Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Logitech X-540

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki panowie:>

 

jeszcze mam pytanko czy z-3e generuja lepszy dzwiek ?

 

oraz ktore glosniki (z-3e or x-540) maja miekszy basik?

bo nie przepadam za twardym.

 

no i w sumie jak wypadaja przy nich GigaWorks ProGamer G500, warte ciulania?

 

 

EDIT:

kupilem Z-3e za 235zl :D

podlaczylem tez stare i mam 2x 2.1 , 2 suby, 2x 40W RMS, w trybie multi stereo(CMSS) , wszystko wypasne, 100% satysfakcji :)

no i kasiora w kieszeni:>

basik wyjebisty:>

Edytowane przez greenhorn81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z tymi glosnikami, otoz dzisiaj je kupilem, podlaczam wszystko dobrze, tak jak bylo napisane w instrukcji, wlaczam winampa i grają tylko center, przedni prawy, przedni lewy i subwwofer. Poprostu nie grają tylnie. Natomiast jeśli włącze system Matrix, to grają, tylko duzo slabiej i gorzej od przednich. (bo jakos nie wierze, ze ten matrix sluzy tylko do tego, aby graly tylne glosniki, i to gorzej od przednich)

U was tez tak jest? Prosze o szybką odpowiedz, bo swiezo co je kupilem, i mam troche mieszane uczucia.

 

Edit:

 

Glosniczek centralny tez gra bardzo cicho, nawet ciszej niz te z tylu....

Edytowane przez Pawcioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze daruj sobie tego "matrixa" bo pewnie działa tak jak w moich tryb "upmix" czyli do [gluteus maximus]. Po drugie sprawdź w sterach czy masz ustawione 5.1, może trzeba włączyć jakąś opcje np. CMSS w przypadku kart Creative. Po trzecie najlepiej zainstaluj sobie Foobara z wtyczkę channel mixer, ustaw w niej 5.1 i tryb "copy" i wszystko będzie banglało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na takiej powierzchni X-530 i jeszcze nie zdarzylo mi sie rozkrecic ich wiecej niz do polowy siedzac w pokoju ;)

Jak dla mnie sa akurat - pamietaj, ze glosniki nie powinny byc rozkrecone na maksa, bo moga sie dziwne rzeczy dziac z dziwekiem, jak wzmacniacz pracuje na krancach swoich mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam Logitechy x-540 od dwóch dni i mam problem, gdyż w realtek sound manager prawy tylny głośnik gra mi jako centralny a centralny jako prawy tylny. Myślicie że to wina sterowników czy jednak z głośnikami jest coś nie tak?? Wszystko jest podłączone według instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam Logitechy x-540 od dwóch dni i mam problem, gdyż w realtek sound manager prawy tylny głośnik gra mi jako centralny a centralny jako prawy tylny. Myślicie że to wina sterowników czy jednak z głośnikami jest coś nie tak?? Wszystko jest podłączone według instrukcji.

Hej mam tak samo na Abicie KN9 , Co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kable w logach są tak podłączone do suba jak w creative to przepiąć kable i po wszystkim, a jeśli nie to szukaj w sterach audio jakiegoś menadżera konfiguracji w SS takie coś było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam tak samo na Abicie KN9 , Co robić ?

Masz na płycie dźwięk ośmiokanałowy, a X-540 to zestaw 5.1, więc kabel z czarną wtyczką trzeba wetknać do gniazda oznaczonego kolorem szarym, a zielony i pomarańczowy zgodnie z tymi kolorami. No i oczywiście w ustawieniach urządzeń audio trzeba ustawić odpowiednią ilość głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z głośnikami. Słyszę co pewien czas dźwięk podobny to tego wydobywajacego się z suba przy uruchamianiu. Z tym, że sporo cichszy. Oczywiście włączona muzyka zagłusza te odgłosy. Macie podobne objawy na swoich? Ogólnie głośniczki bardzo przyjemne. Szkoda, że sub cały czas lekko buczy, ale od tego jest wyłącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z głośnikami. Słyszę co pewien czas dźwięk podobny to tego wydobywajacego się z suba przy uruchamianiu. Z tym, że sporo cichszy. Oczywiście włączona muzyka zagłusza te odgłosy. Macie podobne objawy na swoich? Ogólnie głośniczki bardzo przyjemne. Szkoda, że sub cały czas lekko buczy, ale od tego jest wyłącznik.

Jak miałem te Logi to było tak samo, sprzedaj je i kup lepiej coś innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu tych głośników i mam jedno pytanie może nie typowe ;)

Jak wygląda podstawa głośnika niskotonowego, dokładnie chodzi mi oto, że mam stolik rtv i chciałem wsadzić tam suba ale dolna półka ma tylko 26 cm wysokości a glośnik według producenta 26,8cm czy da się jakoś nóżki delikatnie podpiłować do tych wymiarów?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu tych głośników i mam jedno pytanie może nie typowe ;)

Jak wygląda podstawa głośnika niskotonowego, dokładnie chodzi mi oto, że mam stolik rtv i chciałem wsadzić tam suba ale dolna półka ma tylko 26 cm wysokości a glośnik według producenta 26,8cm czy da się jakoś nóżki delikatnie podpiłować do tych wymiarów?.

Gdzieś na tym forum są zdjęcia suba od spodu i to o czym myślisz po prostu nie wyda, bo w spodzie obudowy wstawiony jest głośnik niskotonowy skierowany membraną do podłogi. Odkręcisz nóźki i obudowa stanie na głośniku. Spróbuj postawić obudowę na boku, też będzie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na tym forum są zdjęcia suba od spodu i to o czym myślisz po prostu nie wyda, bo w spodzie obudowy wstawiony jest głośnik niskotonowy skierowany membraną do podłogi. Odkręcisz nóźki i obudowa stanie na głośniku. Spróbuj postawić obudowę na boku, też będzie grało.

Jak kupie to będę kombinował, byłem przekonany, że głośnik niskotonowy ten sub ma po bokach :/ i dlatego się pytałem oto czy można delikatnie go zmodyfikować :wink: Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic te głośniki, jednak nie wiem jakie kable przedłuzające do nich kupić? Czy może mi ktoś podać jakiś przykład? (nie mam ich jeszcze u siebie, a chce razem z głośnikami w sklepie kupić również kable aby nie czekać dwa razy.

 

jeśli miałbym kupić całe przewody, konieczne będzie rozbieranie głośników i lutowanie? jeśli tak kupił bym przedłużające kabelki, tylko jakie?

 

(czytałem wyżej, jednak wszystkie linki z allegro wygasły)

 

Dzięki za info, pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z góry przepraszam za odkopywanie tematu, jednak nie chciałem zakładać nowego.

 

Prosiłbym użytkowników X-540 o poradę, a mianowicie w jakim ustawieniu (na której godzinie) waszym zdaniem najlepiej ustawić bass ? Bawiłem się z tym godzinkę, ale nie jestem inżynierem dźwięku i nie mam bladego pojęcia w jakiej pozycji jest on (bass) najbardziej naturalny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem sobie te głośniczki, oczywiście kierowałem się ceną, jakby tak nie było

wziąłbym sobie zapewne coś o wiele droższego i zapewne lepszego.

Z drugiej jednak strony do słuchania mp3-ek, filmów i od czasu do czasu

pogrania w coś są całkiem przyzwoite, zaznaczam że nie jestem

jakimś melomanem który wywęszy że w tym miejscu grają inaczej

niż powinny grać. Przesiadłem się z bardzo leciwych

już creative cambridge 4.1 bez centralnego głośnika i narazie

ciągne na realteku z płyty głównej, jak do mnie dojdzie

audigy 2zs napiszę czy widać znaczną poprawę.

Jedna wada którą zauważyłem, nie wiem czym to jest spowodowane,

to po tygodniu użytkowania, lekkie podgłaśnianie i zciszanie się,

takie falowanie dźwięku, samo z siebie ot tak poprostu,

ale przekręciłem głośność i już chodzi dobrze,

ale trzeba się z tym jednak liczyć że coś takiego może mieć miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem. Dotyczy on subwoofera. Pare dni temu stwierdzilem ze bas jest jakos slabiej odczuwalny. Gdy spojrzalem do srodka przez otwor okazalo sie ze rurka bass refleksu poprostu odpadla i lezy w srodku. Niewiem czy sam sie za to zabrac czy zglosic do serwisu. Czy serwisujac bede zmuszony oddac caly zestaw czy tylo subwoofer ? Dodam ze moja dziewczyna ma ten sam zestaw, kupila go w innym sklepie i u niej rowniez nastapila taka "awaria". dziwne:|

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupilem kilka dni temu glosniki Logitecha x-540. zauwazylem ze gra mi tylko lewy i prawy glosnik + boofer. Gdy wlaczam tryb matrix zaczynaja grac wszystkie ale tylne ciszej. zalezy to tez od piosenki. mam 8mio kanalowa zintegrowana karte dzwiekowa z plyta Asusa. Mam jakies sterowniki " VIA HD AUDIO DECK" . gdy tam testuje lewy tylny , lub prawy tylny glosnik wszystko gra elegancko bez trybu matrix. co moze byc nie tak ? prosze o szybka odpowiedz i z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...