jak ma się jego kultura pracy i szum generowanego powietrza względem Noiseblockera BlackSilent XL1 i Be quieta silent wings. Można go wyrwać w przyzwoitej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jakie teraz wentylatory najlepiej kupić do obudowy? Wypadłem troche z obiegu.

 

Buda to będzie SilentiumPC Gladios 800W. Z przodu jest wentyl 140 (więc zostanie), z tyłu 120-tka która świeci, więc ją zmienie, bo nie lubie jak mi coś świeci na stałe.

 

Tak więc potrzebuje trzy 120-tki, jedna na tył, dwie na góre (wg testu na NVISION bardzo dużo dają), tak więc musi być coś co dobrze pracuje w poziomie.

 

Cooler na CPU to SilentiumPC Fortis, na którego pójdzie mój ulubiony S-Flex 1200 RPM.

 

 

Czytałem co nieco o wentylach tejże firmy, o Zephyrach 1100 RPM widziałem różne opinie (negatywne raczej tylko pojedyncze), Sigma ponoć bardzo wydajna i jednocześnie cicha, ale ktoś pisał że nie lubi poziomu.

 

 

Dodam jeszcze że idle nie ma znaczenia, bo to komp tylko do gier, i ew. innych zadań wymagających mocy, ale szum może być co najwyżej lekki, aby znikał przy nawet cichym dźwięku z kolumn. Teoretycznie kiepskie/terkoczące (lekko) łożyska w grach chyba nie powinny przeszkadzać, więc może jednak wziąć cokolwiek byle wydajne (1100-1300 RPM)?

 

Chciałbym też stałe obroty na tym poziomie, żebym ich nie musiał ograniczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 140mm ma na def 1000 obr. jest cicha ale nie słyszalna dopiero przy 800. Tylna 12ka jest natomiast bardzo głośna, ogólnie opinie o tych wentylatorach są mocno podzielone. Jeżeli nie zależy Ci na wyglądzie, to fandery roxo, nie mają problemów przy pracy w poziomie, przy czym są ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie teraz wentylatory najlepiej kupić do obudowy? Wypadłem troche z obiegu.

 

Buda to będzie SilentiumPC Gladios 800W. Z przodu jest wentyl 140 (więc zostanie), z tyłu 120-tka która świeci, więc ją zmienie, bo nie lubie jak mi coś świeci na stałe.

 

Tak więc potrzebuje trzy 120-tki, jedna na tył, dwie na góre (wg testu na NVISION bardzo dużo dają), tak więc musi być coś co dobrze pracuje w poziomie.

 

Cooler na CPU to SilentiumPC Fortis, na którego pójdzie mój ulubiony S-Flex 1200 RPM.

 

 

Czytałem co nieco o wentylach tejże firmy, o Zephyrach 1100 RPM widziałem różne opinie (negatywne raczej tylko pojedyncze), Sigma ponoć bardzo wydajna i jednocześnie cicha, ale ktoś pisał że nie lubi poziomu.

 

 

Dodam jeszcze że idle nie ma znaczenia, bo to komp tylko do gier, i ew. innych zadań wymagających mocy, ale szum może być co najwyżej lekki, aby znikał przy nawet cichym dźwięku z kolumn. Teoretycznie kiepskie/terkoczące (lekko) łożyska w grach chyba nie powinny przeszkadzać, więc może jednak wziąć cokolwiek byle wydajne (1100-1300 RPM)?

 

Chciałbym też stałe obroty na tym poziomie, żebym ich nie musiał ograniczać.

 

Gentle Typhoon :)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jakbym miał tyle wydać to już wole sprawdzone S-Fleksy.

 

O Roxo też różne opinie widziałem. Ogólnie naczytałem się multum w goglach, i każdy pisze co innego. Łącznie kilkanaście poleconych wentylatorów, więc nic z tego nie wiadomo.

 

Miałem konstruować przenośny wynalazek z gniazdkami 3-pin i baterią 12 V, i chyba to zrobie i będę testował w sklepach, bo inaczej sie chyba nic nie dowiem.

 

 

 

A jak Scythe Slip Stream? 1200 RPM ponoć szumi, ale jest bardzo wydajny, można by go ew. troche zwolnić, wtedy ponoć jest świetny, tylko jak z pracą w poziomie?

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Hmm, te Enermaksy wyglądają fajnie. Na góre bym może wział dwa TB Silence (900 RPM), a na tył Apolish Vegas, z ręczną regulacją i możliwością wyłączenia samych diod (extra sprawa, i różne wzorki można wybierać).

 

Jak ktoś nie widział - ENERMAX.PL - Apollish Vegas (w sekcji Specyfikacja można zobaczyć tryby diod)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,potrzebuję zmienić swojego S-Flexa na coś o podobnej kulturze pracy,ale za to żywotniejszego. Jeden z nich zaczął terkotać,a nie po to mam je ustawione na 600rpm,żebym słyszał nieprzyjemne dźwięki.Wymagania to cisza na wolnych obrotach,a huragan na wyskokich.

 

Edit.Poczytałem o tych Enermaxach i też mnie się podobają...ciche to będzie na 600rpm??

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Apollish zwyklych tez mozna guziczkiem wylaczyc podswietlenie ;)

Szkoda tylko, ze obroty sie zmieniaja w zaleznosci od temperatury

Najlepiej to te czujniczki wrzucic gdzies miedzy heatpipe-y karty graficznej to wtedy bedzie wichura

Co do glosnosci... Cisza oj cisza ;) Przy 700 obrotach jest przeplyw taki jak w Revoltecu przy 1200 obrotach (do tego jest cisza)

Fakt, niektorych moze odstraszyc cena ale jak ktos moze taniej kupic okazyjnie to szczerze POLECAM

Na max obrotach to dopiero jest przeplyw... :-P

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To spoko że można wyłączyć w zwykłych też, no ale termiczne lub stałe (w modelach TB - swoją drogą nietrafiona nazwa jak na wentylatory) obroty to wada. Za 10 zł więcej jest Vegas, chyba warto dopłacić, i faktycznie mieć możliwość puszczenia wichury na 2000 RPM, w sam raz do testów w LinX itp.

 

Te Vegas to chyba nowość, bo tylko w Proline je widze. Poczekam z kupnem aż mi buda przyjdzie, zobacze jak wypada dołączona frontowa 140-tka, jak będzie zbyt głośna to może wezme też 140-tke TB Silence.

 

EDIT.

 

Widze mają też Vegas Duo z ręczną regulacją, i 20 zł taniej. Chyba najlepsza opcja.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Scythe Slip Stream? 1200 RPM ponoć szumi, ale jest bardzo wydajny, można by go ew. troche zwolnić, wtedy ponoć jest świetny, tylko jak z pracą w poziomie?

 

Mam ich masę w budzie.

Wszystkie skręcone w okolicach 600rpm, a dmuchają bardzo przyzwoicie.

 

Na 1200rpm dmuchają podobnie jak S-Flex 1600rpm i są przy tym trochę cichsze.

Na 800rpm są trochę wydajniejsze i hałasują podobnie do S-Flex na 800rpm.

 

Jak na moje ucho to 600rpm są w miarę ciche przy zamkniętej budzie i można spać w pokoju.

1200rpm to przesada, choć można przeboleć jak się w coś gra.

 

Ja generalnie przepływ powietrza nadrabiam ilością wentyli, a nie obrotami to mam w miarę cicho.

W sumie to ostatnio je dokupowałem ponad rok temu. Wtedy jak za tą kasę były OK.

Możliwe, że teraz wyszło coś ciekawszego w podobnej cenie, ale ogólnie mogę je polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał tyle wydać to już wole sprawdzone S-Fleksy.

 

O Roxo też różne opinie widziałem. Ogólnie naczytałem się multum w goglach, i każdy pisze co innego. Łącznie kilkanaście poleconych wentylatorów, więc nic z tego nie wiadomo.

 

Miałem konstruować przenośny wynalazek z gniazdkami 3-pin i baterią 12 V, i chyba to zrobie i będę testował w sklepach, bo inaczej sie chyba nic nie dowiem.

 

 

 

A jak Scythe Slip Stream? 1200 RPM ponoć szumi, ale jest bardzo wydajny, można by go ew. troche zwolnić, wtedy ponoć jest świetny, tylko jak z pracą w poziomie?

 

Gentle Typhoon sprawdzone przez ogromną ilość użytkowników i sorry, ale S-Flex się do nich umywają. Nie porównuj tutaj Roxo, bo to budżetowy wentylator - nie wiem skąd to porównanie. Jedni nie mieli porządnego wentylatora w ręku i napiszą, że Roxo, to super extra za małą kasę. Slip Stream jest niżej niż S-Flex.

 

Typhoon - znacznie cichsze od S-Flex i nawet bardziej wydajne niż Slip Stream. Zresztą zrobisz jak chcesz, bo widzę, że i tak brniesz swoją "dróżką" nie słuchając podpowiedzi.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ciężko słuchać podpowiedzi gdy każdy doradza coś innego.

 

 

Ale dzięki za wszystkie porady. Postawie na Enermaksy, zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszła pora zmienić chłodzenie na i5-760. padło na Zalmana flex + jakiś w miare cichy cooler. tylko pytanie jaki? spodobał mi sie ten: Enermax CLUSTER 120MM ProLine.pl - zwlaszcza mozliwosc latwego czyszczenia. znajde w tej cenie coś lepszego z PWM? alternatywy w sprawie zalmana też mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gentle typhoona 1450 jest to najlepszy wentylator jaki miałem :D W poziomie praca taka sama jak w pionie, nie wibruje nawet na max obrotach. Dobrze dmucha.

 

Potwierdzam! Mam kilka sztuk tego cuda i działają pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś dłużej niż rok, pracującego w pionie takiego Gentle?? Bo chcę zmienić przynajmniej 2 na Zalmanie,a nie uśmiecha mi się co roku wydawać tyle pieniędzy na wentyle.

Edit:Poprawiłem z poziom na pion;)

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ktoś ma. Może nie tutaj, ale na XS na milion procent. Bo tam robiąc LC na chłodnice tylko Scythe GT dają. W końcu to najlepsze wentylatory na rynku w tej chwili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem od października/listopada 2009 - luty 2011 pracującego w zasilaczu w poziomie. Teraz czeka na fanswapa w innym zasilaczu. Po roku działa dalej jak nowy (przepracował ok 7000 h).

@edit W pionie pewnie tak samo by się spisywał.

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...