Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

Tapio

 

Widac masz dobrego tego proca , daj mu wiecej papu

( z dobrym chlodzeniem VCore do 1.4 100% bezpieczne )

Jestem ciekaw ile ci maxymalnie stabilnie pocisnie , pewnie 3,8GHz bez problemu

zarzuc przy okazji jakims screenem z Orthosa ;)

Wiecej niz 1.4 tez :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie w jaki program mam wierzyć bo moj procek po O/C ma 3,4GHz w biosie mam ustawione 1,345V a cpu-z pokazuje mi 1,288V speedfan podobnie Z starej mojej praktyki z platformy AMD wiem ze trzeba bardziej wierzyć temu co pokazuja te programy ale patrząc na wasze screne to wy podajecie napiecia z ustawien w biosie. Więc co bardziej odzwierciedla faktyczne Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zioło, w BIOS-ie to ustawiasz max napięcie jakie zostanie podane prockowi przy dużej zmianie obciążenia (konkretnie przy przechodzeniu z full obciążenia do idle bo wtedy następuje największy chwilowy skok napięcia, taka niestety wada układów zasilających że nie są w stanie zapewnić stałego napięcia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daamain

 

Ludzie daja Vcore 1,6 i wiecej ,ale to juz stapanie po kruchym lodzie .

Na codzien dla rdzeni Conore Vcore 1.4 z dobrym chlodzeniem jest na 100% bezpieczne ,

tak nawet podaje sam Intel .

 

Jak widac Ja daje wiecej ale to nie oznacza ze to jest bezpieczne ! !

Moj chodzi z biosu na 1.485 ,srednio nonstop 5-6 dni w tygodniu i tylko jedna dwie nocki odpoczynku .

Tak smiga od prawie pol roku i nic mu narazie nie dolega .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego E6750 musiałem zeszlifować. Pasta termoprzewodząca uszkodziła mi powierzchnię IHS i nowego radiatora - nie mam pojęcia jak do tego doszło :(

 

Teraz jest trochę lepiej z temperaturami - średnio o 2 stopnie w dół. Ale pewnie z gwarancją mogę już się pożegnać (wersja box) ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego E6750 musiałem zeszlifować. Pasta termoprzewodząca uszkodziła mi powierzchnię IHS i nowego radiatora - nie mam pojęcia jak do tego doszło :(

 

Teraz jest trochę lepiej z temperaturami - średnio o 2 stopnie w dół. Ale pewnie z gwarancją mogę już się pożegnać (wersja box) ?

 

http://img176.imageshack.us/my.php?image=szlifra8.jpg

"Pasta" CLP ?

Tak, gwarancje miałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok a reszta ludzi to co mysla ze jest ok bo godzine przetestowali a co by bylo pozniej. Na amd bylo tak jak w prime wytrzymal z pare godzin to byles pewien swego cpu nie koniecznie ramu A tu ile trzeba zeby byl "bank pewniak"

Edytowane przez Zioło85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie wyczytales, ze godzine orthosa traktuje sie jako stabilne ustawienia ?

ja uwazam, ze po ponad 2h orthosa warto puscic ze 3 petle marka 03, 3D tez lubi posypac "stabilnego" procka

 

btw, cos cena E6750 jak wynosila ~550zł tak cos nie chce spasc drastycznie po premierze 45nm <_<

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zioło85

 

 

Z Drugiej strony taki niestabilny proc moze chodzi w zastosowaniach gry/multimedia

bez zwiechy calymi miesiacami .

Dla pewnosci warto testowac Orthosem z priorytetem 10 , i jak wytrzyma 2-3 godziny

mozna powiedziec ze jest Stabilnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jak cena tego proca może spaść skoro BOXa E8200 nie dostaniesz raczej poniżej 600 zł (a cena wciąż rośnie zamiast spadać)? Intel zrobil lola z 45 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 MHz piechotą nie chodzi :wink: Mi raz wywalil sie dopiero po 9h.

smarki o ile sypia to tylko juz naprawde nie stabilne proce wiec lepiej ORTHOS na pare h styknie

Moj proc smigal 8h orthosa na 3.7 GHz a potem wywalal sie za kazdym razem w 3DSmarku 05 :-P Wbrew pozorom CPU test to calkiem niezly sposob na sprawdzenie stabilnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie na pokaz bo to na AC B-)

 

A jakie napięcie na CPU bo nie widać ?

 

 

Mi się chyba padaka trafiła bo stabilnie na def 1.35V robi 3.25 GHz a max co udało mi się do testów wyciągnąć to 3.64 GHz na 1.51V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

URSUS

 

Podaj jaki masz VID twojego proca

sprawdzic to mozesz za pomoca Core Temp .

 

Moj pierwszy E6750 z Vid 1.35 chodzil podobnie

do stabilnego 3.6GHz potrzebowal VCore 1.525 z biosu

 

Obecny E6750 VID 1.325 na takim VCore idzie na 3.852GHz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakim napięciu ciagniecie na codzien i z jakimi częstotliwościami?

 

Mario2k - masz ustawione 1,475V i 3807MHz. Widze, ze WC, a na AC ile ciagnales i jakie napiecie? Te napiecie nie zaszkodzi mu na dluzsza mete? Moj proc ma VID 1,350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

URSUS

 

Podaj jaki masz VID twojego proca

sprawdzic to mozesz za pomoca Core Temp .

 

Moj pierwszy E6750 z Vid 1.35 chodzil podobnie

do stabilnego 3.6GHz potrzebowal VCore 1.525 z biosu

 

Obecny E6750 VID 1.325 na takim VCore idzie na 3.852GHz .

VID=1.35V

 

nie ma co narzekać - 3.5 GHz starczy do gierek spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D154573R

 

Moj na codzien chodzi wlasnie na ustawieniach z siga

max temperatura w orthosie 65-67 'C

Na stokowym coolerze moj proc chodzil na 3.6GHz z napieciem 1.425 ( 1.415 )

prawda jest taka ze dla takiego E6750 dobry wydajny Cooler klasy np Ninja Scythe

bedzie prawie tak samo wydajny jak przecietne WC !! !!

 

 

 

URSUS

 

VID 1.35 oznaczal w wiekszosci przypadkow gorsze OC ,moj pierwszy E6750 mial taki VID

i jego max stabilne OC konczylo sie na 3.6GHz z groszami potrzebowal do tego VCore 1.525 !!

 

Co do bezpiecznego VCore przyjmijcie zasade VID +10-12% + dobre chlodzenie

nie przekraczac w stresie temperatury 65-70 'C !!! i proc bedzie spoko smigal latami.

 

Dokladnie jak piszesz , naprawde trudno zauwazyc roznice w grach pomiedzy 3.5GHz a 3,8GHz

czasami 2-3 klatki wiecej ,ale tylko czasami :/

Wazne bardziej zebys przy tym 3,5GHz mial ramy ustawione jak najszybciej

aczkolwiek to tez minimalna roznica w grach ,czasem w doczytywaniu gier/leveli szybki RAM robi roznice .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam C2D E6750 na Boxowym coolerze. Spokojnie idzie na 3,4 na 1,35V a temp sw stresie nieprzekracza 60stopni, teraz chce sprobowac go puscic na 3,6 pewnie bede musial podniesc V do jakis 1,41 , jak myslicie czy to jest bezpieczne na boxsowym chlodzeniu??

wodule chlodzenie chyba niema znaczenia?? wazne sa temperatury co?? radzicie zeby ilu nie przekraczala temperatura ?? 70 to juz zaduzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam C2D E6750 na Boxowym coolerze. Spokojnie idzie na 3,4 na 1,35V a temp sw stresie nieprzekracza 60stopni, teraz chce sprobowac go puscic na 3,6 pewnie bede musial podniesc V do jakis 1,41 , jak myslicie czy to jest bezpieczne na boxsowym chlodzeniu??

wodule chlodzenie chyba niema znaczenia?? wazne sa temperatury co?? radzicie zeby ilu nie przekraczala temperatura ?? 70 to juz zaduzo ?

Zwiększanie zegara nie powoduje takiego wzrostu temperatury jak zwiększanie napięcia. Teraz na pewno będziesz miał już w okolicach 70 stopni a to raczej dużo. Piszesz, że chłodzenie nie ma znaczenia- ma, i to duże. Typ radiatora, materiały użyte do jego wykonania, prędkość obrotów wentylatora, kształt i ilość jego łopatek (w przypadku air cooling), pasta termoprzewodząca a w końcu obieg powietrza w obudowie - to wszystko składa się na niską temperaturę pracy procesora - a co za tym idzie przedłuża jego żywotność. Na samej paście termicznej możesz "zyskać" do pięciu stopni Celsjusza.

 

Podnoś napięcie jeśli jesteś absolutnie pewien, że procesor jest niestabilny na wyższym taktowaniu - skąd wiesz czy nie trafiłeś świetnie idącego egzemplarza ? Bez sensu będzięsz go wtedy katował wyższym napięciem. W ogóle to sprawdź najpierw na ile mogą pozwolić ci kości RAM a potem jaką FSB toleruje twoja płyta. W przypadku C2D E6750 i mnożnika x8 trzeba niestety pamięciom trochę dać popalić jak się chce uzyskać wysokie zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VID=1.35V

 

nie ma co narzekać - 3.5 GHz starczy do gierek spokojnie.

Ja aktualnie jadę na 3,2 GHz i tez mi wystarcza, w 3dmark to będzie to jakieś 500-600 punktów więcej jak daje 3,5Ghz. Szczerze? to i tak obecnie jakiej gry bym nie włączył oprócz Crysis to będzie mi śmigała z taka ilością klatek ze i tak nie zauważę różnicy, a gry (EVE online, Wiedźmin, Gothic 3, CSS, SEGA rally) w które gram to w ogolę będą lecieć z prędkością światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...