Skocz do zawartości
-=Qroń=-

Galaxy 7900gs Za Cztery I Pół Stówy

Rekomendowane odpowiedzi

Już ponad miesiąc z przyczyn losowych siedzę na 9200SE, zdajecie sobie zatem pewnie jakie musi być moje zdegustowanie zaistniałą sytuacją. Z racji ze jestem tegorocznym maturzystą i mam teraz mnóstwo czasu zaczęło robić się nudno. Po głowie mi chodziła chęć kupna 7900GS od Galaxy, ale fakt że za 2 stówki mniej mogę mieć 7600GS a mój sprzęt nie jest jakiś górnolotny skłaniał mnie do zakupu uboższego modelu (także w planach było Galaxy). Jednakże do czasu, dzisiaj przeglądając allegro natknąłem się na 7900GS wyróżniającą się spośród innych ofert mniejszą o około 100 złotych kwotą, z którą musiałbym się pożegnać by cieszyć się takową karcioszką. Wszystko fajnie, ale oczywiście jest pewne ale.

 

Otóż owa grafka w stosunku do wypuszczonego nie tak dawno modelu 600/1600 czy nawet starszego 540/1500 wyróżnia się niższymi taktami. 475/1400 to co prawda i tak lepiej niż produkt referencyjny ale zagościła pod mą czaszką pewna niepewność, czy aby te karcioszki to nie jakieś odpady, które po prostu nie dały rady pracować stabilnie przy wyższych taktach. Może moje niezdecydowanie jest irracjonalne jednakże pokusiłem się na skonsultowanie z wami drodzy forumwicze.

 

Na koniec LINK do owej oferty.

 

A i jeszcze coś, znalazłem ową karcioszkę w sklepie co się KDO zowie i kosztuje tam jeszcze mniej - 400PLN'ów

SZNUREK

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO żaden odpad.

Referencyjne, seryjne 7900GS mają takty 450/1320MHz bodajże, a Galaxy seryjnie podbija jej takty.

Ten model ma pamiątki 1.4ns prawda, ale ponoć nie ma różnicy między tymi a 1.2ns, więc 500/1500(1600) zrobi bez problemu zapewne (jak nie więcej).

Za 400zł -> brać i to bez gadania.

 

Oczywyście gwarancji nigdy nie ma i może rzeczywiście jest to taki "bonus" od Galaxy, że rekordów o/c na tym modelu się nie zrobi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luuuuz, jeszcze chwila, zamówię ją za jakiś tydzień albo dwa, bo najpierw muszę pchnąć Asrock 939Dual-Sata2 i Bartona Mobile. Wtedy się wezmę za grafę, ale ten 7900GS to prawie 100% kondydat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa czekajcie 2 tygodnie, a tymczasem wyjdą całe zapasy ;) Niech ktoś wreszcie pokaże co ta karta potrafi, bo mnie trafi :) Kolejna obniżka która kompletnie zmieniła mój światopogląd :)

Jeszcze do tego znalazłem p6n sli-fi poniżej 300zeta.. świat się wali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam apetyt na ta karcioche :razz: chcialem brac MC 600/1600 ale tutaj oszczedzam 150zl :lol: i wole ta kase dolozyc do chlodzenia lepszego.swoja droga chyba nie ma duzej roznicy miedzy pamieciami 1.2 ns a 1.4 ns .A co do O/C to ta karta powinna pojsc spokojnie na 600/1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy pamiatkami 1,2 a 1,4ns jest wielka roznica w nadruku i tylko w nadruku

LOL no tak

 

Słyszalem ze na poczatku lipca ma byc premiera j akis nowych kart graficznych ,ale nie iwem czy od ATI czy NV??

Moze lepiej poczekac i zobaczyc te nowe Grafy noi ceny obecnych powinnn spasc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tej karty i mojej płyty głównej. Posiadam teoretycznie port pci-ex x8 więc czy nie będzie on w jakiś sposób ograniczał takiej karty jak 7900GS ? Bo jeśli nie to za 400 zł się skuszę. Pozdrawiam

Z tego co się osobiście orientuję to nie powinien, co innego może jakby to był 8800GTX ale taki 7900GS nie powinien sie buntować, czy też mieć niższej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tej karty i mojej płyty głównej. Posiadam teoretycznie port pci-ex x8 więc czy nie będzie on w jakiś sposób ograniczał takiej karty jak 7900GS ? Bo jeśli nie to za 400 zł się skuszę. Pozdrawiam

Nawet taki 8800GTX nie odczuje różnicy ;) a jak odczuje to przy fps rzędu 150 ;) Spokojnie możesz brać 7900GS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...