Skocz do zawartości
malinek

8600gt Vs 7900gs?

Rekomendowane odpowiedzi

Co lepiej?

Niby wydajnościowy wypadaja podobnie

GALAXY GeForce 8600GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (CoolerMaster) (1,2ns) (600/1600) moge miec za 450

 

7900GS chodza w podobnej cenie z pamieciami 1,4 (galaxy z pamiecia 1,2, chyba nawet jest drozsze o jakies 70 PLN)

 

Doradzcie!!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez malinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc kolejny raz na podobny temat chciałoby sie zaśpiewać starą żeglarską piosenkę:

 

" .... i znów bijatyka, i znów bijatyka i bijatyka cały dzień! I porąbany łeb, i porąbany dzień razem bracia aż po zmierzch!"

 

Osobiście brałbym 7900GS za 395 zł.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może gdybyś miał 8600 to mówiłbyś to samo? Ja jeśli znajdę gdzieś Palita 8600 Sonic w podobnej cenie jak ten najtańszy Galaxy 79gs to od razu go biorę..

http://lider24.media.pl/product_info.php?products_id=16371 - 395 zl (moze nie Sonic ale co to za roznica jak podobnie sie kreca :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej opłaca się kupić 7900GS gdyż 8600GT może ma podobną wydajność w dx 9 ale jak wyjdą gry na dx 10 to nie da sobie rady.

Widziales jakas gre z dx10 czy gdybasz?

Chyba ze liczysz patche dx10 do gier pisanych pod dx9 :blink:

 

cała seria 8xxx(oczywiście 8800 ;) ) to nie wypał nvidi. Bierz 79gs. Sam go mam i jestem bardzo zadowolony.

LoL :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może gdybyś miał 8600 to mówiłbyś to samo? Ja jeśli znajdę gdzieś Palita 8600 Sonic w podobnej cenie jak ten najtańszy Galaxy 79gs to od razu go biorę..

Jakieś 2 tygodnie temu kupowałem kartę graficzną i jakoś nie wybierałem 8600 :lol: ( i do tej pory nie żałuję )

 

Jestem zdania że jeśli ktoś ma ~600 PLN to niech wybiera 7900GS lub X1950PRO ... a jeśli chce poważnie kartę DX10 to GF8800 jest takim minimum a nie słabiuteńkie 8600 w którym DX 10 jest napisem na opakowaniu bo z jego wydajnością to i tak w nowych tytułach będziesz ustawiał DX9 aby go nie zajechać do kilku fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 tygodnie temu kupowałem kartę graficzną i jakoś nie wybierałem 8600 :lol: ( i do tej pory nie żałuję )

Jestem zdania że jeśli ktoś ma ~600 PLN to niech wybiera 7900GS lub X1950PRO ... a jeśli chce poważnie kartę DX10 to GF8800 jest takim minimum a nie słabiuteńkie 8600 w którym DX 10 jest napisem na opakowaniu bo z jego wydajnością to i tak w nowych tytułach będziesz ustawiał DX9 aby go nie zajechać do kilku fps.

Skad wiesz, ze 8600 jest slabe w dx10?

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz, ze 8600 jest slabe w dx10?

Wystarczy pooglądać testy Call Of Juarez ( bench DX10 ). I trzeba czasem odrobinkę logicznie pomyśleć - przy większej złożoności grafiki nie uzyskamy większej wydajności tylko mniejszą ( co dla takiego szrota jak 8600 jest zabójstwem ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trzeba tez pomyslec i wrocic do przeszlosci... jak bylo z 6xxx i ch SM 3.0? mimo, iz SM 3.0 nie roznil sie zbytnio od SM 2.0 to te karty i tak praktycznie byly do niego za slabe... seria 7 dopiero pokazala pazurki

 

teraz nie bedzie inaczej, trzeba poczekac na nowe grafy, ktore pojawia sie juz w 4 kwartale tego roku

 

jak narazie mamy z 2 gry pod DX 10 (pathowane, ale sa): CoH/CoJ + jeden mix Lost Planet (w kazdej z tych gier na ustawieniach maksymalnych nie da sie grac na najwydajnieszych grafach)

 

nadzieja w grach pisanych od podstaw pod DX 10 - taki Crisis/Hellgate: London/Bioshock/Age of Conan, tylko wlasnie nie wiem czy one sa tak naprawde pisane od podstaw w DX 10

 

 

Bioshock - to engine Unreal'a 3.0 a jest on juz robiony od dosyc dawana (pamietam testy jeszcze na 6800U)

 

Hellgate: London - w tej grze to grafika w ogole nie jest imponujaca

 

Age of Conan - grafika jesli bedzie taka jak na screenach to zal (mowa o tym DX 10) to taki GW ladniej wyglada

 

Crisis - po ostatnich prezentacjach i skokach nic dobrego z tego nie wroze

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pooglądać testy Call Of Juarez ( bench DX10 ). I trzeba czasem odrobinkę logicznie pomyśleć - przy większej złożoności grafiki nie uzyskamy większej wydajności tylko mniejszą ( co dla takiego szrota jak 8600 jest zabójstwem ).

Poczekajmy na jakies pewne wersje ;) Na pewno nie da to duzego skoku wydajnosci, ale do tych 40fps powinno dobic po poprawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie pchałbym się w serię 8xxx, z prostych przyczyn, wydajność w starszych grach słabsza niż na najmocniejszych kartach serii 7xxx, ponadto nie widzieliśmy jeszcze dostatecznej ilości gier z DX10 w akcji by mieć pewność, że warto. To tak jak kupowanie kota w worku imho. Ja bym się za wcześnie nie porwał z motyką na słońce. Owszem planuję kupić w niedalekiej przyszłości kartę obsługującą DX10, ale nie z nazwy tylko z praktyki. Poprostu wolę pozbierać trochę kasy przez jakiś okres, niż kupować coś, co może okazać się niewypałem. Najlepiej kupić kartę mocną, ale nie najszybszą, bo najszybsze, bardzo szybko tracą na wartości. Ale to zależy tylko i aż od zasobności portfela. Jeśli ktoś chce kupić kartę za 300 zł, to ją rzecz jasna kupi, proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawiam nad zmiana na w/w karty i mimo ze sklaniam sie bardziej ku 79 to nie podoba mi sie to ze wszyscy wieszaja 86gt za kiepska wydajnosc(najprawdopodobniej) w dx10, zgodze sie, ale ja np nie kupilbym 86gs do dx10 tylko do 9'atki, w niektorych grach jest lepsza jedna karta w innych przeciwnik spisuje sie lepiej, wydaje mi sie ze nowsze gry beda lepiej chodzily na 86, to dosc oczywiste, nowa karta, , wszechobecny marketing = olewka ze strony producentów gier jak i ze strony NV jezeli chodzi o stery.

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawiam nad zmiana na w/w karty i mimo ze sklaniam sie bardziej ku 79 to nie podoba mi sie to ze wszyscy wieszaja 86gt za kiepska wydajnosc(najprawdopodobniej) w dx10, zgodze sie, ale ja np nie kupilbym 86gs do dx10 tylko do 9'atki, w niektorych grach jest lepsza jedna karta w innych przeciwnik spisuje sie lepiej, wydaje mi sie ze nowsze gry beda lepiej chodzily na 86, to dosc oczywiste, nowa karta, , wszechobecny marketing = olewka ze strony producentów gier jak i ze strony NV jezeli chodzi o stery.

Wiesz możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> coś z serii 8600xx. I tak nie pograsz na razie w nic na DX10, a za tą samą cenę masz lepsze i szybsze grafiki. No gdyby wydajność i cena były podobne to pewnie 8600 były by często kupowane ale puki co i cena wyzsza i wydajność słabsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam zobaczyc na skapiec.pl cena galaxy 7900gs jest taka sama jak palita 8600gt. co do wydajnosci to bywa roznie. cholernie mi sie nie podoba to ze grafike trzeba dopasowac do gier w jakie sie gra.. :|

 

pisalem, ze ja nie kupowałbym dla DX10 (!) gdyż jestem zdania ze nawet 8800xxx(lub ati 2900xxx) nie wystarczy do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600GT kupuj :wink:

Dobrze byłoby podać jakieś uzasadnienie.

 

A najlepiej S3 Virge :mur:

A najlepiej, żeby posty wnosiły coś konkretnego do dyskusji...

 

Dziś wybrałbym 7900GS. W prawdzie na ten temat można się kłócić w nieskończoność, bo karty są dość podobne. Różnica nie jest duża, ale dotychczas 7900 w większości gier była trochę lepsza, choć nie wiadomo jak będzie potem. Możliwe, że teraz gry będą coraz lepiej wykorzystywać nową architekturę GF8 i 8600 w przyszłości będzie lepsze. Można to wywnioskować choćby po teście, który podał miazga. W TDU i STALKER karty zrównały się wydajnością, a czasem nawet 8600 był wyraźnie lepszy. Co do DX10: O płynnym graniu na 8600 w tytuły z nowym DX bym nie marzył, choć cuda też się zdarzają. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby podać jakieś uzasadnienie.

A najlepiej, żeby posty wnosiły coś konkretnego do dyskusji...

 

Dziś wybrałbym 7900GS. W prawdzie na ten temat można się kłócić w nieskończoność, bo karty są dość podobne. Różnica nie jest duża, ale dotychczas 7900 w większości gier była trochę lepsza, choć nie wiadomo jak będzie potem. Możliwe, że teraz gry będą coraz lepiej wykorzystywać nową architekturę GF8 i 8600 w przyszłości będzie lepsze. Można to wywnioskować choćby po teście, który podał miazga. W TDU i STALKER karty zrównały się wydajnością, a czasem nawet 8600 był wyraźnie lepszy. Co do DX10: O płynnym graniu na 8600 w tytuły z nowym DX bym nie marzył, choć cuda też się zdarzają. ;-)

Tym sarkazmem chciałem pokazać że nie warto kupować 8600 i nie wiem czemu podane wcześniej argumenty nie dotarły do tamtego usera . Dzięki za 10 % ostrzeżenia Sysak. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jest wyższa tylko w odniesieniu do ostatniego Galaxy 475/1400. 8600gt są tańsze od pozostałych 7900gs .

A z wydajnością różnie to bywa, jak już niejedne testy pokazały. Zunifikowane shadery wygrają przy grach z fajerwerkami, ale 128bit przegra z kretesem jak trzeba będzie załadować tekstury. Ale dla kogoś kto nie siedzi dniami i nocami nad jakimiś syntetykami różnice te będą nieznaczne. Zwykle obie karty jednocześnie oferują płynną grę albo jej nie oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby roznica w wiekszosci gier byla mala (5fps na korzysc jednej lub drugiej karty to jeszcze pol biedy)

 

ale to co sie dzieje, np. w CoD 2, CoH, Quake 4, Prey, DooM 3 to przyprawia mnie o bol glowy...

 

nowy CoD 4 ma byc oparty na starym enginie (zmodyfikowanym) CoD'a 2, ET: QW bedzie to zmodyfikowany engine DooM'a 3 - wiec na 75% w tych grach 8600 pokaze to samo co w starszych tytulach (klape)

 

jak ktos juz powiedzial... chore jest to aby w dzisiejszych czasach kupowac karte pod gry ;/

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się.. ja wolę NFSC i Obliviona, ale jak brat będzie chciał pograć w Cod2 to będzie miał problem..

 

To może 8600 i 7900 w Sli? :lol:

 

A tak bardziej serio.. obawiam się że trzeba będzie zrobić jakiś faq do których zastosowań która karta lepsza.. bo inaczej ten temat pojawi się jeszcze duuuużo razy..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby podać jakieś uzasadnienie.

A najlepiej, żeby posty wnosiły coś konkretnego do dyskusji...

już setkiu razy w innych topicach dawałem uzasadnienie teraz juz mi sie nie chce

 

zgadzam się.. ja wolę NFSC i Obliviona, ale jak brat będzie chciał pograć w Cod2 to będzie miał problem..

Dziwne bo ja gram na 8600GT w COD2 i jest płynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby podać jakieś uzasadnienie.

A najlepiej, żeby posty wnosiły coś konkretnego do dyskusji...

Watek o 8600 ,narazie zrobiony Stalker i R6 Vegas na nowych sterach i ustawionych pozodnie szaderach,wyniki wzgledem egieldy,procedura podana,blad pomiarowy zedu 1%. Xp i Vista tez jest podana. Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...