Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie do gier... A wszyscy mówią że już niedługo wszystko będzie na 4 rdzenie. Q6600 jest bardzo tani (500zł) nad Q9550 (800zł) też myślałem ale czy one się tak bardzo różnią żeby zapłacić 300zł więcej?

Q9550 bedzie szybszy o kilkaset megahercow , wydajniejszy przy tych samych taktach i wszystko to ciagnac mniej energii niz q6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego procka na mobo Asus P5NE SLI(wiem gów...). I chciałem się was poradzić ile z niego można na niej wyciągnąć? Niedługo będę miał cooler Pentagram Karakorum. Osiągnę choć te stabilne 2.8 ghz? Czy może od razu kupić inną płytę główną(czego raczej nie zrobię)? Chodzi mi głównie o GTA 4. Na boxie grę testowałem przy 2.6 i to dało spory skok wydajności. Więcej nie próbowałem.

 

EDIT: Mam jeszcze boxowe chłodzenie i temperatury w Windowsie w Core Temp pokazuje mi 60-70 stopni;/ Co to jest? Czemu aż takie wysokie?

Screen na dowód.

Testowałem proca w prime uruchomionym na 4 rdzeniach i maksymalna temperatura podskoczyła aż do 85 stopni. Już nie wiem o co chodzi;/ Jestem zmartwiony tym całym sh1tem;/

Dołączona grafika

Edytowane przez bart0ssy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rewizje G0, najlepsza jeśli chodzi o Q6600.

Osiągnąłbyś na dobrym chłodzeniu 3.6 może nawet 3.8 GHz, ale na tej płycie bałbym się o sekcje zasilania jak i fsb i raczej nie podołałaby oc na tym poziomie.

Myślę że 3.0 - 3.2 ghz będzie rozsądną wartością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego procka na mobo Asus P5NE SLI(wiem gów...). I chciałem się was poradzić ile z niego można na niej wyciągnąć? Niedługo będę miał cooler Pentagram Karakorum. Osiągnę choć te stabilne 2.8 ghz? Czy może od razu kupić inną płytę główną(czego raczej nie zrobię)? Chodzi mi głównie o GTA 4. Na boxie grę testowałem przy 2.6 i to dało spory skok wydajności. Więcej nie próbowałem.

 

EDIT: Mam jeszcze boxowe chłodzenie i temperatury w Windowsie w Core Temp pokazuje mi 60-70 stopni;/ Co to jest? Czemu aż takie wysokie?

Screen na dowód.

Testowałem proca w prime uruchomionym na 4 rdzeniach i maksymalna temperatura podskoczyła aż do 85 stopni. Już nie wiem o co chodzi;/ Jestem zmartwiony tym całym sh1tem;/

http://img34.imageshack.us/img34/2203/coretempscr.png

Nigdy nie testowałem box'owego chłodzenia ale coś te temp są za wysokie, może złe zamontowane chłodzenie lub coś nie dociska bo z tego co widać to masz dobry VID wiec bez trudu powinieneś wycisnąć na Karakorum te 3.6GHz .... oczywiście jeżeli płyta pozwoli.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dokladnie mam plyte Asus P5N32 SLI Premium [wifi]

oraz core2quad 2.4ghz

do tej plyty mialem pamieci 2x1gb 800tki, ale ze sa tanie, to do lepszego oc dokupilem 1066 a tamte na razie leza, czyli mam 2x2gb

nie potrafie sie odnalezc w biosie asusa, wiec prosze o pomoc w podkreceniu.

aha rewizja procka to niestety B3, a chlodze go TRUE Black'iem na wentylu Noctui 120.

Temp idle w windowsie to 30 stopni

Probowalem zmieniac QDR z 1066 na 1200, 1333 ale zawsze konczylo sie na zwisie i musialem resetowac cmos.

Pozmienialem o troche napiecia i pierwsze poprawne restarty dostalem przy Vcpu 1.45 ale i tak windows nie mogl sie do konca zaladowac.

Config

Vcpu=1.45

Vmem z 1.8 na 1.9

1.2V HT nie zmienialem [1.2-1.35]

CPU VTT = 1.3 [1.2-1.5]

Vsb = 1.55 [1.5-1.65]

Vnb = 1.45 [1.4-1.7]

 

timingi

5-5-5-18 dla DDR2 1066 2.2V

ale jak pisze jeden z komentatorow powinno byc 5-5-5-15-24

 

wiec dla 800mhz ustawielm 1.8-1.9V

moja plyta obsluguje hyba tylko max 800wiec

oczywisacie ustawilem QDRcpu na 1200 czyli 300.

Wynik 2.7GHz jest smutny ale klepszy niz nic, choc sadzilem ze 3.0GHz nie bedzie ciezko.

Jednak dalej nie moge wejsc do windowsa i testowac w prime.

Prosze o jakies podpowiedzi co jeszcze zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge zmieniac mnoznika

moge jedynie napiecia i QDR

oraz wybor czy chce zmieniac wartosc pamieci, procka czy razem, oddzielnie. Wybieram oddzielnie. pamieci zostaja na 800, a procka daje 1200

nie chce juz zmieniac samego fsb/qdr bo wiem ze skonczy sie to resetem cmos.

 

 

naprawde prosze o pomoc bo siedze tu od wczoraj i czekam zeby ktos mi pomogl i poprowadzil jak chociaz o te kilkaset megaherzow podkrecic tego proca

Edytowane przez djmadx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie testowałem box'owego chłodzenia ale coś te temp są za wysokie, może złe zamontowane chłodzenie lub coś nie dociska bo z tego co widać to masz dobry VID wiec bez trudu powinieneś wycisnąć na Karakorum te 3.6GHz .... oczywiście jeżeli płyta pozwoli.

ale czemu kolege wprowadzasz w bląd ?

 

kolego mam ten sam problem co ty , a mianowicie posiadam asusa p5n-e sli i do tej pory na mugenie swojego proca e-6750 krecilem do 3.7 stabilne .Tak sie stalo ze dostalem w swoje rece q6600 w rewizji G0 i od razu wstawilem go na swoja plyte -i co ? i mimo ze mam SCYTHE MUGEN [1.2 kilo na procu ] to OC robie do 2.8 stabilne [smieszne ] :mur: ..3 fazy to za malo na proca tak wiec wlasnie jestem w trakcie licytacji asusa p5q deluxe a jak mi sie nie uda to kupje asusa p5q .tez myslalem ze skoro moja plyta 3 fazowa sobie radzi dobrze z 6750 to da rade z q6600 ale lipa --sorki jesli cie zmartwilem ale taka jest prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj doszedł do mnie monitor lg w2453v ogółem jest super kolor dobre(jak na tnke;] kąty tak samo ) cieszy mnie także obsługa full hd jednak by móc się nim cieszyć w grach potrzeba dobrego procesora i karty dlatego podkręciłem (już kiedyś :]) mojego q6600 na 3Ghz lecz to trochę mało i myślę że jeszcze trochę blokuje karte graficzną 8800gt od Galaxy (ta z heatpipe narazie zegary ma standardowe ) dlatego chciałbym się was spytać/poradzić jakie napięcia dać w biosie bo jednak boję się zajechać sprzęt ...

to tak wymienie odrazu config

płyta główna asus p5k pro (troche się wygieła od mugena;f) bios 0904

Zasilacz Corsair 520 ten z modowanymi kablami

Procesor q6600 - 333*9 w tym momencie napięcie 1,325 (wdg biosu) temperatura pod orthosem 60-67[krzywa czapa]

chłodzenie procka arctic silver 5 + scythe mugen

obieg powietrza w obudowie - 1 z przodu 80mm ustawiony na maxa [ no name z obudowy] który wciąga , wiatrak na mugenie [oryginalny ze scythe] i dodatkowo wyciągający z chiefteca 120mm

karta graficzna 8800gt 512Mb od galaxy Heatpipe

ram ocz titanium 800 2x2 Gb lecz robią 1066 przy 333 fsb sprawdzane mem testem

dysk niestety wd 250Gb nie dość że mały to jeszcze wolny za 2 miesiące wymieniam go tylko nie wiem na co;/

 

to tak dam zdjęcia z biosu

http://images46.fotosik.pl/193/24e40fcb58e9aee4.jpg

http://images49.fotosik.pl/194/25c60b8ad5dfa47c.jpg

http://images37.fotosik.pl/189/9695d9935a899616.jpg tutaj próbowałem 3,4Ghz niestety po wybraniu systemu nie -restart :/ liczę na pomoc i z góry za nią dziękuje toxarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij najpierw od zbicia temperatury (szlif czapki o ile jest faktycznie krzywa) a potem myśl o dalszym OC bo przy takiej temperaturze wiele więcej z niego nie wyciśniesz. Ja mojego procka pewien czas też chłodziłem mugenem i miałem sporo niższe temperatury. Mugen na pewno dobrze dociśnięty do procka? Bo zgaduje że nie mocowałeś go inaczej niż na te badziewne plastikowe kołki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolki standardowe bez tego scythe kit czy cos takze komputer wyczyscilem i po 2godzinach orthosa najwyzsza temperatura 63*C na max priority takze wynik imo bardzo dobry ;p obecnie jest na 3Ghz 1,325 V przypominam

Edytowane przez ToXaRz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem nawet 1,7 V na cpu ale tak daje mu dajmy na to 400*9 i włacza się i po wyborze systemu system się ładuje i restart także moim zdaniem to wina czegoś innego fsb v powinienem chyba zmeinić ale nie wiem na ile

to wypisze te ustawienia co mam w biosie obecnie

cpu ratio 9 chociaż na 8*400 odpala się

fsb start to norh bridge auto

fsb frequency 333 - przy 337*9 już zaczynają się problemy przy 1,325 i reszcie auto

pcie frequency 100(gdzieś czytałem że taka powinna być)

dram frequency 800Mhz (chociaż 1066 działa bez błędów ale boje się że się przegrzeją)

dram comand rate auto

dram timing auto

dram static read control auto

transaction booster auto

cpu voltage 1,32500 - minimalne napięcie potrzebne do 3Ghz

cpu ppl volate auto [ nie mam pomysłu]

fsb termination voltage auto

dram voltage 2,2 V maximum wdg. producenta 2.3

nb voltage auto

sb voltage auto

clock over-charging voltage auto

load-line calibration auto

cpu gtl voltarge reference auto

nb gtl voltage reference auto

pcie spread spectrum auto

 

 

dodatkowo wyłaczyłem c1e i cpu tm by się sam nie downclokował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czemu kolege wprowadzasz w bląd ?

 

kolego mam ten sam problem co ty , a mianowicie posiadam asusa p5n-e sli i do tej pory na mugenie swojego proca e-6750 krecilem do 3.7 stabilne .Tak sie stalo ze dostalem w swoje rece q6600 w rewizji G0 i od razu wstawilem go na swoja plyte -i co ? i mimo ze mam SCYTHE MUGEN [1.2 kilo na procu ] to OC robie do 2.8 stabilne [smieszne ] :mur: ..3 fazy to za malo na proca tak wiec wlasnie jestem w trakcie licytacji asusa p5q deluxe a jak mi sie nie uda to kupje asusa p5q .tez myslalem ze skoro moja plyta 3 fazowa sobie radzi dobrze z 6750 to da rade z q6600 ale lipa --sorki jesli cie zmartwilem ale taka jest prawda

przecież napisałem jak płyta pozwoli... :P q66 po OC to dosc wymagajacy jesli chodzi o zasilanie to chyba ogolnie znana prawda, a jest kilka opcji w biosie które mogą poprawić oc ale to należało by poszukać w temacie od danej płyty

 

@up

na powietrzu 1.5 to chyba już jest rozsądna granica

 

poczytaj o tych opcjach jeszcze ale LLC po wyłączeniu powinno zmniejszyć vdropa , pci spread poprawia oc poczytaj o tych opcjach jak na twojej płycie to wygląda. GTL tez jest dość przydatna opcja do poprawy oc.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.to bedzie moja pierwsza wypowiedz na tym forum, i mysle ze nie ostatnia.

 

Q @ 3.6 na 1.4 ? Życzę powodzenia :D chyba, że go zwodujesz, a i na wodzie może być problem z takim zegarem przy takim napięciu.

 

post-165577-1261925828_thumb.jpg

 

Chlodzone powietrzem Noctua NH-U12P plus NF-P12(push) i NF-S12B FLX(pull), do tego jeszcze 2xNF-S12B FLX (gora) 1xNF-S12B FLX (tyl, bok i przod),jakos jest to mozliwe.

Edytowane przez chapter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu nie sprawdzałem max OC, ale na 3700 biegał jeszcze stabilnie z tym napięciem, dla równego zegara pamięci (1066) zostawiłem go na 400*9.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poradźcie jakieś naprawdę dobre(ale za rozsądne pieniądze) chłodzenie na quad 6600 Rewizja GO.

Póki co u mnie poleciał na 3.0Ghz na boxowym wentylu(bez zmiany napięcia, tylko FSB) i temperatury w 30min teście OCCP doszły max do 73st C.

To dużo, a chciał bym dojść do stabilnego 3,5-3,6Ghz. Zastanawiam się czy jest to wogóle możliwe na moim sprzęcie:

 

Asus P5KE WiFi-AP Adition

Gainward GTX260 896MB Golden Sample.

Chieftec 650W

2x 1GBKingMax 1066mhz + 1x 1GB Kingmax 800mhz.

Samsung 500GBHDD + Seagate 500GBHDD.

Cooler Master Elite RC-330

 

Liczę na jakieś propozycje optymalnego do tego zestawu chłodzenia proca.

Ja sam na tą chwilę skłaniam się ku Scythe Mugen 2 Rev.B / bądź Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2

Czekam na fachowe opine.:)

Co do pieniążków jakie chcę na to przeznaczyć to myślę że max 200zł. Ale im mniej tym lepiej..:)

Edytowane przez kubass87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój procesor a może raczej płyta dziwnie sie zachowuje przy pełnym obciążeniu po podkręceniu, testowałem na 3,36GHz, i po jakiejś minucie monżnik zaczyna skakać z x9 na x6 i spowrotem na x9 i tak w kółko. Jak taktuje procesor na 3,00GHz to zjawisko nie występuje... albo nie czekałem dosatecznie długo żeby to zoabserwować.

 

Wyłączyem C1E więc żaden Power Saving teoretycznie sie nie powinien włączać, a nawet, to przy 100% obciążeniu nie powinna ta funkcja działać. temperatury na 3,0GHz mało kiedy przekraczaja 55*C, przy 3,4GHz - 61*C (przy 3,6GHz dochodzi do 68*C ale system nie jest stabilny na dłużej niz 2-3 godziny testów Prime95).

 

"Badałem" różne opcje w BIOSie (AMI BIOS, ver.1201) ale nic sensownego nie znalazłem.

 

Testy przeprowadzałem na Prime95 oraz OCCT.

 

Może ktos ma jakiś pomysł?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Kane69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Dzieje się tak dlatego bo masz włączoną funkcje oszczędzania energii i proc gdy nie jest obciążony sam zmienia sobie mnożnik i napięcie na niższe. Można to wyłączyć ale nie wiem po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z e5200 na p31 gigabyte'a - pod obciążeniem w orthosie mnożnik spadał co chwilę o połowę.

Okazało się że włącza się thermal throttling mimo niskiej temp - 65C.

Po wyłączeniu thermal throttlingu w biosie i w Rightmark CPU Utility problem całkowicie znikł.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi ale nie mam EIST/SpeedStep ani thermal throttling w BIOSie tylko C1E które jest już wyłączone, w Right Mark CPU Utility throttling jest "Inactive".

Problem wciąż się dzieje, poniżej screenshot z RightMark CPU z wykresami oraz info o procesorze.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...