Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez to nie zelazko czy czajnik elektryczny ponad 1kW wlaczony 24/7 tak?

spoko, spoko ;-)

 

Tylko, że obecnie komp z quadem i sli jest właśnie jak żelazko czy czajnik elektryczny. Pamiętam jak 100W było aż aż, teraz 500-700 ledwo starcza ;-( Ekolodzy radząwyłączać telewizory nawet ze standby. Może tamto to przeginka ale zużywanie 600W kiedy wystarczyłoby 60W uważam za rozsądne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600W ?? 24/7 ?? To co to stacja do obliczen jakis ze cpu i grafiki w 100% zawalne do tego 4 dyski w raidzie non stop swapuja ??

Nawet odpasiona konfiguracja ze sli i quadem rzadko kiedy realnie z gniazdka wezmie 500W :P

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli weźmie 400W to już problem nie istnieje? ;-)

Wszystko zależy od oc. To może zwiękrzyć zużycie prądu dość konkretnie

 

Dobra, może darujmy już sobie ten ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja w idle wraz z 19" CRT pobiera 322W. Bez monitora 240W.

Podczas giercowania przekracza 400W :) I to raczej nie quad jest głównym winowajcą.

dla porownania 2 rdzenie 45nm + LCD 19'' to odpowiednio:

idle -119W

stres - 167W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zobrazowania moj syftek 420 nie daje sobie rady z:

Q6600@3.6Ghz

8800GT

2x500GB

2x200GB

wole nie wiedziec ile szybciej mi sie licznik kreci :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam porady. Aby każdy zrozumiał muszę przedstawić całą sytuację.

Procek kupiłem jako - robiący 3700 stabilnie. A u mnie zonk - 3600 max. I to z napięciem 1.485 z biosu a miało być 1.435 do 3700.

Jaka może być tego przyczyna. Nie pytam - powiedzcie co jest tylko jaka może być przyczyna zaistniałej sytuacji. Dodam że mam procka na AC a wcześniej był na wc u poprzedniego właściciela.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam sobie odpowiedziałeś. Po pierwsze lepsze chłodzenie, po drugie różnice w plytach głównych (choć nie napisałes na jakiej on mial) i już masz jasnośc sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam sobie odpowiedziałeś. Po pierwsze lepsze chłodzenie, po drugie różnice w plytach głównych (choć nie napisałes na jakiej on mial) i już masz jasnośc sytuacji.

Szukałem potwierdzenia moich przypuszczeń.

A mobo jakiej używał poprzednik to maximus formula no i bdb wc.

Myślisz że chlodzenie i inna płyta daje takie różnice w oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, pomiedzy tym co podales (czyli bdb WC + Maximus Formula) a tym co ty masz czyli (nie wiem jakie AC - Gigaszit (sorry ale nie trawie tej marki do Ciebie nic nie mam)) napisze obiektywnie to nie jest nawet roznica jednej klasy. Mozna rzecz ze przepasc dzieli te sprzety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, pomiedzy tym co podales (czyli bdb WC + Maximus Formula) a tym co ty masz czyli (nie wiem jakie AC - Gigaszit (sorry ale nie trawie tej marki do Ciebie nic nie mam)) napisze obiektywnie to nie jest nawet roznica jednej klasy. Mozna rzecz ze przepasc dzieli te sprzety.

No dobra to co ihmo będzie lepsze jako chłodzenie i mobo.

Bo jestem na tyle podkurzony że gotowy jestem kupić nowe mobo i wc.

Słucham w takim razie jakichś sugestii a może ktoś z was ma jakieś dobre dfi na sell??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym WC to sie wstrzymaj jeszcze napisz czym go obecnie chlodzisz. Jesli chodzi o plyte to juz dobrze ganiałby ten Quadzik na DFI DK Lanparty P35 T2 lub T2RS (zalezy czy Ci Raid potrzebny). Ale tak jak mowie zanim zabierzesz sie do gruntownych zmian to moze polowicznie zmieni chlodzenie tylko napisz co teraz chlodzi tego Quada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym WC to sie wstrzymaj jeszcze napisz czym go obecnie chlodzisz. Jesli chodzi o plyte to juz dobrze ganiałby ten Quadzik na DFI DK Lanparty P35 T2 lub T2RS (zalezy czy Ci Raid potrzebny). Ale tak jak mowie zanim zabierzesz sie do gruntownych zmian to moze polowicznie zmieni chlodzenie tylko napisz co teraz chlodzi tego Quada.

Tu jest prawdopodobnie największy problem. Tylko nie myślałem że aż tak poważny i nadal o tym do końca nie wiem otóż jest to freezer 7-mka z 2ma 120 na nim na 1200 rpm. Tylko jeśli znów kupie jakieś scythe i to ma być za słabe to ja wole wc.

No i ta płyta - dk i lt wchodzi w rachubę tylko czy oplaca się doplacać do lt?? Raid mi nie jest potrzebny.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to "Fryzjer" do Quada to faktycznie nieporozumienie. Jesli chodzi o chlodzenie AC to obecnie na rynku sa 2 najwydajniejsze coolerki, ktore wygrywaja praktycznie wszystkie testy ostatnio. Tutaj masz np. ostatni z testow coolerow na 775 http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838

 

1. Thermalright 120 Extreme

2. Noctua NH-U12P

 

nie sa to tanie coolerki ale sa naprawde wydajne. Pierwszy jest bardzo dobry i generalnie chyba troche lepszy od Noctua'y, ale wymaga troche "pieszczot". 1-sza sprawa slaby docisk i trzeb troche pokombinowac z jakimis podkladkami (ja dalem takie z filcu jak sie podkleja pod taborety i docisk jest jak siema). Druga sprawa praktycznie 99% tych TR'ow ma krzywe podstawke (jedne bardziej, drugiej mniej) a w Twoim przypadku to jest bardzo wazne bo masz 4 rdzenie zeby podstawa byla rowna. Ja zrobilem szlif i mam teraz lustro na moim E8400 wczesniej E2180, nie mialem roznicy nawet 1*C miedzy rdzeniami po tym zbiegu. Do tego dokupilem wentylator, ktory fabrycznie montowany jest w wentylatorze nr 2 czyli Noctua NF-P12 i generalnie moge smialo stwierdzic ze wydajnosc po takich zabiegach moze sie rownac ze sredniej jakosci chlodzeniem wodnym, moze troche bedzie slabsze ale rowniez tansze rozwiazanie a daje rade i to niezle.

 

tutaj masz topic o tym chlodzeniu polecam przeczytac http://forum.purepc.pl/temat/Chlodzenie-Ko...extreme/232715/

 

Drugie chlodzenie to jedynie tyle co z testow na stronach. Nie mialem okazji testowac. Fakt jest taki ze tam z podstawka jest chyba ok no i juz fabrycznie masz w zestawie najlepszy wentylator 12cm jaki obecnie jest na rynku, jesli chodzi o cisze i wydajnosc. Ale przypuszczam ze po moich zabiegach Extreme jest wydajnieszy od Noctua'y, w ktorej w zsadzie nie ma co poprawiac.

 

Do tego rowniez wazna jest pasta. Odpowiednia pasta moze dac nawet obnizenie temp. nawet do 10*C a to juz sporo. Jak pewnie wiem najwydajnieszy jest obecnie CLP (collaboratory Liquid Pro) ale ma tez swoje Wady. Ciezko sie go naklada bo jest plynny i lubi spierd****** z powierzchni niklowanych co moze wku**** na maxa. Poza tym bardzo sie wgryza w mmiedz w nikiel troche mniej i ciezko jest pozniej go usunac. Ja do tej pory jechalem na Arctic Silver 5 i bylem zadowolony a od piatek kupilem wynalazek IC Diamond Carat 7 - pasta diamentowa, ktora jest nie wiele gorsza od CLP a przynajmniej jest latwiejsza w uzytku. Jedynym jej problemem jest nalozenie. Jest gesta jak ciasto i podczas jej nakladania a trwalo to ok. 15-20 min. wypowiedzialem wszystkie przeklenstwa jakie znam, kilka razy. Ale efekt jest super. To tyle jesli chodzi o chlodzenie AC.

 

Jesli chodzi o plyte to zwyklej P35 LT/UT juz nigdzie nie kupisz bo zostaly wycofane ze sprzedazy a uzytkownicy je majacy nie za bardzo chca sie ich pozbywac bo sa bardzo dobre. Wersja DK jeszcze jest i generalni niezle sobie powinna poradzic z Quadem. Problem mozesz miec tylko jak bedzie chcial zalozyc klasycznie czyli w pionie (jesli kupisz) TR'a 120 Extreme. Heatpipe'y zachaczaja o radiator na mosfetach tych na krawedzi plyty ale bez problemu mozna go zdjac i nakleic 4 radiatorki takie na ram od Zalmana czy pentgrama za ok. 20 PLN (sa niskie). Ja wlasnie tak zrobilem i jest git. Jesli nie potrzebujesz RAID'a to DFI DK Lanparty P35 T2.

 

Dobra to tyle z moich wypocin.

 

Pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o mugenia na quada czy pociagnie go w miare dobrych temperaturach?

Też miałem ten dylemat, zdecydowałem się na Apack-Zerotherm-Nirvana-Nv120-Premium

 

http://forum.purepc.pl/temat/Chlodzenie-Ko...Premium/263757/

 

i w sumie jestem zadowolony. Aczkolwiek przy ustawieniu q6600@3200 w upalne dni, ze słońcem świecącym w pokój, przy zamkniętej budzie, mam nawet do 81C na rdzeniu, przy czym mój procek ma strasznie nierówną czapę, różnica sięga nawet do 15C pomiedzy rdzeniami podczas obciązenia.

 

Gdy jest chłodniej, nie ma problemu z pracą na 3600 Mhz.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o mugenia na quada czy pociagnie go w miare dobrych temperaturach?

Oczywiście nie tak dobry jak WC ale wciąż jeden z najlepszych na rynku radiatorów i jak najbardziej dobry do Quada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie.

Czyli quad i dobre oc = tylko chlodzenie wodne...

postaw budę na parapecie w chłodną nockę i ciesz się tymi 3,8GHz

albo lepiej juz zbieraj na jakieś LC i wymień mobo (pewnie przy OC układ zasilania długo nie pociągnie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaw budę na parapecie w chłodną nockę i ciesz się tymi 3,8GHz

albo lepiej juz zbieraj na jakieś LC i wymień mobo (pewnie przy OC układ zasilania długo nie pociągnie) ;)

Hmm właśnie muszę Cię zawieść bo delikatny nawiew powoduje ze sekcja zasilania jest lekko letnia. Więc o żadnym przegrzaniu nie ma mowy.

Cóż może gigabyte jest crapowaty ale pozostawię mu jeszcze cień nadziei i poczeka do zwodowania procesorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek przy ustawieniu q6600@3200 w upalne dni, ze słońcem świecącym w pokój, przy zamkniętej budzie, mam nawet do 81C na rdzeniu, przy czym mój procek ma strasznie nierówną czapę, różnica sięga nawet do 15C pomiedzy rdzeniami podczas obciązenia.

Trochę się dziwię tym waszym temperaturom. Ja mam zwykłego Thermaltake BlueOrb2 i maksymalna odnotowana temperatura - po ponad pięciu godzinach Orthosa - to 62 stopnie, a różnica między rdzeniami to max 4-5 stopni. Budę (Chieftec CH-01B-B-SL) chłodzi jeden wentylator 90mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm właśnie muszę Cię zawieść bo delikatny nawiew powoduje ze sekcja zasilania jest lekko letnia. Więc o żadnym przegrzaniu nie ma mowy.

Cóż może gigabyte jest crapowaty ale pozostawię mu jeszcze cień nadziei i poczeka do zwodowania procesorka.

spokojna Twoja rozczochrana

daj mu 1,5 pln. zapuść Orthosa i napisz jak tam mobasek się spisuje

oczywiście teraz bez WC możesz zapomnieć i mobo nie dostaje w kość

;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się dziwię tym waszym temperaturom. Ja mam zwykłego Thermaltake BlueOrb2 i maksymalna odnotowana temperatura - po ponad pięciu godzinach Orthosa - to 62 stopnie, a różnica między rdzeniami to max 4-5 stopni. Budę (Chieftec CH-01B-B-SL) chłodzi jeden wentylator 90mm.

No tak, tylko, że ja mam x38 - piecyk, 8800GTS640 - piecyk, i mam 2 wiatraki wyciągające i dwa wpychające 80mm i powiem ci że naprawdę czuć tą ogromną masę ciepłego powietrza wypychanego z komputera...... Na tych samych ustawieniach w chłodne dni mam i po 60C na najcieplejszym rdzeniu a w najgorętsze 81 różnica 21C a róznica w temperaturze pokojowej około 10 - 15C. Jasne że wskazany był by wc, ale wentyl mnie kosztował 180zł a w c minimum 400 ....

 

Zresztą procek jest BOX, ma 3 lata gwarancji, jak się zwali to raczej wina INTELA a nie moja bo jak tak można założyć czapę żeby było 15C różnicy na rdzeniach !!!!! gdyby była założona poprawnie to by mi temperatura nigdy nie przekroczyła 68C przy pokojowej 30C !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Racuch

 

Spoko spoko. Już wc sie zakupuje.

A jak na te chwile napięcie 1.485 bios (cpuz - 1.44?? load 1.42??) - 3740MHz i przechodzi 3dmarki i granie w cod 4 (wiem wiem cod4 nie czerpie rozkoszy z 4 rdzeni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się dziwię tym waszym temperaturom. Ja mam zwykłego Thermaltake BlueOrb2 i maksymalna odnotowana temperatura - po ponad pięciu godzinach Orthosa - to 62 stopnie, a różnica między rdzeniami to max 4-5 stopni. Budę (Chieftec CH-01B-B-SL) chłodzi jeden wentylator 90mm.

Ciekawe czym sprawdzałeś temp i jak był odpalany Orthos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quad na 3.6GHz i więcej to już woda. Toz to mamy 140Watt dodatkowe do schłodzenia na CPU i air już nie da rady gdy stale proc obciążony i aby ponizej 60`C na rdzeniach było (co jeszcze zdrowo dla niego).

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że ja mam x38 - piecyk, 8800GTS640 - piecyk, i mam 2 wiatraki wyciągające i dwa wpychające 80mm i powiem ci że naprawdę czuć tą ogromną masę ciepłego powietrza wypychanego z komputera...... Na tych samych ustawieniach w chłodne dni mam i po 60C na najcieplejszym rdzeniu a w najgorętsze 81 różnica 21C a róznica w temperaturze pokojowej około 10 - 15C. Jasne że wskazany był by wc, ale wentyl mnie kosztował 180zł a w c minimum 400 ....

 

Zresztą procek jest BOX, ma 3 lata gwarancji, jak się zwali to raczej wina INTELA a nie moja bo jak tak można założyć czapę żeby było 15C różnicy na rdzeniach !!!!! gdyby była założona poprawnie to by mi temperatura nigdy nie przekroczyła 68C przy pokojowej 30C !!!!

heh to z czapką i szalikiem jesteś za pan brat

a co będzie latem ??

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to z czapką i szalikiem jesteś za pan brat

a co będzie latem ??

;)

Latem będzie albo klima albo skrętka w dół albo woda .... ale jak mam płacić za dobre wc z 800zł, to wolę sobie kupić kilmatyzator pokojowy i chłodzić także siebie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...