Skocz do zawartości
KowalQ

Studenci Doradzcie Czy Warto Kupic Laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

 

Od pazdziernika ide na studia do Szczecina i mam zamiar na weekendy przyjezdzac do domu.Chce zmienic kompa mam na to okolo 3000 zl i nei wiem czy bardziej mi sie przyda laptop czy deskop.Czy wy studiujac przemieszczacie sie z laptopem czy tez mzoe nei przeszkadza wam jak komp lezy w domu i wystarcza wam tylko to?Doradzcie mi bo jestem neizdecydowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy tez na jaki kierunek idziesz ;)

ja mam desktopa, i laptop na pewno sie przydaje, osobiscie mam zamiar kupic sobie jakiegos bardzo taniego(mniej niz 1000zł) i zosatwic to co mam, wydaje mi sie to dosc rozsadnym rozwiazaniem...

w chwili obecnej niekiedy na auli ponad 90% studentów korzysta z laptopów... dodam ze nie jestem na informatyce :D

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

zalezy tez na jaki kierunek idziesz ;)

ja mam desktopa, i laptop na pewno sie przydaje, osobiscie mam zamiar kupic sobie jakiegos bardzo taniego(mniej niz 1000zł) i zosatwic to co mam, wydaje mi sie to dosc rozsadnym rozwiazaniem...

w chwili obecnej niekiedy na auli ponad 90% studentów korzysta z laptopów... dodam ze nie jestem na informatyce :D

potwierdzam- jak najbardziej lapek sie przydaje i coraz więcej urzytkowników widać

Jeżeli nie podkręcasz, nie grasz profesjonalnie i nie przeszkadza ci bardzo układ laptopa to nie ma co inwestować w desktopa - takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to powiedzcie mi teraz jak bym chcial skaldac takiego lapaka http://allegro.pl/item216398907_s96s_santa...0_promocja.html to wyszedl by 1000 zl taniej?caly czas sie zastanawiam czy warto kupowac firmowke czy tez kadlubka

Musisz sam zdecydować.. o kadłubkach i oryginałach juz wszystko zostało powiedziane a dyskusja toczyła się w tym miesiacu. Zapraszam do tego tematu

 

3m sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lap zdecydowanie się przydaje.

 

Przykład z Politechniki wrocławskiej:

 

-można se pograć na wykładach :wink:

-korzystasz z zajebistej sieci na politechnice, która wyciąga miejscami 2mb/s B-)

-możesz sprawdzić niektóre rzeczy (konsultacje itd.) od ręki a nie szlajać sie po całym kampusie albo czekać przed info kioskami,

-jeśli czegoś zapomniałeś (druki, formularze, sprawozdania itd.) włączasz lapa ściągasz dajesz na Pendriva i idziesz na Xero i masz....a tak to trzeba się cofać do mieszkania/akademika a podczas korków to nawet 2h w jedną stronę,

-możesz se nagrać wykład poprzez mikrofon lub kamerę, bardzo przydatne kiedy jesteś na kacu lub zmęczony,

-jeśli będziesz mieszkał blisko centrum są duże szanse na darmowy szybki internet poprzez darmowe/niezabezpieczone hotspoty :lol: ,

 

Możesz go wykorzystać przy konsultacjach i od razu poprawić jakieś rzeczy w projektach/sprawkach i po 10 min. oddać. Na pwr to ważne bo często niektóre konsultacje są tylko w teorii i liczy się każda możliwość rozmowy z prowadzącym.

 

Najważniejsze....

Często jest tak że pracuje się w grupach, a osoby z tych grup spotykasz tylko na jednych zajęciach. Więc żeby zrobić jakiś projekt musisz albo szlajać się po mieście (do mieszkania/akademika ziomala z grupy) i wtedy zazwyczaj praca kończy się po 30 min bo ktoś przychodzi z piwem albo rzuca się w pijackim amoku :razz:

 

Albo pójść do czytelni biblioteki i załatwić projekt od ręki z lapem.

Edytowane przez kfh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar na weekendy przyjezdzac do domu.

Dla tego powodu - WARTO! Ja przez 2 lata się męczyłem z dwoma kompami i nie raz przez to mnie szlag trafiał. A to zapomniałem czegoś zabrać, a to nie miałem jakiegoś programu zainstalowanego... Już nawet jeżdżenie z dwoma dyskami nie pomagało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu, przed rozpoczeciem studiow, mialem ten sam dylemat. 2000$ na stacjonarke albo laptop za ta kwote. Zdecydowalem sie na desktopa, i nie zaluje wyboru - przez caly czas trwania studiow nie bylo ani jednej sytuacji, kiedy doskwieral mi brak laptopa. A jednak lcd 21' do pary z X1950XTX i porzadne glosniki/klawiatura zapewniaja komfort ktorego zaden lapek mi nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu po krotkiej przerwie nadal mam dylemat i chyba rozwiaze go dopiero po rozpoczeciu roku akademickiego:)Caly czas nie wiem czy warto kupic lapa bo przeciez wielu studentow sobe iswietnie radzi z deskopami:) Nie mam jeszce pojecia czy lapek przyda mi sie na wykladach(politechnika szczecinska) i troche mi szkoda wydawac okolo 3.5 kola na w maire dobrego lapa.Panowie macie jeszcze jakeis ciekawe argumenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował kupić jakiegoś tanie laptopa, nawet z drugiej ręki (np. Toshiba Tecra S1 - 1500zł) lub np. taniego Aristo. Do tego przyda Ci się np. drukarka i skaner i resztę kasy przeznaczysz na jakieś duperele.

 

Jeżeli chcesz kupić naprawdę taniego laptopa, obejrzyj się za Medison Celebrity (www.medisoncelebrity.com). Wydasz jakieś 500zł, resztę możesz wpakować w taniego PC. Jeżeli chciałbyś kupić tego notebooka teraz, zdecydowanie odradzam. Poczekaj trochę aż pierwsi klienci go dostaną i przeczytaj opinie.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...