Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, glupia sprawa, ale gdzie w tym Foxconnie 690G mozna wlaczyc Cool n Quite, bo przewalilem juz 3 razy caly bios i nigdzie tego nie widze, a po CPU-Z widze ze nie jest wlaczone. Czy na tej plycie jest to ukryte pod jakas inna nazwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-115DBK OEM Black

 

2. Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK

 

3. Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm

 

4. [AM2] Procesor AMD Athlon 64 X2 4200+ BOX 65W

 

5. [AMD][AM2] Płyta Foxconn A690GM2MA-8KRS2H

 

6. [ATX] Obudowa I-BOX Orion 833B b/z

 

7. [PCIE] Karta Radeon HD3850 Powercolor 256MB GDR3 256bit AX3850 256MD3-H

 

8. [sATA2] Dysk Samsung 160GB 7200 8MB HD161HJ

 

hmm....

jak sprawdzic jaka sie ma wersje biosu, terowniki do integry, i jakies mobo? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć najnowsze z neta lub zainstalować te z płyty.Tam gdzies bedziesz miał napisaną wersje.

wersia biosu : p40 z 15 lutego 08.

wersia ati chipser: 7.3

a mobo..? motherboard? jedynie mam tutaj napisany TYP RS690M2MA

 

 

/ gdy zrobie upgrade biosu na jakikolwiek nowszy za pomoca fox live up-date to za kazdym drugim ponownym uruchomieniem jest czarno i nic sie nie dzieje. musze wtedy poprzekladac zworki, by bios odpalil.

Edytowane przez kubiklol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 wchodzisz w advenced bios features>cpu configuration> i tu jest opcja zeby wlaczyc lub wylaczyc cool n quite, a tak a propo to chyba nie dziala to na tej plycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 wchodzisz w advenced bios features>cpu configuration> i tu jest opcja zeby wlaczyc lub wylaczyc cool n quite, a tak a propo to chyba nie dziala to na tej plycie...

Problem w tym, ze w tej zakladce sa tylko informacje o procesorze i nie ma zadnej opcji, ktora by mozna zmienic... Moze bios stary ? Jaki powinien byc , aby tam byla jakas opcja do zmiany ?

 

EDIT:

 

Jeszcze przy okazji, to ktora opcja jest od tego, aby mi sie myszka optyczna i klawiatura nie swiecily po wylaczeniu kompa ? W ogole cos do [gluteus maximus] ten bios Foxconna, nic nie moge znalezc co mnie interesuje...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"advenced bios features>cpu configuration> i tu jest opcja zeby wlaczyc lub wylaczyc cool n quite"

 

Pozniej w ustawieniach zasilania (tam, gdzie wybierasz wygaszacz ekranu, masz opcje "Zasilanie") wybierasz z listy zamiast stacjonarny w domu np przenosny laptop i c n q dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub (w opcjach zasilania XP):

"minimal power management", należy jeszcze pamiętać o zainstalowaniu w Windows sterownika (Vista go już nie wymaga) AMD Processor Driver i Cool'n'Quiet działa bez problemu*

 

*Foxconn A690GM2MA-8KRS2H jest o tyle fajny, że nie wyłącza/blokuje działania C'n'Q przy OC (podkręcaniu szyny HTT), bo np. taki Abit AN-M2HD (na chipsecie Nvidia Geforce7050PV/NF630a) po podniesieniu HTT choćby o parę MHz blokował działanie C'n'Q. Takie rozwiązanie jest bez sensu, bo przy próbach OC można sobie samemu wyłączyć C'n'Q, ale po podkręceniu/znalezieniu stabilnych pułapów, fajnie mieć możliwość korzystania z tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Foxconn A690GM2MA-8KRS2H jest o tyle fajny, że nie wyłącza/blokuje działania C'n'Q przy OC (podkręcaniu szyny HTT), bo np. taki Abit AN-M2HD (na chipsecie Nvidia Geforce7050PV/NF630a) po podniesieniu HTT choćby o parę MHz blokował działanie C'n'Q. Takie rozwiązanie jest bez sensu, bo przy próbach OC można sobie samemu wyłączyć C'n'Q, fajnie mieć możliwość korzystania z tej opcji.

co daje ta opcja(C'n'Q,) po OC kiedy parametry wszystkich podzespołów komputera są na max podkręcone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"advenced bios features>cpu configuration> i tu jest opcja zeby wlaczyc lub wylaczyc cool n quite"

 

Pozniej w ustawieniach zasilania (tam, gdzie wybierasz wygaszacz ekranu, masz opcje "Zasilanie") wybierasz z listy zamiast stacjonarny w domu np przenosny laptop i c n q dziala :)

Panowie, przeciez pisalem wyzej, ze u mnie w tej zakladce NIE MA ZADNEJ OPCJI, ktora by mozna bylo zmienic. Sa tylko "na szaro" informacje o procesorze i nic wiecej. Przewalilem bios z 5 razy i nigdzie nie ma tej opcji, a standardowo nie jest wlaczona, bo na "Minimalne zarzadzanie energia" taktow nie zmniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeciez pisalem wyzej, ze u mnie w tej zakladce NIE MA ZADNEJ OPCJI, ktora by mozna bylo zmienic. Sa tylko "na szaro" informacje o procesorze i nic wiecej. Przewalilem bios z 5 razy i nigdzie nie ma tej opcji, a standardowo nie jest wlaczona, bo na "Minimalne zarzadzanie energia" taktow nie zmniejsza.

DziubekR1 szukanie nie boli, cofnij się o kilka stron do przodu, jest tam przedstawiona cała mapa funkcji biosu na screenach, łącznie z C&C.

Może zaktualizuj bios jeśli faktycznie nie masz albo nie potrafisz posługiwać się enterem.. Szukaj dalej..

 

Ja mam wyłączone C&C bo jadę na OC, kiedyś włączyłem i oprócz automatycznej zmianie mnożnika i znaczącego spadku temp nic więcej nie zyskałem, ale pewnie tak ma być..

 

Pozdro :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, nie jestem az takim debilem, zeby nie widziec opcji, ktora mi podajecie na tacy. Jak mowie, ze nie ma i przewalilem bios 5 razy, to znaczy ze naprawde jej tam nie ma...

masz cyfrowke? to zrob fotke biosu co ci chlopaki mowia bys tam szukal c&q i pokaz ze tam tego nie masz. a jaki masz numer biosu? ja w P35 mam c&q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zakupiłem braciszkowi tani komputerek.

AMD x2 5200+ do tego thermalrighta 120

FOXCONN A690GM2MA-RS2H taką płytke

2x1gb A-Data Viesta 1066+ CL5

8800GT Winfast

Hunkey 350W.

 

Jako że ostatnio dłuższy czas siedze na Intelu - mam problemy z odczytanim chińskich opcji w tym mobo.

Chciałem troche to pogonić - ale wogóle zamiast vcore są jakieś chińskie +100 mV tym bardziej nie mam wogóle nic do vcore tylko do vdimm i NB.

 

Trochę przejrzałem tego tematu ale w większości tych opcji nie mam ... może zaczne od aktualizacji biosu.

Jeśli ktoś miałby ochotę mi pomóc i naprowadzić krok po kroku będe bardzo wdzięczny.

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy macie taki problem z aktualizacją FoxLive wersja 1.0.7.4.A wyglada on następująco kiedy aktualizacja jest gotowa i należy zaakceptować aby się rozpakowała następuje automatyczne wykasowanie poprzedniej wersji FoxLive.Nowa wersja się nie rozpakowywuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item438196377_markow...cl4_new_gw.html

 

nie będzie problemów ze startem foxconna z tymi pamięciami, domyślne V 2,2v ?

 

Mogą być problemy.Ja mam Patrioty 2,2V i płyta mi nie odpalała kiedy zmieniłem pamięci na napiecie 1,8V(domyslne Foxconn)to dopiero mi odpaliła i w biosie zmieniłem na 2,2V i dopiero zainstalowałem Patrioty.Mozliwe,że potem płyta będzie akceptować napięcie domyślne z pamięciami na napięcie 2,2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czytam to forum i widze ze znacie się narzeczy mam zamiar kupić taki zestaw http://www.allegro.pl/item449624039_zestaw...2_5000_am2.html i dopiąć do niego geforce 8600 gt moja prośba o polecenie jakiejś dobrej pamięci ram 2x2gb dual i jeśli to możliwe to jakiś nr gg kogoś kto pomógłby mi przejść przez OC w biosie bo jestem z tego noga wiem ze ten temat został tu już chyba wyczerpany ale szukanie wskazówek w 24 stronach jest troszkę uciążliwe z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...