Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy moze ktos bawil sie w wymiane chlodzenia na tej plycie bo mi mostek przypalil palec a nie mam nawet wysokiego oc...??

Co polozyc na uklad zasilania bo na mostek to radiator sie znajdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bios 1.6 Wcześniej mi też się resetował przy otwieraniu nowych kart ostatnio chyba z 2 mies temu . hdd i dvdr też mam na ide.

Wygląda na razie na to, że powodem resetu kompa jest port USB, a raczej modem podłączony do niego. Przy znacznym obciążeniu downloadem robi reset. Teraz testuję na skrętce i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam kilka pytań. Zacznę od tego , że mam zamiar kupić komputer z procesorem core2duo e7200. Zastanawiam się nad płytą główną, i to właśnie jej dotyczą moje pytania.

1) Czym różni się Gigabyte EP35-DS3 od P35-DS3? Która jest lepsza?

2) Czy na tych Gigabytach mój e7200 ruszy od razu bez aktualizacji BIOS'u?

3) Zastanawiam się również nad Abitem ip35-e. Czy Bez aktualizacji BIOS'u moj e7200 ruszy?

Dodam, że procesor chciałbym podkręcić tak do 3,2-3,5 GHz. Proszę was o pomoc bo się nie znam...

 

Dużo się o tych sprzętach naczytałem, ale nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi na moje pytania...dlatego zwracam się do was.

Edytowane przez kellner13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam kilka pytań. Zacznę od tego , że mam zamiar kupić komputer z procesorem core2duo e7200. Zastanawiam się nad płytą główną, i to właśnie jej dotyczą moje pytania.

1) Czym różni się Gigabyte EP35-DS3 od P35-DS3? Która jest lepsza?

2) Czy na tych Gigabytach mój e7200 ruszy od razu bez aktualizacji BIOS'u?

...

Czyż nie jest to temat o Abitach?..

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemar owszem ja mam pentagrama KARAKORUM na IP-35 ,ale temp. mam cholera cos za wysokią procesor E7200 chodzi obecnie na 3500mhz przy napieciu 1,25 i w stresie osiaga 72 st ,tak pokzuje core temp,speed fan pokazuje natomiast 65 st i sam nie wiem ktory program mowi prawde.

Zapytaj go jaki miał bios gdy instalował e7200. ip35 i ip35-e mają te same biosy.

ps. ale chyba sam na to wpadłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś montował na IP35-E Zalmana 9500 AT? Spodobał mi się, bo całkiem dobrze chłodzi, ma oryginalny wygląd, wykonanie i obsługuje PWM.

Ewentualnie coś innego zaproponujcie co wejdzie na tą płytę główną i też ma PWM.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili Państwo pojawił się oficjalny bios w wersji 1.8 pod Abita IP35/IP35-E - LINK.

 

Release information:

1. Fixed the Wake Up by WAKE# of PCIe function abnormality.

2. Fixed 45nm CPU compatibility and support CPU half multiplier.

3. Fixed system hang when used Intel PXE CPU series.

4. Fixed the power-on switch unable shut down when to set ˇ§Passwordˇ¨ to shut down.

5. BIOS compiled date: 05/30/2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bios to to samo co beta v18 czyli fsb reset jest ehhh chyba opchnę tą mobo. Ja nie wiem dlaczego oni wszystko naprawiają tylko nie to co trzeba przecież chyba połowę funkcji w biosie na tym Abicie nie działa! Normalnie mam już tik nerwowy przy załączaniu tej płyty...

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ci tam nie działa w tym biosie, bo ja nie znalazłem niczego co działa niepoprawnie, ale rozumiem twoje wkurzenie. Też bym był zły na twoim miejscu, tylko że FSB reset to raczej sprawa mechaniczna niż wina biosu (laminat i wykonanie tej płyty są raczej kiepskiej jakości, więc mnie to nie dziwi) ale ja z płyty byłem zadowolony. Choć i tak płytę oddaje na gwarancji (coldbug) sprzedaję i biorę DFI DK, ale mimo to swoją będę wspominał dobrze, bo była dobra wierna i posłuszna, a że zimna nie lubiała, to jej wybaczam. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad DFI ale kusi mnie P45 może nie będzie takich cyrków.

 

Co nie działa u mnie dużo rzeczy np.:

- płyta wyje bez powodu nawet po wyłączeniu wszystkich opcja w biosie odpowiadających za to, dziwne bo tylko po restarcie (dwu tonowy dźwięk)

- CPU VTT jak nie ustawie zawsze pokazuje w biosie 1,10

- FSB reset nie muszę wspominać, też podejrzewam, że po prostu mobo badziewiaste, źle zaprojektowane

- jak załączę żeby sprawdzał RAM na starcie to sprawdza oki tylko jak przeleci 4GB to hmmm zaczyna od nowa ESC nie działa

 

To tyle na razie co pamiętam, oczywiście gdyby nie FSB reset to w sumie na wszystko inne można przymknąć oko, płyta stabilna i raczej nie sprawia problemów ale za ten reset złamie ją o kolano !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mojego Abita będe dobrze wspominał :razz:

Płyta dobra dla CPU 65 nm, jednak do 45nm kompletnie się nie nadaje :sad:

Miałem problem, aby na moim E8400 dobić do 4GHz, poza tym musiałem ładowac kosmiczne napięcia.

 

Po zamianie mobo na DFI DK procek śmiga jak w sigu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajfo a po ilu dniach odpisali Ci z Abita na maila? Ja czekal kolejny dzien i g...znaczy nic, żadnej odpowiedzi. Póki co nie wyłączam listwy na noc, ale zaczyna mnie powoli trafiać jasna cholera przez ten fsb reset. Jak w ogóle można polecać płytę z takimi bugami na - wydawałoby się - szanowanych forach pokroju PcLab czy PurePc?!

 

Swoją drogą, to widzę, że od około roku jakość sprzętu komputerowego BARDZO, ale to BARDZO się pogorszyła. Kiedyś jak coś się kupiło to było 99% pewności, że dostałeś to co na opakowaniu i nie bedzie z tym problemu. Obecnie masz 50%, że w ogóle dany sprzęt się uruchomi, a 10%, że nie będzie z nim problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajfo a po ilu dniach odpisali Ci z Abita na maila? Ja czekal kolejny dzien i g...znaczy nic, żadnej odpowiedzi. Póki co nie wyłączam listwy na noc, ale zaczyna mnie powoli trafiać jasna cholera przez ten fsb reset. Jak w ogóle można polecać płytę z takimi bugami na - wydawałoby się - szanowanych forach pokroju PcLab czy PurePc?!

 

Swoją drogą, to widzę, że od około roku jakość sprzętu komputerowego BARDZO, ale to BARDZO się pogorszyła. Kiedyś jak coś się kupiło to było 99% pewności, że dostałeś to co na opakowaniu i nie bedzie z tym problemu. Obecnie masz 50%, że w ogóle dany sprzęt się uruchomi, a 10%, że nie będzie z nim problemu...

Haha blood2 wiesz ile ja za takie twierdzenia dostałem ostrzeżeń i banów :lol2: Niestety pewnych rzeczy nie przeskoczysz a taką koniunkturę napędzają dzieci podjarane cyferkami i NIC nie zrobisz. Obecnie sprzedają chyba największe g..... i ludzie to łykają hehe

 

Jak może normalna płyta dwa razy odpalać albo się resetować no sorry ale jeszcze kilka lat temu leciałem z takim towarem do sklepu ze zwrotem a teraz dzieci krzyczą, że tak ma być hmmm no cóż... Choć sam mam -dzieścia to taki stan rzeczy baaardzo mi się nie podoba.

 

Po ilu dniach odpisali nie wiem dokładnie ale dziś np. napisali do mnie żebym dokładnie opisał co się resetuje i kiedy więc chyba poważnie do tego nareszcie podeszli.

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... Na ~70 stronie zabrakło mi sił >.<

 

Czy wszystkim tak ta mobo piszczy przy zmianie taktowań? Napięcie jest na 1,35 i niżej się nie da ale kiedy wchodzę z 3,5 GHz zamiast 2,33 [FSB 333 -> 500] to robi się zdecydowanie za głośno :/

Czy takie piski oznaczają że płyta zbliża się do krainy wiecznych łowów i powinienem odpuścić sobie kręcenie czy to taka "norma" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaladowalem ten nowy bios ver 18 i.... powiem ze jest lepiej. Nie mialem nigdy problemow z plyta wiec w tej kwestii bios nic nie zmienil.

Za to udalo mi sie w koncu odpalic mojego e2160 na 3,2GHz osiagajac 400MHz szyne. Wczesniej walla mialem przy 370MHz i zabawa napieciami nic nie dawala.

W tym biosie w koncu zaskoczyla zmiana napiecia na VTT i proc odpalil spokojnie na 3,2GHz przy 1,32V

Po za tym mialem problem z 4 koscmi Patriotow LLK ktorych za nic w swiecie nie moge zmusic do pracy na 4 4 4 12 przy jakimkolwiek napieciu na 800MHz.

Nowy bios niewiele pomogl - pewnie wina pamiatek ktore nie kreca sie jak 2 x 1GB

Jedynie udaje sie je odpalic na 5 5 5 13 (przy wczesniejszym biosie 5 5 5 16) przy nominalnym 800MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Abita IP35 i mam pewien problem otóż czasem podczas testów w Orthosie zaczyna mi wyć jakby syrena złożona z dwóch dźwięków. Po pewnym czasie ustępuje i wszystko jest nadal ok, temperatury cały czas monitoruje i są odpowiednie. Program też nie wylicza żadnych błędów nawet po wielu godzinach. W grach też wszystko jest stabilne. Czy ma/miał ktoś podobny problem? I czy jest się czym martwić? Bios oczywiście wgrałem najnowszy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...