Skocz do zawartości
Gość Damikor

Artykuł O Chłodzeniu Na Pclabie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damikor

http://pclab.pl/art27772.html

Enjoy!

Podobnie pompki – dzielą się na zatapialne i niezatapialne. Ze względów praktycznych pompki zatapialne stosuje się w układach otwartych. Klasycznym przykładem pompki zatapialnej jest pompka akwarystyczna, wykorzystywana do układów WC samodzielnie wykonywanych przez hobbystów, w początkach mody na WC, celem obniżenia kosztów. Dla jasności – pompka zatapialna (z uwagi na zasadę działania) musi być umieszczona wewnątrz zbiornika z cieczą, natomiast pompka niezatapialna jest umieszczona poza nim. Obecnie powszechnie producenci zestawów WC stosują niezatapialne pompki specjalizowane, a jedyna różnica to wartość zasilającego je napięcia, wydajności i wysokości podnoszenia. Pompki te charakteryzują się również doskonałą jakością i niezawodnością.

Widzial ktos uklady z pompkami zatapialnymi? Chyba CPC :lol2:

Wady to: większa cena, mniejsza mobilność sprzętu, konieczność stosowania przynajmniej czujnika przepływu.

Zaczęło się od zdobywania pożywienia i przeżycia (lub nie) tego lub innego klanu pierwotnych myśliwych, a skończyło na rywalizacji współczesnych klanów o setne części sekundy w benchmarkach SuperPi.

Aby nieco ochłodzić zapaleńców, zamieszczam fotografię kaskady w amatorskim wykonaniu, którą znalazłem na serwisie VR-Zone.

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/uran/chlodzenie/Kaskada.jpg

:lol2: Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak tylko wspomne , ze osoby ktore sa w temacie powinny na Labie wobec tego to skomentowac aby ktos to poprawil a ci , ktorzy sie nie znaja nie bladzili bo jak narazie to znowu wyglada : LAb vs Pure...a mi i wielu zwisa takie podejscie , ja chce sie czegos dowiedziec ale bez bledow :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

O chłodzeniu zimniejszym niz wc takie teksty czasem lecą, ze szkoda komentowac :D

Masell , z calym szacunkiem ale Forum to miejsce gdzie ludzie robia cos dla ludzi a nie piaskownica , gdzie moje grabki sa lepsze od twoich. Robicie to dla innych z pasji , wiec takie cos musi byc skomentowane. Ja sie na tym nie znam , nie widzialem takiego czegos na Pure , wchodze tam i chce siorbac wiedze. Czytam , a pozniej dowiaduje sie , ze autor nie wie co pisze bo Wy tak mowicie. Soreks , ale w tym momencie to czytelnicy zostawieni sa samym sobie. To po co to robic? No chyba , zeby tylko podniesc sobie ego lub napisac , ze to forum znowu dalo czadu a nasze jest lepsze. Szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUeheheh, jak zwykle napisali coś o czym pojęcia nie mieli i wyszedł bubelinho :D

 

Zdjęcie kaskady mnie rozwaliło. Gość się musiał chyba poparzyć, albo mu budowa pierwszej kaskady nie wyszła, albo mu coś spalyło i teraz się wyżywa. Co za LOLO.

 

Fire - art został podlinkowany tutaj. Nikt sie specjalnie nie będzie rejestrował na forum sam wiesz kogo.

Zreszą - poszedł by tam MaSell, Puma, skrytykowałby - dostałby bana, a jego posty zostały by usunięte.

No bo sam wiesz kto zawsze wie lepiej :)

Poszedłbym ja, i jakby się dowiedzieli o moim istnieniu, nawet jeśli bym napisał, że artykuł jest cudowny to i tak dostałbym bana, bo jestem z egieldy. man - krytyka tam to działanie bezcelowe jeśli jesteś z Pure, albo z egieldy ;]

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masell , z calym szacunkiem ale Forum to miejsce gdzie ludzie robia cos dla ludzi a nie piaskownica , gdzie moje grabki sa lepsze od twoich. Robicie to dla innych z pasji , wiec takie cos musi byc skomentowane. Ja sie na tym nie znam , nie widzialem takiego czegos na Pure , wchodze tam i chce siorbac wiedze. Czytam , a pozniej dowiaduje sie , ze autor nie wie co pisze bo Wy tak mowicie. Soreks , ale w tym momencie to czytelnicy zostawieni sa samym sobie. To po co to robic? No chyba , zeby tylko podniesc sobie ego lub napisac , ze to forum znowu dalo czadu a nasze jest lepsze. Szkoda...

Konkrety?

- wspomniany odciążnik i odsysacz

- podpisanie zdjecia "amatorska kaskada" na ktorym sa dwie i dość mało amatorskie kaskady

- opis kontenera - "płaskie, gładkie i wypolerowane."

- cena za azot wyzsza niz za DI oraz termos ( :lol: ) na azot

- z jednej strony dbaja o bezpieczenstwo (rekawice, okulary itp), a z drugiej proponuja latwopalny gaz do fc :D

- dobor wlasciwej mocy skraplacza :D - skraplacz nie moze miec mocy ;)

 

 

No i bla bla wiecej takich ciekawych niuansów się zapewne znajdzie, bo o ac, wc czy peltierach nie czytalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art27772.html

Enjoy!

 

Widzial ktos uklady z pompkami zatapialnymi? Chyba CPC :lol2:

:lol2:

I z czego sie dur... cieszysz ?

 

Go... wiesz a sie udzielasz.

 

ps. sam mam zatapialna pompke.

 

 

@ Masell : txt Urana, o czym chyba wiesz i sadze, ze jak zawsze dobry. Sa osoby znajace sie lepiej na temacie, P. Andrzej napisal to jasno i ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Masell : txt Urana, o czym chyba wiesz i sadze, ze jak zawsze dobry. Sa osoby znajace sie lepiej na temacie, P. Andrzej napisal to jasno i ok.

Nie zwróciłem uwagi na autora. Trzeba będzie z paroma osobami pogadać o co w tym chodzi ;)

 

PS Odezwij sie na gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to akurat mają rację. Przy pojedynczych zamówieniach(np. BOC) wychodzi około 8-10 zł/litr.

1. Nie ma firmy BOC

2. 2.80 zl/L to nie majatek

3. Wiekszych bzdur sama bym nie wymyslila - texty o fc, kaskadzie, di i ln2

4. Jak zwykle komercyjny text z niskim poziomem merytorycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ino ad 1 Marta ;)

 

BOC nadal jest, ale jest czescia Linde Group, jak kto woli Air Products!

 

:wink:

Masz zle informacje, BOC polaczylo sie z Linde (na swiecie), ale ze w Polsce nie moze byc monopolu, to dawna firma BOC podlaczyla sie pod Air Products.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz komentarz czy wkleisz im screenshota bo nie mozna linkowac innych serwisow?

Artykulu nie czytalem z prostej przyczyny - awersja do publikacji @PCL. Probuje przelknac forum ale ilosc postojebcow i ich poziomu przekracza moja tolerancje jakies 100x... [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z czego sie dur... cieszysz ?

 

Go... wiesz a sie udzielasz.

 

ps. sam mam zatapialna pompke.

Mam podobne zdanie tez kiedys mialem pompke ktora pracowala jako zatopiona ;0 a koles ktory napisal arta calkiem fajnie opisal kilka zjawisk o ktory czesc uzytkownikow nawet tego forum nie miala pewnie pojecia. Przyznaje sa nie dociagniecia ale nie ma arto idealnych, a amatorska kaskade mozna dwojako interpretowac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

I z czego sie dur... cieszysz ?

 

Go... wiesz a sie udzielasz.

 

ps. sam mam zatapialna pompke.

Ty masz pompke zatapialna przerobiona na niezatapialna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz pompke zatapialna przerobiona na niezatapialna

Ale jakie to ma znaczenie? Przyjęło się, że chociażby zwykła AT350 @ in-line to niezatapialny produkt i koniec.

masz problemy...

Wszyscy mówią tak, a teraz się znalazłeś i będziesz zmieniał świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damikor @ nie bardzo rozumiem czego sie tutaj czepiać... Jak juz udowodniłeś sam nie posiadasz za dużo wiedzy na ten temat... Do każdego artykułu można było by sie do czegoś przyczepić. No ale zawsze ty możesz cos napisać i nam zaprezentować... wtedy m isie z ciebie pośmiejemy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Probuje przelknac forum ale ilosc postojebcow i ich poziomu przekracza moja tolerancje jakies 100x... [;

Gratz..po prostu gratz. Wlasnie o tym ludzie pisza...Widocznie jest tylko jedno forum , ktore ma zawsze racje , inne nie maja prawa bytu. Z tego tekstu wnioskuje , ze Ty swietnie znasz sie na naprawach mobasow (bo przeciez zabierasz zdanie w tematach o nich wiec masz poziom) , technologii wytwarzania procow , chemi stosowanej w pastach i takie tam...Zapewne jestes elektronikiem/chemikiem/fizykiem/informatykiem...po prostu omnibus...

 

Krytykowac moze kazdy , napisac rzetelnie juz nie bardzo...Zamiast wysmiewac poziom moze sam zrob cos w tym kierunku aby go podniesc. Swoja droga , niech z Pure odejda Ci , ktorzy najczesciej pisza o mobasach , chlodzeniu...I? I masz ten sam poziom. Bo to nie jest tysiac userow. Tutaj kazdy user pisze cos o swoim sprzecie , na Labie tego nie ma jednak to nie ten tysiac userow napedza to forum , a osoby takie jak Devilek , Yotomeczek , Addict , Labovsky , Ent i kilku innych , ktorych nie wymieniam bo akurat Te osoby zapamietalem z rzeczowej dyskusji a nie wysmiewania. Niech przejda nagle na PCF , Onet , tam poziom wzrosnie , tutaj padnie i to znaczaco. Mowisz o poziomie? A co szanowny Pan Rywak pokazal , w temacie ktory wcielo? Czy dokonano aktualizacji testu 8600 w SLI? Co ktos udowadnial w arcie zasilka 900W vs 450W (moce z kosmosu bo nie pamietam dokladnie). Nie ladnie. Widze , ze czesc osob nie czai idei forum. Forum=miejsce gdzie tworzy sie spolecznosc , ktora sobie pomaga i wymienia poglady , a nie miejsce gdzie jeden ma wywyzszac sie nad drugim. Najsmieszniejsze jest to , ze de facto wieksza czesc osobz Pure i tak czyta oraz przeglada konkurencje czyli Laba , Egielde , Arene , OCM i inne , jednak nie zauwazylem aby tamci cos pisali w takim tonie przy byle okazji. Cos ala Intel jest lepszy bo AMD jest tansze... Tyle.

 

Wybaczcie mi lekka ironie...Tak zupelnie od tematu.... Sam Orgiuszu udzielasz sie w temacie o anime z "postojebcami" z Laba......Najs...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ot] jak zaczales to skoncze.

Firekage

Zgodze sie ze forum = zgromadzenie ludzi ktorzy szukaja info/ udzielaja pomocy innym. Zgodze sie ze gdyby Starzy Uzytkownicy ( zbyt wielu by wymieniac ) opuscili PPC to poziom wiedzy spadlby o jakies 90%.

Gdzies napisalem ze PCL smierdzi? Bo jakos odrazu sie stroszysz i przyjmujesz defensywna postawe jakby moja wczesniejsza wypowiedz byla nieprawda. Po prostu jakos nie pasuje mi klimat forum ( zachowanie niektorych pozostawia wiele do zyczenia ) a przede wszystkim merytorycznosc wypowiedzi ktore dane mi bylo czytac...

A co do smiesznosci - chyba dla ciebie to jest smieszne. Podobnie jak Ty dla niektorych jestes irytujacy ale... Czy to jest zabronione ze chca sobie poczytac ciekawsze posty? Ze ludzie maja konta na innych forach? Masa ludzi wypowiada sie i tu i tu ale jakos nie jest to zabojcze na dluzsza mete, prawda?

Teraz ciezsza ironia - tez mam konto na PCL. Zalozone w dosyc szczegolnych okolicznosciach, kilka postow skrobnalem ale jednak to nie to...

 

I jeszcze kwestia watku ktory zginal - pytaj sie redakcji. Albo samego autora.

 

EOT :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art27772.html

Enjoy!

 

Widzial ktos uklady z pompkami zatapialnymi? Chyba CPC :lol2:

:lol2:

Sam nie lubię PCLaba, ale to już jest przesada <_< Czepiamy się na siłę?

 

Pompki zatapialne - sam mam zatapialną, która NIE jest przerobiona na inline, zanim pojawiłeś się na forum, takie coś było popularne, a u mnie zostało, bo jest wygodne.

 

Co do tych klanów: słowo pasuje do kontekstu i według mnie autorowi "wyszło", ale czemu by się nie przyczepić, w końcu to pclab :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

@Firekage

 

Starsi userzy napędzają znaczą część działów ale nie wszystkie, nie przesadzaj <_<

 

 

@Damikor

Jak nie widziałeś nigdy układu z zatapialną pompką to nie wchodź w ogóle do działu "Chłodzenie Wodą i Inne Metody" albo poczytaj go "trochę" dokładniej.

"Widzial ktos uklady z pompkami zatapialnymi? Chyba CPC laugh.gif" chyba z choinki się urwałeś skoro zadajesz takie pytania :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...