Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda mi płyty bo już mam do niej przypisaną VISTE :blink:

Na DS3 rev 1.0 quad lecial mi na 3,2. Na asusie p5k pro leci na 3,6. Fakt ze napiecie auto czyli jakies 1,44 wedlug cpuz pod orthosem, ale ustawienie 3,6 zajelo raptem kilka chwil.

Na wiecej nie mam co liczyc na AC. Aha proc oem z allegro ten sam tydzien(34, VID 1.2875 czyli sredniak) co sprzedany niedawno przez Blazejja na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś chyba pobawie się napięciami :D , a jest może jakiś wall z FSB na tym procku jak to było z serią Exxxx ???

Moze byc goraco. U mnie na freezerze 7 pro i pascie as5 przy 3,6 bylo 70 stopni na pierwszym jaju juz po minucie 2xorthosa, wiec dalem sobie spokoj. Freezer sprawdzal sie u mnie maxymalnie do 3,4ghz 1,325v. Tyle ze testy robilem rano gdy temp w pokoju wynosila 17 stponi, buda byla dobrze wentylowana i zdjety byl boczny panel(czyli testy do bani-99% userow ma >20 stopni w pokoji i zamknieta bude). W noramlnych warunkach fryzjer powinien leciec na 3,2. Nie da sie ukryc ze okielznanie quada>3,4 bez WC jest b.trudne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten procek i chcialbym go troche podkrecic.W jaki sposob najlatwiej to zrobic??Nigdy nie podkrecalem procka wiec sie za bardzo na tym nie znam :oops: Prosze o jakies drobne porady jak szybko i bezpiecznie to zrobic :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz mi to krotko opisac bede bardzo wdzieczny.Jestem zielony jak narazie w tym temacie :oops: Musze od czegos zaczac :oops:

w instrukcji obsługi masz narysowane w jaki sposob przezworkowac zeby ruszyc na szynie 333 czy jak kto woli 1333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz podkrecony przez przelozenie zworek na plycie glownej :wink: Jak moge krecic dalej??Temp w spoczynku okolo 36stopni.W stresie max 48 stopini <_< Nie wiem jak dalej moge podkrecic tewn procesor.Wiem ze mozna w biosie poprzez podniesienie FSB(tak podkrecalem p4),ale nie wiem o ile podniesc i czy zmieniac jakies napiecia czy cos :oops:

 

Prosze o podpowiedz :wink:

Edytowane przez ronifcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sprawdzasz temp ?? radzilbym uzyc CoreTemp bo na bank masz wyzsze..

 

PS: u mnie przy b3 na 3ghz napiecie default w stresie po minucie jest 70C z otwarta buda i fanderze na 1600 obr/min przy obciazonych 2 rdzeniach... nie za duzo ?? mam ninje z polerką na lustro AS5, grafy raczej nie wplywaja zbytnio przy otwartej budzie (lezy na boku wiec goraco ucieka w sufit a nie na proca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem speedfanem 4.33 i w biosie.Teraz sciagnalem ten programik co podales i w spoczynku okolo 36 stopni,a w stresie max62 stopnie.Obciazalem procka prime 95 :wink:

Teraz prosze o rady jak dalej moge podkrecic ten procesor??Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczytaj sobie troche o podkręcaniu i o tej płycie bo mamy taka sama a o płytach Msi P35 neo2 ponad już 100 stron było opisane i teraz już jest faQ1 a później wejdź do biosu i podnoś fsb np 333 w góre i testuj stabilność obciążając 4 rdzenie minimum 3 h i podnos napięcie jak nie wyrabia i sprawdz jak ci się kręcą ramy aby tez nie kolidowały wiec poczytaj sobie troche o OC bo po przekroczeniu 3.0GHz na powietrzu zaczynają się schody strasznie się grzeje jak cos wiem z doświadczenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

@ronifcb

Na pewno nie obciążałeś wszystkich 4 rdzeni. Odpal 4 razy SP2004 i uruchom cztery razy small FFTs test w SP2004. Wtedy możesz sprawdzać temp w CoreTemp 0.95.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciazalem wszystkie rdzenie ,bo w tym programie pokazuje mi temperature kazdego rdzenia z osobna i sa 4 prostokaciki i kazdy z nich to niby jeden rdzen i wszystkie podczas testu byly na 100% obciazone :wink:

Jaka wartosc moge osiagnac bez podnoszenia napiecia??Jak narazie wiem tylko jak zmieniac FSB wiec tym tylko chcialbym sie zajac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką bezpieczną temeperature można uznać dla Q6600 ??

 

 

W tej chwili dałem z 266 na 320 co dało 2800 MHz nie mniej jednak przy pakowaniu rarem dwóch katalogów po 5 giga po 15 minutach pokazuje na pierwszym rdzeniu 65 stopni. Ciekawe co bedzie w Crysisie.

 

Jade na Boxowym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z Was z taką reakcją proca, że jak zwiekszam CPU VTT więcej od 1.33V to pogarszają mi się możliwości OC?

Nie spotkałem się z tym zjawiskiem. Może masz niedopasowane napięcia GTL ?

Postanowiłem jednak pobawić się fsb przy VTT 1,53V. Zluzowałem pamięci i do dzieła.

 

Tutaj 4365 MHz

Dołączona grafika

 

Ostatecznie zakończyłem na 4383 MHz.

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=290353

Jak na chłodzenie wodne to całkiem przyzwoicie :wink:

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko takie male no na pewno z waszymi tu wynikami nie mam się co równać ale na razie jadę od dziś bo chyba wreszcie wyczaiłem co prockowi trzeba i na razie test trwa 4 rdzenie obciążone już 2h 22 min i idzie dalej wszystkie rdzenie stabilne na 3400 mhz aha temperatura podawana przez Core Temp to 67 67 62 62 i teraz moje pytanie ciągnąc jeszcze w gore proca czy już zostawić jaka temperaturę radzicie nie przekraczać bo wyczytałem ze tak do 85C dla Go jest Oki ale już tyle nie chce na 24 h na dobę go ciągnąc co doradzacie bo i na pewno mierzenie programami tez przekłamuje hm? mama takie chłodzenie jak w opisie wiec wiem ze dużo już na powietrzu nie pociągnę raczej może pokombinuje jutro z dodaniem jakiegoś jeszcze wentylatorka bo mam parę ale czy to cos da raczej mizerne rezultaty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem przez łykend pozyczonego, ładniusiego Q6600 G0 (vid-1,2850)

Najsmieszniejsze jest to że jest chłodniejszy (przy 3,8 GHz i 1,5 Vcore)od mojego C2D pracującego przy 3,8GHz i 1,4 Vcore.Przechodzi 3desmarki przy 4GHz i 1,575 Vcore (Max. --> jaki widziałem to 65C ).Pozytywne wrazenia .

Własciciel prawdopodobnie na dniach będzie go sprzedawał ;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym go chłodziłeś ? no u mnie temperatura tak jak pisałem utrzymuje się ale stabilny jest jak ty miałeś 4GHz i 1,575 Vcore (Max. --> jaki widziałem to 65C ) to nieźle jak na powietrzu by tak szło mój już ma przy 3400 wyższa i taka już się utrzymuje katując 4 rdzenie ponad 2 h na max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dopiero kilka godzin uzytkuje 4jajowca (Q6700) ale co nieco juz udalo sie tam ustalic (choc napiecia moze i na wyrost - to dotestuje sie pozniej i pooptymalizuje nieco).

 

Proc stabilnie na razie 450x8=3,6Ghz i ta wartosc (podobnie jak z C2D) na 24/7 mnie zadowala w zupelnosci.. co wiecej to juz zabawa :)

Dołączona grafika 3DMark06 ORB

 

A z ciekawosci sprawdzalem tez 4GHz (dzieki atomel za wstepne ustawienia biosu B-) )

Dołączona grafika 4GHz validation

SuperPi32MB liczy ale StressPrime 2oo4 to na razie nie ma szans na stabilosc... przydaloby sie aktywne chlodzenie sekcji zasilania, bo jak na razie wydaje mi sie ze wysyp StressPrime 2oo4 zalicza w momencie jak temperatura ukladow PWM siega ~65stC...

Zastanawiajace jest tez wskazanie temp rdzeni pod obciazeniem 69/59/69/59 - dlaczego az 10stC roznicy :?: :blink: Moze przez to, ze proc montowany "na szybko", pasta moze zle nalozona i dodatkowo spod bloku wodnego w trybie "bowed" (moze z tym procem to niepotrzebny zabieg) - to tez bedzie trzeba dotestowac B-)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PWM na naszej DFI wystarczy zwykle niewielki nawiew małym wentylkiem nawet przy 1,6V na rdzeniu.

Tak jak tu: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2870259

Ale u ciebie wentyle tłoczą ciepłe powietrze do środka budy więc możesz mieć problem. Nie warto jednak katować tak procka i płyty 24/7 bo może okazać sie niestabilny w najmniej właściwym momencie. Ja na co dzień ustawiłem 3,8 GHz przy 1,506V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...