Skocz do zawartości
DamSx6

Pasta Chłodząca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z procesorem(tak mi się wydaje). Pasta znajdująca sie pomiędzy procesorem a radiatorem jest sucha, twarda, temperatura procesora jakby sie waha pomiedzy 42-55 C i dlatego chciałbym abyscie napisali mi jaką paste najlepiej zakupic.Pozdrawiam

Edytowane przez DamSx6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaschnięta pasta oczywiście nie pomaga w przewodzeniu ciepła, ale temperatura 55C jak na "Pentium 4 3GhZ Socket 478" to raczej niewiele :) więc niema się o co martwić. A jak chcesz koniecznie kupić nową pastę to polecam Arctic Silver 5 lub Arctic Ceramique - są to pasty niedrogie, ale spełniają swoje zadanie w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

svede sam tłuszcz to nie wszystko,do tłuszczy dochodzi to że na palcu masz pełno mikroorganizmów (grzyby bakterie) które powodują biodeteriorację - czyli niszczenie różnych substancji tj pasty termoprzewodzącej, a że ta temp ich nie zabije (pow 100'C dopiero) mogą ci się tam rozwinąć jeszcze jakieś kolonie które też obniżają właściwości produktów w tym wypadku przewodnictwo ciepła. Także lepiej np. kartą telefoniczną, czarną american express ;) albo niektórzy dodają taką małą szpatułkę do rozprowadzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

svede sam tłuszcz to nie wszystko,do tłuszczy dochodzi to że na palcu masz pełno mikroorganizmów (grzyby bakterie) które powodują biodeteriorację - czyli niszczenie różnych substancji tj pasty termoprzewodzącej, a że ta temp ich nie zabije (pow 100'C dopiero) mogą ci się tam rozwinąć jeszcze jakieś kolonie które też obniżają właściwości produktów w tym wypadku przewodnictwo ciepła.

Te jeszcze sie okaże że te kolonie jak sie rozrosną to wyniosą Ci procesor w nocy a potem reszte gratów :wink:

Jak nie podkręcasz mocno proca to i zwykła silikonowa pasta H za 2zł jeśli dobrze nałożona sprawdzi się doskonale. Poza tym pasta sama pasta cudów nie zdziała, dobrze jest wyszlifować na lustro spód radiatora wtedy pasta to tylko odsetek w pośredniczeniu wymiany ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te jeszcze sie okaże że te kolonie jak sie rozrosną to wyniosą Ci procesor w nocy a potem reszte gratów :wink:

A potem i Ciebie wyniosą. :D Ale uwierz mi te mały paskudztwa są zdolne do niewyobrażalnych rzeczy, choć w tym przypadku co najwyżej do porobienia szczelin w warstwie pasty - a co za tym idzie do pogorszenia przewodnictwa ciepła!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos ceramique

 

Bo dziś kuplowi przyszła paczka i coś mu nie pasuje ta pasta, przyszedł do mnie i rzeczywiście, strasznie wodnista, znalazłem moją i ta jego taka zadsza, jakby źle przechowywana, najpierw w ogóle sama ciecz wypłynęła a potem past taka rozwodniona. Jak myślicie można użyć takiej?

 

Spróbuje jutro wycisnąć więcej, bo może to tylko górna warstwa taka. No bo reklamować się nie opłaca, bo więcej za przesyłkę niz warta ta pasta.

 

Doradźcie, może foty wrzuce jak jutro z nią przyjdzie jeszcze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam teraz AMD Athlona X2 3800+ z wiatraczkiem Zalmana 120mm Cu

pisząc np. tego posta przy braku wykożystania procka mam 27st.C

w stresie gdy dwa rdzenie prZez dluższą chwilę ida na 100% mam 39st.C

 

zastosowałem pastę: Arctic Silver 5

do tego mam dwa wiatraczki zasysające powietrze do obudowy - mniej więcej 15cm od dołu obudowy

 

pytanie moje brzmi, gdyby zastosował zwykłą pastę to temperatura by pocno wzrosła??

 

pytam, bo zmieniam teraz konfig - i niechce mi sie bawić z przekłądaniem i oddaje do serwisu, tylko, że oni niechcą dać* tej Silver tylko zwykłą pastę no i nie wiem co mam robić

 

Edit:

na temat różnicy temp. proszę wypowiedzi tylko tych osób co faktycznie na sobie sprawdzili

 

*) srebro jak każdy wie przewodzi ... i tak to tłumaczą (proponują zwykłą sylikonową z literką H), znaczy mnie osobiście też smieszy, że w opisie pasty ze srebrem pisze, że jest elektrycznie obojętna!!??!! jakim cudem??, pozbyli się elektronu na ostatniej powłoce :P

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AS 5 jest wystarczający, ja bym radził wsadzić zamiast dwóch zasysających jeden 120mm wyciągający, lub jak nie ma miejsca na taki duży, to jakiś mniejszy, to zdecydowanie poprawi cyrkulację i powinny temp spaść.

 

To jak się boją dać AS5 to niech dadzą ceramique, temp może się podwyższy o 1-2' ale w porównaniu do "H" czy innego badziewia będzie duużo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta silikonowa ma sens tylko wtedy, gdy korzystasz z chłodzenia boxowego czy innej taniej marki. Jeśli masz Zalmana to niech zaaplikują Ci AS5 bez gadania, bo od tego są. Ja osobiście nie mam cierpliwości do takiej bezmyślności Panów "fachowców" i bym zagroził, że pójdę gdzie indziej.

 

Jeśli jesteś przywiązany do tego serwisu to niech założą Ci na silikonowej, skoro się upierają, a sam potem zdejmij, przeczyść i załóż na AS5.

 

Nie ma nic gorszego niż być zdanym na łaskę idiotów... z całym szacunkiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak dobrze że chcą pastę założyć, znajomy kupował synowi kompa i mu założyli w sklepie radiator, powiedzieli że dali pastę, a jak później mu to czyściłem to sie okazało że nie usunęli tego woskowego paska, takiego syfu, a po jakimś czasie temp poszła w górę i trza było przesmarować, co ja się namęczyłem żeby to wyczyścić, to jakiś dramat był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba sam to przeżuce - ile dac pasty, teraz robił to kolega i chyba z pół jak nie wiecej tubki dał i jest ok, a mnie siw wydawało, że bardzo mało się daje

 

taka tubka to na raz czy jak??

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba sam to przeżuce - ile dac pasty, teraz robił to kolega i chyba z pół jak nie wiecej tubki dał i jest ok, a mnie siw wydawało, że bardzo mało się daje

 

taka tubka to na raz czy jak??

Moją małą Arctic Silver 5 posmarowałem już 2 procesory, 4 chipsety płyty głównej i 6 kart graficznych, a starczy na conajmniej drugie tyle. Topik o tym jak smarować znajdziesz w tym dziale używając szukajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją małą Arctic Silver 5 posmarowałem już 2 procesory, 4 chipsety płyty głównej i 6 kart graficznych, a starczy na conajmniej drugie tyle. Topik o tym jak smarować znajdziesz w tym dziale używając szukajki.

ta tylko, że są 3,5g i 12g ... ja mówie oczywiscie o 3,5g :P

 

Socket 775 a LGA775 to to samo mocowanie pod radiator??

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaką pastę dają do Pentagrama Freezone HP-100 AlCu

i czy warto kupować specjalnie AS-5 tylko do założenia tego jednego

chłodzenia?

 

pozdro

Tak, bo wszystkie pasty dodawane z coolerem to badziewie... a tubka porządnej pasty się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...