Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Logitech X-540

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam ten temat z myślą o użytkownikach w/w głośniczków :)
Proszę wypowiadać się na temat tych głośników !

Edytowane przez HEROINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego już ze 3 miechy, i ogólnie to całkiem sympatyczne głośniki. Miękki, bluesowy basik bardzo przypadł mi do ucha, zestawik ma całkiem przyzwoita moc tak ze jak w cos gram i "pierdyknie" to można się ładnie wydymać. Estetycznie wykonane, głośnik centralny stoi sobie na monitorze na wprost ryja, co jest dobre dla przepływu dźwięku. Z muzyczka daje sobie nieźle rade, tak do 80% mocy to nie ma mowy o jakichkolwiek zniekształceniach, zależy z reszta od jakości Mp3. Pilocik na długim sztywnym kablu, spełnia swoje zadania jak należy. Ogólnie jak za 299 to warto było, zestaw w sam raz do filmów i gier, w połączeniu z lepszymi kartami typu Audigy 2 ZS sprawują się jeszcze lepiej.

 

Cholernie mi sie ich wyglada podoba :]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Caleb- mozesz napisac jaka dlugosc maja kable?

 

 

britfanka TU masz kilka fotek i mala recke ;]

ps- NS to blisko mnie ;]

Edytowane przez Camel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te glosniki - zaznaczam, ze audiofilem nie jestem ale zadowolony z zakupu jestem gdyz:

- zadowalajaca jakosc dzwieku (choc tymczasowo uzywam zintegrowanego dzwieku :( )

- ladny design (zadne kosmiczne ksztalty)

- tryb MATRIX - fajnie to dziala jesli sa glosniki fajnie rozlozone

 

Z mankamentow wymienic moge jedynie chyba tylko dosc ktorki jak dla mnie kabel pilota - mam takie a nie inne ulozenie kompa/biurka, ze przydalo by sie dluzsze troszke "sterowanie"

 

Dzis probowalem po pokoju rozstawic glosniki po katach, wiec potrzebne bylo tez dokupienie przedluzek kabli ale na moje ucho dolozenie po 5m kabelka do kazdego glosnika w zaden sposob nie wplynelo na jakosc dzwieku - choc jak pisalem wyzej - audiofilem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Caleb- mozesz napisac jaka dlugosc maja kable?

Ciezkie pytanie :? kable sa juz za regalem i za bardzo nie moge ich zmierzyc, a w instrukcji nie raczyli tego napisac. W kazdym razie nie sa przesadnie dlugie tak na oko 2,5 - 3 metry - pilot ma ze 180 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy mają bana na google ;)

 

długość kabla od subwoofera do środkowego głośnika 2,1m

 

długość kabla od subwoofera do tylnych głośników 4,2m

 

długość kabla od subwoofera do przednich głośników 1,6m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu gram na Logitechach X-540 i nie mam powodów do narzekań.

To co najbardziej podoba mi się w tych głośnikach, to brzmienie. X-540 w połączeniu z kartą muzyczną lepszą niż zintegrowana, to zupełnie inna klasa sprzętu. Jednym słowem duża satysfakcja za małą kasę.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem X-530 chialbym te 540 przesluchac zeby zobaczyc czy poza pilotem i designem zmienili dzwiek...

Podobna sytuacja z 5900 teraz wyszly T6100 ktore graja tak samo przykro jak poprzednie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem X-530 chialbym te 540 przesluchac zeby zobaczyc czy poza pilotem i designem zmienili dzwiek...

Podobna sytuacja z 5900 teraz wyszly T6100 ktore graja tak samo przykro jak poprzednie...

Koleś ma X-530 i jakiejś specjalnej rożnicy w brzmieniu nie zauwazyłem, może dla tego że nie jestem audiofilem, chociaż X-540 ma inaczej zbudowany woofer i to może mieć jakiś wpływ na brzmienie.

Ewentualna różnica może wynikać z akustyki pokoju i ustawień na korektorze, bo każdy ma swoje upodobania.

Natomiast to co od razu rzuca się w oczy, to większa funkcjonalność X-540 i lepiej zabezpieczone głośniki satelitarne.

Ten pilocik z wyłącznikiem zasilania, to super sprawa.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos czy przy zastosowaniu takich kabli bedzie duza strata sygnalu/mocy w tych glosnikach? Chciałbym ustawic głosniki w 4katach pokoju, wiec do kazdego zastosowac taki 5m kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nabylem te glosniczki, wszystko ladnie pieknie lecz mam pytanko. Czy u Was tez sub wydaje jakis dzwiek nawet jak komputer nie jest wlaczony? Rozumiem ze jest w nim zasilacz i to on po podlaczeniu do sieci moze wydawac jakis dzwiek... ale dzis rano, gdy wlaczylem glosniki z pilota, uslyszalem takie lekkie "pierd" i niestety musze stwierdzic ze subik sam z siebie lekko buczy... dopiero zwiekszenie glosnosci suba w okolice 50-70 niweluja ten dzwiek :/

 

Tez tak macie? mam wymieniac? a moze po jakims czasie wszystko sie pouklada w nim;]

 

A tu mala probka dzwieku slyszanego z sub'a po wlaczeniu glosnikow (ok 4-6s daje ON)

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam coś takiego, ale muszę bardzo chcieć, żeby to usłyszeć.

Gemeralnie logi pod tym wzgledem przewyższaja konkurencję w podobnym przedziale cenowym.

Przy innych zestawach głośnikowych takie psssst, to jeszcze poezja. Ale prawdziwe pierdut powinieneś usłyszeć w chwili podłączenia słuchawek. :D

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nabylem te glosniczki, wszystko ladnie pieknie lecz mam pytanko. Czy u Was tez sub wydaje jakis dzwiek nawet jak komputer nie jest wlaczony? Rozumiem ze jest w nim zasilacz i to on po podlaczeniu do sieci moze wydawac jakis dzwiek... ale dzis rano, gdy wlaczylem glosniki z pilota, uslyszalem takie lekkie "pierd" i niestety musze stwierdzic ze subik sam z siebie lekko buczy... dopiero zwiekszenie glosnosci suba w okolice 50-70 niweluja ten dzwiek :/

 

Tez tak macie? mam wymieniac? a moze po jakims czasie wszystko sie pouklada w nim;]

 

A tu mala probka dzwieku slyszanego z sub'a po wlaczeniu glosnikow (ok 4-6s daje ON)

KLIK

@Camel jak spróbujesz przedłużyć kable tymi kablami co podałeś w linku daj znać czy zauważyłeś jakaś stratę w jakośći dzwięku ... bo sam się nadtym zastanawiam ..... kiedyś kupiłem zwykłe chinche na targu najtansze ale to byla pomyłka hehe dzwiek był o wiele gorszy niż na oryginalnych kablach ale te kable z tego linku co podałeś moga wydawac sie ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam coś takiego, ale muszę bardzo chcieć, żeby to usłyszeć.

Gemeralnie logi pod tym wzgledem przewyższaja konkurencję w podobnym przedziale cenowym.

Przy innych zestawach głośnikowych takie psssst, to jeszcze poezja. Ale prawdziwe pierdut powinieneś usłyszeć w chwili podłączenia słuchawek. :D

hyh czyli to normalne ze sub sam z siebie caly czas lekko buczy? :/

 

@Camel jak spróbujesz przedłużyć kable tymi kablami co podałeś w linku daj znać czy zauważyłeś jakaś stratę w jakośći dzwięku ... bo sam się nadtym zastanawiam ..... kiedyś kupiłem zwykłe chinche na targu najtansze ale to byla pomyłka hehe dzwiek był o wiele gorszy niż na oryginalnych kablach ale te kable z tego linku co podałeś moga wydawac sie ciekawe

Jesli tylko zabiore sie za przestawianie glosnikow to je kupuie, bo dosc dobre opinie na ich temat slyszalem na innych forach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na kabel współosiowy (sygnałowy) i miałbym duże opory z kupieniem w ciemno takich czterch kabli.

Oryginalny kabel od satelitki jest zwykłym przewodem dwużyłowym (bez żadnego ekranu).

 

Jak naładuję akumulatory do aparatu, to pstryknę fotkę rozebranej satelitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satelita transwestyta? ;-)

Nie podniecaj się :D Dwa przetworniki i kawałek kabelka, to jeszcze nie powód :D

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jak widać na fotce, głośniki logitecha są głośnikami logitecha, a o skuteczności tak małych membran decydują zapewne podwójne magnesy. Kabel połaczeniowy to zwykły dwużyłowy przewód miedziany w okrągłej izolacji. Z przedłużeniem takich kabli nie powinno być problemu, ale stosowanie do tego celu przewodów współosiowych raczej nie będzie dobrym pomysłem - tak sobie po cichu kombinuję.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy tylko jak tak mam albo jestem juz gluchy. Audiofilem w pelni moze nie jestem bo gdybym byl to mialym glosniki za kilka tys, ale mam Audigy 2zs + x530. Aczkolwiek cenie sobie jakosc dzwieku no ale mamy to na co nas stac... Mam wrazenie ze stracily moc, ze jakos gorzej dzialaja i meni rajcuja jak kiedys. Wiem, ze jest cos takeigo jak przyzwyczajenie i tylko inne pomoga no ale..3d niby dziala. Ale tylnie glosniki jakby slysze tylko wtedy jak troche glowe przekrece w lewo albo w prawo, a tak mam wrazenie jakbym tylko na przednich gral. W ogole te tylnie glosniki to totalna slabizna u mnie, Przeciez ledwo co pierdzą.

 

Jak to z nimi jest?Czy jestem gluchawy czy cos z nimi nie tak a moze mam za duze wymagania co do nich?Ini mowili ze sa glosno, ze ladnie graja, a dla mnie one graja jak ustawie na 65% mocy, wtedy dopiero jakby jest slychac a nizej to juz prawie nie..

 

Jedynie na czym pokauja ze gtaja ladnie to plyty CD orginalne i jakas orkiestra itp itp, czystosc.No i Subwoofer.

Edytowane przez Kulfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na fotce, głośniki logitecha są głośnikami logitecha, a o skuteczności tak małych membran decydują zapewne podwójne magnesy.

Podwójne magnesy służą do ekranowania magnetycznego głośnika i skuteczności nie poprawiają.

Kabel połaczeniowy to zwykły dwużyłowy przewód miedziany w okrągłej izolacji. Z przedłużeniem takich kabli nie powinno być problemu, ale stosowanie do tego celu przewodów współosiowych raczej nie będzie dobrym pomysłem - tak sobie po cichu kombinuję.

Do głośników stosuje się zwykłe kable miedziane o przekroju rzędu 1 - 4 mm2. Ale w przypadku takich głośniczków, to można użyć cokolwiek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylnie glosniki jakby slysze tylko wtedy jak troche glowe przekrece w lewo albo w prawo, a tak mam wrazenie jakbym tylko na przednich gral.

Głowę zostaw w spokoju, a spróbuj ruszyć głośnikami i suwakami w sterownikach karty :D

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz kartę C-media cm8738/c3dx 5.1 , działa spoko, ale jak dostane głośniki x-540 to będzie na niej dobrze grało? Potem zamierzam kupić jakiegoś Creativa Audigy 2 zs , czy będzie różnica między tymi kartami ?

Edytowane przez HEROINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz kartę C-media cm8738/c3dx 5.1 , działa spoko, ale jak dostane głośniki x-540 to będzie na niej dobrze grało ?? Potem zamierzam kupić jakiegoś Creativa Audigy 2 zs , czy będzie różnica między tymi kartami ??

bedzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża ? Mała ?

Creative na pewno ma o całe niebo większe możliwości nagrywania i edycji utworów muzycznych, a różnica w brzmieniu może wynikać z róznicy budowy procesorów dźwięku, zastosowanych przetworników i sterowników. Także oprogramowanie kart Creative przewyższa bardzo ubogie C-Media. No i takie ogólne wrażenie ze słuchania Creative jest takie, że ten dźwięk jest jakby czyściejszy.

Funkcjonalność Creative jest zdecydowanie większa. A czy to się będzie każdemu podobać? Rzecz gustu.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tylko tyle, ze chwilowo musialem uzywaz zintegrowanej z plyta pierdziawki - glosniki caly czas te same X-540... Jak w koncu zainstalowalem karte co w podpisie, to w koncu brzmi tak jak pamietam za swietnych czasow Audigy2 ZS.

Roznica bedzie duuuuza - przynajmniej w moim mniemaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creativa Audigy 2 zs , czy będzie różnica między tymi kartami ??

Przed wgraniem "oprogramowania" do tego grajka radze zrobić obraz partycji Ghostem... Nie pytaj dlaczego, ale czasami się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...