Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

No to może mnie ktoś będzie mógł pomóc..

Nie wiedzieć dlaczego nie mogę podkręcić mojego e6750 więcej niż 3.3 Ghz..

WG CoreTemp vid 1.35

FSB: 412Mhz

Mnożnik domyślnie

Vcore: Bios 1,425v

Ram: Geil 4GB 800Mhz Ultra. Zmieniłem cl na 4-4-4-12, dałem napięcie 2,00v i teraz stosunek FSB do RAM mam 1:1. 412-824Mhz.

Wiem, że pamięci pójdą lepiej, bo wyciągnąłem już na nich 950Mhz i memtest po 2godz nie pokazał błędu.

Temp w normie. Mam Scythe Mugen i w stressie po ok godzinie w orthosie mam 52stopnie, więc to nie jest raczej problem temperatury.

Przy FSB 425 i napięciu 1,45 orthos już po 2-3min wywala błąd.. Nie wiem gdzie tkwi problem.. Pamięci ram podnosiłem wtedy sukcesywnie nawet do 2.2v i nic to nie dało.. Czy bawić się mnożnikiem? Vcore myślę jest już chyba dość wysokie..

Co radzicie? Proszę o pomoc.

Aha, mobo: Asus P5KC

 

Poniżej zdjęcia z cpiuz

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez ecth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pamięci na 5-5-5-15 i wtedy podkręcaj a nie narzuciłeś im diabelskie timingi i masz pretensje że ci dalej nie idzie podkręcanie (tym bardziej jak mnożnik default zostawiasz). Nie chce mi się wierzyć, że te 950MHz zrobiłeś na 4-4-4-12 i tych kościach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pamięci na 5-5-5-15 i wtedy podkręcaj a nie narzuciłeś im diabelskie timingi i masz pretensje że ci dalej nie idzie podkręcanie (tym bardziej jak mnożnik default zostawiasz). Nie chce mi się wierzyć, że te 950MHz zrobiłeś na 4-4-4-12 i tych kościach ;)

Przy cl ustawionych na auto 950mhz śmigało. Ale do rzeczy..:

Ok zmienię na 5-5-5-15. Vcore zwiększać ciągle jeśli dajmy na to przy FSB 425 orthos ciągle będzie wywalał błędy? Bawić się mnożnikiem czy dać sobie z nim spokój?

Edytowane przez ecth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz lub nie, ja swoje wiem..

Ok zmienie na 5-5-5-15. Vcore zwiekszać ciągle jeśli dajmy na to przy FSB 425 orthos ciągle będzie wywalał błędy?

Przy tym chłodzeniu co masz to ja bym został przy max 1.45V. Spróbuj podnieść o 2 podziałki napięcie na MCH (mostek północny). Napięcie dla pamięci zostaw na 2.2V dla pewności (to i tak jest dużo jak nic ci na nie nie wieje ! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym chłodzeniu co masz to ja bym został przy max 1.45V. Spróbuj podnieść o 2 podziałki napięcie na MCH (mostek północny). Napięcie dla pamięci zostaw na 2.2V dla pewności (to i tak jest dużo jak nic ci na nie nie wieje ! )

Ok vcore dałem teraz na 1,4375

FSSB-425

Ram 5-5-5-15, 2,2v

north bridge napięcie miałem na auto. z auto zmieniłem na 1.4 (niższą pozycją było 1,25v)

zaczynamy orthosa....

 

EDIT: Guzik z pętelką ;( Albo trafiłem na beznadziejną wersję procka albo już sam nie wiem co i jak..

Przy vcorce 1,4375 orthos po 5sek wywalił błąd.

Dałem 1,45 błąd także wyskoczył z tym, że po 30sek..

Wszystkie inne ustawienia jw..

Edytowane przez ecth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testujesz Orthos - Smal FTT ?

 

Chodzi o sam test CPU (bez pamięci). ?

 

Ile ten procek robi na def. v-core ? Wszystko na płycie podpięte jak trzeba ? Wtyczka zasilania procesora na miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testujesz Orthos - Smal FTT ?

 

Chodzi o sam test CPU (bez pamięci). ?

 

Ile ten procek robi na def. v-core ? Wszystko na płycie podpięte jak trzeba ? Wtyczka zasilania procesora na miejscu ?

Co do orthosa to tak. Small FTTs i w nim po 30sek wyskoczył błąd.

na def. vcore miałem bodajże coś ok 2,9Ghz.

Podpięte wszystko. Dokładnie sprawdzone przed chwilą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do orthosa to tak. Small FTTs i w nim po 30sek wyskoczył błąd.

na def. vcore miałem bodajże coś ok 2,9Ghz.

Podpięte wszystko. Dokładnie sprawdzone przed chwilą.

Jeszcze nie skazuj procka - sprawdź napięcia na linii 12V w zasilaczu - najlepiej miernikiem . Max odchylenie to 3%. Nie masz spuchniętych kondensatorów na sekcji zasilania płyty ? Zresztą uwalony kondensator nie musi być nawet spuchnięty najlepiej sprawdzić je omomierzem - gra warta zachodu bo 500pln na nowy proc piechotą nie chodzi. Edytowane przez URSUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na ciul podkręcacie w ogóle jak minimalna różnica. Minimalna będzie również między 2,6 a 3,5 GHz. Po co podkręcacie? Łapy was swędzą?

U mnie moje 3,6GHz dalo mi w smarku 05 dobre 4tys punktow więcej. Więc nie wiem czy to taka minimalna różnica jesli mówimy o wynikach rzędu 21tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... że jestem laik to zapytam, mam boxowe chłodzenie no i procek potrafi się nagrzać do temp. 60 stopni. Może to śmieszne, ale czy to źle i od razu wymieniać chłodzenie, miał ktoś też takie temperatury na boxowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie czego obawiac moj proc temperature ma taka sama i to na Scythe Mugen, tyle ze proc krecony.

 

Na jakich ustawieniach masz taka temp? Jesli na default to temperatura powinna byc troche nizsza, ale to tez zalezy od sztuki. Mozesz sprobowac przesmarowac procka jakas lepsza pasta termoprzewodzaca. Mimo wszystko taka temp jest w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek nie kręcony, w normalnym stanie to temp. wynosi 43-47 stopni. Tera troche kasy dojdzie to trza zakupić paste i chłodzenie. Thx nOrBi za odp. myślałem, że to ja mam jakiś felerny model hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakończyłem z moim prockiem batalie o wysokie taktowanie i postanowiłem zostać przy 3,6GHz ale pokusiłem się o wyższe fsb bo to podobno daje lepsza wydajność no i pościlem proca na 514 i mnoznik 7 (3,6GHz) pamiatkom dalem 2,3V i taimingi na auto. I co sie stalo komp podchodzi do ladowania windowsa i jakiś blad z dyskiem sata. Robie reset i 2 podejscie i nie mozna odczytac jakiegos pliku. Nie zabardzo wiem w czym tkwi problem bo pierwszy raz spotykam sie z tym. Ktos moze mi pomoc. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak nie można odczytać jakiegoś pliku to znaczy że pamięci się sypią. Miałem tak już nie raz przy OC, ustaw gorsze timingi albo podbij napięcie, i potestuj GoldMemory czy MemTestem pod DOS-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radze podbicie napiecia mostka poludniowego. Nie mogl odczytac pliku z dysku (ICH jest odpowiedzialny za obsluge dyskow). Podbij napiecia ICH i ICHIO.

Nie mogl odczytac bo ramy nie blangaja tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam licytuje wlasnie taki procek na aledrogo i jego oznaczenia to SLA9V MALAY, L724A617 - czy mozecie mi cos na ten temat powiedziec ? Tzn czy oplacalna jest ta seria do OC ?

dosc przyjemnie wspominam procesor z tego tygodnia :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka,

troche odswieze watek :) dorwalem e6750 niedawno z aledrogo, po malych testach co potrafi :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

wiadomo wry to nie sa, ale chyba cep ujdzie :) napiecie tez dane ot tak bez glebszego zastanowienia :]

chlodziwo to nh-u12p z pasta dodana do zestawu ht-h1 ( czy jakos tak ) z as5 byly problemy :( a samego oznaczenia proca nie spisalem a juz mi sie nie chce sciagac tego bajzelu. na 4100 i 1.616V w cpu-z podskakiwal i robil re ;( moze plyta sie konczy ? dk t2 ? orthos na 4ghz nie robiony. jeszcze z nim sie pobawie troche ile max z def wyciagnie. poki co 3.3ghz.

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka,

troche odswieze watek :) dorwalem e6750 niedawno z aledrogo, po malych testach co potrafi :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

wiadomo wry to nie sa, ale chyba cep ujdzie :) napiecie tez dane ot tak bez glebszego zastanowienia :]

chlodziwo to nh-u12p z pasta dodana do zestawu ht-h1 ( czy jakos tak ) z as5 byly problemy :( a samego oznaczenia proca nie spisalem a juz mi sie nie chce sciagac tego bajzelu. na 4100 i 1.616V w cpu-z podskakiwal i robil re ;( moze plyta sie konczy ? dk t2 ? orthos na 4ghz nie robiony. jeszcze z nim sie pobawie troche ile max z def wyciagnie. poki co 3.3ghz.

Hej!

 

Czy to ten procek??

http://www.allegro.pl/item420203148_core_2...9v_fvat_gw.html

 

Właśnie kupiłem go na allegro. Pomyślałem że to niesamowita okazja, więc wziąłem, mimo problemów z kasą. Szczególnie że E5200 wystawiany jest w ten samej cenie, również jako okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

raczej ten - ja tez sierozglądam za jakimś nowym procem - z wysokim zegarem standardowym aby wysoko poszeł po OC. Niewiem tylko czy to bedzie 65 czy 45nm proc.

 

EDIT

opyla się z allegro model E6750 OEM za 270 czy juz lepiej doloyć ciutke kesza do serii E7xxx lub nawet E8xxx ???

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włożyłem do kompa zamiast E2160 tego E6750 z tematu i bawię się w oc... Na procku wylądował Scythe Infinity i Sflex 800rpm

 

Napięcie 1,35 z biosu

 

Testuje orthosem Blend Stress Cpu and Ram priorytet 8

Na początek ustawiłem 3,2 i orthos pochodził 15 min wstępnie, to wrzuciłem 3,4 i po 10 minutach wywaliło mi błąd

2:Test 6, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M18874367 using 1024K FFT length.1:FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.41:Hardware failure detected, consult stress.txt file.1:Torture Test ran 9 minutes 40 seconds - 1 errors, 0 warnings.1:Execution halted.

Pamięci mam ustawione 1:1 więc to nie ich wina, potrafią więcej niż te 425MHz...

 

Co proponujecie? Czym testujecie i ile czasu zanim wyjdziecie wyzej z fsb bez zmiany napięcia?

 

Pomóżcie bo ogólnie to laik ze mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$kubi wiecej papu mu daj, co do testowania to tak godzinke-dwie Orthosem ja uznaje za w miare stabilne - jak cos jest niestabilne to wyjdzie to predzej niz pozniej. Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że stabilność 2h i wiecej to juz ustawiacie jak dochodzicie do jakiejś tam wartości konkretnej...

 

Dałem mu papu tzn 1,3625 V w biosie i chodzi juz ponad 19 min na tych ustawieniach więc ok...

 

Pytanie o ile zwiększacie FSB i ile wstępnie testujecie orthosem na jakich ustawieniach?

 

Temp jakie osiąga po tych 19 minutach to 55-57 stopni - Pasta AS5 - Dobre tempy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynalem OC mojego E6750 to mialem 2 skoki, 400fsb i 450fsb. Chcialem 500fsb ale walla mam gdzies kolo 470-475 a w tych okolicach za duzo papu juz chce wiec odpuscilem sobie.

 

Teraz mam 75 na jajkach na moim obecnym chlodzeniu - ale w pokoju to mam teraz saune niezla. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa...

 

Ustawiłem

 

- Timingi pamięci 5-5-5-15-38-12-12-12-12

- NB ,5v

- SB 1,7v

- Na procka 1,5v

- Pamięci na dzielnik 1:1 i napięcie 2,2v

 

I przy 8x450 dzieją się cuda... :/ Nie wiem co robić ... szukać innego procka za 300zł ?

 

Teraz próbuję go na 3500 i wydaje się być stabilny...

temp 67-68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...