Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda miałem problem, ale najnowszy bios to rozwiązał (na p35 nie chciało chodzić po instalacji sterów czarny ekran) ale teraz wszystko fajnie śmiga :D

Wg opisów poszczególnych biosów to niby coś tam poprawili (od czasu P35) przy wyświetlaniu obrazu karta graficzna/monitor: http://www.foxconnchannel.com/support/down...ID=en-us0000003

Dlatego warto jest mieć najnowszy bios (aktualnie P44); mimo, że najwydajniejszy (ktoś tam wcześniej testował) jest niby P35. Jednak są to różnice małe i widoczne tylko w testach syntetycznych (np. odczyt/zapis/kopiowanie pamięci - Everest).

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie jest standardowe napięcie na NB, bo bios nie monitoruje, mam miernik ale nie bardzo wiem do czego przyłożyć bieguny żeby to zmierzyć?

a ani foxconn ani everest tego nie pokazuje? czyżby foxconn nie zamontował czujników NB, dziwne bo regulacja jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie jest standardowe napięcie na NB, bo bios nie monitoruje, mam miernik ale nie bardzo wiem do czego przyłożyć bieguny żeby to zmierzyć?

a ani foxconn ani everest tego nie pokazuje? czyżby foxconn nie zamontował czujników NB, dziwne bo regulacja jest..

1.2 -1,25 z dwóch żródeł są to dane na temat chipsetu A690G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła aktualizacja FoxLive.Jest do pobrania FOX DMI co to jest?

:unsure:

Założona w 1992 r., wspierana przez firmy (Cisco, Compaq, Dell, Hewlett-Packard, IBM, Intel, Microsoft, NEC, Novell, SCO, Sun Microsystems oraz Symantec) organizacja Distributed Management Task Force (DMTF) odpowiedzialna jest za tworzenie standardów dotyczących zarządzania zasobami sprzętu informatycznego - komputerów biurowych i środowiska internetowego. W roku 1994 pod jej auspicjami powstała specyfikacja DMI 1.0, określająca sposób dostarczania i otrzymywania informacji z pojedynczego komputera PC. Dwa lata później w wersji 2.0 pojawił się opis funkcjonalności zdalnej, umożliwiającej technikom rozwiązywanie problemów zza własnego biurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz kupon sam znalazłeś odpowiedź B-)

 

EDIT: Od czasu jak dałem wyższe napięcie na NB (~1.4-1.5V) ten radiatorek AMD, robi sie bardzo gorący..

Szukałem jakiegos wentyla, na niego i nie zabardzo wiem co kupić, można by też całego wymienić o ile da się go odłączyć?

Sprawdzał może ktoś taką opcje:)

 

Mam jeszcze takie pytanie. Jaki maxymalnie (opcjonalnie) AMD X2 można wsadzić do naszej A690G?

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz kupon sam znalazłeś odpowiedź B-)

 

EDIT: Od czasu jak dałem wyższe napięcie na NB (~1.4-1.5V) ten radiatorek AMD, robi sie bardzo gorący..

Szukałem jakiegos wentyla, na niego i nie zabardzo wiem co kupić, można by też całego wymienić o ile da się go odłączyć?

Sprawdzał może ktoś taką opcje:)

 

Mam jeszcze takie pytanie. Jaki maxymalnie (opcjonalnie) AMD X2 można wsadzić do naszej A690G?

 

Odłączyć możesz wentylator jest na srubach.

 

Chłodzenie Konwencjonalne,tu poszukaj rozwiazania na forum.

 

Obsługa procesorów AMD Sempron™, Athlon™ 64, Athlon™ 64x2, Athlon™ 64FX przeznaczonych dla Socket AM2-jak jest podane,że obsługuje 64x2 to powinien wszystkie z tej serii.

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączyć możesz wentylator jest na srubach.

Za to dzięki próbowałeś, moze byś jakiś konkretny model polecił mając na uwadze że nei mam tam za wiele miejsca, bo przeszkadza Arctic freezer,

 

Co do procków to chodziło mi bardziej o konkret, jaki byś polecił opcjonalnie, myśle nad X2 6000+ black ed..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to dzięki próbowałeś, moze byś jakiś konkretny model polecił mając na uwadze że nei mam tam za wiele miejsca, bo przeszkadza Arctic freezer,

Osobiście nie używałem kupnych wentylatorów na procka.

Co do procków to chodziło mi bardziej o konkret, jaki byś polecił opcjonalnie, myśle nad X2 6000+ black ed..

 

Ja osobiście zamieniłem swojegoX2 4000 na X2 5200.Po lekkim OC mam 3000MHz bez podnoszenia napięcia.

 

X2 6000+ black ed. szukałem i znalazłem black ed tylko 6400 <_<

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedł Pentagram Karakorum i powalczyłem trochę z OC mojego Athlona X2 4000+

 

Maksymalnie płyta wstała przy taktowaniach procesora 3,2Ghz, co okazało się niestety niestabilne (Orthos wywalał błąd po 3 minutach testu) a podwyższanie napięcia nie dodawało żadnej stabilności (prawdopodbnie koniec procka), bez problemu również płyta wstała na HTT 350Mhz i mnożniku x9

 

Trochę potestowałem i 100% stabilne okazało się dla tego procka 3,1Ghz (standardowo 2,1Ghz), poniżej załączam screen:

Dołączona grafika (pamięci chodzą na 390Mhz ;/ 4-4-4-12-16 2T)

 

Procek ma dodane w biosie +75mV, chipset +250mV a ram +500mV (2xPatriot LLK i 2xOCZ Special OPS)

 

Temp w stresie (Orthos) - 60-61C. Z Pentagrama Karakorum jestem bardzo zadowolony (obniżył mi temp o ponad 20C), tymbardziej, że nałożyłem na procka tą "kijową" pastę, która była w zestawie z coolerem :P

 

Temp w Idle - 38-40C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedł Pentagram Karakorum i powalczyłem trochę z OC mojego Athlona X2 4000+

Czy warto było? X2 4000 cena w granicach 150zł,Karakorum w granicach 80zł razem około 230zł.Z taką cenę lub mniejszą mozna kupić X2 5200 o częstotliwości 2700MHz.Lekkie OC na załączonym do procesora chłodzeniu 3000MHz bez wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, chodziło mi o 5000+ BLACK EDITION, mój błąd

 

Ma odblokowany mnożnik z opisów na internecie dochodził do 3800.Ale jest bez chłodzenia trzeba do ceny procesora doliczyc chłodzenie .Niewiem na jakiej płycie osiągnoł taki wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto było? X2 4000 cena w granicach 150zł,Karakorum w granicach 80zł razem około 230zł.Z taką cenę lub mniejszą mozna kupić X2 5200 o częstotliwości 2700MHz.Lekkie OC na załączonym do procesora chłodzeniu 3000MHz bez wysiłku.

Tak, będę specjalnie sprzedawał procesor, który mam już z pół roku, aby kupić 5200 i osiągnąć to samo, co na 4000+ za tą samą cenę heh :blink:

 

To, że Ty byś tak zrobił, nie znaczy, że wszyscy będą kupowali 5200, 4000+ wcale złym prockiem nie jest, a w połączeniu z grafą 8800GT SS od EVGA pykam w Crysis na detalach Very High DX10 i 1024x768 >30FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetowe URSUSy to w większości przypadków kupa. Ten GB jest ok, nie robi wałów, ale o oc możesz zapomnieć (dało się chyba tylko timingi i HTT zmieniać), ale z tego co mówisz nie będzie potrzebne. A jak chcesz mieć prawdziwe AM2+ to trzeba trochę dołożyć do np.: ASRocka K10N78FULLHD-HSLI.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z tą płyyką.

konf.

Athlon x2 4800

foxconn a690 gm2ma - 8krs2h

2 gb ramu goodram 667

GF 9600 GSO 384

zasilka fortron 350 HLN

dysk 60 wd ATA

reszta nieistotna

 

po podlaczeniu wszystkiego komp się odpala, ale monitor(CRT) nie reaguje. Sprawdzilem monitor - jest ok, wszystko inne tez powinno śmigac. czy to moze byc wina dysku ? jest niesformatowany, ale wydaje mi sie ze chyba BIOS sam powinien odpalić. Może to kwestia przestawienia jakiejs zworki ? zasilacz tez jest ok, powinien to uciągnąć. zamowilem juz nowy dysk i obudowe, bo w starej włącznik jest troche "inny" i zeby odpalic ten zestaw to musze wielokrotnie wciskac przycisk power - tak aby wreszcie "Zaskoczył" i odpalił. Jakies pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z tą płyyką.

konf.

Athlon x2 4800

foxconn a690 gm2ma - 8krs2h

2 gb ramu goodram 667

GF 9600 GSO 384

zasilka fortron 350 HLN

dysk 60 wd ATA

reszta nieistotna

 

po podlaczeniu wszystkiego komp się odpala, ale monitor(CRT) nie reaguje. Sprawdzilem monitor - jest ok, wszystko inne tez powinno śmigac. czy to moze byc wina dysku ? jest niesformatowany, ale wydaje mi sie ze chyba BIOS sam powinien odpalić. Może to kwestia przestawienia jakiejs zworki ? zasilacz tez jest ok, powinien to uciągnąć. zamowilem juz nowy dysk i obudowe, bo w starej włącznik jest troche "inny" i zeby odpalic ten zestaw to musze wielokrotnie wciskac przycisk power - tak aby wreszcie "Zaskoczył" i odpalił. Jakies pomysły ?

Wyjmij karte grafiki tego nv9600GS i zobacz czy wtedy monitor normalnie odpali jesli tak to znaczy ze musisz ustawic w biosie by grafike wykrywal najpierw na PCI-E pozniej na PCI a na samym koncu integre. Mialem tak samo i to podzialalo. Ustawienie PCI-E, Integra, PCI nie dawala zadnego efektu i komp nie startowal na mojej NV tak jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze monitor nie odpalał nawet na integrze

a monitor działa na 100% bo sprawdzałem podłączając do starego kompa

clear CMOS czyli zresetuj BIOS i sprawdz czy nie dziala na integrze raz jeszcze, jesli nie to napisz jakie sygnaly daje BIOS jesli cos wiecej niz 1 krotki pik to znaczy ze cos jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć jestem kompletnie zielony i mam problem z tym właśnie foxcoonem :/

W lutym kupiłem sobie kompa w apollo wlasnie z a690gm2ma-8krs2h, 2giga ramu, dyskiem 120 i radeonem hd 8500:s

gdy dostalem kompa zainstalowalem windowsa, zalaczylem stery do radeona wyskoczylo mi cmos checksum bad, wdusilem f2, poczekalem az zaladuje sie windows i nic. czarny ekran

jade na integrze i moje pytanie brzmi:

co mam zrobić, by radeon poszedł na moim kompie?

odlaczalem juz zworki, baterie i nic. moze cos jest nie tak z biosem? pomózcie. proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łudząc się że Foxconn dla naszej płyty jednak udostępni BIOS wspierający Phenoma, napisałem do ich supportu z pytaniem czy takowy BIOS sie wkoncu ukarze. Niestety dostałem taką odpowiedz:

 

"Dear Martin,

 

Thank you very much for contacting with us and also for your great patience.

 

we feel sorry to tell you that the plan to develop new BIOS to support AMD Phenom processor has been ceased, for the new bios programm size will be 8mb and all the A690GM2MA-8KRS2H models have 4mb bios rom that shall not be enough to load the bios programm.

 

we apologize for the inconvenience that may have caused, Martin. Any other inquiry, pls feel free to contact us and it is always a pleasure to be of service to you.

 

Thanks and best regards,

 

Foxconn Technical Support"

 

więc kupa :-) BIOSU nie bedzie w takim razie ja zmieniam mobo na cos z 790GX i SB750 na pokładzie tak by sie juz ubezpieczyc na przyszlosc i spokojnie zaczekac na tanie Phonomy (Deneb) wykonane w 45nm

 

 

 

Kolego kubiklol co do Twojego problemu to zaczniemu wszystko od poczatku. Poniewaz wiem ze ta karta dziala bez problemow na naszym mobo zreszta mocniejsze takze wiec musimy sie troche nagimnastykowac i ty tez :P

 

1. Napisz nam na jakim BIOSIE jedziesz jaka wersja.

2. Napisz dokladnie w jakim momencie mobo wali focha i nie chce wykryc Twojej karty

3. Czy instalowales system operacyjny od nowa (choc jesli to sie dzieje na stronie POST biosu to nie ma wtedy znaczenia)

4. Napisz choc to głupie jaki masz zasilacz ale warto wiedziec

5. Napisz tez jakie sterowniki masz zainstalowane do mobo (chipset) i jakie do integry, jakie masz ustawienia w biosie by wykrywal Ci karte jako master (Pamietaj Najpier PCI-E, potem PCI a na koncu Integra

 

Ja osobiscie obstawiam na problemy z BIOSem, zrob update do najnowszej wersji link ponizej:

 

http://www.foxconnchannel.com/support/down...ID=en-us0001893

 

Jak juz zrobisz update BIOSu zawitaj ponownie na forum. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...