Skocz do zawartości
M4TEUSZ

Chłodzenie Dla Core2duo@...

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś co dobrze i cicho schłodziło by mojego E6300. Jednak z uwagi na to że komp dość często jest wożony (nie mam zamiaru za każdym razem ściągać coolerka) nie może to być 1Kg miedzi wiszący 15cm nad płytą. Drugim warunkiem jest konieczność chłodzenia rozgrzanego do białości mostka północnego na moim asusie P5B, oraz mosfetów i pamięci, najlepiej zrobi to pewnie jakaś okrągła konstrukcja zbliżona kształtem do boxowego "odchodu". Trzecim oczywiście że zmieści się na płycie.

 

na razie wpadł mi w oko Zalman CNPS 7500 Cu LED niestety wrodzone skąpstwo każe mi szukać czego tańszego o podobnych, lub mam nadzieję nawet lepszych osiągach ;)

 

Tak więc co polecacie?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh mowisz ze 1KG nie wchodzi w gre wiszac na HP ale ten 7,5K ma mase wlasna 850g... To chyba bedzie dylemat typu Zalman CNPS 8000 vs Scythe Kama Cross. Chyba ze rzucisz sie na TT Golden Orb II + jakies zastepcze chlodzenie na chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tacens całkiem fajnie wygląda, niski lekki (40dkg majtające 8cm nad płytą przeżyję ;) Boję się tylko o jego wydajność, choć z drugiej strony przez taką sobie płytę, pamięci i zasilacz, pewnie i tak dużo więcej nie pokręcę, a obecne 3,22GHz@1,32V (1,4V w bios) nie zapowiadają by procesor był szczególnie gorący :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodowany skąpstwem zakupiłem pentagrama freezone NXC-100 AlCu sądząc że skoro stary QX-80 dawał sobie doskonale radę z antkiem XP1700+ pallomino oraz 2400+@2200MHz to większy model bez problemu da sobie radę z kręconym C2D. Oczywiście się pomyliłem, temperatury spadły w porównaniu do BOXa o całe niesamowite 3-4 stopnie a świństwo hałasuje tyle samo, przy 3000rpm oczywiście jest trochę lepiej, ale hałas zagłusza stojący obok wiatrak pokojowy :[ Tak więc przepraszam że nie zastosowałem się do waszych rad, powyższy opis zamieszczam ku przestrodze, a pentagramik wyląduje chyba na allegro BCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czym się różni: TACENS GELUS od TACENS GELUS PRO? Różnica w cenie wynosi wynosi 20zł na korzyść wersji non-PRO. Czy jest jakieś lepsze chłodzenie w tej cenie? Do tego kupuję AC Ceramique-chyba lepsza ta pasta niż standard?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...