Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Plyta wam resetuje te ustawienia jak wylaczycie ja calkiem z pradu czy jak jest podlaczona do pradu tez?

U mnie tylko jak wyłączę całkowicie z prądu na dłużej (11,12 godzin) i tylko na biosach po 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta przerwa to ok. 11, 12 godzin. Dodam jeszcze że nie można sprawdzać czy trzyma FSB po np. 10 godzinach od razu wchodząc do biosu (należy uruchomić normalnie system i sprawdzić jakimś programem - ja sprawdzam w CoreTemp i Everescie), gdyż samo wejście i ustawi prawidłowe FSB.

Dokładnie, to by sugerowało brak dualboota w zamian za reset FSB już o tym pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sflaszowałem bios (nowy 1.6) z pod dos'a z wszystkim zalecanymi przełącznikami 2x iiiii

potwierdzam ponownie dual czy double boot ciągle jest..... co do resetu ustawień procka po odcięciu zasilania - problem chyba zniknął tzn. wyłączałem kilka razy i jak na razie jest OK - zobaczymy w praniu jak wyłączę go na dłuższy okres czasu.

Edytowane przez lukebed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sflaszowałem bios (nowy 1.6) z pod dos'a z wszystkim zalecanymi przełącznikami 2x iiiii

potwierdzam ponownie dual czy double boot ciągle jest..... co do resetu ustawień procka po odcięciu zasilania - problem chyba zniknął tzn. wyłączałem kilka razy i jak na razie jest OK - zobaczymy w praniu jak wyłączę go na dłuższy okres czasu.

zgadza sie-podwójny start po odcięciu zasilania występuje tak jak występował a co do resetowania ustawień hmmm u mnie w normalnej pracy na OC nic nigdy takiego miejsca nie miało-najwyżej jak przegiąłem z OC. A co do tych waszych "syren" to też czasem sie mi zdarzają-po prostu niedopracowana płyta czytam biosy i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko u mnie tak jest, ale zauważyłem że po wgraniu nowego biosu jest słabiej z OC :?

Na biosie 14 pamięci śmigały spokojnie na 900MHz przy 5-5-5-15 i 2.2V, a teraz gdy ustawię te wartości to włącza się syrena... Nawet podbicie napięcia do 2.3V nie pomaga.

 

Poza tym double boot jest tylko jak zmieniam ustawienia w biosie, przy normalnym uruchamianiu startuje za pierwszym razem.

Dzisiaj odpaliłem kompa, który był bez prądu od czwartku - FSB dalej takie jak było 400MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurna co jest <_< 3 porty SATA padly po koleji. Zostal mi juz tylko jeden. Na pozostalych odczyt i burst w HDTach jest na poziomie 4 MB/s a uzycie procka 47% :-| Czy jest cos co moge zrobic przed wyslaniem na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spakować ją w pudełko ;)

Heh, wyglada na to ze to nic wiecej sie nie da :wink: Mial ktos do czynienia z serwisem esc? Mam nadzieje ze wroci szybciej niz za miesiac jesli trafi do abita, jak niektorzy tu pisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe zapytańko.Dlaczego na stronie mobo IP35-E nie pisze nic o obsłudze procka E8200??TABELA

Ale widzę że nie którzy mają tego proca na tej mobo.Czy były jakieś problemy czy tylko zapomnieli dopisać go do tabeli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe zapytańko.Dlaczego na stronie mobo IP35-E nie pisze nic o obsłudze procka E8200??TABELA

Ale widzę że nie którzy mają tego proca na tej mobo.Czy były jakieś problemy czy tylko zapomnieli dopisać go do tabeli??

Zapomnieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wyglada na to ze to nic wiecej sie nie da :wink: Mial ktos do czynienia z serwisem esc? Mam nadzieje ze wroci szybciej niz za miesiac jesli trafi do abita, jak niektorzy tu pisza...

 

Moja dzisiaj wróciła z serwisu. Była tam od 14 marca (akurat dostali ją w moje urodziny) , a co najlepsze to, że jak otworzyłem paczkę otrzymałem tę samą płytę, którą reklamowałem i dołączoną do niej kartę informacyjną, na której widniało oświadczenie: "Odsyłam przekazany do reklamacji produkt IP-35-E, o nr seryjnym: ... Serwis zewnętrzny nie stwierdził żadnej usterki, w zaistniałej sytuacji reklamacja nie może być uwzględniona" . Moja pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy to " :mur: znowu będę miał z nią kłopoty, w serwisie pewnie nic przy niej więcej nie grzebali tylko podłączyli i sprawdzili czy chodzi" . Wziąłem więc swojego abitka i złożyłem kompa do kupy, naciskam przycisk power...płyta uruchamia się normalnie bez żadnego piszczenia, restartów czy zawieszeń. Po wejściu do systemu też nic złego się nie dzieje. Chodzi już tak sobie ładnych parę godzin i wszystko jest ok. Mogę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i zadowolony (chociaż nie mogę wyjaśnić jak to się stało, że fachowcy nic przy płycie nie grzebali a teraz działa ok, zrobili mi miły prezent na urodzinki :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dzisiaj dostałem Abita (AB9), płyte wysłałem do apollo.pl równe 3 tygodnie temu. Usterka była spowodowana przeze mnie (zwarcie), wymieniłem również pastę pod mostkami, ale serwis do niczego się nie przyczepił i... naprawił płytę. Jedyne co "specjaliści" zrobili źle, to zamontowali radiator mosfetów na 3 kołki, czwarty był niedociśnięty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurna co jest <_< 3 porty SATA padly po koleji. Zostal mi juz tylko jeden. Na pozostalych odczyt i burst w HDTach jest na poziomie 4 MB/s a uzycie procka 47% :-| Czy jest cos co moge zrobic przed wyslaniem na gwarancje?

reinstalacje intelowskich sterów.

reinstalacje windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reinstalacje intelowskich sterów.

reinstalacje windowsa.

Wielkie dzięki! Ze tez to byla taka blachostka. Mialem juz wczesniej problem z myszka i tez winne byly stery intela, teraz wygladalo mi to na cos innego, ale jednak winne byly sterowniki :) Do tego sam rozwiazal sie problem niemoznosci regulacji napiecia CPU, teraz podnosi jak trzeba. Widac plyta miala wtedy focha.

Jesli nie przeszkadza mi double boot i nigdy nie mialem problemow z zapominaniem ustawien to jest sens w ogole zmieniac biosa z 11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

czy na Abicie Ip35-e lub Ip35 działa sterowanie wentylatorami?Chodzi mi o te 3 i 4 pinowe,czy można ustawić w biosie kiedy mają startować i ustawiać prędkość?

Nie, tylko na PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

U mnie normalnie działa regulacja PWM, ustawiłem najwyższą target temperaturę i wentyl non stop chodzi na minimum, poza (re)startem kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wgrałem BIOS 1.6 i ... lipa :( Nie wiem czemu nie widzi nagrywarki w Windowsie :( Usiłowałem wgrać sterowniki z Jmicrona i lipa :( ma ktoś jakiś pomysł na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... poradziłem sobie z BIOSem ale mam inny problem :) Włączam CPU-z i pokazuje mi taktowanie albo 2.9 GHz albo 1.9 :D mnożnik co chwilę zmienia się z 6 na 9 :D a w BIOSie jest na 322x9 :D Miał ktoś podobny problem ??

EDIT:

dobra , mój błąd ;) tak to jest jak nie słuchasz mądrzejszych :D

Edytowane przez dred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małpa, zmienia sie z 6 na 9 bo ci włączyłem C1E i speed step. to jest to co Ci mówiłem, że oszczędza energie. 1000x juz ludzie poruszali ten problem i nie pytaj o to bo tylko ich zdenerwujesz. odezwij sie na gg jak bedziesz i napisz czy nagrywarka ozyla. pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj po tygodniu bez wlaczania kompa (ale byl pod pradem) w BIOSie było 240x9 ale we windzie pokazywal 200x9. Wgralem biosik 16 i zobaczymy czy coś zmieni. Tyle ze ciężko bo teraz codziennie będzie włączany komp. Zostawię go na noc bez prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedzieć, że u mnie bios 1.6 poprawił oc. Granica stabilności oc trochę się przesunęła w górę. Przedtem nie mogłem mieć w 100% stabilnego 3300mhz, a teraz testuje 3328mhz i jest gitarka. :D Żeby być w pełni zadowolonym, kupiłem nowe kingstony na elpidzie, które latają na 998mhz 5.5.5.15 2.3v. Już od półtorej godziny stabilnego orthosa mam. :D Oby rano było to samo. ;-)

 

10h orhosa przeszedł na takich ustawieniach. Teraz Podbiłem FSB o 1mhz do 417, co daje 3336mhz dla procka i 1000 dla ramów. Już 4h orthosa za nim. Ale co najważniejsze obniżyłem napięcie ramów z 2.3v do 2.2 co daje mi 99% pewności, że mi nie kopną w kalendarz ani nie stracą możliwości oc z czasem, a komputer wciąż jest stabilny.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedzieć, że u mnie bios 1.6 poprawił oc. Granica stabilności oc trochę się przesunęła w górę. Przedtem nie mogłem mieć w 100% stabilnego 3300mhz, a teraz testuje 3328mhz i jest gitarka. :D Żeby być w pełni zadowolonym, kupiłem nowe kingstony na elpidzie, które latają na 998mhz 5.5.5.15 2.3v. Już od półtorej godziny stabilnego orthosa mam. :D Oby rano było to samo. ;-)

Ja mojego procka puszcze na 3350 i orthos idzie caly dzien ale w girkach mam krasze po godzince grania :( jak skrece do 3270 wtedy smiga wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodal ktos BIOSa 16beta10 do wersji PRO? Jakies rewelki?

Beta 10? Ja wrzucalem o ile dobrze pamietam 16beta3 albo 4. Podlinkuj jak mozesz. :P

 

Ja jak wrzucilem 16 to zauwazylem ze przy zmianiach w biosie nie zawsze wystepuje dual boot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=147163

 

na poczatku stronki wszystko co najnowsze do abitka PRO. łącznie z BIOSEM 16 beta 10

 

PS czy stawial ktos RAID0 na tej plycie? co trzeba nacisnac podczas startu zeby wejsc do konfiguracji RAIDa?

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...