Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

kurka przeciez niedawno bylo tlumaczone skad takie wyniki :D Po pierwsze w low-clocku do 3ghz najwazniejsza rzecza są... pamięci. No i to ze proc jest puszczony np. zamiast 10x300 to 8 x 375 tak zeby rated bus speed byl jak najwiekszy. Przyuwazcie jak nie ktorzy maja wykrecone pamieci, 1Ghz to malo jest, do tego CL4, 1T i mozna testowac. Jeszcze tweak'i sysstemu i czasy z kosmosu wychodza :D

 

Dla przykladu ja przy 3500mhz (10x350) proc i 875mhz ram mam wyniki gorsze niz 9x378 i ramy byly chyba 950 :D i to o kilkadziesiat sekund w 16M!

 

 

Jesli nie pisze prawdy prosze o poprawki :lol:

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie rowniez, co zreszta pisalem pojawil sie DB po podwyzszeniu szyny

jak sie kreci twoj E6750 ? :D

Jeszcze nie wiem jak się kręci, póki co testuję na ile pójdzie płyta, procesor (jak na razie) chodzi na 3000MHz na standardowym zaniżonym przez bios 1.4 napięciu, a płyta na standardowych napięciach chipsetu testuje się na 500MHz FSB.

Dołączona grafika

Jak to mówią... work in progress :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że sporo osób sie dziwi skąd takie ktoś ma wyniki w Pi a trzeba zwrócić też uwage na dobrą optymalizacje systemu która daje sporego kopa :wink:

 

Fredek myslisz, ze to moze byc wina biosu - takie slabe wyniki? Alphy chyba wlasnie tak mam ustawione, bo takich ustawien doczytalem sie tutaj w watku wczesniej icon_smile3.gif

 

Przypuszczam, ze zeby wgrac BIOS nawet przez Win trzeba ustawic opcje Boot Sector Protection na Disabled? icon_razz.gif tak tez zrobie...

 

Wgram moze najpierw 1.4 i zobaczymy.

 

Fredek moglbys podac orientacyjnie swoje wyniki z SuperPi na probce 1M i 16M przy 3GHz?

 

Czy mozliwe jest to, zeby np procek na nowym biosie chodzil stabilnie na 3,2Ghz przy nizszym vcore?

Zmień bios na 1.4 ustaw odpowiednie alphy i testuj :wink: Zapodam potem próbki 1M i 16M ;] U mnie np. bios 1.4 najlepiej prowadzi proca i na nim stabilne 3ghz jest możliwe przy napięciu 1,24v a na innych biosach niestety nie :wink: Więc do OC polecam wrzucić 1.4 :)

 

Jeszcze nie wiem jak się kręci, póki co testuję na ile pójdzie płyta, procesor (jak na razie) chodzi na 3000MHz na standardowym zaniżonym przez bios 1.4 napięciu, a płyta na standardowych napięciach chipsetu testuje się na 500MHz FSB.

Zapodaj FSB 520 i więcej i zobacz czy jest stabilne i czy wydajność rośnie ;] tylko nie zapomnij ustawić alph :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko złożyłem do kupy, procek ładnie leci na 3g problem mam tylko z dźwiękiem. Instalowałem sterowniki z płytki. Nie działały. Sciągnełem z neta, i dalej nic nie działa... Instaluja się wszystko idzie dobrze, restart kompa i sterowników nie ma..

 

Wie ktoś co moze być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja juz mam DOSC!!!!!

 

Nie mam sily szukac przez cale 78 stron wiec wybaczcie jesli ktos mial PODOBNY problem... podobne problemy mnienie interesuja.. ja musze wiedziec dokladnie bo jestem na skraju powaznego zalamania nerwowego. Sprawa wyglada tak...

 

Najpierw specyfikacja:

 

PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL4 EP LLK (Ustawione na 4.4.4.12 lub na SPD sprawdzalem nei ma roznicy i tak sie wali)

MSI P35 NEO2-FR iP35

GIGABYTE GF 8600GT 256MB DDR3/128b PCI-E HDCP

Procesor Intel Core2 Duo E6550 2,33GHz

HDD SAMSUNG 500GB HD501LJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP (podpiety pod SATA7)

TAGAN 430W (najnowszy model)

Win XP 32bit SP2 (zainsalowany na czysto)

 

Zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej i sterownik Intela do plyty z CD instalacyjnego dodanego z plyta...

Bios zmieniony z 1.4 na 1.1 (co nic nie dalo ale to dalej)

Vcore 1.35

Vdimm 2.10

 

Problem...

 

Problem polega na tym, ze NIENAWIDZE NIEBIESKIEGO KOLORU A WIDZE GO ZDECYDOWANIE ZA DUZO JAK NA MOJ GUST.

Jak nie wywala mi bluskrina z piskiem to komputer zachwuje sie tak jakby dostawal palpitacji serca. Zwiesza wszystko.. gry.. winde... programy.. stronki... WSZYSTKO. Teraz o dziwo sie nie zwiesil jeszcze bo by mnie szlag trafil, ze musze to pisac od nowa.

Jak czegos brakuje to prosze mowic chetnie dodam.

 

Tak beznadziejnej plytki jesszcze nie mialem... ale jestem wymagajacy.. przesiadka z Epoxa i czlowiek lubi pracowac dluzej niz 7 minut bez restartu. :mur:

 

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja juz mam DOSC!!!!!

 

Nie mam sily szukac przez cale 78 stron wiec wybaczcie jesli ktos mial PODOBNY problem... podobne problemy mnienie interesuja.. ja musze wiedziec dokladnie bo jestem na skraju powaznego zalamania nerwowego. Sprawa wyglada tak...

 

Najpierw specyfikacja:

 

PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL4 EP LLK (Ustawione na 4.4.4.12 lub na SPD sprawdzalem nei ma roznicy i tak sie wali)

MSI P35 NEO2-FR iP35

GIGABYTE GF 8600GT 256MB DDR3/128b PCI-E HDCP

Procesor Intel Core2 Duo E6550 2,33GHz

HDD SAMSUNG 500GB HD501LJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP (podpiety pod SATA7)

TAGAN 430W (najnowszy model)

Win XP 32bit SP2 (zainsalowany na czysto)

 

Zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej i sterownik Intela do plyty z CD instalacyjnego dodanego z plyta...

Bios zmieniony z 1.4 na 1.1 (co nic nie dalo ale to dalej)

Vcore 1.35

Vdimm 2.10

 

Problem...

 

Problem polega na tym, ze NIENAWIDZE NIEBIESKIEGO KOLORU A WIDZE GO ZDECYDOWANIE ZA DUZO JAK NA MOJ GUST.

Jak nie wywala mi bluskrina z piskiem to komputer zachwuje sie tak jakby dostawal palpitacji serca. Zwiesza wszystko.. gry.. winde... programy.. stronki... WSZYSTKO. Teraz o dziwo sie nie zwiesil jeszcze bo by mnie szlag trafil, ze musze to pisac od nowa.

Jak czegos brakuje to prosze mowic chetnie dodam.

 

Tak beznadziejnej plytki jesszcze nie mialem... ale jestem wymagajacy.. przesiadka z Epoxa i czlowiek lubi pracowac dluzej niz 7 minut bez restartu. :mur:

 

Prosze o pomoc.

Kolego to nie z plyta cos jest nie tak tylko z Toba, na tym smiesznym pudeleczku od Patriotow jest dokladnie napisane ze do pracy w 800 4-4-4-12 musisz miec napiecie 2,2. Jezeli to sa te same pamieci ktore mialem a na to wyglada to zapomnij o pracy w 1000 5-5-5-15 bo robi bledy crc.

 

Podsumowujac pozbadz sie albo plyty albo patriotow bo to rodzenstwo sie nie lubi szczegolnie.

 

A nastepnym razem najpierw czytac potem kupowac jest duzo taniej ;] - po to ktos popelnil blad zeby sie nim podzielic i zeby nikt wiecej juz go nie popelnial ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie z plyta cos jest nie tak tylko z Toba, na tym smiesznym pudeleczku od Patriotow jest dokladnie napisane ze do pracy w 800 4-4-4-12 musisz miec napiecie 2,2. Jezeli to sa te same pamieci ktore mialem a na to wyglada to zapomnij o pracy w 1000 5-5-5-15 bo robi bledy crc.

 

Podsumowujac pozbadz sie albo plyty albo patriotow bo to rodzenstwo sie nie lubi szczegolnie.

 

A nastepnym razem najpierw czytac potem kupowac jest duzo taniej ;] - po to ktos popelnil blad zeby sie nim podzielic i zeby nikt wiecej juz go nie popelnial ;].

Po pierwsze na tym "smiesznym" pudeleczku nie jest napisane, ze powinno byc 2.2V. A powinno byc 2.1V. Pozatym nie wazne czy 2.1V czy 2.2 jesli sa ustawione na 800 i timingi maja na 6.6.6.15... to ja radze czytac zanim zaczne komentowac.

 

Pamieci szly na 2.2V TEZ przez dluzszy czas i nic to nie zmienilo..

 

Najsmieszniejsze jest to, ze moge np zapetlic 3DSmarka 05 na tak dlugo jak mi sie chce... ale jak chce przerwac test i wejsc do win przez nacisniecie ESC to wywala bluscrina na sec i gasnie z piskiem... katem oka zauwazylem tylko nazwe pliku systemowego i bylo to nv4.. a wiec sterowniki do grafiki... ale to tylko jeden z wielu przypadkow.

Edytowane przez RedNacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na tym "smiesznym" pudeleczku nie jest napisane, ze powinno byc 2.2V. A powinno byc 2.1V. Pozatym nie wazne czy 2.1V czy 2.2 jesli sa ustawione na 800 i timingi maja na 6.6.6.15... to ja radze czytac zanim zaczne komentowac.

 

Pamieci szly na 2.2V TEZ przez dluzszy czas i nic to nie zmienilo..

 

Najsmieszniejsze jest to, ze moge np zapetlic 3DSmarka 05 na tak dlugo jak mi sie chce... ale jak chce przerwac test i wejsc do win przez nacisniecie ESC to wywala bluscrina na sec i gasnie z piskiem... katem oka zauwazylem tylko nazwe pliku systemowego i bylo to nv4.. a wiec sterowniki do grafiki... ale to tylko jeden z wielu przypadkow.

Probowales wrzucic k grafiki do drugiego slotu PCI E ? W biosie masz ustawione IDE czy AHCI. Czy probowales najnowszego biosu 1,63b? Puszczales memtesta albo memory gold ? Jakie masz temperatury na procku?

Edytowane przez Na1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak beznadziejnej plytki jesszcze nie mialem... ale jestem wymagajacy.. przesiadka z Epoxa i czlowiek lubi pracowac dluzej niz 7 minut bez restartu. :mur:

Prosze o pomoc.

Sprawdź płytę z jedną kością RAMu, jeżeli to nic nie da spróbuj (jak możesz) z pamięciami innej firmy, robiłeś testy Orthosem? zapuść Small i Large test, zobaczysz który wywala się wcześniej... komp jest cały nowy czy tylko płyta? Tzn czy używałeś wcześniej tą grafikę, RAM lub zasilacz?

 

@Fredek

Co do moich testów komp chodzi stabilnie na 500MHz FSB również w 3D. Ustawiłem FSB 510MHz bez podnoszenia napięć, ale wtedy nie jest już stabilny, zrobiłem mu tylko test SPI 4M i porównanie odczytów w Evereście, obrazki poniżej... mi to wygląda na brak spadku wydajności przynajmniej przy 510MHz FSB. Pamięci mają na sztywno ustawione alphy. Przy FSB 510MHz procesor był szybszy o 60MHz, a RAM o 10MHz.

 

FSB 500MHz

Dołączona grafika

 

FSB 510MHz

Dołączona grafika

Tutaj zapomniałem przestawić CPU-Z aby pokazywał ustawienia pamięci.

 

FSB 500MHz

Dołączona grafika

 

FSB 510MHz

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zrób formata :D

Caly komp ma moze jakies 2 tygodnie. A system ma niecaly tydzien, bo wczesniej byla nieudana proba przejscia na Viste (po instalacji programu Alcohol 120% system sie rozlozyl i wywalilem go w cholere... ;p) Wiec nie przypuszczam, zeby to byla tego wina... :/ Juz bardziej podejrzane sa mi te Twistery... Ze tez czlowiek kupujac caly w miare porzadny kompa zawsze musi na czysm poskapic kasy :/ Musze obadac te pamieci... Co polecacie Sandre? Everesta? Jak pamieci sie okaza przyczyna, to zmienie je na cos innego - moze A-Data EE+? Bo juz sam nie wiem na co...

 

No nic, wiem ze ludzie maja puszczone pamieci wyzej i system zoptymalizowany. Ale ja tez optymalizowalem system wg tej stronki co podalem wyzej. Czy ta optymalizacja byla w miare ok? Poza tym tak czy tak wyniki wydaja mi sie troche za niskie i chce do tego dojsc dlaczego.

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, wiem ze ludzie maja puszczone pamieci wyzej i system zoptymalizowany. Ale ja tez optymalizowalem system wg tej stronki co podalem wyzej. Czy ta optymalizacja byla w miare ok? Poza tym tak czy tak wyniki wydaja mi sie troche za niskie i chce do tego dojsc dlaczego.

tamta strona to prawie jak optymalizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie mi sie przypomnialo, ze zapytac mialem

czy komus sie udalo ustawic dla ramcow napiecie 2,6V i płyta po tym zabiegu wstala ?

nie wiem czy to wina kosci ale zadnych u mnie na tym napieciu nie podnosila

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales wrzucic k grafiki do drugiego slotu PCI E ? W biosie masz ustawione IDE czy AHCI. Czy probowales najnowszego biosu 1,63b? Puszczales memtesta albo memory gold ? Jakie masz temperatury na procku?

Probowalem z poprzednia grafika i nic to nie zmienilo, ale i tak nie chce sie w to bawic bo to powinno dzialac w PCI x 16. Od razu zaznacze, ze jedna karte grafiki juz wymienilem bo mialem problemy z poprzednia (nie chciala wyswietlac trybow pixelshader i vertexshader). Nie probowalem najnowszego biosu 1.63 bo nic o nim nie wiem,a zabawy biosami to nic bezpiecznego. Slyszalem, ze 1.1 ma dzialac z moimi pamieciami i tylko to na razie zmienilem. Nie zapuszczalem memtesta ani memory gold jeszcze. Temp na procku jest normalna... jest podlaczony boxowy cooler pod 4 pinowe lacze i sam sie reguluje... obroty sa na poziomie 650 a temp 45 stopni max.

 

Sprawdź płytę z jedną kością RAMu, jeżeli to nic nie da spróbuj (jak możesz) z pamięciami innej firmy, robiłeś testy Orthosem? zapuść Small i Large test, zobaczysz który wywala się wcześniej... komp jest cały nowy czy tylko płyta? Tzn czy używałeś wcześniej tą grafikę, RAM lub zasilacz?

Moge sprawdzic z jedna koscia, ale nie z innymi pamieciami bo nie mam. Nie robilem testow tym programem ale moge sprobowac. Komp jest prawie caly nowy, jedynie zasilacz dzialal pare tygodni ze starym kompem wczesniej. Tak na marginesie to bios podaje jakies pojechane wyniki dla napiec wzgledem tych ustawionych... nie sa az tak daleko od nominalnych, ale troche.

 

Zrobilem memtesta.. wywala po 3 sekundach.

Edytowane przez RedNacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek

Co do moich testów komp chodzi stabilnie na 500MHz FSB również w 3D. Ustawiłem FSB 510MHz bez podnoszenia napięć, ale wtedy nie jest już stabilny, zrobiłem mu tylko test SPI 4M i porównanie odczytów w Evereście, obrazki poniżej... mi to wygląda na brak spadku wydajności przynajmniej przy 510MHz FSB. Pamięci mają na sztywno ustawione alphy. Przy FSB 510MHz procesor był szybszy o 60MHz, a RAM o 10MHz.

Dzięki za teścik :wink: No czyli jak widać wydajność ładnie rośnie :) Jaki biosik??

 

Moge sprawdzic z jedna koscia, ale nie z innymi pamieciami bo nie mam. Nie robilem testow tym programem ale moge sprobowac. Komp jest prawie caly nowy, jedynie zasilacz dzialal pare tygodni ze starym kompem wczesniej. Tak na marginesie to bios podaje jakies pojechane wyniki dla napiec wzgledem tych ustawionych... nie sa az tak daleko od nominalnych, ale troche.

 

Zrobilem memtesta.. wywala po 3 sekundach.

Sądząc po tym co piszesz to płyta bardzo nie polubiła tych patriotów :wink: Jaki masz bios?? Masz od kogoś pożyczyć choćby jedną kość innego producenta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tym co piszesz to płyta bardzo nie polubiła tych patriotów :wink: Jaki masz bios?? Masz od kogoś pożyczyć choćby jedną kość innego producenta??

BIOS 1.1 byl wczesniej 1,4 i to samo sie dzialo. Moge miec GEIL Black Dragon.

Edytowane przez RedNacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa...., nie generalnie nie widziałem w tym temacie żeby ktoś skarżył sie na geile na tej płycie, głównie tutaj Patrioty były tematem problemów :wink:

Tja... wlasnie moj problem najwyrazniej.

 

chyba dzisiaj wyszedl bios 1.5 :) sciagnelem go przez LU to chyba oficjalny :P

Widzialem to no LU. Oficjalny. Moze podziala na nim Patriot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jak na razie na nowym biosie 1.5 (uzyje tu okreslenia znanego tylko posiadaczom EPOXA) Fszystko Fporzo :D !!!!!!!

 

Mem test nie wali na poczatku... teraz ustawie tak jak byc powinno... na 4.4.4.12 i zobaczymy jak ida.

 

 

Wie ktoś może co jest nie tak jak nie mam dźwięku? Powoli zaczyna mnie to denerwowac...

Zaraz do tego dojdziemy (mam nadzieje) bo mam podobny problem tylko, ze jest to brak 5.1 w niektorych programach i grach i notoryczne zmienianie przez system z 5.1 na 2.0

------------

 

Jednak moj optymizm byl przedwczesny.. ustawilem na 4.4.4.12.38.12.12.12 Vdim 2.2 i wywala bledy w mem tescie... tzn ze nie chce isc na ustawieniach standartowych. Co jest dziene bo po restarcie biosu wszystko smigalo na SPD.

Edytowane przez RedNacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za teścik :wink: No czyli jak widać wydajność ładnie rośnie :) Jaki biosik??

Bios 1.4 Jak będę miał czas to poszperam z napięciami i spróbuję puścić FSB na 520MHz.

 

Może ktoś pomierzy jakie są realne napięcia na biosie 1.5 tzn, vdrop względem wartości ustawionej w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...