Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:))

 

Ja narazie jade stabilnie na P35, po ostatnich próbach krecenia do 300HT chyba zasilka nie wyrobila, zreszta kilka postow wyzej opisałem sprawe..

Co do nowego biosu to jzu napisałem w tej sprawie do foxconn service z zapytaniem o te nowe cudo i w miare konkretne informacje dostaniemy :)

 

Co do tego oznaczenia Patch CPU ADO5400IAA5DO BTS4.4.2 fail jak dla mnie jest to jakis bug na ten procek"AMD Athlon 64 X2 5400+ ADO5400IAA5DO"

ale co jeszcze to sie okaże jak odpisza:)

 

Witam

Mam problemik z moją płytą, a konkretnie z aktualizacją biosu. Aktualnie mam P35 i chciałem zaktualizować na P39. Przy 7% aktualizacji komputer się przycina i wyskakuję błąd "Bios update failed" System był przeinstalowywany jakiś czas temu. Przed aktualizacją bios był zloadowany do ustawień producenta.

Pozdrawiam

Jonek masz racje, mam to samo.. są dołaczone do niego jakies pliki dodatkowo, nie wiem co z nimi zrobic, ale moze sie okazac ze ten

bios jest specjalnie zrobiony pod tego AMD wyzej.. nie mam pojecia.:(((

Dobra sprawdziłem wszystkie biosy, aktualnie na kazdym wywala ten sam bład.. wiec to pewnie u nich:(

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZE O POMOC jesli ktos ma normalna karte na płycie FOXCONNA niech napisze co wlaczyl lub wylaczyl w biosie by ona byla wykrywana i by byl na niej wyswietany obraz.

 

P.S. Po włożeniu zwyklej karty nie ma obrazu ani na integrze a nie na zwyklej karcie!!!

nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale powiem co wiem:

ja mam kartę na PCIex , początkowo domyślnie w biosie integra była jakby włączona ale windows nic nie wykrywał. Wykrywał tylko PCIex. Niedawno wyłączyłem integrę w biosie całkiem ale nie zauwazyłem żadnej zmiany w pracy windowsa, no może poza jednym detalem (ale nei wiem czy to miało wpływ) z niewiadomych przyczyn jedna stara gra wieszała mi kompa po paru minutach grania, teraz nie wiesza się. Nie mam też 100% pewności czy to rzeczywiście ten zabieg spowodował przestanie wieszania. Niedługo to sprawdzę, gdyż zamierzam włączyć integrę znowu na wypadek gdyby mi PCIex padła to płyta wstanie na zintegrowanej.

Co do ustawień PXIex na auto w biosie to wg ,mnie nie ma tak żadnych takich ustawień. Albo disabled albo jakieś dziwne rzeczy. Domyślnie miałem wszystko na disabled -teraz do tego wróciłem, gdyż w ranach eksperymentów miałem to powłączane i nie wiem czy to integra czy te ustawienia powodowały wieszanie gry i kompa zarazem (ale tylko w grze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jestem po pierwszych testach wydajnosci nowego BIOSu :-P

 

nadal najlepiej wypada BIOS P35, nie wiem czym to jest spowodowane ale spadek wydajnosci widac w testach everesta oraz w Super PI

 

z lewej strony P39 z prawej P35

 

SUPER PI 16M

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

ODCZYT Z PAMIECI

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

ZAPIS DO PAMIECI

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

CPU PHOTOWORXX

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

moze ktos napisac do foxconna jakiegos maila dlaczego biosy nowe maja gorsza wydajnosc?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Niedługo to sprawdzę, gdyż zamierzam włączyć integrę znowu na wypadek gdyby mi PCIex padła to płyta wstanie na zintegrowanej.

(...)

jak ci padnie to wystarczy zrestartowac biosa i wtedy bedziesz mial integre ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne, ja zostaje przy P35, Voo B.Thanx 4 test

BTW: dostałem odpowiedz

Dear Appz..Thank you for supporting Foxconn product.There is no new function added into P39.	 Just this CPU(ADO5400IAA5DO) past test.
Nic nowego nie wnosi ten bios i pod wzgledem wydajnosci i funkcjonalnosci :mur: Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greg505: w sumie masz rację, jakoś nie zatrybiłem :)

 

A w temacie nowego biosu P39 to mam nowe info, przynajmniej u mnie: komp na tym biosie z kartą PCIex nie wstaje! Walczyłem dziś 4 godziny, clear CMOS też był grany, defaultowy bios też, miliony ustawień i prób i .... guzik. Nie mogłem nawet wywołać okna wyboru trybu awaryjnego tuż na starcie. Okno to oraz uruchomienie systemu w każdym trybie udało się tylko na integrze.

 

Poniżej wyniki na biosie P38, bez podkręcania procka (pamięci tylko na 2,2V by timingi były optymalne)

odczyt

Dołączona grafika

 

zapis

Dołączona grafika

 

czas oczekiwania pamięci

Dołączona grafika

 

mem copy

Dołączona grafika

 

CPU photo worxx

Dołączona grafika

 

Myślę, że to niezłe wyniki :)

 

Aha, jak widać na załączonych obrazkach, pamięć biega mi na 746 MHz mimo, że w bios podaje 800. Wynika to pewnie z tego dzielnika na 7. Co zrobić by podciągnąć pamięć na 800 MHz? Podkręcić procek ?

Edytowane przez Bruno R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne, ja zostaje przy P35, Voo B.Thanx 4 test

BTW: dostałem odpowiedz

Dear Appz..Thank you for supporting Foxconn product.There is no new function added into P39.	 Just this CPU(ADO5400IAA5DO) past test.
Nic nowego nie wnosi ten bios i pod wzgledem wydajnosci i funkcjonalnosci :mur:

 

Coś mi się wydaje, że zbyt wielu nowych biosów już nie zobaczymy, jeśli w ogóle jakiś jeszcze. Coraz większe "bzdury" są podstawą wydawania nowych biosów. Płyta też już ma trochę czasu, jest tania, niebawem pewnie skończy się support producenta dla niej i nie będzie nowych biosów. Kilku brakujących a pożądanych funkcji nadal nie ma. Może foxconn zrobi prezent użytkownikom i wypuści pożegnalny bios z tymi opcjami na które czekamy oraz ułoży to wreszcie w sensowny sposób by nie trzeba było latać po całym biosie by coś dopasować.

 

pozdr.

Bruno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sie ich kiedys pytalem czy bedzie bios dla Phenoma ale odpowiedz byla dosc wymijajaca ze niby jest testowany. Moze poprostu z powodu błedu TLB nie pokazal sie BIOS z obsluga Phenoma a do premiery B3-jek troche czasu jeszcze jest. Puki co mam nadziej ze P40 bedzie obslugiwal Phenoma. Oby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W których gniazdach pamięci (Foxconn A690GM2MA-8KRS2H) działa Dual Channel?

post-118671-1201782205_thumb.jpg

1. DIMM1, DIMM3 i/lub DIMM2, DIMM4

czy

2. DIMM1, DIMM2 i/lub DIMM3, DIMM4

 

PS: Foxconn trochę namieszał - w swojej płycie na P35 dual channel działa w konfiguracji 1. (sloty w tym samym kolorze). Płyta na RS690 ma już inne oznaczenia kolorami... czyżby dual w tym przypadku działał w opcji 2.?

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze czy aktualizujesz z dyskietki czy z windowsa? Ja robiłem P38 z dyskietki (trzeba użyć 3 przełączników) i było ok.

Z Windowsa :mur: dyskietki nie mam i nie chce mi się jej podłączać a teraz widzę, że nawet to dobrze :damage_wall: . Mogli by dać naprawdę dobry BIOS do tej płyty to by pozamiatała większość droższych moim zdaniem :) jedyne co mnie w niej wkurza to marna jakość plastików :mur:

Pozdrawiam

 

Edit

Dual to jest kolorystycznie czyli DIMM1+DIMM2 i DIMM3+DIMM4 :)

Edytowane przez jonek_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Windowsa :mur: dyskietki nie mam i nie chce mi się jej podłączać a teraz widzę, że nawet to dobrze :damage_wall: . Mogli by dać naprawdę dobry BIOS do tej płyty to by pozamiatała większość droższych moim zdaniem :) jedyne co mnie w niej wkurza to marna jakość plastików :mur:

Pozdrawiam

A spróbuj odpalić CMD i tam wpisać ścieżkę do biosu z przełącznikami /p /b /n

Z doświadczenia wiem, że tylko te 3 przełączniki gwarantują, że pójdzie dobrze, jak robiłem wg producenta /p /b /n /c /x to coś się chrzaniło.

 

BR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo będę się z nią żegnał,przechodzę na Intela:p.Z Foxconna chyba nie zrezygnuje,może kupie P35-a,bo Foxconn to dobra firma.

To się żegnaj :) Ja zostaję przy AMD. Kupiłem sobie miernik poboru prądu i jestem zadowolony z niskiego zużycia mojego zestawu (patrz sig). W normalnej pracy z monitorem antywirusa, picassą, prognozą pogody, speedfanem i monitorem drukarki w tray'u mam pobór ok. 106 Watów!

Jak wyłączę wszystko z tray'a to spada poniżej 100 watów. W stresie proc. (oba jajka) +pamięć maksymalnie mam ok. 170 watów.

Aha, to wszystko z monitorem (bierze 33 waty) i lampką na biurku (9W). Super sprawa, tak mało....

Przy intelu pewnie zostaniesz ulubionym klientem Twojego operatora energii elektrycznej :)

 

pozdrawiam

Bruno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy ulubionym,procek e21xx,plyta jakaś tam,2gb ramu,geforce 6600,dysk + Lcd 17 więc nie będzie to jakiś prądożerczy zestaw.Powiem szczerze że trafiłem na dupna sztukę do Oc,a wymiana samego proca jest bez sensu.Przy Intelu będe miał sprzęt,gdzie za jakiś czas zmienie procka na e8xxx i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się żegnaj :) /..../

Przy intelu pewnie zostaniesz ulubionym klientem Twojego operatora energii elektrycznej :)

Fanatyzm przez Ciebie przemawia. Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze w tym miesiącu u siebie będę odpalał :)

a tak w ogóle to zdam relację z jakiegoś większego OC + wyniki, bo właśnie sobie zamówiłem HR-01 Plus, HR-05 SLI i xthermala120 ;]]

Jak zamontujesz hr-ki proszę o fotkę :D swoją drogą na jakich dyskach chcesz stworzyć raid? Bo ja mam drobny dylemat z wyborem KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy da radę dać więcej volt na pamięci niż +0,6v? Potrzebuję tyle, ponieważ moje prądożerne pamięci Patriot LLK 2GB potrzebują więcej prądu przy 450Mhz i 4-4-4-11/12 :/ (a po dodaniu 0,6V na pamięciach jest "tylko" 2,3V)

 

Aha i jeszcze pytanie, czy Wam też się tak grzeją Athlony 64X2 na jądrze Brisbane? U mnie na seryjnych taktach w idle ma około 40 stopni a przy obciążeniu ponad 50, po podkręceniu do 2,6GHz (bez podnoszenia napięcia!) po 5 minutach pracy w Orthos ma już 70 stopni na rdzeniu :/ Może to wina pasty termoprzewodzącej? (była już oryginalnie nałożona na radiator), czy da coś zmiana tej pasty na Ceramique by Artcic Silver? Mam dobrze wentylowaną budę...

 

Aha mam bios P37

 

Proszę o pomoc, dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzieki za odpowiedz, w takim razie zmienie paste, a tak w ogule to nie mozliwe, zeby radiator zle przylegal, bo ta zapinka wyklucza takie cos, jak juz to pewnie pasta nie dochodzi, albo po prostu lipna jest :/

 

EDIT: Jeszcze jedno, mianowicie czy u Was w biosie od tego Foxconna nie pokazuje dobrze taktowania procesora? Tzn chodzi mi o tym menu Central coś tam, gdzie jest Foxconn Features i na górze opcje podkręcenia, normalnie widać tam taktowania procesora, mnożnik i taktowania pamięci, jednak u mnie po podkręceniu zmian nie widać (w windowsie później widze).

 

Podobnie jest z programem CPU-Z, które zawsze napięcie procesora podaje jako 1,3 podczas gdy np w Evereście czy Fox One widać prawdziwe (np 1,4). Dzieje się tak z tymi najnowszymi CPU-Z typu 1.43, 1.44, na starszych wersjach nie ma tego problemu ;/

Edytowane przez KamilSWAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do blednego pokazywania w biosie to u mnie tak bylo na nowszych wersjach biosu powyzej P35, zawsze pokazywalo Athlon X2 4000+

a w biosie P35 pokazuje rzeczywista wartosc taktowania.

polecam zmiane biosu na P35 bo te nowsze nic wielkiego nie wnosza a wydajnosc maja gorsza co udowadnialem kilkanascie postow wczesniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...