Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Nie upieram sie, ale nawet nie wiem czy ty masz te same pamieci co ja. W kazdym razie Patrioty i MSI (ta plyta) nie ida w parze i juz. Zaplacilem kupe kasy za pamieci które na kazdym biosie ponizej 1,5 wywalaja blad w memtescie po 1 sekundzie. I nie mowie o ich ustawieniach na 4,4,4,12 tylkona spd ktore wynosi 6,6,6,15. I to SPD dziala tylko na biosie 1,5! Nie wazne co robisz z napiecie etc.

Poczytałe troche twoich wcześniejszych postów i mam pytanko. W jednym z nich piszesz że po zmianie biosu na 1.5 wszystko jest OK. Czy pamięci dobrze chodzą na tym biosie na def clocku, czy także mozna z nich troszke wiecej "wycisnąć". Jakie dokładnie masz te ramy? Ja zweryfikowałem to co mi sie wydawało oczywiste - i jak sie okazuje te moje to nie LLK tylo ELK ( w testach bardzo kiepskie - prawie wogóle nie da się ich kręcić).

 

Po całonocnych bojach wyeliminowąłem wszystko oprócz pamięci - to one sypią.

 

Orthos puszczony dla samego proca nie sypie nawet przy okolicach 3,5 GHz.

 

Testując same ramki wystarczy 425 FSB i już wywalają (niezależnie od papu).

 

Dlatego prosze o jakąś podpowiedź czy po zmianie biosu na 1.4 (1.5) ramki idą lepiej. Bo nie wiem czy jest sens zmieniać czy lepiej sprzedać i łyknąć coś na wyższe FSB.

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bios 1,3 i napięcie ustawione w biosie na 1,3000. W CPU-Z i evereście napięcie na procesor waha się w granicach 1,312-1,344 (to mniej to pod Orthosem). Jakie jest rzeczywiste napięcie podawane na procesor??Może ktoś to zmierzył miernikiem?

Edytowane przez Traxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz, bo wcześniej nie uzyskałem odpowiedzi:

 

Nagrywam film FRAPSem, ale podczas odtwarzania słychać trzeszczenie, przez cały film - czasem dźwięki z gier go zagłuszają, ale on ciągle jest.

W jaki sposób ustawić te cholerne opcje w mixerze, aby nagrywało się dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilowo to ci moge dac fotke durona 850 lub laptopa

czekam cierpliwie az przysla mi nowa pachnaca msi w zamian mojego skwarka :D

co do punktow pomiarowych to w obszernym i dopracowanym faq masz wszystko

 

 

No wlasnie mierze jak tam, czerwony kabelek do tego punkta, a czarny od czegos metalowego. Widzialem jak koles w sklepie mi tak mobo sprawdzal ; ) 1.8v pokazuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozyczyłem od kumpla GEILe i jak ręką odjął...

3400 przeszło 2h orthosem na nap 1,35 i wsio ok.

Teraz próbuje na 3600 ale papu już więcej chce, ramki zresztą też.

 

Na szczęście te Geile sie uruchamiają bez problemu nawet na 450 z niewielkim dowoltowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy komp. Jak w podpisie. Po wsadzeniu wszystkiego power on i ZONK, diody w srodku doslowanie na ekunde sie zaswiecily nawet i mniej, wiatraki nawet nie zdazyly ruszyc i dalej kaput, wlaczam znowu i nic tym razem nawet nie drgnie mur.gif . Wylaczam go z sieci (zasilacz off na chwile) znowu probuje i dokladnie to samo, diody na chwilke doslownie sie zaswiecily (ta pojedyncza czerwona) i dalej nic znowu jak wczesniej. No wiec kombinowalem...

Gdy odlacze wtyczke zasilania od POWER1 dla cpu to plyta wstaje wszytko rusza no ale wiadomo ze tylko diody wszytkie sie pala i tyle (te 4 czerwone alarmowe +plus czerwona + niebieska) - wiadomo nie ma zasilania dla proca.

 

Bardziej mi sie zucily w oczy ampery. Czy to ze zasialcz na 12V ma 17a, a w opisie plyty wyczytalem ze musi byc minimum 18a moze powodowac to co u mnie sie dzieje? icon_sad3.gif Zasilacz Chieftec z podpisu.

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Podlaczyles 4-pin (lub 8-pin jesli masz w zasilaczu) zasilanie do tego gniazda między rurkami cieplnymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tych problemach z tą płytą i mam lekkie obawy. Zwłaszcza co do pamięci. Na początku miały iść TwinMosy ,a potem Kingmax'y (1066) Jednak chyba zdecyduje się na 2x1GB : Geil 800 BLACK DRAGON 4-4-4-12.

 

http://www.allegro.pl/item259793420_nowosc...800mhz_cl4.html

 

Tylko nie wiem jak się będą kręcić. Powoli zaczynam się zastanawiać czy słusznie zrobiłem kupując tą płytę. Zwłaszcza że już paru osobom wysiadła.Nie wiem czy to kwestia sztuki czy sekcja zasilania jest do [gluteus maximus]. Kupując płytę liczę na stabilność ,a tu ciągle jakieś problemy. Do tego egiełda.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do egieldy to wiekszosc z nas ma odworotne spostrzezenia co do tej mobo niz oni. Ja np jestem bardzo zadowolony. Zaluje tylko ze nie moge bloku na NB zalozyc ale skoro org chlodzenie daje rade... Gdybym mogl wybrac jescze raz to wzialbym MSI, z czystym sumieniem polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zarówno nagrywanie jak i odtwarzanie :P Ustawie wszystko fabrycznie :P

 

Podłączyłem mikrofon, coś wyciszyłem i tak jakby nagrywało się przez mikrofon, bo dźwięk jest trochę inny, a słyszalny tak w miarę (coś jak dobrej jakości kinówka filmu z dźwiękiem nagrywanym na dobrej jakości kamerę :D)

 

Właśnie podłączyłem zasilacz, który naprawiali mi ponad 1,5 misiąca...

Dostałem inny:

1. Dostałem gumę antywibracyjną, której nie mogę podłączyć bo mi obudowa nie pozwala...

2. we wtyczce 20+4pin, pin numer 5 (licząc z wtyczką 4pin) jest... w sumie to go nie ma więc nic z nim nie jest...

Na razie po 10 minutach wszystko działa :D

 

 

edit: Ok, poszukam innych i przetestuję...

Edytowane przez Arxel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podwójnym startem kompa. Proc E2160. Do FSB 375 wszystko jest OK. Obecnie mam 8x400MHz i komp musi 2 razy się włączyć, żeby zaczął bootować system. Zaznaczam, że ORTHOS nie wywala po 2h. czy to jest kwestia dovoltowania FSB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupuję tę mobo (NEO2 FR) i do niej zamierzam wpiąć 4x1GB GoodRAM 800mhz. Kto już próbował załadowac w niej wszystkie sloty ramu, i jak płytka radzi sobie z 4gb na pokładzie ?

 

Proszę o konstruktywne odpowiedzi.

Edytowane przez Alpha lyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpha lyr też jestem tego ciekaw i sprawdzę to ale pewnie dopiero koło wtorku.Mam zamówiony ram i będę miał 4x1-myślę,że nie będzie problemów bo to P35.

Mój kumpel miał problem ale chyba na evga 650i ultra z 4x1gb-u nas pewnie ten problem nie wystąpi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpha lyr też jestem tego ciekaw i sprawdzę to ale pewnie dopiero koło wtorku.Mam zamówiony ram i będę miał 4x1-myślę,że nie będzie problemów bo to P35.

Mój kumpel miał problem ale chyba na evga 650i ultra z 4x1gb-u nas pewnie ten problem nie wystąpi. :D

Ja mam 4x1GB w porównaniu z 2X1GB troszkę gorzej się kręcą ,ale to może też wynikać z tego , że przy 4 obsadzonych bankach pamięci się bardziej nagrzewają (gorsze chłodzenie). Przy konfiguracji 2x1GB pamięci szły na 950Mhz 4-4-4-14 , natomiast przy konfiguracji 4x1GB wprawdzie wszystko ruszyło przy tym taktowaniu ale w ORTHOSIE wyrzuciło błędy po 15 min. Vista 32bit oczywiście widzi tylko 3327MB. Poza tym żadnych większych problemów. Aktualnie wszystko ustawione tak jak w podpisie, bios 1.71b.

Edytowane przez KOLA.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy komp. Jak w podpisie. Po wsadzeniu wszystkiego power on i ZONK, diody w srodku doslowanie na ekunde sie zaswiecily nawet i mniej, wiatraki nawet nie zdazyly ruszyc i dalej kaput, wlaczam znowu i nic tym razem nawet nie drgnie mur.gif . Wylaczam go z sieci (zasilacz off na chwile) znowu probuje i dokladnie to samo, diody na chwilke doslownie sie zaswiecily (ta pojedyncza czerwona) i dalej nic znowu jak wczesniej. No wiec kombinowalem...

Gdy odlacze wtyczke zasilania od POWER1 dla cpu to plyta wstaje wszytko rusza no ale wiadomo ze tylko diody wszytkie sie pala i tyle (te 4 czerwone alarmowe +plus czerwona + niebieska) - wiadomo nie ma zasilania dla proca.

 

Bardziej mi sie zucily w oczy ampery. Czy to ze zasialcz na 12V ma 17a, a w opisie plyty wyczytalem ze musi byc minimum 18a moze powodowac to co u mnie sie dzieje? icon_sad3.gif Zasilacz Chieftec z podpisu.

Podlaczyles 4-pin (lub 8-pin jesli masz w zasilaczu) zasilanie do tego gniazda między rurkami cieplnymi?

 

Tak podłaczyłem, komp niechce wstac wlasnie po podlaczeniu tej wtyczki 4pinowej. Tylko cos blysnie i kaput... Jak odlacze ja to komp sie uruchamia wszsytko sie swieci ale nic sie nie dzieje bo ten 4pinowy jest odlaczony, a chyba jest konieczny do dzialania procka.

 

Jedynie co przychodzi na mysl to te amery. W opsie plyty jest podkreslone ze zasilacz musi miec min. 18a na 12V. Na etykiecie zasialcza wyczytalem ze ma tylko 17a.

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup kingmaxy, mam 4 kostki działają jak złotko (z każdym biosem) 1000mhz na 1.85v, 1150mhz przy 2v nie jest problemem.

Hmmm na jakich kościach te memki?

1150 chyba jednak nie na 2V... nie mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup kingmaxy, mam 4 kostki działają jak złotko (z każdym biosem) 1000mhz na 1.85v, 1150mhz przy 2v nie jest problemem.

Sprawdzałes memtestem, orthosem dla ramu? Cos za dużo jak na tak niskie napięcie...

 

P.S. Podpowie ktos jak faktycznie zmierzyć te napięcia?

Z tych fotek w FAQu niewiele wynika. Gdzie przyłaczyć sondy?

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałes memtestem, orthosem dla ramu? Cos za dużo jak na tak niskie napięcie...

 

P.S. Podpowie ktos jak faktycznie zmierzyć te napięcia?

Z tych fotek w FAQu niewiele wynika. Gdzie przyłaczyć sondy?

 

masa na obudowę a pomiarową dotykamy w punktach w FAQu zaznaczonych na zielono (z tych fotek w FAQu wszystko wynika :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem goldmemory i memtestem, dzisiaj w nocy testowałem obniżone napięcie na procka orthosem i przez ponad 7godzin komp stabilny, napięcia nie bedę sprawdzał miernikiem bo mam WC w kompie z chłodnica poza układem także bardzo kłopotliwe jest dla mnie wyciąganie tego z pod biurka, napięcia ustawiałem w biosie, temat o kostkach tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=241968

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...