Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tej mobo

 

Od razu przepraszam że nie przejżalem całego wątku, ale potrzebuję barzo szybkiej odpowiedzi. Otóż składam bratu kompa na tej płytce, zaistalowałem tam swojego brisbane x2 3600 i niesety cisza. I nasuwa się pytanie, czy wszystkie biosy miały obsługę brisbane, czy to wina mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, probował ktos juz wgrywac ten nowy bios P40, wogole jakikolwiek bios, ale tradycyjna metoda z dyskietki

wg instrukcji od foxconn, u mnie cos jest nie tak i nie wiem co robie zle.. foxconn update wogole od pewnego czasu nie ma takiej mozliwosci, wywala jakis blad i tyle :?

Chce przejsc z P35 na P40, robie dyskietke tym drdflash.exe, potem kopiuje na nia ROM i AFUDOS.BAT i AFU.EXE, bootuje z 3.5''

i dostaje cos takiego po wpisaniu komendy;/ a:\AFUDOS 697F1P40 /P /B /N /C save;a obecnego tez nie moge zrobic;/ :-|

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem rozwiązany :) Przypomniałem sobie jak kiedyś jeden z użytkowników tego forum miał problem ze swoją DFI, wtedy okazało się że za mocno śróbki przykręcił, u mnie błyo podobnie :)

 

Narazie nie stawiałem windy, ale na jakimś starym biosie bez regulacji V-core mój brisbane zrobił 2,850 (przy stock napięciu!!!) 300htt x9,5, memki poluzowane 533 cl5 mal 8, bardzo się zdziwiłem bo moja DFI na defalut v-core wymięka powyżej 2,65ghz

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, probował ktos juz wgrywac ten nowy bios P40, wogole jakikolwiek bios, ale tradycyjna metoda z dyskietki

wg instrukcji od foxconn, u mnie cos jest nie tak i nie wiem co robie zle.. foxconn update wogole od pewnego czasu nie ma takiej mozliwosci, wywala jakis blad i tyle :?

Chce przejsc z P35 na P40, robie dyskietke tym drdflash.exe, potem kopiuje na nia ROM i AFUDOS.BAT i AFU.EXE, bootuje z 3.5''

i dostaje cos takiego po wpisaniu komendy;/ a:\AFUDOS 697F1P40 /P /B /N /C save;a obecnego tez nie moge zrobic;/ :-|

Dołączona grafikaDołączona grafika

A czy przełożyłeś zworkę na płycie zabezpieczającą BIOS przed zapisem. Bo wygląda mi że chyba nie. Ja mam ten bios załadowany z foxupdate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp może nie wstawać przez zbyt małe napięcie na pamięci, ja tak miałem na biosie 30, po przejściu na 35 naprawiło się. Co do chłodzenia, jeśli wszystko inne zawiedzie to możesz wlutować rezystor w obwód zasilania wentylatora frezera. Ja tak mam zrobione, bo w poprzedniej płycie nie miałem regulacji obrotów. Po przełożeniu na foxconna wyłączyłem sterowanie wentylatorem, mam na nim obroty ok. 1300 a procesor podkręcony na 3ghz, w stresie temperatura nie przekracza 54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp może nie wstawać przez zbyt małe napięcie na pamięci, ja tak miałem na biosie 30, po przejściu na 35 naprawiło się. Co do chłodzenia, jeśli wszystko inne zawiedzie to możesz wlutować rezystor w obwód zasilania wentylatora frezera. Ja tak mam zrobione, bo w poprzedniej płycie nie miałem regulacji obrotów. Po przełożeniu na foxconna wyłączyłem sterowanie wentylatorem, mam na nim obroty ok. 1300 a procesor podkręcony na 3ghz, w stresie temperatura nie przekracza 54

wg mnie przewaliłeś napięcie na pamięciach. 2,6 V przy tym takcie to ciut za wiele. Obroty i temp w normie, podobnie jak u mnie :)

 

Ludzie, jeśli ta płyta jest taka idealna to co się dzieje z moim egzemplarzem???

w mnie płyta jest walnięta. Nie ma takiej opcji, by wiatrak dawał 600 rpm przy 60 stopniach CPU. Mam tego samego freezera i kręci ok 1400 rpm a proc ma 45 stopni, ale potrafi mi spadać do ok 1200 rpm na ok 37 stopniach.

Może masz walnięty czujnik czy coś tam co zarządza temperaturami i obrotami.

Jeśli masz 100% pewności, że wentyl zamontowany jest dobrze, to próbuj reklamować płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie freezer w normie 1200-1300 na smart fun w biosie przy 45'C (voltage CPU 1.42)

 

Dzieki za porade z ta zworka, juz ja zlokalizowalem i zaraz zorbie upa do P40

 

2,6V, rany, skad Ty wyczarowałes takie napiecie na pamieciach

(maxymalnie mozna podniesc u mnie w P35 do +600=~2,34V i na tym koniec..) standardow napiecie na geil' ~1.8V, wiec nie wiem ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to 2,6V to do mnie/o mnie, to wyjaśniam że mam na pamięciach 2,15V. To 2,6V to na pamięciach DDR z poprzedniego sprzętu było jeszcze (sygnatura już zmieniona na nową).

Kontrolę obrotów zmieniłem już na automatyczną i odlutowałem rezystor, teraz chodzi na 1300 na luzie i 1600 w stresie, czyli wszystko git. Sposób z rezystorem podałem jako ostatnią możliwość, gdyby wszystko inne zawiodło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to 2,6V to do mnie/o mnie, to wyjaśniam że mam na pamięciach 2,15V. To 2,6V to na pamięciach DDR z poprzedniego sprzętu było jeszcze (sygnatura już zmieniona na nową).

Kontrolę obrotów zmieniłem już na automatyczną i odlutowałem rezystor, teraz chodzi na 1300 na luzie i 1600 w stresie, czyli wszystko git. Sposób z rezystorem podałem jako ostatnią możliwość, gdyby wszystko inne zawiodło...

No to najwazniejsze ze jest good, soory za te konkluzje potem sie domyslilem ze myslales o sprzecie z sygnaturki,

 

Pozdro:]

 

Zauwżyłem, ze nie mam aktywnej pozycji w fox one monitorujacej "voltage NB" mam tam pusto? Przy kazdej wersji tego programu, Tez tak macie?

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak stwierdziłem że nie zmieniam platformy na Intela,stwierdziłem że to bez sensu.Wole sobie kupić 4x1gb ramu,bude mAtx i porządne chłodzenie.Czy ktoś już próbował z 4x1gb,jak się to sprawowało?Zastanawiam się też nad zmianą procka na F3,mój x2 kręci się dość słabo albo ja coś źle w biosie ustawiam,może pamięci właśnie mnie hamują,mam jakieś Kingstony 667,napewno nie elpida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tanich chipsetach intela P31 nie da się podobno odpalić 4 2-stronnych modułów pamięci, ale na athlonie niema tego ograniczenia, co najwyżej oc pamięci może się zmniejszyć. Po wpisaniu w google "athlon x2 4x1gb" pokazało się wiele takich konfiguracji, więc nie powinno być problemu. Zamiast F3 może lepiej kupić brisbane G2, osiągane takty i wydajność podobne a G2 mniej się grzeje i pobiera mniej prądu. Żeby sprawdzić pamięci puść proca na mniejszy mnożnik, możliwe że to one hamują, przy zmianie dzielnika pamięci czasami trzeba robić jakieś czary z alpha timingami bo inaczej oc jest mniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę jeszcze dziś kombinował z oc,2.5ghz zrobiłem na stock,a później ściana... :/

Czy Biostar Ta690g jest dużo lepszy niż Fox?Znalazłem go w dość dobrej cenie tylko czy warto?Nie chodzi tu tylko o oc ale też o samo użytkowanie

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że zmieniłem procka na X2, który ma możliwość zmiany mnożnika postanowiłem się dalej pobawić moją płytą. Jak do tej pory na Sempronie 3000+ max HTT wynosiło 350. Po szybkiej zabawie na X2 osiągnąłem 380HTT a po troszkę dłuższej 395HTT B)

Na 400 komputer wstaję ale wyskakuję komunikat, że nie może znaleźć pliku jakiegoś do Windowsa. Teraz będę się bawił procesorem i zobaczymy ile pociągnie. :wink:

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jaki Raid obsługuje nasza mobo?Zastanawiałem się nad 2x250gb czegoś cichego albo 1x500gb.Co będzie lepsze?

1, 0, 1+0 i bodaj 5 ale co do 5 to nie jestem pewien. Ja mam 2x160gb i powiem, że odczułem większy wzrost wydajności niż na 2gb ramu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to ma większą regulację napięć i hdmi. Jeśli chcesz już na coś zmienić to poczekałbym na nowego foxconna na 780G. Prawdopodobnie sam będę na niego zmieniał jak pojawi się na rynku a cena będzie przystępna :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1, 0, 1+0 i bodaj 5 ale co do 5 to nie jestem pewien. Ja mam 2x160gb i powiem, że odczułem większy wzrost wydajności niż na 2gb ramu.

Pozdrawiam

Jakich sterow uzywasz do tego RAID-u? Czy moglbys wrzucic jakies wykresy z hd-tach tej macierzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich sterow uzywasz do tego RAID-u? Czy moglbys wrzucic jakies wykresy z hd-tach tej macierzy?

W sumie to nie wiem jakich używam :P do instalacji systemu używam najnowszych ze strony producenta, a w Windowsie nic nie instaluję :)

8mb

32mb

Testy na starych HDD z podpisu :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niema, może to jest pozycja vchipset w SpeedFan, nie wiem ile powinno być na takim NB default. A tak przy okazji, który chip to NB, z tego co pamiętam to jest kontroler pamięci, który w k8 znajduje sie w procesorze.

Teraz pytanko, chip graficzny jest pod tym szerszym radiatorem? Żeby podkręcić integre na 500MHz trzeba zmienić pastę albo dać nawiew na radiator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...