Skocz do zawartości
Gość drizit

Sprzęt Za 2500zł Na Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przez kilka lat płytę Gigabyte i nigdy nie miałem problemu więc nie tocz piany :lol:

 

ps. ten Abit ma beznadziejny kodek audio ( zwykły AC 97 )

....

Ten kodek ALC 850 w Abicie jest znośny w porównaniu do naprawdę kiepskiego ALC883 z GA-M55S-S3 którą polecasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kodek ALC 850 w Abicie jest znośny w porównaniu do naprawdę kiepskiego ALC883 z GA-M55S-S3 którą polecasz.

Hmmm - ja używam połączenia cyfrowego więc jakie są przetworniki to faktycznie nie wiem - ale możliwości 883 i jakość dźwięku przy połączeniu SP-dif jest wyższa. Do analogu dobrze zaimplementowany 850 może być lepszy niż słabo "zintegrowany" 883 ...

 

 

ps. choć i tak mi ciężko uwierzyć aby 883 był gorszy od 850 przy nawet analogu - ale jest to możliwe

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

NF4 jest mniej problemowy niż NF5, a dźwiękówke można nawet creative audigy 2 lub 4 zakupić i będzie lepsze niż ta integra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drizit

Hey, nie sądziłem ze temacik się tak rozwinie.

 

Co do audio to faktycznie mozna zakupić na allegro chociażby SB Live!.

 

Oprócz Gigabajta jakie jeszcze polecacie płyty pod AM2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit KN9 albo DFI Infinity NF Ultra II-M2. Abit tańszy i nie trzeba wymieniać chłodzenia, DFI droższa bo za 285 zł i trzeba wymienić wyjca za chipsecie ale za to najlepsze OC na AM2. Innymi głowy nie warto zawracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drizit

Tak pytam, w razie gdybym nie dostał juz tego KN9. A jak nie będzie KN9 to kupować KN9-S (nForce 550 bodajże...)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A jak nie będzie KN9 to kupować KN9-S

Nie. Poczekaj najwyżej na to jak będzie KN9 albo kup gdzieś indziej gdzie będzie dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty z chipsetami innymi od NF4 to maja problem same z soba.

Na czym polegają te problemy ( mam nForce 550 ) ? Jeśli są jakieś problemy z nimi to się tej płyty pozbędę - mam ją dopiero tydzień ale jakichś anomalii nie zauważyłem ... może powinienem zwrócić na coś szczególnego uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polegają te problemy ( mam nForce 550 ) ? Jeśli są jakieś problemy z nimi to się tej płyty pozbędę - mam ją dopiero tydzień ale jakichś anomalii nie zauważyłem ... może powinienem zwrócić na coś szczególnego uwagę ?

jeden z wielu slabe OC w porownaniu do NF4,reszta google tyle razy bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drizit

A co powiecie na Biostar Tforce4 AM2 (nVidia nForce4) i w wersji Ultra? Opinie jak czytam wyśmienite. Cena około 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z wielu slabe OC w porownaniu do NF4,reszta google tyle razy bylo.

OC mnie na szczęście nie dotyczy, audio używam na Sp-Dif więc popularnie montowany 883 w modelach z nForce 550 jest o niebo lepszy niż coś pokroju AC 97 ( ALC 650/658/850 ) w nforce 4. - co jeszcze mogło by być minusem 550-ki ? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Biostar Tforce4 AM2 (nVidia nForce4) i w wersji Ultra? Opinie jak czytam wyśmienite. Cena około 300zł.

Za 285 zł masz DFI Infinity NF Ultra II-M2. Najlepszą płyte jaką znajdziesz pod AM2 więc naprawde nie ma co patrzeć na inne płyty. Twój wybór powinien ograniczyc sie tylko i wyłącznie do ABIT AN9 lub właśnie tej DFI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 285 zł masz DFI Infinity NF Ultra II-M2. Najlepszą płyte jaką znajdziesz pod AM2 więc naprawde nie ma co patrzeć na inne płyty. Twój wybór powinien ograniczyc sie tylko i wyłącznie do ABIT AN9 lub właśnie tej DFI :)

W pierwszym poście jest napisane że komputer nie będzie kręcony więc i pewnie nie modyfikowany - a ten DFI Infinity NF Ultra II-M2 ma wiatrak i jakoś wątpię aby był cichy.

 

- może w kwestii chłodzenia wyraziłem się niejasno - po prostu albo szum albo dopłata aby wymienić chłodzenie a ma to sens ?????

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście jest napisane że komputer nie będzie kręcony więc i pewnie nie modyfikowany - a ten DFI Infinity NF Ultra II-M2 ma wiatrak i jakoś wątpię aby był cichy.

DFI droższa bo za 285 zł i trzeba wymienić wyjca za chipsecie ale za to najlepsze OC na AM2

A czytać umiesz?? Może niewyraźnie piszę?? Ludzie ręce opadają <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytać umiesz?? Może niewyraźnie piszę?? Ludzie ręce opadają <_<

Ja umiem ale widzę że ty nie bardzo skoro polecasz płytę do OC ( którego nie będzie ) przy której trzeba jeszcze wymienić chłodzenie na mostku (co trochę kosztuje) - pomyśl trochę ! :mur: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja umiem ale widzę że ty nie bardzo skoro polecasz płytę do OC ( którego nie będzie ) przy której trzeba jeszcze wymienić chłodzenie na mostku (co trochę kosztuje) - pomyśl trochę ! :mur:

Oprócz Gigabajta jakie jeszcze polecacie płyty pod AM2?

To jest pytanie na jakie poleciłem DFI. Kyle takie na siłe udowadnianie czegoś nie ma sensu.

 

pomyśl trochę

Tobie to radze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż no każdy ma prawo polecić co mu się podoba - to jest forum. Więc może ... napiszę tak : moim zdaniem ten DFI to jeden z gorszych wyborów.

 

Widzę że to NF4 nie jest takie wspaniałe : http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2631748

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drizit

Panowie, panowie, panowie... spokój... Chodziło mi o tę mobo Biostara bo jest na świetnym sprawdzonym chipie - nForce 4 - nie wiem czy warto inwestować w takiej samej cenie nforce 550 lub 570. Słyszałem ze nf5 jest bardzo awaryjne. Sam wybrałem ULi 1695 na swojej platformie zamiast Nf.

 

Jak pisałem w pierszym poście: komputer nie będzie podkręcany, więc odp. w stylu "weź Brisbane 3600+ i jedziesz..." mnie nie ruszają. Ja rozumiem, że tu są same klany podkręcaczy, ale czasami przemówcie "ludzkim" głosem.

 

 

ps. konfig juz wybrałem, w sobotę kupuję części.

 

 

Dzięki wszystkim za wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż no każdy ma prawo polecić co mu się podoba - to jest forum. Więc może ... napiszę tak : moim zdaniem ten DFI to jeden z gorszych wyborów.

 

Widzę że to NF4 nie jest takie wspaniałe : http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2631748

Kyle takie na siłe udowadnianie czegoś nie ma sensu.

Ręce opadają. Co chcesz zyskać?? Jeden przypadek że płyta z NF4 nie chciała chodzić (i pewnie konflikt płyta-nagrywarka a nie chipset) nic nie znaczy. Mozesz mieć swoje zdanie oczywiscie. Nikt nie każe Ci zmieniać. Ale naprawde płyty na NF4 są lepsze niż z NF5. Nie widzę sensu do dalszej dyskusji. Skoro założyciel tematu config juz wybrał to temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Co chcesz zyskać?? Jeden przypadek że płyta z NF4 nie chciała chodzić (i pewnie konflikt płyta-nagrywarka a nie chipset) nic nie znaczy. Mozesz mieć swoje zdanie oczywiscie. Nikt nie każe Ci zmieniać. Ale naprawde płyty na NF4 są lepsze niż z NF5. Nie widzę sensu do dalszej dyskusji. Skoro założyciel tematu config juz wybrał to temat do zamknięcia.

OC nie jest dla mnie istotne ( i nie tylko dla mnie) - nie każdy podkręca wyobraź sobie , jakość dźwięku na płytach nForce 550 dzięki temu że montują w nich Realtek883 jest lepsza od tego co montują w NF4 - przy połączeniu cyfrowym.

 

Skoro są lepsze te stare NF4 to czemu odsyłasz mnie do google a nie napiszesz w czym są lepsze od nForce 550 ? :damage_wall:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC nie jest dla mnie i nie tylko dla mnie istotne bo nie każdy podkręca wyobraź sobie , jakość dźwięku na płytach nForce 550 dzięki temu że montują w nich Realtek883 jest lepsza od tego co montują w NF4 - przy połączeniu cyfrowym.

 

Skoro są lepsze te stare NF4 to czemu odsyłasz mnie do google a nie napiszesz w czym są lepsze od nForce 550 ? :damage_wall:

Gdzie Ciebie odesłałem by szukac informacji w google??

Czy ja Tobie polecam płyte?? Jeśli się nie mylę to tak samo jak ja polecaleś płytę dla drizita więc nie rozumne czemu teraz odwołujesz się do siebie mówiąc że nie podkręcasz. :mur: Mieszasz się w zeznaniach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ciebie odesłałem by szukac informacji w google??

Czy ja Tobie polecam płyte?? Jeśli się nie mylę to tak samo jak ja polecaleś płytę dla drizita więc nie rozumne czemu teraz odwołujesz się do siebie mówiąc że nie podkręcasz. :mur: Mieszasz się w zeznaniach ;)

drizit i JA nie mamy zamiaru podkręcać (więc przy okazji napisz gdzie mieszam w zeznaniach). Pytam o to w czym jest lepsze NF4 bo nie wiem czy jest sens zmieniać płytę >dla mnie< - czego nie rozumiesz ?? I napisałem wcześniej że taka informacja będzie przydatna nie tylko dla mnie ... ale podparta istotnymi argumentami a nie googlami ( ChrisG ) lub nie istotnymi [bo nie podkręcamy] argumentami jak zalety OC ( TY )

 

Co do odsyłania do google to ChrisG jest taki pomysłowy - pomyliłem Was bo piszecie to samo :P

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF4 jest bardziej dobracowany niz NF5 czyli stabilniejszy i jest bardziej kompatybilny. Co do układu dzwiękowego to każdy producent dokłada taki układ sam więc nie na każdej płycie z NF4 jest ALC850 tak samo jak nie na każdym NF5 jest ALC883. Co do Twojej płyty to jeśli nie masz wielkich potrzeb OC i nie masz problemów z płytą to nie ma sensu zmienić. No może na inną firme niż gigashit.

Nigdzie nie napisałeś że zastanawiasz się nad zmianą płyty, wręcz polecałeś swoją. Nikt nie pomyślał że też zastanawiasz się nad ewentualną zmianą.

Co do OC to tak jak wcześniej wspominałem może teraz nie jest potrzebne ale okaże się że później ktoś się przełamie. Sam jak kupowałem (jakis rok temu) płyte pod s939 to nie zamierzałem podkręcać a później musiałem kupować nowe mobo bo mocy zabrakło <_<

No i zawsze płyta z dobrym OC jest łatwiejsza do sprzedania.

 

EDIT

 

Literówki ;)

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF4 jest bardziej dobracowany niz NF5 czyli stabilniejszy i jest bardziej kompatybilny. Co do układu dzwiękowego to każdy producent dokłada taki układ sam więc nie na każdej płycie z NF4 jest ALC850 tak samo jak nie na każdym NF5 jest ALC883. Co do Twojej płyty to jeśli nie masz wielkich potzreb OC i nie masz problemów z płytą to nie ma sensu zmienić. No może na inną firme niż gigashit.

Nigdzie nie napisałeś że zastanawiasz się nad zmianą płyty, wręcz polecałeś swoją. Nikt nie pomyślał że też zastanawiasz się nad ewentualną zmianą.

Co do OC to tak jak wcześniej wspominałem może teraz nie jest potrzebne ale okaże się że później ktoś się przełamie. Sam jak kupowałem (jakis rok temu) płyte pod s939 to nie zamierzałem podkręcać a później musiałem kupować nowe mobo bo mocy zabrakło <_<

No i zawsze płyta z dobrym OC jest łatwiejsza do sprzedania.

Dzięki za info.

 

No cóż Płytę Gigabyte mam ja ( poprzednio VIA 880 i teraz nForce 550 ) , 2 kuzynki ( jedna nForce 550 i druga nForce 6100 ) i wujek ( na intelu 965 ) i .... testujemy. Jedna kuzynka która strasznie narzekała na ASUS ( chyba na nForce4 Ultra - modele ze srebrnym wiatraczkiem, socket 939 - problemy ze stabilnością głównie ) jest teraz wniebowzięta ( Gigabyte nForce 550 ) bo nie ma problemów z kompatybilnością a szczególnie ze stabilnością. Kiedy tak od kilku miesięcy wszystko im chodzi super to zakupiłem identyczną płytę i jestem zadowolony - pozostaje kwestia długowieczności - jeśli płyta komuś siądzie nie omieszkam napisać a takim przypadku.

 

Jeśli chodzi o Twoje informacje ( za które naprawdę jestem wdzięczny bo dużo i konkretnie napisałeś ) odnośnie stabilności i kompatybilności to na szczęście się nikomu z nas nie sprawdziły.

 

Więc dzięki za konkretne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...