Skocz do zawartości
szczepanx

Peugeot 406 Czy Ranault Megane?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie :D

w najblizszym tygodniu wybieram sie do francji po jakies autko i upatrzyłem sobie te dwa modele tak rocznik 2000.

Prosze o opinie na temat tych samochodów który bedzie lepszy mniej zawodny :wink:

dodam ze interesują mnie tylko diesle :D

Ale bardziej jestem nastawiony na 406 :mrgreen:

i aha jak tam ceny czesci do francuzów w porównaniu z niemieckimi autami ?

Edytowane przez szczepanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

406 coupe są obłędne jeśli chodzi o wygląd, silnik też super bo HDi, myślę że nie powinieneś się na nim zawieźć chociaż bezpośredniego kontaktu z nim nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i aha jak tam ceny czesci do francuzów w porównaniu z niemieckimi autami ?

ceny podobne do niemcow

 

megane vs 406 nie ten teges, wiadomo ze 406 napewno lepszy, solidniejszy i bardziej komfortowy

mozesz jeszcze celowac w lagune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch co podales to zdecydowanie 406. Jednak juz podal kamien lagunka tez jest dobra opcja, ale tylko ta pierwszej generacji. Ta drugiej to szmelc. Sadze, ze jak troszke poszukasz to kupisz Renie w wrscji Baccara, a to juz niezly wypasik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch co podales to zdecydowanie 406. Jednak juz podal kamien lagunka tez jest dobra opcja, ale tylko ta pierwszej generacji. Ta drugiej to szmelc. Sadze, ze jak troszke poszukasz to kupisz Renie w wrscji Baccara, a to juz niezly wypasik.

dokladnie tak jak napisane jak laguna to pierwszy model phase 2 - czyli od 98 do 01 roku... dopracowany model, po faceliftingu z usunietymi wszystkimi niedorobkami

sam posiadam 2000 rok lagune 1.9dci i naprawde polecam

powiedzialbym nawet ze laguna jest bardziej komfortowa jak pug 406

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 406 2652292[/snapback]

406 coupe są obłędne jeśli chodzi o wygląd, silnik też super bo HDi, myślę że nie powinieneś się na nim zawieźć chociaż bezpośredniego kontaktu z nim nie miałem
no to jest fakt jest piekne coupe ale chyba napewno jest poza zasiegiem cenowym :D

zostaje 406 sedan :lol:

 

mozesz jeszcze celowac w lagune

no nie pomyslałem o tym autku tez ładne i duze ale jednak nastawiłem sie bardziej na 406 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede szukał 406 ale raczej z silikiem HDi 2.0 110KM

bo 90KM jak na takie duze auto to troche chyba jednak za mało :)

ja bym sie tak nie ograniczal i szukal tez posrod 90KM, zawsze mozna trafic na jakis fajny egzemplarz a i wbrew pozoram 90KM wcale tak tragicznie sie nie zbiera... jak bedziesz mial okazje to przejedz sie jakims podczas ogladania i zobaczysz ze nie jest tak zle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie tak nie ograniczal i szukal tez posrod 90KM, zawsze mozna trafic na jakis fajny egzemplarz a i wbrew pozoram 90KM wcale tak tragicznie sie nie zbiera... jak bedziesz mial okazje to przejedz sie jakims podczas ogladania i zobaczysz ze nie jest tak zle :)

no jesli nie uda mi sie znalesc nic ciekawego w 110KM to wezme słabszego 90KM przeciez nie wróce z pustymi rekoma :-P

jakos bede musiał sie przyzwyczaic do 90 konnego ale jednak to chyba za mało mocy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak bedziesz jezdzic. Jesli jest to ta sama konstrukja HDi 2.0 co w 307@2003 to powiem Ci ze nawet dawalo to rade. Oczywiscie po miescie z malym bagazem :wink:

Szkoda ze tylko te dwa modele upatrzyles...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tylko te dwa modele upatrzyles...

a co jeszcze proponujesz? moze Citroen Xsara 2.0HDI silnik bodajrze ten sam co w peugocie 406 :D

bo tak to juz nic ciekawego francuskiego nie ma :rolleyes:

 

a tak wogóle to idzie poznac wzrokowo na aucie np. na silniku czy ma moc 110KM czy 90KM?

czy jedynie zeby sie dowiedziec to trzeba w papierach zobaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jeszcze proponujesz? moze Citroen Xsara 2.0HDI silnik bodajrze ten sam co w peugocie 406 :D

bo tak to juz nic ciekawego francuskiego nie ma :rolleyes:

 

a tak wogóle to idzie poznac wzrokowo na aucie np. na silniku czy ma moc 110KM czy 90KM?

czy jedynie zeby sie dowiedziec to trzeba w papierach zobaczyc?

Teoretycznie jeszcze mozna sie kapnac po numerze VIN ale musisz pogooglac jak to producenci oznaczaja.

 

A moze Audi A4/A6, cytryna C5, albo lwasnie lagunka :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mialem na mysli ze upatrzyles sobie 2 Francuzy [;

myslisz ze we francji znajde jakies ciekawe auto niemieckie?

przewiduje ze bedzie ciezko chyba ze bym tam posiedział z tydzien to moze cos bym znalazł a ja jade tylko na jeden dzien wiec bedzie ciezko :sad:

 

A moze Audi A4/A6, cytryna C5

myslisz ze za 2500 euro kupie któres z tych aut?

obawiam sie ze chyba nie a peugota lekko uszkodzonego mozna juz za 2200 euro wyrwac :-P

wiem bo dzwoniłem dzisiaj do jednego znajomego hanlarza który sprzedał własnie takiego 406 HDi 1999 rocznik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w rodzinie ze 3 latka mamy 406 Kombi 2.0 HDI (110 KM) 2000r, czesto nim jezdzilem (jezdze) i jesli chodzi o komfort to jest naprawde niezle. Jesli chodzi o awaryjnosc to cholercia nie wiem jak ci to opisać, bo sam sie tymi rzeczami nie zajmowalem ani nie interesowalem. Ale na pewno pare rzeczy sie popsulo, pompa paliwowa padla i pare innych [ciach!]l. Trzeba brac jednak poprawke na to ze nasz egzemplarz robi ok 60 tys. km rocznie.

 

Jesli chodzi o moje wrazenia, to sa bardzo pozytywne, rozpedza sie calkiem przyzwoicie, w trasie jezdze ok 130 km/h, z wyprzedzaniem nie ma wiekszych problemow. Troche gorzej jest gdy samochod jest obciazony, ale da sie zyc. Spalanie srednie jak moj ojciec jezdzi to 5.7 l/100km, jak ja jezdze to 6.3 l/100km, czyli standardowo jak na ta pojemnosc.

 

Jak masz jakies bardziej sprecyzowane pytania to wal smialo, tylko nie wiem czy bede potrafil na wszystkie odpowiedziec, bo sprawami technicznymi to sie raczej ojciec zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 110 koni na taką budę jeszcze w dieslu to nie bedzie to dynamika a jeszcze co poniektórzy tu mówią o 90 km - to już dramat w takiej krowie. Lepeij bierz 110kucy bo mniej spali niż ten 90 konny. A dlaczego francuz ?? Może uzasadnisz?? Z moich obserwacji to dość często coś się tam dzieje jak chcesz to podam szczegóły co natrafiłem wśród userów tych aut.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 110 koni na taką budę jeszcze w dieslu to nie bedzie to dynamika a jeszcze co poniektórzy tu mówią o 90 km - to już dramat w takiej krowie. Lepeij bierz 110kucy bo mniej spali niż ten 90 konny. A dlaczego francuz ?? Może uzasadnisz?? Z moich obserwacji to dość często coś się tam dzieje jak chcesz to podam szczegóły co natrafiłem wśród userów tych aut.

Bo francuz jest tanszy, mlodszy iz lepszym wyposazeniem w stosunku do niemca, ktory jest drozszy, starszy i zazwyczaj zjezdzony jak kon po westernie. Pozatym wymieniane modele trzymaja poziom i nie sa az tak awaryjne jak wiekszosc ludzi uwaza, stad proponowanie Audi A4/A6 darujcie sobie. Lagunke z pelnym wypasem z 99 roku mozna kupic za 18tys, a gdzie Audi z tego rocznika ???

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę mieć już 8 letnią hondę bądz toyotke lub audi a6 ale nie zjeżdżone ;). Tak samo można kupić zjeżdżonego peugota - dla chcącego nic trudnego zajechac taką turbinkę w tdiku i kopci jak ikarus :). Francuz wcale nie jest taki tani w oryginałach !!

Np głupi wężyk od wspomagania kiermany w peugocie 206 w silniku 2.0 - koszt 500 zł za kawałek rurki plecionki , ale oczywiście francuz potrafi że wszystkie gwinty czy sruby mają po swojemu czy średnica i musisz wstawic oryginał podanego przezemnie [ciach!]lniczka ;).

No nic ja tylko zasugerowałem kolega zrobi jak będzie uważał. Osobiście bardzo mi się podoba buda 406 i też kiedyś o nim myślałem ale jednak made in japan wybrałem i nie żałuję. Życzę mu dobrego zakupu .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 110 koni na taką budę jeszcze w dieslu to nie bedzie to dynamika a jeszcze co poniektórzy tu mówią o 90 km - to już dramat w takiej krowie. Lepeij bierz 110kucy bo mniej spali niż ten 90 konny. A dlaczego francuz ?? Może uzasadnisz?? Z moich obserwacji to dość często coś się tam dzieje jak chcesz to podam szczegóły co natrafiłem wśród userów tych aut.

Sam wstępnie przeglądałem oferty Pugów i trafiłem na 307 2.0hdi z 2005 w starej budzie przed liftem. Jednakże większość tych jednostek, przynajmniej te wozy, które są tańsze to mają tylko 90KM. Jak na taką pojemność to trochę za mało mocy no i opłaty duże. 110 kucyków wydaje mi się rozsądniejszą propozycją, w sumie 307 też małym autkiem nie jest. Natomiast nowa dwulitrówka w topowej wersji 136KM to już musi być cudo wspólnie opracowane z PSA, ten silniczek z tego co wiem siedzi także w Focusach II. No ale to już inna bajka a i cena za wysoka.

 

A jednak się niedoinformowałem. Ten silniczek 136KM wsadzali już od 2003r ale znaleźć taką wersję nie będzie łatwe.

Edytowane przez thermalfake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem nie powinno się od razu wyłączać silnika przy mocnym butowaniu, ale po zwykłej nieszarpanej jeździe praktycznie nie robi to różnicy, właśnie te kilkanaście sekund podczas wjazdu do garażu czy na parking wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę mieć już 8 letnią hondę bądz toyotke lub audi a6 ale nie zjeżdżone ;). Tak samo można kupić zjeżdżonego peugota - dla chcącego nic trudnego zajechac taką turbinkę w tdiku i kopci jak ikarus :). Francuz wcale nie jest taki tani w oryginałach !!

Np głupi wężyk od wspomagania kiermany w peugocie 206 w silniku 2.0 - koszt 500 zł za kawałek rurki plecionki , ale oczywiście francuz potrafi że wszystkie gwinty czy sruby mają po swojemu czy średnica i musisz wstawic oryginał podanego przezemnie [ciach!]lniczka ;).

No nic ja tylko zasugerowałem kolega zrobi jak będzie uważał. Osobiście bardzo mi się podoba buda 406 i też kiedyś o nim myślałem ale jednak made in japan wybrałem i nie żałuję. Życzę mu dobrego zakupu .

no ta za lagune 1.9dci grudzien '99 na pelnym wypasie ponad rok temu jak kupywalem mialbym passata '95 z wyposazeniem jak w fiacie 125p a o audi to juz nie bede wspominal bo jakies audi 100 to bym pewnie 91-92 rok wyrwal - mysle ze teraz podobne relacje w cenach sa

 

odnosnie cen czesci to ze swoim japonczykiem napewno za wszystko zaplacisz duzo wiecej niz do francuza

btw. takie rzeczy jak klocki, tarcze, amorki osprzet silnika kosztuje tyle samo co do niemca...

w lagunie cala instalacja wtryskowa i zasilajaca jest boscha, turbina garetta - wiec to samo znajdzie sie zapewnie w VW itp

do ciekawostek moge zaliczyc to ze za amorki do golfa IV kumpel placil prawie 2x tyle jak ja do laguny

 

aha... w autoswiecie byl zestawienie niezawodnosci samochodow - jakos tak pare miesiecy temu no i laguna byla na wyzszej pozycji jak vw passat... wiec stereotypy moze w koncu przestana rzadzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Za rekomendację Peugeota 406 niech posłuży mój dobry znajomy.

Posiada on 3 takie egzemplarze :) Wszystkie w wersji kombi.

Jednym jeździ on, drugim żona, a trzecim teść.

Jeżdżą nimi już pare latek i nie narzekają.

Autko duże, wygodne i mało awaryjne. Jeden z najbardziej udanych modeli Peugeot'a. Mój sąsiad jeździł również tym przez kilka latek, dopóki... nie zakochał się w Hondzie Civic (ostatniej generacji) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, tylko nie megane, jak już francuz to laguna albo 406-oba oblecą..

 

Z megane miałem dłuższą nieprzyjemność, a z laguną i 406 krótszą (laguna 'nowsza' i 'starsza' że tak powiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego francuz ?? Może uzasadnisz??

juz pisze po pierwsze i chyba najwazniejsze to to ze są to auta francuskie a ja własnie wybieram sie do francji wiec jakie miał bym kupic auto jak nie francuza :-P

a zwłaszcza ze podróz mam za darmo i przywiezienie samochodu tez :lol:

a w niemczech juz ciezko jest cos kupic ciekawego bo juz wszystko przebrane :lol:

moja zona ma kuzyna w niemczech który mieszka tam prawie od urodzenia i rozmawiałem z nim zeby poszukał mi czegos w audi i ...

audi B4 1.9 TDI zaczynają sie od 3 tys euro

audi A4 tez diesel zaczynają sie od 4 tys euro

wiec została mi francja :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...