Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie !!!

Wybaczcie ale nie mam czasu powoli testować poszczególne ustawienia kompa ... Mam OGROMNIE dużo pracy i niestety mało czasu w związku z tym liczę na Waszą pomoc ... zwłaszcza kogoś z podobną konfiguracją jak moja ;-)

 

Czy moglibyście podać mi +/- nastawy jaki najprawdopodobniej powinny działać u mnie na kompie chodzi o ustawienia OC

proszę podać mi również jakie są graniczne bezpieczne ustawienia Vcore i Vmem przy boxowym chłodzeniu

 

Wiem wiem, że dla każdego kompa / proca jest to indywidualna sprawa ale zaryzykuje ;) :damage_wall:

 

 

 

 

 

 

Jak będę miał trochę więcej czasu to zagłębie się w temacie i po testuje coś głębiej sam ... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ile Wam sie wypakowuje 700mb film na tej mobo? Np z torrenta, w tych ~15mb kawalkach..

bratu na neo-f 2minuty....... laska ma ecsk75a i sempa 2400 i jej w 1.5minuty a kumpel ma x2 6000 i 15 sekund.... troche braciszek odlatuje swoimi wynikami swoim 6550.. i tak sie zastanawiam co to moze byc ze nawet gorzej mu to idzie od 6 letniego komputera mojej dziewczyny. Pytam tutaj bo Neo-f to prawie to samo co neo-fr a chce sobie ja sprawic i nie wiem czy ten sam problem maja, moze to wina mobo.. ;/

Ponawiam swoje pytanie :P sprawdz mi ktos, przeciez to tak szybko sie robi..

 

1. molex (ten nad slotem PCI-E) oraz wtyczka 4 pin lub 8 pin jeśli twój zasilacz takową posiada

2. 7??

3. tak do białego

4. tak

5. nie będą raczej wymagane

6. jak będziesz pewny że wszystko siedzi na swoim miejscu to dawaj poprostu POWER

7. do tego procka wystarczą 667mhz, pozatym płyta ma dużo dzielników ;]

8. USB też

9. ,,niestety,, będzie chociaż czasem płytka startuje po wyjściu z biosu za pierwszy razem

 

Fredek co Ty masz za ramy :P jakie kosci, daj linka czy cus :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie :P sprawdz mi ktos, przeciez to tak szybko sie robi..

Fredek co Ty masz za ramy :P jakie kosci, daj linka czy cus :PP

wypakowanie 31 sekund z kopiowaniem na dysk lacznie 1,04 min - nie chce mi sie cos wiezyc w te 15 sekund kolegi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Warrior - przeinstalowalem system z dyskiem podpietym pod sata 4 wczesniej instalowalem pod 7 i z wieksza iloscia programow idzie mi z 12,5 kresek na 3,5-4,5

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9. Czy jesli nie bde krecil nie bedzie double boota?

Z tym double bootem to chyba nie wszyscy rozumieją, albo ja jestem wyjątkowym szczęściarzem. Otóż płyta zalicza double boot tylko wtedy, gdy coś przestawiasz w biosie (a i to nie zawsze, głównie chodzi o ustawienia proca, pamięci, ogólnie podkręcania). Ja swojego E2140 miałem przez jakiś czas na 2.4 teraz mam na 2.8 i NIGDY w normalnym użytkowaniu nie miałem podwójnych startów. Za normalne użytkowanie uważam włączenie komputera, uruchomienie systemu i pracę. :-) Natomiast ZAWSZE jest double boot jeśli przestawię coś w biosie odnośnie procka/pamięci.

 

Może mi się taki egzemplarz trafił? Ale chyba tak to powinno wyglądać?

 

EDIT:

Oczywiście w normalnym użytkowaniu mam procesor podkręcony. Innymi słowy - przestawiasz zegar w biosie z 1.6 na 2.8 -> po wyjściu z biosu masz double boot; kolejne włączenie kompa już z zegarem 2.8 - przy uruchamianiu nie ma podwójnego startu.

Jeśli więc obawiasz się kręcić tylko z powodu double boot, to już nie musisz. :-)

Edytowane przez SilentManiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym double bootem to chyba nie wszyscy rozumieją, albo ja jestem wyjątkowym szczęściarzem. Otóż płyta zalicza double boot tylko wtedy, gdy coś przestawiasz w biosie (a i to nie zawsze, głównie chodzi o ustawienia proca, pamięci, ogólnie podkręcania). Ja swojego E2140 miałem przez jakiś czas na 2.4 teraz mam na 2.8 i NIGDY w normalnym użytkowaniu nie miałem podwójnych startów. Za normalne użytkowanie uważam włączenie komputera, uruchomienie systemu i pracę. :-) Natomiast ZAWSZE jest dual boot jeśli przestawię coś w biosie odnośnie procka/pamięci.

 

Może mi się taki egzemplarz trafił? Ale chyba tak to powinno wyglądać?

tak, potwierdzam ze DB wystepuje tylko pierwsze odpalenie kompa po wiekszych zmianach w biosie oraz po odlaczeniu zasilania plyty glownej aha, po clrcmos chyba tez startuje 2 razy Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DB lub TB (triple boot) u mnie wyglada tak.

BIOS 1.4 final:

Uruchamiam kompa, szybki start i zaraz stop (na BIOSie 1.1 dluzej trwa taki BOOT), nastepny boot juz nie jest przerwany.

Komp wylaczony z zasilania. Po podlaczeniu 3 booty, krotki, dluzszy i normalny.

Ponowne uruchomienie komputera, krotki boot, normalny.

 

BOOTy sa czesciej jesli komp jest podkrecony i to w duzej mierze zalezy od FSB wg mnie ;)

 

crash_zero - Wypakowanie zalezy od dysku twardego :P

Moze to dziwne, ale jak u mnie wypakowuje takie pliki to procek nie jest uzywany nawet w 20%. Jak wypakowuje z jednego dysku na drugi to trwa operacja 15s. Jak na ten sam dysk to 30s. Z RAIDem powinno byc szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem.

Nie zależnie czy proc jest podkręcony czy nie (teraz chodzi na 2800mhz) kilka razy w grach i windowsie zatrzymie się obraz a w głośnikach buczy.Pomaga tylko twardy restart.Nie wiem czego to wina.Stery zmieniałem wszystkie i nic.Według Spedfana mam na boxie ok 69*C ,everest pokazuje mi tak samo.

Czy to może być spowodowane temperaturą?

Mam take napięcia według biosu 1.1 :

CPU Voltage 1,2750

Memory Voltage 2,10(wedłóg OCZ takie powinno być)

VTT FSB Voltage 1,200

Pisałem wcześniej że pomogło wyłączenie Speared Spectrum ale komp znowu się wysypał.

No ale rano miałem wizje i zajrzałem w RivaTuner.Moją kartę miałem podkręconą o 80mhz na rdzeniu.Jak zapusciłem 3d mark 05 i monit w Rivie to miałem wykrzyknik przy taktowaniu shaderów.Czy powodem freeza mogło być za szybkie taktowanie shaderów.Jak kręciłem zegar to razem z nim szły shadery do góry.Poszły chyba o 100mhz a może więcej.A w trybie 2d miałem zegar ustawiony na 400mhz co dało o wiele niższy zegar dla shaderów.

Czy mogła karta graficzna być powodem freeza?.Mam kompa od 4 dni i zdażył mi się 5-6 razy przez ten czas.Ze 2 razy w windowsie a reszta w FEAR Combat.Czy ta gra tak korzysta z shaderów?.

Teraz shadery mam domyślnie a zegar podkręcony na grafie o 80mhz.Zobacze co się będzie działo bo po aktualizacji do biosu 1.4 też mi się wysypał.

Jak się wysypie to bobawię się jeszcze timingami i prądem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crash zero - szybkość zależy nie tylko od dysku, ale też od formatu kompresji (zip, rar, inne). Poza tym jeśli masz ten film spakowany w kilku plikach (kawałkach) to rozpakowywanie nie będzie trwało tyle samo co filmu w jednym kawałku nawet jeśli wielkości będą takie same. Pewnie też ma znaczenie system plików (NTFS, FAT), fragmentacja dysku (może u ciebie jest większa i dłużej czasu zajmuje szukanie)

 

SilentManiac - Na płycie kuzyna zrobiłem małe OC i nie ma podwójnego startu jeśli płyta pozostaje na czuwaniu. (tzn komp wyłączony, ale nie całkowicie z zasilania). Proc e4400.

Natomiast u mnie (proc e6750) po OC jest podwójny start za każdym razem, przy czym ten pierwszy trwa bardzo krótko. U mnie wygląda to chyba podobnie jak u D154573R, czyli po zmianach OC w BIOSie mogą być nawet 3 starty...

 

przemn2 - Oczywiście może to być wina karty, ale sam najlepiej to możesz sprawdzić obniżając jej taktowanie :) Nie można też wykluczyć jakiegoś innego procesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2 dyskach Baracuda ES 250 gb w Raidzie 0 50 rarow (~700mb) czyli spakowany film w kompresji normalnej rozpakowuje sie od 10 do 15 sekund w zaleznosci od polożenia i rozrzucenia na dysku. Wszystko pod Windowsem Vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej pasek ok 14 x przeleci zanim odpali sie win. Myślałem że to wina portu Sata jednak na każdym jest to samo.... proc mam 2 razy szybszy niż wcześniej, pamieci 2 x więcej a system ładuje się 3 x wolniej.... PORAŻKA !!

Kupujesz kompa zeby Ci sie system szybko ladowal?

Kup sobie konsolke, tam sie szybciej laduje...

 

PORAZKA!!...

 

crash_zero - na RAID 0 pliczek 700mb spakowany RARem w 15 megowe paczki rozpakowuje sie okolo 6-10 sekund.

Edytowane przez Maciejp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do patriotów to to też się powinno w FucQ znaleźć że bardzo słabo współpracują z mobo(moje też 1080 raptem wyciągnęły...) :cry:

 

Na moim configu 700mb w 16 rozpakowuje(nie mam RAIDu)

 

Natomiast jeżeli chodzi o DB to u mnie często ale nie zawsze po zmianach konfiguracji (proc, memki, napięcia), potrójny tylko gdy coś nie dizała :wink:

Potem już zawsze 1 boot...

 

BTW. Ktoś się jeszcze FAQ interesuje??

 

A jak wam się kręcą pamięci-nie-Patrioty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypakowanie 31 sekund z kopiowaniem na dysk lacznie 1,04 min - nie chce mi sie cos wiezyc w te 15 sekund kolegi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warrior - przeinstalowalem system z dyskiem podpietym pod sata 4 wczesniej instalowalem pod 7 i z wieksza iloscia programow idzie mi z 12,5 kresek na 3,5-4,5

Ja instalowałem windowsa kilka razy (z sterownikami lub bez) różnicy nie ma. Czas samego czarnego ekranu ładowania to ok 20sek (na athlonie 2800+ i 512mb to ok 10sek.). Tak więc wina leży raczej po stronie płyty tym bardziej że jestem jedyną osobą która ma z tym problem.

 

Kupujesz kompa zeby Ci sie system szybko ladowal?

Kup sobie konsolke, tam sie szybciej laduje...

PORAZKA!!...

Porażką jest Twoje myślenie... :mur: (Po co kupować samochód z poduszkami ? Jak chcesz być bezpieczny kup czołg...). Zauważ że nie twierdze iż płyta jest do d... (bo jest niezła) tylko szukam rozwiązania. Problem taki mam nie tylko ja lecz więcej osób, części pomaga przełożenie do portu Sata 7 a części nie. Tobie może to nie przeszkadza bo nie masz takiego problemu albo może Twój komp chodzi 24/7. Pomyśl trochę że czasami niektórzy potrzebują włączyć SZYBKO kompa bo się śpieszą po to żeby np. coś druknąć i nie mają zamiaru czekać 2 x dłużej niż komputer 4 x wolniejszy od ich obecnego :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30zl stanial hihi, tylko kufa nie maja tam kingstonow a one fredkowi lataja 1050mhz na 2.3v tez takie chccem (((

1060mhz xD To kup w apollo, agito, ulubiony...byle gdzie byle były to kości na Elpidach ;]

 

EOT

 

Panowie trzeba coś z FAQ zrobić bo straszne tam pustki :-|

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobi to ktos kto ma posta na pierwszej stroni, te posty nad nim sie wypierdzieli i on bedzie pierwszy :))

 

Dokladnie mobo jak najbardziej godne polecenia, tylko sprzedam swoja P5K i zakupie MSI. Zobaczymy co to za cudo

 

No i do tej pory bolo nie kupil msi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde w niedziele zamowilem kompa na agito i musze przyznac ze troche sie opieprzaja (status: w trakcie realizacji) ciekawe ile to portwa;/

 

pare pytan:

-jak podlaczyc ramy (dual) - pod sloty w roznych kolorach??

-jakim programem zaraz po zainstalowaniu systemu sprawdzic stabilnosc kompa (jaki tryb i na ile go zostawic)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare pytan:

-jak podlaczyc ramy (dual) - pod sloty w roznych kolorach??

-jakim programem zaraz po zainstalowaniu systemu sprawdzic stabilnosc kompa (jaki tryb i na ile go zostawic)?

Dual= lewy zielony slot +lewy pomarańczowy slot

Program Orthos beta, i zostaw na 2-3 godziny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem windowsa kilka razy (z sterownikami lub bez) różnicy nie ma. Czas samego czarnego ekranu ładowania to ok 20sek (na athlonie 2800+ i 512mb to ok 10sek.). Tak więc wina leży raczej po stronie płyty tym bardziej że jestem jedyną osobą która ma z tym problem.

Porażką jest Twoje myślenie... :mur: (Po co kupować samochód z poduszkami ? Jak chcesz być bezpieczny kup czołg...). Zauważ że nie twierdze iż płyta jest do d... (bo jest niezła) tylko szukam rozwiązania. Problem taki mam nie tylko ja lecz więcej osób, części pomaga przełożenie do portu Sata 7 a części nie. Tobie może to nie przeszkadza bo nie masz takiego problemu albo może Twój komp chodzi 24/7. Pomyśl trochę że czasami niektórzy potrzebują włączyć SZYBKO kompa bo się śpieszą po to żeby np. coś druknąć i nie mają zamiaru czekać 2 x dłużej niż komputer 4 x wolniejszy od ich obecnego :blink:

Skoro Twoim jedynym wyznacznikiem wydajnosci kompa jest czas wlaczania systemu operacyjnego to jak to inaczej nazwac?

 

Moze masz jakas karte dodatkowa, moze twoj dysk umiera, moze z pamieciami cos nie tak, moze masz wkoncu zwalona instalke windowsa.

 

Zapodaj sobie jakies testy reprezentatywne, ktore moga cokolwiek odwzorowac.

 

PS. Twoje porownanie jest IMHO nietrafione. To tak jakbys kupowal samochod i sie denerwowal, ze dlugo czasu trwa otwieranie drzwi. A i to tylko przy wsiadaniu.

Edytowane przez Maciejp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Maciejp`em :wink:

Jak wam się długo ładuje to Me instalować, albo 98 :wink:

 

Co do nowego tematu to chyba już za dużo było tu powiedziane... Chyba żeby to wszystko razem w nowym FAQ upchnąć... To może jakieś głosowanie??

 

BTW. Co do biosu 1.2 i nowszych to zauważyłem że właśnie 1.2 nie ma dzielnika pamięci 1.6 a nowsze już tak :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...