Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Te 14 pasków masz zaraz po instalacji systemu? Czy dopiero jak zainstalujesz stery, zaktualizujesz system?

 

Sytem instalowałeś jeden raz? Czy kilka razy i za każdym razem uruchamia się tak wolno?

 

Mam tą płytę i na świerzym systemie pasków jest 1,5 do 2, a po instalacji sterów i aktualizacji pasków jest 4 do 5.

 

Pierwszy raz jak stawiałem system na tej płycie to po aktualizacjach też było około 14 pasków. Ale następna instalka juz była OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na początku ze 7-8 pasków. Teraz jest 13-14. Gdy odpalałem AHCI w BIOSie to pasków było mniej, ale ponieważ nie w pełni zainstalowałem sterowniki AHCI tak jak powinny być, system później dziwnie haczył, więc wyłączyłem i dałem normalnie IDE.

 

Z defragmentuj sobie dysk. Co jakiś czas warto robić defragmentację. U mnie po tym system startował z 8 paskami, czyli tak jak po instalce.

Chyba najlepszy i darmowy progs do tego to AusLogics Disk Defrag.

 

A tak w ogóle to wydaje mi się że szybkość odpalania systemu najlepiej sprawdzić stoperem od naciśnięcia guziora do odpalonego i gotowego do pracy systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ile Wam sie wypakowuje 700mb film na tej mobo? Np z torrenta, w tych ~15mb kawalkach..

 

 

bratu na neo-f 2minuty....... laska ma ecsk75a i sempa 2400 i jej w 1.5minuty a kumpel ma x2 6000 i 15 sekund.... troche braciszek odlatuje swoimi wynikami swoim 6550.. i tak sie zastanawiam co to moze byc ze nawet gorzej mu to idzie od 6 letniego komputera mojej dziewczyny. Pytam tutaj bo Neo-f to prawie to samo co neo-fr a chce sobie ja sprawic i nie wiem czy ten sam problem maja, moze to wina mobo.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mojego najnowszego odkrycie zwiazanego z ta plyta.

 

E2160, Patriot 800 cl4 LLK, 2 x Baracuda ES (Raid0)

 

Wczesniej pisalem, ze mam bledy crc i odkrylem ze chodzilo o pamieci, znalazlem dokladne rozwiazanie ;].

 

Daje na pamieci 2,2 v wszystko chodzi jak w zegarku niezaleznie od timingow. Daje 2,3 v tak jak zaleca Patriot sypie bledami CRC.

 

Czy ktos ma cos do dodania ? bo ja juz zglupialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ile Wam sie wypakowuje 700mb film na tej mobo? Np z torrenta, w tych ~15mb kawalkach..

bratu na neo-f 2minuty....... laska ma ecsk75a i sempa 2400 i jej w 1.5minuty a kumpel ma x2 6000 i 15 sekund.... troche braciszek odlatuje swoimi wynikami swoim 6550.. i tak sie zastanawiam co to moze byc ze nawet gorzej mu to idzie od 6 letniego komputera mojej dziewczyny. Pytam tutaj bo Neo-f to prawie to samo co neo-fr a chce sobie ja sprawic i nie wiem czy ten sam problem maja, moze to wina mobo.. ;/

czas rozpakowania pliku jest mocno zalezny od rodzaju kompresji

ja zapakowalem rowne 700mb (rar kompresja "normalna") czas w jakim mi to wypakowalo wynosil 45sek

 

Sluchajcie mojego najnowszego odkrycie zwiazanego z ta plyta.

E2160, Patriot 800 cl4 LLK, 2 x Baracuda ES (Raid0)

Wczesniej pisalem, ze mam bledy crc i odkrylem ze chodzilo o pamieci, znalazlem dokladne rozwiazanie ;].

Daje na pamieci 2,2 v wszystko chodzi jak w zegarku niezaleznie od timingow. Daje 2,3 v tak jak zaleca Patriot sypie bledami CRC.

Czy ktos ma cos do dodania ? bo ja juz zglupialem.

te 2,3V sprobuj z nawiewem na pamieci, moze juz im cieplo ? Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam ten bios 1.2 i standardowo po automatycznej optymalizacji daje mi w biosie 1.3V na procka, ale ja i tak powoli podniosłem do 1.35V. Wcześniej przed aktualizacją procek chodził bez problemu na biosie 1.1 na 1.325V i 3ghz. To samo z ramem tz przed aktualizacją działały na 2.1V i 900MHz 4-4-4-12 czyli 375x8. Może coś z kością biosu jest nie tak, czy wyjąć ją z płyty na parę godzin? Sam nie wiem co jest nie tak, nawet wyjmowałem ram i uruchamiałem z jedną kością na zmianę, ale to samo się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron Mam takie same patrioty i na pewno nie jest im ciepło... Zwłaszcza że wszystkie muszą chodzić 1000mhz przy 5-5-5-15 i 2.3V. Swoją drogą na nForsie 650i Ultra na 2.1V moje robiły 933mhz i 4-3-3-8, a tu na 2.3V nawet 1100 nie chchą na 5-5-5-15...

Troche mnie to irytuje bo właśnie ze względu pamięci zmieniłem mobo :?

Sprawdzę, może na 2.2V pójdą wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem.

Nie zależnie czy proc jest podkręcony czy nie (teraz chodzi na 2800mhz) kilka razy w grach i windowsie zatrzymie się obraz a w głośnikach buczy.Pomaga tylko twardy restart.Nie wiem czego to wina.Stery zmieniałem wszystkie i nic.Według Spedfana mam na boxie ok 69*C ,everest pokazuje mi tak samo.

Czy to może być spowodowane temperaturą?

Mam take napięcia według biosu 1.1 :

CPU Voltage 1,2750

Memory Voltage 2,10(wedłóg OCZ takie powinno być)

VTT FSB Voltage 1,200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek zaskoczyłeś mnie tym pytaniem a to dlatego,że też się nad tym zastanawiałem ale ja mam tylko te 3 zakładki z napięciami a widzę w instrukcji na stronie 3-20,że brakuje mi nb voltage,sb i/o power,sb core power no i spread spectrum.

Jest możliwość,że jest to ukryte i należy w biosie coś uaktywnić aby je pokazać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dziwne....te płyty to nie Gigabyty że trzeba odkrywać dodatkowe opcje....może flashnij bios na 1.4 i bedzie ok ;] odpalaj Live Update 3 i jazda :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 2,3V sprobuj z nawiewem na pamieci, moze juz im cieplo ?

Producent deklaruje, ze beda chodzic na napieciu 2.3v przy 1000 mhz na 5-5-5-5-15 wiec rozumiem to jako brak wymogu nawiewania.

 

Wszystko stoi w budzie Anteca z 1 12 cm wentylatorem, wydaje mi sie, ze calosc jest calkiem niezle wentylowana zwlaszcza, ze went z proca dmucha na te pamieatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe plytki w sklepach maja juz bios 1.2

 

Narazie na def V E6750 poszedl na 3200

 

Mozna gdzies sciagnac ISO plytki ze sterownikami od niej? bo mojej nie czyta. Chyba wina nagrywarki;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory prosze o wyrozumialosc i nie pisanie postow w stylu to nie ten topic itd .

 

Czytajac wszystkie 60 stron tego tematu postanawiam zakupic ta plytke. Zamowienie skladam na ulubiony (dobra cena) i biore do tego jeszcze e2160 , 2x1gb goodramy 667, zasilacz amacroxa 400w (bardzo polecany), sonica+, dyzia sata2 320GB 16mb kaszy i to chyba tyle. Wlasciwie pierwszy raz na dobre bede sam skladal kompa wiem mam troche obaw. Pare prostrch pytan (!):

 

1. Do plyty podlaczac tylko standradowe zasilanie ATX 24-pin, czy moze jeszcze tego molexa i 4/8pin? Jak wy macie?

 

2. Do ktorego Sata podlaczac dysk?

 

3. troche balalne i zapewne wyczytalbym to w instukcji (ale ze mnie len :wink:) karte podlanczac do tego bialego porto PCI-E?

 

4. Czy te oto zdjecie napewno ukazje prawdzie MSI neo-FR ? (nigdy nie wiadomo jak to z tymi zdjeciami w sklepach :/) http://www.ulubiony.pl/uploads/products-images/185119.jpg

 

5. Czy zeby zainstalowac system winxp bede potrzebowal jakis dodatkowych sterownikow do dysku ?? czy beda one dostarczone wraz z dyskiem? (http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&id_prod=150344)

 

6 jak juz zloze kompa do kupy, przed nacisnieciem magicznego przycisku Power, co powinienenm najbardziej posprawdzac ? (proc, ramy, karte g, dysk raczej bez problemu podczepie) bardziej sie martwie nie wiem o jakas zworke zeby przestawic lub nie wiem co, jakies zasilanie podlaczyc?

 

7. warto doplacac ciutke i kupic goodramy 800mhz czy to bedzie mialo jakies znaczenie w O/C ? A moze kingstone ktore sie lepiej sprawuja na tej plycie?

 

8 czy do biosa tej plyty mozna wejsc tylko klawiatura PS2 czy tylko cos zle wyczytalem?

 

9. Czy jesli nie bde krecil nie bedzie double boota?

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Do plyty podlaczac tylko standradowe zasilanie ATX 24-pin, czy moze jeszcze tego molexa i 4/8pin? Jak wy macie?

 

2. Do ktorego Sata podlaczac dysk?

 

3. troche balalne i zapewne wyczytalbym to w instukcji (ale ze mnie len icon_wink3.gif) karte podlanczac do tego bialego porto PCI-E?

 

4. Czy te oto zdjecie napewno ukazje prawdzie MSI neo-FR ? (nigdy nie wiadomo jak to z tymi zdjeciami w sklepach :/) http://www.ulubiony.pl/uploads/products-images/185119.jpg

 

5. Czy zeby zainstalowac system winxp bede potrzebowal jakis dodatkowych sterownikow do dysku ?? czy beda one dostarczone wraz z dyskiem? (http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&id_prod=150344)

 

6 jak juz zloze kompa do kupy, przed nacisnieciem magicznego przycisku Power, co powinienenm najbardziej posprawdzac ? (proc, ramy, karte g, dysk raczej bez problemu podczepie) bardziej sie martwie nie wiem o jakas zworke zeby przestawic lub nie wiem co, jakies zasilanie podlaczyc?

 

7. warto doplacac ciutke i kupic goodramy 800mhz czy to bedzie mialo jakies znaczenie w O/C ? A moze kingstone ktore sie lepiej sprawuja na tej plycie?

 

8 czy do biosa tej plyty mozna wejsc tylko klawiatura PS2 czy tylko cos zle wyczytalem?

 

9. Czy jesli nie bde krecil nie bedzie double boota?

1. molex (ten nad slotem PCI-E) oraz wtyczka 4 pin lub 8 pin jeśli twój zasilacz takową posiada

2. 7??

3. tak do białego

4. tak

5. nie będą raczej wymagane

6. jak będziesz pewny że wszystko siedzi na swoim miejscu to dawaj poprostu POWER

7. do tego procka wystarczą 667mhz, pozatym płyta ma dużo dzielników ;]

8. USB też

9. ,,niestety,, będzie chociaż czasem płytka startuje po wyjściu z biosu za pierwszy razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca przeczytales ten temat albo czytam 2 rozne tematy. Na polowe z Twoich pytan pytania zostaly juz udzielone.

 

Jeden z uzytkownikow dawal sygnaly ze sa jakies problemy z zasilaczem Amacroxa, plyta niestatrtowala, niestety nie napisal czy sobie jakos z tym poradzil.

 

Bialy port pcie.

 

Zdjecie przedstawia ta plyte.

 

Drivery beda potrzebne czy Raidzie i AHCI.

 

Przed nacisnieciem powera zapnij pasy i zlap sie czegos mocno.

 

Co do pamieci to po prostu bedziesz mial mniejsza wydajnosc na tych pamieciach.

 

 

Klawiatura na USB mozna spokojnie wejsc.

 

W teorii nie powinien wystepowac ale ta plyta bardzo lubi 2xrestart

 

 

 

Ferdek ubiegles mnie, zemsta wkrotce :>

Edytowane przez Na1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a warto kupic cos z serii E4xxx moglbym dolozyc troche kasy ale czy WARTO??

 

a terraz sie nie smiac! gdzie do tego dziadostwa podczepic nagrywarke :D

 

jak nie warrior to co cena nie gra roli byle bylo dobre i bedzie przesady nie trzeba mi np 600W co proponujesZ? izeby na ulubiony bylo bo zaraz zamawiam

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a warto kupic cos z serii E4xxx moglbym dolozyc troche kasy ale czy WARTO??

 

a terraz sie nie smiac! gdzie do tego dziadostwa podczepic nagrywarke icon_biggrin3.gif

 

jak nie warrior to co cena nie gra roli byle bylo dobre i bedzie przesady nie trzeba mi np 600W co proponujesZ? izeby na ulubiony bylo bo zaraz zamawiam

Nie opłaca sie, lepiej kup E21x0

Jak masz pod SATA to pod SATA a jak pod IDE do POD IDE (żółty port obok wtyczki 24pin)

Zasilacz to może BQ Straight Power 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem.

Nie zależnie czy proc jest podkręcony czy nie (teraz chodzi na 2800mhz) kilka razy w grach i windowsie zatrzymie się obraz a w głośnikach buczy.Pomaga tylko twardy restart.Nie wiem czego to wina.Stery zmieniałem wszystkie i nic.Według Spedfana mam na boxie ok 69*C ,everest pokazuje mi tak samo.

Czy to może być spowodowane temperaturą?

Mam take napięcia według biosu 1.1 :

CPU Voltage 1,2750

Memory Voltage 2,10(wedłóg OCZ takie powinno być)

VTT FSB Voltage 1,200

W biosie wyłączyłem Speared Spectrum i na razie jest dobrze.Napięciami się nie bawiłem jak na razie.

Ale mam w sumie jeden problem.Mam zasilacz jak w sygnaturze.Pod obciążeniem jest bardzo głośny (jak dla mnie).

Jest tam kabelek 2żyłowy do regulacji obrotów mam regulator obrotów zalmaza ale regulować nie idzie wentyla w zasilaczu.Podpinając pod gniazda na płycie też nie działa.Jest na to jakiś sposób aby go trochę zwolnić?.W biosie mam poustawiane wszystko jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemn2 - regulacja nie działa nawet gdy jest podpięty do tych SYSFANÓW, które mają regulację? (nie pamiętam jakie to były numerki)

 

Itachi - niektórzy mieli problemy z MSI i e2160 (np egiełda). Ale jeśli dostaniesz płytę z BIOSem 1.2 to może będzie ok.

 

- - -

 

Pojawiły się tu głosy o słabym podkręcaniu Patriotów na BIOSie 1.4

Ja też nie mogę ich puścić na 1000MHz CL5 2.30V pomimo że to ich znamionowa wartość. W ogóle nie za bardzo mogę poszaleć z niczym powyżej 800MHz :/ Lepiej kręciły się OCZ Platinum rev1 na BIOSie 1.3, chociaż też bez rewelacji (no ale po tych OCZ nie spodziewałem się rekordów)...

Wygląda to tak jakby podnoszenie napięcia w BIOSie 1.4 nie dawało takiego wzrostu dla rzeczywistego napięcia.

Może gdybym dał 2.40v, albo 2.50v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Itachi - niektórzy mieli problemy z MSI i e2160 (np egiełda). Ale jeśli dostaniesz płytę z BIOSem 1.2 to może będzie ok.

zamowilem 2180 tak na wszelki wypadek:D

 

Chieftec GPS-450AA-101A 450W ta zasilka styknie ? :wink:

 

Jakie najlepsze chlodzonko ? ni za drogie..

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...