Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie dowiedziałem że mój procek jest jedną z niewielu sztuk

ada5400iaa5cz

ccbvf 0701vpmw

156546a70123

Dołączona grafika

wiecie może jak on się mniej wiecej kręci, bo u mnie dość mizernie, a moż ktos by sie chciał nim pobawić tylko wtedy musiałby mi wcześniej użyczyć jakiegoś innego procka na AM2 (nie Brisbane) żebym bez kompa nie został.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej płycie tylko tyle z takiego proca ? Jeśli dawałeś mu tylko napięcie 1,3V to nie ma się co dziwić, że więcej nie chce iść. Jak dla mnie na takim napięciu to całkiem ładnie Ci idzie. Daj mu większe napięcie i jedź dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej płycie tylko tyle z takiego proca ? Jeśli dawałeś mu tylko napięcie 1,3V to nie ma się co dziwić, że więcej nie chce iść. Jak dla mnie na takim napięciu to całkiem ładnie Ci idzie. Daj mu większe napięcie i jedź dalej :)

Może mi skilla brak i nie chce iść wyżej, ale aż taki nOOb ze mnie nie jest zeby napiecia nie podniesc. tak jak xacti pisał dawałem duze V, ale wydaje mi sie ze mu albo za gorąco albo ja MOBO nie ogarnia. to jak.. jacyś chętni?

Aha... u siebie max pod windą widziałem coś poniżej 3,4GHz

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda teraz nie ma zimy, ale zrób "testy" przy otwartym oknie.

Prawdopodobnie temperatura ogranicza, miałem podobny problem ( z tym ze ja miałem walniętą zapinkę od chłodzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec.. komp wrócił z parapetu, ale mizernie dość.

Dołączona grafika

chyba że coś źle robie... spi na tym przejdzie ale screena nie zrobiłem a juz teraz mi sie nie chce jeszcze raz wystawiać. Co do MAL, że tak lamersko spytam- inaczej niż wgraniem zmodyfikowanego biosa sie nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Może mi skilla brak i nie chce iść wyżej, ale aż taki nOOb ze mnie nie jest zeby napiecia nie podniesc. tak jak xacti pisał dawałem duze V, ale wydaje mi sie ze mu albo za gorąco albo ja MOBO nie ogarnia. to jak.. jacyś chętni?

Aha... u siebie max pod windą widziałem coś poniżej 3,4GHz

MemSetem możesz ustawić MAL.

 

tak to jest jak sie odpisuje 3min na posta :P

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ciężko z tego coś wywróżyć (w sensie jak wygląda wydajność tej płyty w SPi) :)

Nisko puszczone mem, bez zabawy z nimi. Alphy takie jakie sie ustawily, czyli te dwie sprawy do poprawy. Dodatkowo caly system do poprawy bo badziewi tam nawalone, ze hej i na codzien uzywany jest do grania w CS'a.

 

Niech kret pokaze wynik na DFI ( a moze ty hary ? ), ale takze na takim samym zajechanym systemie i ustawieniach jak i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jak wrócę do Gdańska mogę pokazać, czyli jutro, możeby się zgadać tak, że byśmy to zrobili na identyko systemie (dokładnie tym samym) z identycznymi ustawieniami jak byś był chętny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jak wrócę do Gdańska mogę pokazać, czyli jutro, możeby się zgadać tak, że byśmy to zrobili na identyko systemie (dokładnie tym samym) z identycznymi ustawieniami jak byś był chętny :)

Musialbym Ci wyslac ghosta mojego cudownego systemu :D Watpie, abys mial bardziej rozwalony system niz ja <_<

 

Chyba, ze ... zmusze sie i zainstaluje system na nowo, jutro szybciutko na drugiej patrycji :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze ... zmusze sie i zainstaluje system na nowo, jutro szybciutko na drugiej patrycji :rolleyes:

Do it :-P

 

Wtedy będziemy mogli jakoś to po ludzku porównać :)

 

Udało mi się to wygrzebać z niedokonczonego testu na overclock.pl:

 

Dołączona grafika

 

Max OC = Max HTT przy mnozniku 9

 

Thx McDracullo

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem 690 (Gigabytea :mrgreen: ) i był szybszy w pi 16M o chyba 4s od DFI . Sys golas czyściutki tuż po zainstalowaniu. A DFI było szybsze od Abita (oba na nForce 4 Ultra). Wszystko na Auto ustawione w BIOS, system postawiony na swierzo.

 

EDYTKA

O Kret mnie wyprzedził :D

 

Udało mi się to wygrzebać z niedokonczonego testu na overclock.pl:

Test jest skończony. Tylko nie ma tego kto poprawić, a potem wrzucić :P Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem 690 (Gigabytea :mrgreen: ) i był szybszy w pi 16M o chyba 4s od DFI . Sys golas czyściutki tuż po zainstalowaniu. A DFI było szybsze od Abita (oba na nForce 4 Ultra). Wszystko na Auto ustawione w BIOS, system postawiony na swierzo.

 

EDYTKA

O Kret mnie wyprzedził :D

Test jest skończony. Tylko nie ma tego kto poprawić, a potem wrzucić :P

Czyzbym objawil nowe ciekawe mobo na AM2 :) vcore + vdimm mod jest :D Ludzki maja ta mobo, ale temat o niej martwy calkiem, vcore mod ich nie ciekawil :?

 

Do it :-P

 

Wtedy będziemy mogli jakoś to po ludzku porównać :)

 

Udało mi się to wygrzebać z niedokonczonego testu na overclock.pl:

 

Dołączona grafika

 

Max OC = Max HTT przy mnozniku 9

 

Thx McDracullo

Tabelka obrazuje roznice ladna w PI, ale max HTT cosik dziwne bo GB ciagnie spokojnie 400MHz jak i DFI

 

Ciekawe, ze w 1M DFI szybsze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1M pamięci mają malutki wpływ, większy ma wydajność samego proca, na 16M duży wpływa ma wydajnośc pamięci, nie wiem czy w tamtym tescie ustawiali jakos specjalnie alphy czy nie, możliwe że dgiguś lepiej konfiguruje kontroler pamięci. sprawdzimy jutro :)

 

 

Dzien z SPI sie szykuje, i'm lovin it :-P Dawno nie mialem dnia spedzonego na 3.14 ... Na szczescie wolne mam to moge cosik porobic ;)

Hehe, no ewnetualne porównanie z użyciem mojego systemu to dopiero wiczorkiem, ja w gda o 19 bede dopiero, chyba że kuzyn będzie jechał jutro, to może wcześniej ;] Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1M pamięci mają malutki wpływ, większy ma wydajność samego proca, na 16M duży wpływa ma wydajnośc pamięci, nie wiem czy w tamtym tescie ustawiali jakos specjalnie alphy czy nie, możliwe że dgiguś lepiej konfiguruje kontroler pamięci. sprawdzimy jutro :)

Dzien z SPI sie szykuje, i'm lovin it :-P Dawno nie mialem dnia spedzonego na 3.14 ... Na szczescie wolne mam to moge cosik porobic ;)

 

I masz racje, GB moze inne timy dobierac niz DFI/ABIT.

 

Moze ktos z userow F3 ustawic to na czym puscilem SPI, czyli 3GHz i 4-4-4-4-21 @ 533 dram clock, reszta nie ruszana w biosie i pokazac memseta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie coś, tylko nie bijcie a pokierujcie :)

 

post-139336-1198965258_thumb.jpg

 

procek na def. Około 20 mhz więcej na cpu i spi wywala błąd blabla nie wysyłaj. ramki crucial lanfest 2.1v reszta na screenie. tweaków niet, tylok kilka procesów wyłączonych

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie coś, tylko nie bijcie a pokierujcie :)

 

 

procek na def. Około 20 mhz więcej na cpu i spi wywala błąd blabla nie wysyłaj. ramki crucial lanfest 2.1v reszta na screenie. tweaków niet, tylok kilka procesów wyłączonych

A ja będę bił :twisted: - daj mu jakies ludzkie napiecie w okolicach 1.5 - 1.6V :-P

 

Gigabyte GA-MA69G-S3H

Dużą masz na tym bujake vcore przy X2 @ 1.6V lub wiekszym?

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

a ja mam takie coś, tylko nie bijcie a pokierujcie :)

 

 

procek na def. Około 20 mhz więcej na cpu i spi wywala błąd blabla nie wysyłaj. ramki crucial lanfest 2.1v reszta na screenie. tweaków niet, tylok kilka procesów wyłączonych

panie puszczaj go wyżej, co to 3GHz dla F3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja będę bił :twisted: - daj mu jakies ludzkie napiecie w okolicach 1.5 - 1.6V :-P

(...)

narazie to tylko box ;)

 

myślałem, że sie coś fajniejszego trafi np. 3ghz na def łeee.

 

w dodatku popusłem spi chyba :unsure:

 

@kaaban

 

bawiłem sie na def, zabawa sie skończyła :evil:

 

ale to tylko box :rolleyes:

 

i masz dzielnik /8, możesz dać mu większą wartość MaxAsync: 7 czy 8, może ale nie musi to dać efektu.

zaraz stestuje, dzięki ;)

 

a tak wogole to jak pisałem tą wiadomość to złapałem restart :(

 

edit

 

"NOT EXACT IN ROUND" na zmiane z "NOT CONVRGENT IN SQR05" :lol:

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...