Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli po prostu trafilem na lipna sztuke i koniec?

Ale chyba nic nie zrobie i bede musial zostac przy tych 3550 przynajmniej do czasu... bo teraz za 300zl to wiele nie kupie raczej :(

Albo tak jak mowilem Ci juz na gg - reklamowac ze tyle nie robi ile podobno mial robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ten "złyczłowiek" mówił, że procesor robi ponad 3.6 a ja nawet tyle osiągnąć nie mogę... :/

 

Mam możliwość zwrotu z tym, że co ja teraz kupię za te 300zł na chwilę obecną? Warto przesiadać się na E5200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka temp na tym napieciu w stresie ?

jaki MHz z tym 1.53V ?

w stresie max jaki wycisnalem przy intel burn test to 77 st.C a przy Orthosie to 65 st.C. 3.6GHz przy takim napieciu dla IntelBurnTest. Natomiast Orthos był stabilny przy 1.48V.

Czy nie za duzo te 1.53V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci kolega wyżej odpowiedział że za duzo na codzień 24/7 maks. 1.45v bym dawał i tempy 70* . Swoja droga niezłe musisz miec chłodzenie co daje rade schłodzić proca przy 3.6 1.53v do 65* :wink:

 

Zapodaj scrrena żebysmy mieli pogląd na sprawę.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Po 7 min Orthosa temp. ustabilizowała się i już nie szła w górę.

Dołączona grafika

Proszę napisać czy w takim razie takie napięcie jest bezpieczne?

Jak juz napisalem, na AC takie napiecie nie jest.

 

Dziwne mi sie troche te tempy wydaja, 3.6ghz, 1.53v i tempy na poziomie 70 to chyba cos nie bardzo.

 

OT: Po co zamazales CPUID? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempy mam okolo 60 st C w Orthosie a pod IBT - 77 st C max było. Dlaczego tempy takie nie są możliwe? 5 godzin TT Big Typa szlifowałem - jest doslownie lustro. :P

Czyzby takie wyniki na wodzie były do uzyskania?

 

EDIT:

Przed chwila sprawdzalem i pod IMT jest 70 st. C, ale w pokoju chłodnawo - zima :D

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Po 7 min Orthosa temp. ustabilizowała się i już nie szła w górę.

[obrazek]

Proszę napisać czy w takim razie takie napięcie jest bezpieczne?

Zrób porządnego screena żeby uciąć wszelkie podejrzenia o blef :wink:

 

1.Temperatury W Orthosie sprawdza się po wygrzewaniu minimum 30 minut najlepiej 1 godzina.

2. Screen powinien zawierać: CPU-Z zakładka procesor, Orthos smallftt, CoreTemp, HWMonitor z napięciami lub SpeedFan (obciązenie procesora)

3. Żadne z okien nie może być zasłonięte lub zamazane

 

Big Tyfus nie jest najwydajniejszym chłodzeniem AC ( porównywalny z Thermalright XP-120 ) lepze od niego jest np Karakorum dlatego kolege wyżej tak dziwią Twoje temperatury , swoja droga mnie też.

 

Zeby uzyskać temp. 59* na rdzeniach przy 1.53v i 3.6GHz na Ac musiał byś mieć:

 

-ultrę 120 Extreme

- wentyl 3000 rpm Delta

-10* w pokoju

-ściągnięta czape z proca

 

sam mam szlifa na Ultrze120A i HR01 takze wiem ile to naprawde daje na 65nm Intela

 

ale w sumie nic n ie jest niemozliwe, pozostaje si e cieszyc że temperatury sa dobre, co nie zmienia faktu że 1,45v real jest według mnie granica bezpieczną , przy wyższych v może nastapic szybsza degradacja struktur krzemowych. Ale to już zalezy od Ciebie ile sobie ustawisz 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to przy 1.55V w biosie proc 3.7 przy temperaturze w pokoju około 15 stopni i czterech 120mm wentylach wykręconych na maxa około 3500tys.obr. miałem około 68-70stopni.Chłodzenie box :wink:

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem umieszczam kolejnego screena:

 

Dołączona grafika

 

Napiecie z BIOSu 1.53V i HWMonitor odczytuje 1.5V a w stresie 1.47V.

 

Tylko proszę nie pisać, że mam uszkodzony czujnik temp. Na BOXie miałem 74 st. C przy 3.4GHz i 1.41V.

 

Co do Karakorum - ma tylko 3 heatpipy vs 6 na Big Typie. Nie ma fizycznej możliwości by bylo wydajniejsze, przynajmniej od mojego Big Typa, ktory dodatkowo trzyma sie na Backplate od Thermalrighta i na śrubach z nakrętkami samokontrującymi :P.

 

Co sądzicie o moim Big Typie?

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Karakorum - ma tylko 3 heatpipy vs 6 na Big Typie. Nie ma fizycznej możliwości by bylo wydajniejsze, przynajmniej od mojego Big Typa, ktory dodatkowo trzyma sie na Backplate od Thermalrighta i na śrubach z nakrętkami samokontrującymi :P.

 

Co sądzicie o moim Big Typie?

 

jest mozliwość bo ma direct touch heatpipe i nowsza konstrukcję, a trzyma się mocno.

 

Nic tylko sie ciesz że masz chłodnego proca , bo ja na Boxie na E4500 M0 miałem przy 1.44v cos koło 74*

 

W kazdym razie na pewno cicho i ciepło to w pokoju nie masz :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwość bo ma direct touch heatpipe i nowsza konstrukcję, a trzyma się mocno.

Tylko, ze ja mojego Big Typa tak zeszlifowalem, ze jest Direct Touch Heat Pipe :P. Moj Big Typ rowniez szatansko sie 3ma jak juz nadmienialem wyzej. To Karakorum wyglada zabawkowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempy mam okolo 60 st C w Orthosie a pod IBT - 77 st C max było. Dlaczego tempy takie nie są możliwe? 5 godzin TT Big Typa szlifowałem - jest doslownie lustro. :P

Czyzby takie wyniki na wodzie były do uzyskania?

 

EDIT:

Przed chwila sprawdzalem i pod IMT jest 70 st. C, ale w pokoju chłodnawo - zima :D

Zmartwię Cie ze na wodzie było by chłodniej :) kiedyś bawiłem się low endowym blokiem i E4300 @ 1.56V w orthosie max 58 stopni na jajkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam e6750 z oznaczeniem na procku L719A784 czyli tylko różni się ostatnią cyfrą od procesora przedstawionego w pierwszym poście i czy moglibyście mi powiedzieć co mógłbym oczekiwać po mojej sztuce ? Kręci się podobnie jak bohater pierwszego postu ? Aha i jakie standardowe napięcie na rdzeń ustawia mobo przy pierwszym starcie kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam e6750 z oznaczeniem na procku L719A784 czyli tylko różni się ostatnią cyfrą od procesora przedstawionego w pierwszym poście i czy moglibyście mi powiedzieć co mógłbym oczekiwać po mojej sztuce ? Kręci się podobnie jak bohater pierwszego postu ? Aha i jakie standardowe napięcie na rdzeń ustawia mobo przy pierwszym starcie kompa ?

Wszystko zależy od konkretnej "sztuki". Tu nie ma reguły - trzeba samemu metodą empiryczną znaleźć max OC przy rozsądnych temp.

Jeśli chodzi o Vcore, to płyta ustawia to na podstawie Vid. Zależy to od konkretnego egzemplarza. Zasada jest prosta, im mniejszy Vid (np 1.25V) tym większe szanse na dobre OC - Vid odczytasz np. w Core Temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Pytanie mam do was czy połączenie E6750, Asusa Commando i 2x1 GB Mushkin HP2 będzie dobrym rozwiązaniem? BO mogę nabyć takie połączenie za 600 zł od znajomego i niewiem czy to będzie opłacalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...