Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

A dla czego nie flasciach!ecie z Windowsa? W katalogu C:\Program Files\MSI\Live Update 3\FlashUty\AMI\AFUWIN jest świetny program, który flasciach!e wszystko i wszystkie wersje biosów. Nie ma znaczenia czy nowszy czy starszy. Wgrywa bez gadania wszystko! :)

ja jak probowalem flashowac to mi bledem sypal :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś poskładałem wszystko do kupy i odpaliłem.Spotkała mnie tylko jedna niespodzianka.

A mianowicie po wpięciu karty sieciowej (od anteny do netu radiowego) do gniazda pci tego wyżej przy porcie pci-e komp wykonuje ciągłe restarty.Nawet nie idzie wejść do biosu-taki nieustający podwójny start.Nawet po resetowaniu biosu.W dolnym slocie działa bezproblemowo.Nie mam innego sprzętu na pci aby sprawdzić czy slot jest walnięty czy karta.A może jakieś ustawienie w biosie załatwi sprawę?.

Ogólnie płytka świetna-dziękuję wszystkim do których pisałem PW z pytaniem czy brać to diabelstwo czy może evga i nakierowali mnie na MSI.

Jeszcze jedno lamerskie pytanie.Mam dysk Seagate Barracuda sata II SE i jest tam zworka.No i nie wiem czy ją zostawić czy wyciągnąć-nie wiem czy to nie jest jakieś ograniczenie transferu do 1,5gb ze zworką a 3gb bez zworki.To mój pierwszy dysk sata i nie bijcie za to pytanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem, zaktualizowałem sobie bios przez windowsa do 1.4 i teraz podczas grania, a nawet czasami podczas zwykłego użytkowania pokazuje mi się niebieski ekran z błędem. Wcześniej na 1.1 nie miałem tego problemu i tu moje pytanko czy może ktoś domyśla się co może być tego przyczyną i jak to można naprawić ? Nie mam napędu na dyskietki więc przez internet ładowałem bios, a błąd mam nawet na standardowych ustawieniach proca i ramu.

 

core 6750, 2x1GB G.Skill, Galaxy 7600GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam od 9 strony powoli i już mnie łeb boli :P

 

Kilka pytań :

 

1 Podłaczając raida 0 można normalnie podpiąć kabel do sata3 i sata4 i będzie śmigać bez zwolnień ?

2 Czy faktycznie warto zamienić tą ala gąble na paste termoprzewodzącą ? Nie traci się przez to gwarancji ?

3 Mam A-daty 800 widze że przy wgraniu najnowszego biosu są problemy ... czy jest już na to rozwiązanie ? i jak najlepiej wgrywać bo już sporo ludu wgrało źle i po płytce ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- na 3 i 4 porcie pasek ładuje się dłużej

- warto, utraci się jeśli to z tej winy np. ukruszy Ci się NB

- najlepiej wgrywać pod dosem za pomocą afudosa (najbezpieczniej), problemy z adatami i patriotami były przy 1.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem, zaktualizowałem sobie bios przez windowsa do 1.4 i teraz podczas grania, a nawet czasami podczas zwykłego użytkowania pokazuje mi się niebieski ekran z błędem. Wcześniej na 1.1 nie miałem tego problemu i tu moje pytanko czy może ktoś domyśla się co może być tego przyczyną i jak to można naprawić ? Nie mam napędu na dyskietki więc przez internet ładowałem bios, a błąd mam nawet na standardowych ustawieniach proca i ramu.

 

core 6750, 2x1GB G.Skill, Galaxy 7600GS

Ten bios tak jak i 1.5beta1 gorzej prowadzi memki i papu dla CPU dla tego wróciłem do 1.2. Sądzę, że to bios jest problemem. ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raid 0 najlepiej robic na Sata 5 i Sata 6, jeden z tych portów jest blędnie rozpoznawany w biosie jako 4 ale to nie ma znaczenia.

 

Transfer w Raidzie leb urywa.

 

Wlaczenie NCQ nie daje przyspieszenia w normalnym uzytkowaniu komputera, ale zmniejsza uzycie dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodajcie do pierwszego posta bios 1.2 bo go nie widzę, pewnie ślepy jestem. Jakim programem zrobić upgrade biosa pod dosem i pod windowsem, sry ale wkurzony jestem i czytać od początku 60 stron tego forum po prostu już mi się nie chce (zrobiłem to już 2 razy).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem dzis zdjac radiatory z neo2fr ale ten na mostku polodniowym za cholerke nie chcial sie odkleic.

 

Tez tak mieliscie? szarpac za bardzo nie chcialem...

Podgrzej go suszarką, i dopiero zdejmuj, bo to fioletowe coś to tam mocno trzyma strasznie :wink:

 

Witam

Dodajcie do pierwszego posta bios 1.2 bo go nie widzę, pewnie ślepy jestem. Jakim programem zrobić upgrade biosa pod dosem i pod windowsem, sry ale wkurzony jestem i czytać od początku 60 stron tego forum po prostu już mi się nie chce (zrobiłem to już 2 razy).

Jak chcesz wygodnie to pod windowsem ;] wchodzisz do C://ProgramFiles//MSI//LiveUpdate3//FlashUty//AMI//AFUWIN noi potem odpalasz ten programik dajesz OPEN i wybierasz bios, potem zaznaczasz PROGRAM ALL BLOCKS i klikasz FLASH :wink: Ot cała zabawa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zauwazyliscie na tej plycie takie zjawisko, ze podczas np. przewijania okna przegladarki (ale nie tylko) ze srodka komputera wydobywa sie jakies szemranie?

Nie jestem pewny z czego dokladnie jest ten dzwiek. Ze speakera raczej nie, bo ten jak sie odezwie to zazwyczaj obudzilby umarlego :) Wydaje mi sie jakby ten szmer wydobywal sie z elektroniki.

Jest on na tyle cichy, ze spokojnie da sie z nim zyc. Ale jesli w pokoju jest cicho, nie leci zadna muzyczka, to slychac ten szmer i troche irytuje.

Mam Win XP Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodajcie do pierwszego posta bios 1.2 bo go nie widzę, pewnie ślepy jestem. Jakim programem zrobić upgrade biosa pod dosem i pod windowsem, sry ale wkurzony jestem i czytać od początku 60 stron tego forum po prostu już mi się nie chce (zrobiłem to już 2 razy).

Pozdrawiam

 

2766501[/snapback]

Jak chcesz wygodnie to pod windowsem ;] wchodzisz do C://ProgramFiles//MSI//LiveUpdate3//FlashUty//AMI//AFUWIN noi potem odpalasz ten programik dajesz OPEN i wybierasz bios, potem zaznaczasz PROGRAM ALL BLOCKS i klikasz FLASH :wink: Ot cała zabawa ;]

 

Podpisuję się jako autor opisu! B)

Dajcie to do FAQ bo opis, jak powrócić do starszego biosu przyprawia mnie o ciarki. :) Dla tego poszukałem innego sposobu. ;)

 

@bitrut

Przy wysokim FSB też tak mam. Na starym DFI przy wysokim FSB miałem takie syczenie jak odczytywałem pendrivea po USB. :D

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wygodnie to pod windowsem ;] wchodzisz do C://ProgramFiles//MSI//LiveUpdate3//FlashUty//AMI//AFUWIN noi potem odpalasz ten programik dajesz OPEN i wybierasz bios, potem zaznaczasz PROGRAM ALL BLOCKS i klikasz FLASH icon_wink3.gif Ot cała zabawa ;]

Podpisuję się jako autor opisu! cool.gif

By kojak oczywiście :wink: Racja dodać do FAQ bo ludzie sie meczą z DOS-ami i innymi cudami a tu dwa kliknięcia i mamy bios jaki chcemy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko czy bios 1.4 na 100% kompatybilny jest z adatami 800 najpeiej jakby jakiś właściciel tych pamięci się wypowiedział.

 

Po drugie czy ten spadek wydajności po przekroczeniu 500fsb został juz naprawiony czy problem występuje nadal.

 

Co jak nie ta płyta do 450zł ? musi mieć raida. Nie abit :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwne bo w tym cenniku FR(402zł) jest droższy od FIR-a, ale okazja super tylko brac (no chyba że sklep bedzie sie tłumaczył pomyłka lub brakiem na stanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile bedziesz czekal vivaa ;)

 

Cholera ;) Ja za mojego FIRa dalem 480zl, a teraz 380 ;D Szajze :D

Ale E6750 taniej kupilem ;)

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za bios i sposób instalacji, ale mam nadal ten problem nawet przy każdej wersji biosu, a załadowałem już chyba wszystkie. Zastanawiam się czasem czy coś mi nie walnęło w kompie, a dokładnie płyta bo nic innego mi za bardzo nie przychodzi do głowy. Problem a dokładnie niebieski ekran z błędem pojawia się nawet przy słuchaniu tylko muzyki albo pracy winrara, gierki czarny ekran albo wywala błąd. Wszystko zaczęło się po aktualizacji biosu, czy jest możliwość uszkodzenia płyty przez bios? A oto komunikat który pojawia mi się po pierwszym uruchomieniu kompa: "Warning!!! The previous performance of overlocking is failed, the system is restored to the defaults setting, press any key except DEL to the SETUP......." Co ciekawe prawie nic nie ruszałem w biosie, a dokładnie tylko ustawiłem ram na standardowe ustawienia bo bios ostro je ustawia po optymalizacji, lekko napięcie ramu do góry i ustawiłem na default ustawienia o których była mowa na forum. Pomóżcie !!!

 

core 6750, GSkill HZ 2x1GB, Galaxy 7600GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp: MSI Neo2 FR + E2180 + Samsung SATA2 HD250DJ

 

Windows XP prof. sp2 strasznie długo mi się ładuje (chodzi o sam ekran ładowania, potem już bardzo szybko) ok. 14 x pasek musi przelecieć zanim wejdzie do Windowsa a w tym czasie nie słychać pracy dysku. Zgodnie z zaleceniami przełączałem na wszystkie porty Sata (także na port 7) i zawsze to samo... 14 x pasek. Czas dostępu wg. HD TACH2.7 (13,6ms). W biosie ustawione dyski na IDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warrior - a miales czysta instalke czy nie? Jaki masz soft sprawdzajacy szpegujace programy i antywira jakiego masz? Kombinowales z roznymi sterownikami?

 

mariomc - Moze nie masz takiego proca co myslisz;) Jesli Ci sie uda odpal CPU-Z i spisz dane ;) Model proca itp. FSB, mnoznik jeszcze ;) Jakie masz timingi? Alphy?

 

Co do A-Data, to jak ktos napisze ze mu chodza to nie jest pewne czy na innych A-Datach beda smigac ;) Tak to jest jak sie produkuje na roznych kosciach ;) A jak wiadomo sa A-Daty nawet na Micronach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D154573R - system jest zainstalowany od nowa + stery z płytki.

 

Tak jak pisałem wcześniej pasek ok 14 x przeleci zanim odpali sie win. Myślałem że to wina portu Sata jednak na każdym jest to samo.... proc mam 2 razy szybszy niż wcześniej, pamieci 2 x więcej a system ładuje się 3 x wolniej.... PORAŻKA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D154573R - system jest zainstalowany od nowa + stery z płytki.

 

Tak jak pisałem wcześniej pasek ok 14 x przeleci zanim odpali sie win. Myślałem że to wina portu Sata jednak na każdym jest to samo.... proc mam 2 razy szybszy niż wcześniej, pamieci 2 x więcej a system ładuje się 3 x wolniej.... PORAŻKA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...