Skocz do zawartości
SGJ

Test Cooler'ów Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Ale artykuły czytają wszyscy a nie tylko ty. I nie każdy musi wiedzieć to co ty.

Nie każdy też, musi się czepiać wszystkiego.

 

Co do artykułu to dobrze że pokazują się nowości a czytało się przyjemnie więc "+"

Co do samych produktów to mogą się podobać, mogą nie jak widać działają nieźle.

Tylko sam się zastanawiam czy na tyle dobrze żeby tyle za nie zapłacić ?

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zrobić test w trybie pasywnym- zero wiatraków- tylko chłodzenie zasilacza jak np. u mnie. Wtedy można by było powiedzieć, która konstrukcja jest najwydajniejsza, bo puki co NINJA w tym trybie nie miała sobie równych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zrobić test w trybie pasywnym- zero wiatraków- tylko chłodzenie zasilacza jak np. u mnie. Wtedy można by było powiedzieć, która konstrukcja jest najwydajniejsza, bo puki co NINJA w tym trybie nie miała sobie równych :)

Bo jedyna, o której słyszałeś? :unsure:

Jeszcze jest np. Thermalright HR-01, który radzi sobie conajmniej równie dobrze. :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jedyna, o której słyszałeś? :unsure: Jeszcze jest np. Thermalright HR-01, który radzi sobie conajmniej równie dobrze. :rolleyes:

Co najwyżej go dogania... ale nie "conajmniej równie dobrze", pozatym jest 50% droższy i niekompatybilny między platformami AMD/Intel. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej go dogania... ale nie "conajmniej równie dobrze"

A jednak obstaje przy swoim drogi Hary ;)

Wg. mnie HR-01 daje lepsze możliwości chłodzenia ze względu na mniejsze wymiary, mniejszą wagę i tunel. W testach prezentuje się zaś porównywalnie do Ninjy (raz lepiej, raz gorzej). Silent PC Review np. prezentuje wyniki korzystniejsze dla HR-01 przy pracy pasywnej, choć różnica jest w granicach błędu pomiarowego. Z tym, że w międzyczasie HR-01 otrzymał jeszcze wspomniany tunel, który wg recenzji poprawia znacząco wydajność. Nawet 6-8 stopni.

 

pozatym jest 50% droższy i niekompatybilny między platformami AMD/Intel. ;]

Ta... i alufelg i wypasionego napisu Pioneer też nie. :P Pytanie tylko co z tego, skoro punktem wyjścia do Twej polemiki jest post kolegi Slayera, który założył z góry, iż Ninja nie miała sobie równych w pracy pasywnej. A miała... ^_^

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny artykuł! Już prawie jestem przekonany do kupna tacensa gelusa pro. Niemniej brakuje mi w teście osiągów BOX-owego qlerka, dla celów porównawczych (pewnie pod względem wydajności prześcignął by BTF-95), oraz czegoś sporo tańszego np. fryzjera 7 PRO, by uzasadnić, lub nie, sens dopłacania do qlerów z testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Tutaj jestem pierwszy raz ale od razu muszę zarzucić jeszcze jedną kwestię. Kilka dni temu miałem bowiem przyjemność sprawdzić możliwości Tacensa Gelus Pro na Pentium 4 3,2@3,5 GHz (spox, niedługo zmiana procka B-) ).

Wspomnę więc, że wcale nie zainstaluje się go w każdy sposób na każdej płycie głównej. Na moim Asus P5N-E SLI w dość ciasnej obudowie ModeCom Debut zmieścił się tylko w jeden możliwy sposób! Mało tego, LEDWO się tam zmieścił i jest na styk z wyjściami płyty głównej oraz dotyka obudowy zasilacza. Poza tym przez takie umieszczenie praktycznie mija się z celem instalacja wentylatora z tyłu obudowy bo Tacens po prostu go zakłóca..Chciałbym więc zobaczyć zdjęcie jak Tacens Gelus Pro zmieścił się do obudowy przy takim położeniu jak jest na zdjęciach :)

Co do montażu na LGA 775 to autor określił go jako "niezbyt przyjemnym". Nazwijmy rzeczy po imieniu, montaż to masakryczne spotkanie z wadą pochyłej konstrukcji Tacensa. Ale to już autor testu chyba wie o co chodzi B-)

A teraz trochę pozytywów...Na BOX-ie w stresie (nie w programach specjalnych ale domowym użytkowaniu: Firefox, GG, Winamp, Word + skanowanie NOD 32 - dogłębna analiza) miałem nawet 70 stopni przy temperaturze otoczenia 30 stopni Celsjusza zaś po zmianie na Tacensa nie przekroczyłem 55 stopni (w prawie dentycznych warunkach - podeslę linka na egielde jak będzie sprawny serwer).

Edytowane przez t.luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zerkniesz na fotke gdzie ukazany jest gelus z gory to zobaczysz ze miejsca jest dosc sporo po bokach i na gorze

W przypadku akurat tej płyty testowej to owszem widać, że ma jeszcze sporo miejsca i myślę, że zasilacz też nie zawadza tak jak u mnie :wink: Ja po prostu mówię jak to było na innej płycie Asusa tak na przestrogę, żeby ludzie na to zwrócili uwagę :rolleyes:

 

Pozatym moja obudowa jest ciut wieksza [;

Jeszcze kilka dni i też będę mieć większą a wtedy sprawdzę czy da radę go zainstalować inaczej ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć niestety, że SP2004 nie jest odpowiednim programem do tego typu testów, ponieważ jest to stary program pisany z myślą o działaniu na komputerach z jednordzeniowymi jednostkami obliczeniowymi i konstrukcje dwurdzeniowe obciąża w stopniu 60-70%. Gdyby w teście wykorzystano program ORTHOS z trybem maksymalnego obciążenia CPU, wyniki testu (szczególnie w przypadku konstrukcji pasywnych) były znacznie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze spytać tak z czystej ciekawości czy nie dało się na testowanej płycie inaczej umieścić Gelusa Pro i czy autor zwrócił uwagą na wpływ Tacensa na wentylator z tyłu obudowy? Miałem bowiem u siebie 80mm wiatraczek i Tacens tak go niwelował, że w końcu wymontowałem ten wentylator bo cooler go po prostu zakłócał...

Edytowane przez t.luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie przeszkadzalo ;]

Taka odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje :wink: Chodzi mi i to czy próbowano instalować Tacensa tak aby nawiew był w stronę wentyla z tylu obudowy...Bo coś mi się zdaje, że w przypadku niektórych płyt taki montaż jest po prostu awykonalny...Chcę tylko mieć pewność co do tej teorii :rolleyes: Edytowane przez t.luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinowalem skoro wchodzil w najbardziej logiczny i sensowny sposob.

Ja tego przecież nie neguję ^_^

 

Jezeli chodzi o montaz sproboj z ninja na niektorych plytach ;]

Dziękuję ale Tacens mi wystarczy :-P

 

Nie wiem do czego dazysz...

Dążę do tego, żeby przy następnych artykułach sprawdzać wszelkie możliwości montażowe danego coolera (czy na danej testowej płycie zmieści się tylko w jeden sposób czy też będzie to dowolny sposób montażu B-) ). Artykuł jest przecież względnie ok. (pomijając kilka kwestii wspomnianych już przez Labovskiego) tylko brakowało mi właśnie fotki z zainstalowanym coolerem już w obudowie oraz sprawdzenia (niekoniecznie nowego montażu tylko takiej "przymiarki") czy w innych pozycjach też nie koliduje z żadnymi elementami :rolleyes:

Wiem, wiem jestem może po prostu za bardzo wymagający ale teraz po prostu jestem już wyczulony na takie rzeczy i dobrze by było pomyśleć o tym na przyszłość...Poza tym jeszcze bardziej poszerzyłoby to wiedzę na temat danego chłodziwa co jest chyba dość pożądane przez niejednego (wymagającego) użytkownika :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie gelusa pro więc dodam mini recenzję ;).

 

Nie miałem z czym porównywać więc porównanie będzie do boxa intela.

Procesor to e2140 @2.8 przy 1.35 z cpuz.

 

Na wstępie wygląd: mi się podoba, po zamontowaniu wygląda groźnie.

Regulacja obrotów na śledziu ma zbyt krótkie kable i u mnie nie da się jej zamontować bo nie sięga ...

 

Hałas:

Na minimum rpm jest bardzo cichy nie słychać z odległości 20 cm, na max niestety już dość mocno słyszalny ...

 

Montaż - na lga 775 to porażka, ale to pewnie cecha wszystkich potworów z 120x120 wentylatorem ułożonym poziomo ...

Ja u siebie ustawiłem tak że dmucha na mosfety, ale w takim ułożeniu jeden bank pamięci ram jest zablokowany.

 

Wydajność względem boxowego coolerka - gelus skręcony na minimum

 

Idle

 

Box 36 Gelus 27

 

Stress (orthos 30 minut)

 

Box 56 Gelus 45

 

Oba przesmarowane as5 z tym że na boxie była już wygrzana a na gelusie świeża więc myślę że gelus mógł jeszcze ten stopień po wygrzaniu uzyskać.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, chłodzenie jest wydajne (11 stopni względem boxa), niedrogie i ciche. Niestety nagle zacząłem słyszeć zasilacz więc szykują się kolejne wydatki :]

 

 

 

EDIT

 

Myślę że na gelusie uda mi się osiągnąć sporo niższe temp.

Dzisiaj go ściągałem no i okazało się że paste mam tylko na środku ... Nie wiem czy ten docisk nie jest za słaby żeby rozprowadzić paste automatycznie po czapce

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja obrotów na śledziu ma zbyt krótkie kable i u mnie nie da się jej zamontować bo nie sięga ...

Najlepiej jakby kabelki sięgały na sam przód ale fabrycznie tak się nie da...Także żałuję, że trzeba samemu się w to pobawić...

 

Hałas:

Na minimum rpm jest bardzo cichy nie słychać z odległości 20 cm, na max niestety już dość mocno słyszalny ...

Prosta rada, postaw kompa na podłodze :rolleyes:

 

Montaż - na lga 775 to porażka, ale to pewnie cecha wszystkich potworów z 120x120 wentylatorem ułożonym poziomo ...

Podejrzewam, że dotyczy to raczej tylko tych pochyłych konstrukcji oraz tych, które są niskie...

 

Ja u siebie ustawiłem tak że dmucha na mosfety, ale w takim ułożeniu jeden bank pamięci ram jest zablokowany.

Nie ma róży bez kolców :wink:

 

A tak wogóle to na jakiej płycie go instalowałeś i w jakiej obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...