Skocz do zawartości
kucyk

Bioshock

Rekomendowane odpowiedzi

a shadery gdzie?

OT/Generalnie po większości gier jakie odpalam u kumpla porównując naraz obie konsole (ma obie konsole ps3 i xbox360) przełączając się na pilocie między portami hdmi 1 i 2 definitywnie stwierdzamy że gry lepiej są robione na xboxa. Nawet demo fracture na to wskazuje. Na ps3 framerate spada, textury nie są tak wyraźne jak na xboxie (wystarczy porównac kombinezon głównego bohatera na lędźwiach - na xboxie widać siateczke z ktorej jest zrobiony na ps3 juz mniej wyraźnie, bardziej rozmazane). Pomijam juz fakt anty aliasingu ktory w ps3 nie wystepuje chyba nigdzie co powoduje że na 40 calowej bravii (gdzie w 95% gier na ps3 nie da się wymusic 1080p tak jak w xboxie) lepiej prezentuje się produkt microsoftu niz konsoli tej samej firmy co telewizor - sony. Widac to nawet po demie fify 09, natomiast wczoraj jak mi pokazał pełną wersje brothers in arms hells highway na ps3 to az mnie odrzuciło - wyglądało to tragicznie mimo iz gra odpaliła się w 1080p, pomijam juz bardzo widoczny spadający framerate przy co większym wybuchu niedaleko naszej postaci i bardzo słabe otexturowanie otoczenia :/ . Czekam az zobacze wersje na xboxa zeby porównac./EOT Ale ja nie o tym.

Czy u was bioshock na xboxie również smuży? Kiedy ciemne przedmioty ruszają się dynamicznie na ekrnanie zostawiają po sobie ewidentne ślady i się z kumplem zastanwiamy czy to wina konsoli czy gry czy telewizora (odp. w zasadzie nasuwa się sama, ponieważ nie wszystkie gry na xboxa tak się zachowują na tej bravii [do tej pory tylko bioschock i gta4] ale chciałbym się zapytac czy również to na swoich widziadłach zaobserwowaliście).

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest fizycznie niemożliwe... Do tego niezbędna jest potęga Cella i Blu-ray'a!

hahahaha joke roku :rolleyes: , aż dziw bierze że są ludzie którzy wierzą jeszcze w tę marketingową papkę , pozatym najładniejszym fppem na obecne budki nie jest killzone tylko:

 

 

http://www.xboxonline.pl/newsy/7278/8776.jpg

http://www.xboxonline.pl/newsy/7278/8762.jpg

 

reszta tutaj:

 

http://www.xboxonline.pl/newsy,gears_of_war_2,7278.html

 

 

wracając do Bioshocka , ciekawe jestm czy wersja na chlebak nie będzie miała trochę zredukowanej geometrii otoczenia i tekstur (tak jak to było z unrealem III w wersji na ps3 (W stosunku do xboxa))...w końcu to ten sam engine.

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wracając do Bioshocka , ciekawe jestm czy wersja na chlebak nie będzie miała trochę zredukowanej geometrii otoczenia i tekstur (tak jak to było z unrealem III w wersji na ps3 (W stosunku do xboxa))...w końcu to ten sam engine.

Przecież napisałem że tekstury są kiepskiej jakości, razi pixeloza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

OT/Generalnie po większości gier jakie odpalam u kumpla porównując naraz obie konsole (ma obie konsole ps3 i xbox360) przełączając się na pilocie między portami hdmi 1 i 2 definitywnie stwierdzamy że gry lepiej są robione na xboxa. Nawet demo fracture na to wskazuje. Na ps3 framerate spada, textury nie są tak wyraźne jak na xboxie (wystarczy porównac kombinezon głównego bohatera na lędźwiach - na xboxie widać siateczke z ktorej jest zrobiony na ps3 juz mniej wyraźnie, bardziej rozmazane). Pomijam juz fakt anty aliasingu ktory w ps3 nie wystepuje chyba nigdzie co powoduje że na 40 calowej bravii (gdzie w 95% gier na ps3 nie da się wymusic 1080p tak jak w xboxie) lepiej prezentuje się produkt microsoftu niz konsoli tej samej firmy co telewizor - sony. Widac to nawet po demie fify 09, natomiast wczoraj jak mi pokazał pełną wersje brothers in arms hells highway na ps3 to az mnie odrzuciło - wyglądało to tragicznie mimo iz gra odpaliła się w 1080p, pomijam juz bardzo widoczny spadający framerate przy co większym wybuchu niedaleko naszej postaci i bardzo słabe otexturowanie otoczenia :/ . Czekam az zobacze wersje na xboxa zeby porównac./EOT Ale ja nie o tym.

Czy u was bioshock na xboxie również smuży? Kiedy ciemne przedmioty ruszają się dynamicznie na ekrnanie zostawiają po sobie ewidentne ślady i się z kumplem zastanwiamy czy to wina konsoli czy gry czy telewizora (odp. w zasadzie nasuwa się sama, ponieważ nie wszystkie gry na xboxa tak się zachowują na tej bravii [do tej pory tylko bioschock i gta4] ale chciałbym się zapytac czy również to na swoich widziadłach zaobserwowaliście).

 

u mnie bylo wszystko bylo ok podczas grania,zadnego smuzenia ani innych problemow,wlasciwie to w zadnej grze nie mialem nigdy smuzenia aBioshock wygladal piknie ;)

 

ps.mozna policzyc na palcach jednej reki gry multi dorownujace wersji Xbox'owej-a poniewaz sugeruje sie rowniez grafa , to choc Xbox glosniejszy, wybiore na niego wersje poniewaz nie lubie uczucia "niedosytu"-grafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie porównanie demka z X360 i PS3 (screeny)

 

------

 

I jeszcze to: BioShock PS3 Impression

 

W skrócie:

- auto-aim na PS3

- ładniejsze napisy (subtitles) na PS3

- dłuższe loadingi na PS3

- "wolniejszy" gameplay na PS3? główna postać porusza się wolniej

- gorsza grafika na PS3 (tekstury, rozmycie), możliwe, że wersja PS3 jest renderowana w niższej rozdzielczości i skalowana

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

no niestety -wszystkie zarzuty wersji ps3 sie potwierdzaja,wlasnie jestem po testach i w negatywnych opiniach nie bylo ani troche przesady.

 

tekstury miejscami szczegolnie podloza sa oblesnie rozpackane a BD z bliska ma pikseloze jak za dobrych czasow psx, az dziw bierze ze testerzy tego nie wykryli, podczas podrozy batyskafem widac spadki plynnosci, a czasami podczas gry przy szybszym obrocie, ogolnie mam wrazenie ze gra zostala okrojona z niektorych efektow a swiatlo ma owiele gorszy efekt,. Na domiar zlego brak aa w tej grze, jeszcze bardziej wplywa na negatywny odbior - szkoda bo gra byla swietna i oprocz fabuly miala swietna grafe, czesto grajac na klocku ogladalem z zachwytem jak programista udalo sie osiagnac niektore efekty,niestety wersja ps3 to jakas porazka roku (grafa,plynosc)

 

ponoc developer odpowiedzial na skargi graczy i obiecal poprawic wersje ps3, jednak jak wiemy gra juz od jakiegos czasu jest w "zlocie" , wiec te plytki ktore pojada na polki sklepowe juz sie nie poprawi-no chyba ze jakims patchem

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić ;) Właśnie zmaxowałem Bioshocka. To mój pierwszy calak :D

Naprawdę świetna gra, te 96% na metacritic w pełni zasłużone. Z czystym sumieniem wystawiam jej 10/10.

Już nie mogę się doczekać sequela. :D :D :D

 

 

PS. Chce ktoś kupić wersję iksową? link do aukcji (bez ceny minimalnej)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...