Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

A po co Ci ten stary port? Oczywiście, jest wyprowadzenie na płycie na ten port.

 

Swoją drogą podkręciłem lekko procka i pamięć, na screenach wyniki

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Na screenach procek jest na 2700Mhz, podkręciłem jednak do 2800Mhz stabilnie, ale timingi pamięci musiałem zmienić na 5-5-5-15 (zamiast 4-4-4-12 przy taktowaniu pamięci 450Mhz i procka 2700), mimo wszystko wyniki w Evereście są jeszcze wyższe a podwyżyszył się czas oczekiwania pamięci do 47ns, więc według mnie jest spoko.

 

Myślę, że pamięci by poszły dalej na timingach 4-4-4-12 jednak ta płyta główna już nie pozwala na to (max na pamięci mogę dać 2,32V, a te Patrioty co mam chodzą seryjnie na 2,2V i 400Mhz...)

 

Szkoda jedynie, że na płycie nie ma wyjścia na FIREWIRE (w wersji płyty 8KRS2H oczywiście)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screenach procek jest na 2700Mhz, podkręciłem jednak do 2800Mhz stabilnie, ale timingi pamięci musiałem zmienić na 5-5-5-15 (zamiast 4-4-4-12 przy taktowaniu pamięci 450Mhz i procka 2700), mimo wszystko wyniki w Evereście są jeszcze wyższe a podwyżyszył się czas oczekiwania pamięci do 47ns, więc według mnie jest spoko.

 

Myślę, że pamięci by poszły dalej na timingach 4-4-4-12 jednak ta płyta główna już nie pozwala na to (max na pamięci mogę dać 2,32V, a te Patrioty co mam chodzą seryjnie na 2,2V i 400Mhz...)

 

Pozdro

Mam identyczne pamięci i mi na podobnych częstotliwościach już na 4-4-4-12 nie śmigały, no, ale ja aż tak prądu im nie dawałem - odważny jesteś :)

Za to dziwi mnie, że wszystko stabilnie chodzi na HT1300. Czytałem, że już ponad 1000 mogą być i występują problemy, a tu proszę 1300...

 

proc http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1adcbd31a7f5d97d.html

pamięć http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5882dea1fc5b3e9d.html

 

BR

Edytowane przez Bruno R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty, ta teoria o HT poniżej 1000 to tylko sprawdzała się na chipsetach NForce 2/3, w AMD praktycznie nie ma żadnej! różnicy, bo i procesor i płyta główna obsługuje szyne HT do 2000 :)

 

A co do napięć - tutaj nie ma co odważny, jakbym wiedział jak zrobić vmoda na tej płycie to bym dał 3,3V, gwarancja jest wieczna a producent zapewnia działanie na 500MHz i timingach 5-5-5-15 przy napięciu 2,3V (czyli praktycznie tyle ile max daje ta płyta główna...)

 

Powiedz mi dlaczego przy pamięciach na 430Mhz ustawiłeś timingi na 5-5-5-16... :> Przecież one spokojnie pójdą na 4-4-4-12 na tych taktowaniach, ustaw w biosie na DRIM +600mV i zobaczysz, że nie ma problemu ze stabilnością na timingach 4... i tej częstotliwości.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty, ta teoria o HT poniżej 1000 to tylko sprawdzała się na chipsetach NForce 2/3, w AMD praktycznie nie ma żadnej! różnicy, bo i procesor i płyta główna obsługuje szyne HT do 2000 :)

Mylisz się. 2000Mhz to tylko prędkość teoretyczna wynikająca z technologii DDR. Zalecana rzeczywista prędkość HT to 1000MHz. Jeśli korzystasz z integry to im wyższe HT, tym dla niej lepiej (lepsza komunikacja z pamięcią). Jeśli korzystasz z zewnętrznej karty, to lepiej zmniejsz mnożnik HT, bo tylko niepotrzebnie chipset grzejesz.

Edytowane przez ZTJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty, ta teoria o HT poniżej 1000 to tylko sprawdzała się na chipsetach NForce 2/3, w AMD praktycznie nie ma żadnej! różnicy, bo i procesor i płyta główna obsługuje szyne HT do 2000 :)

 

A co do napięć - tutaj nie ma co odważny, jakbym wiedział jak zrobić vmoda na tej płycie to bym dał 3,3V, gwarancja jest wieczna a producent zapewnia działanie na 500MHz i timingach 5-5-5-15 przy napięciu 2,3V (czyli praktycznie tyle ile max daje ta płyta główna...)

 

Powiedz mi dlaczego przy pamięciach na 430Mhz ustawiłeś timingi na 5-5-5-16... :> Przecież one spokojnie pójdą na 4-4-4-12 na tych taktowaniach, ustaw w biosie na DRIM +600mV i zobaczysz, że nie ma problemu ze stabilnością na timingach 4... i tej częstotliwości.

 

Pozdro

 

Oj, chyba nie jest tak jak piszesz o tym HT :)

Timingi zmieniłem wczoraj wieczorem na 4-4-4-12 przy dodaniu +400mV (mam teraz 2,2V) i chodzi ok. Jak dodam prądu to jeszcze je podkręcę.

Gdzie przeczytałeś, że te kości chodzą gwarantowanie na 500MHZ przy piątkach i 2,3V ?

 

pozdr

BR

 

Jeśli korzystasz z integry to im wyższe HT, tym dla niej lepiej (lepsza komunikacja z pamięcią). Jeśli korzystasz z zewnętrznej karty, to lepiej zmniejsz mnożnik HT, bo tylko niepotrzebnie chipset grzejesz.

 

Czy skoro nie ma prawie żadnych różnic pomiędzy HT jak podał Kamil np 780 a 1300 to lepiej dać mniejsze przy podkręcaniu by mniej grzać chipset płyty i tym samym grafę zewnętrzną czy z grafą nie ma to nic wspólnego (temperatura) ?

 

I z innej beczki Cię zapytam.

Planuję kupić ten CPU cooler http://www.levicom.de/xilence/en/xpcpu.am2.hp.htm

Nie radź mi innego - ten wybrałem bo ma małe wymiary, obsługuje mój proc i wejdzie mi pod tunel w obudowie :)

A teraz pytanie. W opisie stoi , ze ma obroty 2800 i do 24 dbA hałasu. To nie jest zbyt głośno, ale wentyl ten ma przyłącze 4-pin i moja płyta ma takowe pod proc. Chodzi tu o jakieś PWM, czyli chyba sterowanie obrotami z poziomu płyty głównej (biosu).

Powiedz mi, gdzie to może być w biosie, bo jakoś nie zauważyłem tej opcji i ew jak to ustawić by rozsądnie działało. A może jak płyta wykryje wentyl na złączy 4-pin to sama jakimś czujnikiem temperatury procka reguluje prędkość obrotową wentylatora (byłoby cudownie). Pytam, bo nie chcę by mi się cały czas kręcił na 2800, jednak trochę ciszy nie zaszkodzi :)

 

Jeśli się gdzie pomyliłem w domysłach to mnie popraw.

 

pozdr

BR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy skoro nie ma prawie żadnych różnic pomiędzy HT jak podał Kamil np 780 a 1300 to lepiej dać mniejsze przy podkręcaniu by mniej grzać chipset płyty i tym samym grafę zewnętrzną czy z grafą nie ma to nic wspólnego (temperatura) ?

W przypadku zewnętrznej grafiki w zupełności styknie 1000MHz. Możesz równie dobrze dać 900 lub 1200- różnicy w wydajności praktycznie nie będzie.

 

I z innej beczki Cię zapytam.

Planuję kupić ten CPU cooler http://www.levicom.de/xilence/en/xpcpu.am2.hp.htm

Nie radź mi innego - ten wybrałem bo ma małe wymiary, obsługuje mój proc i wejdzie mi pod tunel w obudowie :)

A teraz pytanie. W opisie stoi , ze ma obroty 2800 i do 24 dbA hałasu. To nie jest zbyt głośno, ale wentyl ten ma przyłącze 4-pin i moja płyta ma takowe pod proc. Chodzi tu o jakieś PWM, czyli chyba sterowanie obrotami z poziomu płyty głównej (biosu).

Powiedz mi, gdzie to może być w biosie, bo jakoś nie zauważyłem tej opcji i ew jak to ustawić by rozsądnie działało. A może jak płyta wykryje wentyl na złączy 4-pin to sama jakimś czujnikiem temperatury procka reguluje prędkość obrotową wentylatora (byłoby cudownie). Pytam, bo nie chcę by mi się cały czas kręcił na 2800, jednak trochę ciszy nie zaszkodzi :)

Nie mam tej płyty, ale ma ją mój znajomy i z tego co kojarzę jest tam w biosie do włączenia opcja Smart Fan, czy coś w tym stylu. Po jej włączeniu obroty wiatraka dostosowują się do temperatury proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej płyty, ale ma ją mój znajomy i z tego co kojarzę jest tam w biosie do włączenia opcja Smart Fan, czy coś w tym stylu. Po jej włączeniu obroty wiatraka dostosowują się do temperatury proca.

Tak, taka opcja jest. Ale ona działa na moim coolerze, który ma 3-pin i nie ma PWM. Co zatem da mi 4-pin i PWN w coolerze?

 

pozdr

BR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pod Viste wyszła?

 

A co do ram'ów patriota, to mają one wpisane w EPP czy tam SPD info, że chodzą na 500Mhz 5-5-5-15 i 2,3V - sprawdź sobie chodźby w programie CPU-Z

 

Pozdro

 

Już poprawiłem to linkowanie do sterów.

CPU-Z dzisiejsza najnowsza wersja 1.44.1 podaje mi EPP w SPD 400 Mhz 4-4-4-12 przy 2.2 V, bo na standardowym 1.8V przy 400MHz czasy będą 5-5-5-16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jest taka sprawa : jestem zielony w podkrecaniu na athlonach ( za duzo tego , mnożniki , dzielniki itp itd. pogubiłem sie poprostu).

 

Posiadam plyte jak w temacie A690Gm2ma-RS2H(niemal identyczna ale z audio 6 kanalowym i FastEthernetem zamiast gigabitowego);)

X2 4200+ Brisbane G2 chłodzenie box'owe

2x1GB GR 800MHz( CPU-z pokazuje ze przy tej czestotliwosci moge zejsc do CL4 przy napieciu 1.8... ?).

GF 7600GT 256MB

Fortron FSP-400 60-HLN

Temperaturki : bez zbytniego obciazenia 26-28 stopni , pod obciązaniem 36-39 stopni)

Powiedzcie mi jak i co mam przestawić zeby wydusic z tego jakas rozsądną częstotliwość bez podnoszenia napięc i zeby zaspecialnie nie wymeczać ramu( nie jest za super...).Dziekuje i pozdrawiam

 

P.S prosze o naprawde "łopatologiczne" wytłumaczenie. Jak poszczególne opcje się zwą w Biosie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja generalnie jade teraz na fsb: 292 /~1.38v pamiatki: 966 /~2.24v 5-5-5-15 ale wstaje rozniez na 4-4-4-15

no i stabilnie.. tylko jak testa zapuszam to katastrofa, freezer nawet nie goracy, a geil'e mocno sie grzeją..

 

wypada na zasilanie zwalic wine.. bo to wstyd zeby nei przekroczyc fsb 300 na tym mobo przy P35, ludzie trobia na niej po 350/380 a nawet 400 gdzies wyczytałem

 

super PI w tescie na 32MB nei wykazał zadnych błedów..

 

pozatym ten foxconn ma straszeni rozbudowane opcje timingow?

probował ktos cos tam przstawiac.. oprócz standardowych czasów..

 

a i mam pytanko czy w nowszych wersjach biosu P37/38/39 zakres ustawienia napiecia sie zmienił jest moze wyzszy? czy to samo? bo gorna granica w P35 w DRAM Voltage konczy sie na (+650= ~2,34v)

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem że tutaj jest o mobo na 690G a ja mam 6100 ale może ktoś zna rozwiązanie na mój problem. Chodzi o to że gdy podkręcam to spokojnie mogę ustawić na htt 300 i wszystko ładnie się uruchamia i jest komp stbilny ale gdy uruchomie go ponownie to włącza się safe mod i wystarczy że wejdę do biosu nic nie przestawiając wciskam save i znowu jest stabilny jak skała i w ogóle. Jest na to jakaś rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy bios od foxconn, jeszcze nie wiem co nowego, ale jutro postaram sie go przetestowac

 

Remove "Bank interleave requested but not enabled" message in post when only one single-bank memory installed.

P40

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam kilka pytań odnośnie płyty jak nie trudno się domyśleć Foxconn A690GM2MA-8KRS2H, a więc:

-chciałbym zmienić bios przez fox liveupdate, czy jest to trudne?

-jaki bios powinienem wybrać? Ważne aby dało się go zaktualizować przez Fox LiveUpdate...,

-prosiłbym o link gdzie napisane jest wszystko krok po kroku,

-jakie macie napięcia, moje przykładowo 12v-11.88, wiem że bios przekłamuje, czy powinienem się tym przejmować (moja zasiłka chieftec GPS 450)

 

Ale się rozpisałem :D , z góry dzięki za odp. Dodam że mój BIOS to p34, czy opłaca się go aktualizować?

Edytowane przez błażej92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam kilka pytań odnośnie płyty jak nie trudno się domyśleć Foxconn A690GM2MA-8KRS2H, a więc:

-chciałbym zmienić bios przez fox liveupdate, czy jest to trudne?

-jaki bios powinienem wybrać? Ważne aby dało się go zaktualizować przez Fox LiveUpdate...,

-prosiłbym o link gdzie napisane jest wszystko krok po kroku,

-jakie macie napięcia, moje przykładowo 12v-11.88, wiem że bios przekłamuje, czy powinienem się tym przejmować (moja zasiłka chieftec GPS 450)

 

Ale się rozpisałem :D , z góry dzięki za odp. Dodam że mój BIOS to p34, czy opłaca się go aktualizować?

siem

 

-chciałbym zmienić bios przez fox liveupdate, czy jest to trudne? obecnie nie da rady, próbowałem wszystkie wersje i nic tego.

-P35 najlepsze OC na nim

-prosiłbym o link gdzie napisane jest wszystko krok po kroku? Czyli co? Dokładniej? Nikt Ci gotowca ustawień nie zrobi, metoda prób i bledow sam musisz wybrac odpowiednie ustawiania w biosie dla siebie i Twojego sprzetu..

-jakie macie napięcia, moje przykładowo 12v-11.88, wiem że bios przekłamuje, czy powinienem się tym przejmować (moja zasiłka chieftec GPS 450)

 

Napieciami sie nie przejmuj masz dobra zasiłke, a jak masz jakies watpliwosci to miernik w dłon i działasz..

 

Na poczatek daj w sigu liste swojego sprzetu.. i testuj co do metody zmiany biosu, to pozostaje standardowa 3,5" ;)

 

Pozdro..

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. napisałeś że obecnie nie da rady przez Fox..., a czy aktualizacja BIOSu z dyskietki jest trudna? Pozdro. :D

nie jest trudna, poszukaj na forum napewno jest;]

 

Witam!

 

Rowniez stalem sie posiadaczem tejze plyty i mam jeden problem nie wlacza mi sie fox one tzn. przy probie uruchomienia mam tylko please wait i to wszystko.

Witamy w gronie posiadaczy;] a masz zinstalowane wszystkie drivery od płyty, (ATI Catalyst)

kilka postów wczesniej jest na ten temat, jesli jednak je instalowałes?

To sprubuj moze odinsalowac tego foxconn' one jakims uinstallerem, ktory czysci rowniez pozostalosci w rejestrze

ja polecam Your uinstaller 2008, jak wyczyscicsz całkowiecie wtedy zainstaluj ale najnowsza wersje jaka wyszla..

i zobacz jakie sa rezultaty.. jak nie pomogło to niewiem.. format..;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam kilka pytań odnośnie płyty jak nie trudno się domyśleć Foxconn A690GM2MA-8KRS2H, a więc:

-chciałbym zmienić bios przez fox liveupdate, czy jest to trudne?

-jaki bios powinienem wybrać? Ważne aby dało się go zaktualizować przez Fox LiveUpdate...,

-prosiłbym o link gdzie napisane jest wszystko krok po kroku,

-jakie macie napięcia, moje przykładowo 12v-11.88, wiem że bios przekłamuje, czy powinienem się tym przejmować (moja zasiłka chieftec GPS 450)

 

Ale się rozpisałem :D , z góry dzięki za odp. Dodam że mój BIOS to p34, czy opłaca się go aktualizować?

- Banalne

- P35 albo najnowszy

- Nie jest konieczny, LiveUpdate zrobi wszystko za Ciebie

- Napięcia masz w normie

- Opłaca się

 

Dzięki za odp. napisałeś że obecnie nie da rady przez Fox..., a czy aktualizacja BIOSu z dyskietki jest trudna? Pozdro. :D

Zdecydowanie da radę przez LiveUpdate.

 

słuchajcie jest taka sprawa : jestem zielony w podkrecaniu na athlonach ( za duzo tego , mnożniki , dzielniki itp itd. pogubiłem sie poprostu).

 

Posiadam plyte jak w temacie A690Gm2ma-RS2H(niemal identyczna ale z audio 6 kanalowym i FastEthernetem zamiast gigabitowego);)

X2 4200+ Brisbane G2 chłodzenie box'owe

2x1GB GR 800MHz( CPU-z pokazuje ze przy tej czestotliwosci moge zejsc do CL4 przy napieciu 1.8... ?).

GF 7600GT 256MB

Fortron FSP-400 60-HLN

Temperaturki : bez zbytniego obciazenia 26-28 stopni , pod obciązaniem 36-39 stopni)

Powiedzcie mi jak i co mam przestawić zeby wydusic z tego jakas rozsądną częstotliwość bez podnoszenia napięc i zeby zaspecialnie nie wymeczać ramu( nie jest za super...).Dziekuje i pozdrawiam

 

P.S prosze o naprawde "łopatologiczne" wytłumaczenie. Jak poszczególne opcje się zwą w Biosie itp.

Parę stron wcześniej są screeny, gdzie wszystko jest pokazane.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- LiveUpdate zrobi wszystko za Ciebie

 

Pzdr.

no to ja wtrące swoje trzy grosze. mam liveupdate w najnowszej wersji 1.0.5.5 i jeszcze ani razu nic mi ten program nie znalazł. Cały czas wyszukuje mi bios P37 jako stary (szare kółko) nawet gdy sprawdzam na innych ustawieniach. Mam bios P38 a P39 ani P40 nie znajduje. Z tego co wyczytałem P39 poprawia problem z jakąś serią konkretnego procka a P40 z przeplotem ramu. IMO nie ma więc po co tego wgrywać. Co do P35 to pewnie i jest dobry, ale dla procków poniżej 5000+. Przeczytałem gdzieś, że od P36 dopiero rozwiązany jest pewien problem z wyższymi prockami, wic kto ma mocniejszy, to raczej powinien mieć wyższy bios. Jak się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

Reasumując, liveupdate to nieporozumienie.

 

BTW Czy wie ktoś, dlaczego download na polskiej wersji strony jest baaaaardzo nieaktualny w pliki i czy najnowsze pliki są tylko na global [english] czy gdzie indziej ??

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja wtrące swoje trzy grosze. mam liveupdate w najnowszej wersji 1.0.5.5 i jeszcze ani razu nic mi ten program nie znalazł.

Najnowsza wersja to 1.0.5.8. Choć na stronie figuruje ta, co wymieniłeś - dlatego jeśli chodzi o utility to "LiveUpdate" jako tako się sprawdza. W kwestii biosów najlepiej samemu sprawdzić na stronie. Natomiast sterowniki to najlepiej zasysać ze stron producentów poszczególnych układów na płycie (chipset/gpu - AMD; audio,lan - REALTEK). Zresztą to jest chyba oczywiste, że najlepsza/najczyściejsza woda jest u źródła... ;)

Reasumując, liveupdate to nieporozumienie.

Bez przesady, może jego część "Live..." pozostawia wiele do życzenia, ale już jako "...Updade" jest całkiem dobry.

 

PS: FOX ONE też nie jest idealny - czasem wystarczy lekko zmienić HTT a już wariuje w pokazywaniu częstotliwości pracy CPU. Podkręcanie z poziomu tej aplikacji też jest trochę kulawe - zresztą najlepiej to robić w biosie. Reasumując, to programiści Foxconna mogliby się trochę bardziej przyłożyć i zamiast marnotrawić swą twórczość na oprawie wizualnej programu (kosmiczny, cukierkowaty wygląd z fajerwerkami), powinni się skoncentrować na funkcjonalności i poprawności działania samej aplikacji. Zresztą ta uwaga dotyczy programistów większości producentów sprzętu. Niepokojący jest ten marketingowy trend, który wyżej stawia wygląd niż samo działanie (jak najlepsze, najbardziej funkcjonalne i stabilne) danego programu.

BTW Czy wie ktoś, dlaczego download na polskiej wersji strony jest baaaaardzo nieaktualny w pliki i czy najnowsze pliki są tylko na global [english] czy gdzie indziej ??

Zawsze tak było u większości producentów, że jeśli chodzi o download to najświeższy soft (bios, utility) znajduje się na stronie globalnej/głównej lub USA. To jak z Hardwarem - do reszty krajów dociera z opóźnieniem. ;)

 

Pozdro!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja wtrące swoje trzy grosze. mam liveupdate w najnowszej wersji 1.0.5.5 i jeszcze ani razu nic mi ten program nie znalazł.

dokładnie mi również ciagle dla niego aktualnym biosem jest P37, w dodatku czesto wywala mi jakies błedy, od tak

juz tego nie instaluje wrociłem do ati catalyst 7.7, poki co i tak p35 pozostaje góra w wydajnosci..

 

jest sobie bo jest.. nie wiem nawet po co .. co do foxcon one to takie sobie narzedzie czasem zerkam jak zapomne jaki mam voltage na DRAM hehe.. a tak kosz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja to 1.0.5.8.

Pozdro!.

rzeczywiście, źle spojrzałem, mam 1.0.5.8 ale spojrzałem na stronę americas - english i jest już od grudnia 1.0.6.0.

Obecna wersja 1.0.5.8 (jeszcze kilka minut :) ) nawet mi podaje bzdury przy sterowniku AMD chipset driver. Pokazuje mi 7.7 a mam na milion procent 8.2. Reszty nie sprawdzałem, ale też jestem pewien, że jest źle. Może najnowsza 1.0.6.0 coś naprawi. Zaraz się dowiem :) Pewnie te złe wyniki powodowały, że nie znajduje mi aktualizacji ani driverów ani biosu.

Oprócz tego są najnowsze wersje:

- poradnik jak zaktualizować bios !

- Fox One 1.1.2.9

- Fox DMI 1.1.0.8

- Fox Logo 1.0.1.2

 

Szybki link: http://www.foxconnchannel.com/en-us/support/downloads.aspx

 

pozdrawiam

BR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zakupiłem tego foxconna z procem x2 4200 i pamięciami 2x1gb 800mhz patriot llk. Po uporaniu się z montażem okazało się że płyta nie wstaje. Na szczęście wszystko było sprawne, bios w płycie ustawił za ostro pamięci przez to całość się sypała. Przestawiłem napięcie na pożyczonym module pamięci i udało się wszystko uruchomić. Teraz po zmienieniu biosa z p30 na p35 wszystko śmiga już dobrze, narazie proc śmiga na 2700 a pamięci na 900, temperatury do 54 na frezerze64 1400rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zakupiłem tego foxconna z procem x2 4200 i pamięciami 2x1gb 800mhz patriot llk. Po uporaniu się z montażem okazało się że płyta nie wstaje. Na szczęście wszystko było sprawne, bios w płycie ustawił za ostro pamięci przez to całość się sypała. Przestawiłem napięcie na pożyczonym module pamięci i udało się wszystko uruchomić. Teraz po zmienieniu biosa z p30 na p35 wszystko śmiga już dobrze, narazie proc śmiga na 2700 a pamięci na 900, temperatury do 54 na frezerze64 1400rpm

No to dobrze, tylko moze troche temp za wysoka, ale moga byc przekłamania, u mnie na idle 36C- freezer 1100obr a w stresie tak 47-50max przy 1300-1400obr..

 

Czy ta aplikacja z Logo Foxcann'a obługuje wylacznie platforme intel? bo zainstalowałem i nie chce sie uruchomic.. Wogole nie wiadomo do konca co to jest, pytam tak z ciekawosci..

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...