Skocz do zawartości
-=Qroń=-

Galaxy 7900gs Za Cztery I Pół Stówy

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla Ciebie 200 zl to zaden pieniadz to sobie ja kup...

 

te 200 zl to dokladnie polowa kwoty, za ktora mozna kupic 79GS'a... wiec nie wiem czy ta z pamiecia 512MB jest od tamtej z pamiecia 256MB 2x lepsza

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, będę miał opcje wymiany swojego 7900GS z siga, na 8600GE 650/2000 z nowym chłodzeniem CoolerMaster KLYK zakładam że OC wystrugam ołówkiem na poziomie 750/2200 :D. Nic by mnie ta zamiana nie kosztowała, chodzi tylko o sens bo jakoś chęc "nowego" mnie korci chociaż nie ma do tego przekonania patrząc na testy :>

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie za darmo, ale nie będę mógł jej sprzedac przez kilka miechów (skomplikowana akcja). Przeglądając testy nic ciekawego sie nie wymysli bo raz wykręcone 7900GS 630/1700 wygrywa, a raz 8600GE 680/2100 ... co za rok :? Generalnie interesuje mnie wydajność pod engine Unreala 3 bo sporo gier na które ostrzę sobie ząbki będzie włąsnie na tym silniku, ale dzis to moge sobie z fusów wywróżyć. Dx10 mnie specjalnie nie obchodzi :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tej płycie:

Asus P5N-E SLI

i zamontowaniu dwóch takich kart jak polecacie za 400zł?

 

ps. ważna jest technologia wirtualizacji?

To zart? Przeczytałeś w ogóle o czym jest ten temat? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze w koncu dostal to na co zasluzyl/zasluzyla :)

 

btw. ma ktos juz te nowe 79GS? bo jak narazie tylko widzialem uzytkownika avoid z ta grafa :) a przydaly by sie testy OC (tzn. jakas srednia na ile te grafy ida)

 

 

-=EDIT=-

 

na PCL znalazlem jedna osobe z ta grafa po wstepnym OC udalo mu sie z rdzenia wydusic 600, zas pamieci bardzo slabo 1470

 

najlepsze jest to, ze taktowanie rdzenia jest u niego wykrywane jako 540 a nie 475 jak jest napisane we wszystkich sklepach (jak dobrze pamietam to samo mial avoid)

 

czyli taktowania standardowe to 540/1400

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 200 zl to dokladnie polowa kwoty, za ktora mozna kupic 79GS'a... wiec nie wiem czy ta z pamiecia 512MB jest od tamtej z pamiecia 256MB 2x lepsza

:D

 

Chyba 1,5x lepsza... Skoro coś jest droższe o połowę to mogłobybyć o połowę lepsze, a nie od razu o 100%...

 

Poza tym kwestia gier - z testów na egieldzie wynika, że niektóre gry lubią 512MB, np. Stalker czy GRAW (i pewnie GRAW2)... co kto lubi, chociaz ja bym nie dozucal 200zl za dodatkowa pamiec na karcie, nie teraz (tzn. nie do karty dx9).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co taktowania tez 540/700(1400)?

 

mozesz kreci atitoolem, rivatunerem lub w sterach

Tak, taktowanie 540/700. Przeczesałem go już wszystkimi 3dmarkami i zacznę podkręcać Rivatunerem. Proca (E2160) narazie zostawie na defaultcie, a RAMy (2*1 Gb Kingstona) podbije na 800 MHz, żeby je przetestować. Dam znać jak wyniki poszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej dla nas :) zamawiam dzisiaj juz :P nie ma co czekac sklepy sie skapna jeszcze i cena pojdzie o 50 zl w gore :lol2:

 

 

btw. Thomas w jakim sklepie kupowales?

 

 

EDIT

zamowilem juz w morele.net wraz z radiatorami :) w piatek bedzie

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego ale ta galaxy 7900 gs przy 550 /1550 wysiada bardzo slabo sie kreci na 3dmarku 2006 nie przehodzi testu zwiesza sie w polowie z rdzenia wyciaglem tylko 10 Mhz smiech na sali .

 

Dołączona grafika

 

To prawda Galaxy się pomyliło i orginalne taktowanie to 540/1400 !

Edytowane przez matik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chlodzenie zmieniales? Moze ono nie wyrabia?

 

BTW. prosilbym w miare mozliwosci wrazenia z podkrecania itp. zamieszczac w topicu o 7900 w Kartach Graficznych. To jest dzial Co Kupic i, o ile troche informacji o mozliwosciach OC sie przyda do podjecia decyzji o zakupie, to nadmiar raczej zaszkodzi niz pomoze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, raczej rzeczywiście zmieniono tutaj pamięci na 1.4 ns. Mam teraz 600/750 (1500) i pamięci mają problem przy 760 - cały 3dmark się wiesza i pomaga tylko reset kompa. Spróbuje pogonić jeszcze rdzeń wyżej.

 

PS Chyba rzeczywiście powinniśmy się przeniść do innego wątku, bo mod nas pogoni :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czli te Galaxy to seria jakichs odrzutów, które już są na maxa podkręcone?

raczej nie, roznica jest tylko w pamieciach

 

jak narazie trafilo sie jedno "padlo" - maybe rdzen jest nie dovolotowany

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda juz to pisalam w watku o 7900 ale dodam tez tu na wszelki wypadek.

Karta z pamieciami 1,2 i taktowaniem 600/1600 ma pamieci SAMSUNGA

natomiast ta co ja ja kupilam ma HYNIXY.

Jak wol widac na aukcji w allegro i u mnie na grafie :angry:

 

Dokladne takty to 546/708 czyli pokazuje jakies 1.42

 

Rozczarowana nie jestem ale az tak jak myslalam sie nie kreci <_<

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząlem mieć jakiś problem z kartą, poleciałem w górę i zatrzymałem się na 630/750 - wyżej test mi nie przechodzi w Rivatunerze, myślę "dobrze jest" i zaczynam testować wszystkimi 3dmarkami. Karta wyłożyła mi się w 3dmarku03 i po zresetowaniu nie przeszła mi nawet na ustawieniach 610/725. Nie wiem narazie co o tym myśleć, wróciłem do default i wrócę do kręcenia, albo jutro, albo jak nowy monitor będe miał (cos mi się przestawiło z ustawieniami i na starym już nie chce odpalać 3dmarka06). Dobra koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2646647[/snapback]

:D

 

Chyba 1,5x lepsza... Skoro coś jest droższe o połowę to mogłobybyć o połowę lepsze, a nie od razu o 100%...

 

Poza tym kwestia gier - z testów na egieldzie wynika, że niektóre gry lubią 512MB, np. Stalker czy GRAW (i pewnie GRAW2)... co kto lubi, chociaz ja bym nie dozucal 200zl za dodatkowa pamiec na karcie, nie teraz (tzn. nie do karty dx9).

Nie jest 1,5 razy lepsza, ilość zainstalowanej pamięci nie współgra z wydajnością. Kiedyś były takie kwiatki jak gf 5600 256MB, miałem taką kartę, porażka. Zresztą testów jest pełno. No może w wyższych rozdziałkach jest jakiś przyrost, ale niewielki, także IMHO nie warto się porywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...