Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

To ja przedstawię swego kompa:

MSI Neo2-FIR, 4x A-Data 800DDR@850 1GB - były najtańsze - chyba na Elpidach, o dziwo działają jako dual a wg instrukcji nie powinny, E2140@3400 i S3 Trio 64V+ :P

 

I jego historię:

Po długich przejściach żeby uruchomić system w właściwego dysku, w pewnym momencie jak już prawie odpuściłem wszystko zaczęło samo z siebie działać, niewiem czemu, nie pytajcie. Jedynym problemem zostały zbyt wysokie temperatury cpu jak na wc. Wczoraj zmieniłem bios z 1.1 na 1.5 i się zdziwiłem ponieważ temp z w load spadły z ~80 do ~70, inną rzeczą którą zauważyłem to że przy ustawieniu w biosie 1,5V dla rdzeni CPU-Z pokazuje napięcie 1,46 podczas gdy na biosie 1.1 pokazywał 1,56. Sprawdziłem stabilność i chyba się nie zmieniła.

 

Pytanie off topikowe znacie jakiś soft do zmiany napięć pod win (i nie ten szajs od msi co usiłuje uruchomić nieistniejącą usługę) chciałbym sprawdzić o ile da się jeszcze opuścić napięcie bez utraty stabilności. CrystalCPUID jakoś nie chce działać z tym prockiem/płytą a szkoda bo pod A64 był niezastąpiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załamka u mnie z tym dźwiękiem... wykombinawałem Sound Blastera liva od kolegi zainstalowałem i ten sam błąd co z realtekiem czyli kod 10 urządzenie nie może być uruchomione... reinstalowałem system sprawdzalem 100 róznych kombinacji instalowania wszystkiego i nic...

 

Chyba coś z płytą jest nie tak jak nawet przez sprawna kartę dźwiękowa nie wydaje ani jednego dźwieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy 4 kościach ramu 4x1 nie działa dual?.

Mam zamówione dwa dodatkowe giga ramu i z tego co wiem powinien być dual.

Warto zmienić bios z 1.4 na 1.5 jak nie mam żadnych problemów? (nie mam stacji dyskietek i robię to z Windowsa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dual DZIAŁA w konfiguracji 4x (moduł o tej samej pojemności: 4x1gb , 4x2gb , 4x512mb itd.), na każdym biosie, sprawdzane osobiście

NIe musza byc o tej samej pojemnosci...

 

Dual rownie dobrze dziala przy konfiguracji

2x1gb + 2x512mb

lub

1x1gb + 2x512mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro na przyszlosc to lepiej poczekac, przeciez ceny beda lecialy caly czas w dol :D

Nie koniecznie w pewnym momencie jak zacznie DDR3 byc bardziej powszechny cena DDR2 moze zaczac rosnac, poniewaz zmniejszy sie skala produkcji i chipy do produkcji DDR2 beda drozsze i trudniej dostepne. Podobnie bylo przeciez z SDRAMem..... Dlatego moim zdaniem jak sie chce czekac to trzeba byc czujnym....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam następujący problem.

Płytka nie wstaje po zmianie timingów, jakiekolwiek bym nie ustawił i tak nie wstaje ... :/ próbowałem już na biosach 1.2 / 1.4 / 1.5 i objawy takie same, wystarczy że zmienię ustawienia timingów na manual i nie podnosi sie ;/.

( aktualnie pamięci chodzą na 1000MHz 1.8V )

Spotkał sie ktoś już z podobnym problemem ?

 

Dzięki za każdą pomoc.

Tak mialem dokładnie to samo. Poki ustawienia timingow byly by SPD wstawał bez problemu. Pozniej po zmianie dzielnika pamieci na 2:3 zaczął wstawac z 1000@5-5-5-18 chyba przy 2V przeszedł nawet Orthosa prawie 4h, ale co ciekawe obnizenie ktorego kolwiek timingu o jeden w dol powoduje ze momentalnie sie wywala w orthosie. Narazie nie wiem o co biega bo nie mialem pozniej czasu sie bawic. Teraz mi pracuje na niestabilnych 1020...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie bo nigdy sam biosa nie wgrywalem recznie a troche sie boje :P

 

Ktos pisal zeby dac "program all blocks", klikajac w to wlacza sie 5 innych opcji, zostawic te opcje wlaczone czy nie?

 

Nie wykrywa mojego ROM bo sie nazywa "A7345IMS.163" i musze dac "pokaz wszystkie pliki" i dopiero go dodac, czy to jest dobry bios?

 

 

Moze i glupie pytania.. a noz widelec.. cos zle i spieprze plyte :)... Pozdrofka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie bo nigdy sam biosa nie wgrywalem recznie a troche sie boje icon_razz.gif

 

Ktos pisal zeby dac "program all blocks", klikajac w to wlacza sie 5 innych opcji, zostawic te opcje wlaczone czy nie?

 

Nie wykrywa mojego ROM bo sie nazywa "A7345IMS.163" i musze dac "pokaz wszystkie pliki" i dopiero go dodac, czy to jest dobry bios?

 

 

Moze i glupie pytania.. a noz widelec.. cos zle i spieprze plyte icon_smile3.gif... Pozdrofka icon_smile3.gif

Wszystko OK :) Dajesz all files i wybierasz bios a potem zaznaczasz program all blocks a następnie FLASH, potem restarcik i nowy biosik wgrany :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredku a Ty na jakim biosie jedziesz? Mi na 1.1 szlo 3.2ghz na 1.325v... a na kazdym nowszym to nawet 3ghz juz nie wstaje.. resety wali icon_sad2.gif.. moze procka popsulem?

Ja jadę obecnie na 1.4 :) Na 1.2 1.3 itd. już nie idzie tyle?? A wgraj 1.4 i ustaw 1,3750v w biosie co bedzie odpowiadać około 1,3250v w stressie :wink: Pamiętaj że bios 1.4 i nowsze inaczej skaluje napięcia i jest ono zawsze niższe niż to ile ustawisz w biosie o około 0,2v w iddle i 0,4v w stressie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...