Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm , mi tego nie wyświetla ? W google też mi nie znalazło

Nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie tego nie wyświetla.

 

Tak czy siak, Fox Update nigdy nie był w stanie znaleźć wszystkich nowości :wink: ... tym razem na Amerykańskiej stronie Foxconna możemy znaleźć bios P29 LINK Szkoda tylko, że nie ma ani słowa o wprowadzonych zmianach :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, Fox Update nigdy nie był w stanie znaleźć wszystkich nowości icon_wink3.gif ... tym razem na Amerykańskiej stronie Foxconna możemy znaleźć bios P29 LINK Szkoda tylko, że nie ma ani słowa o wprowadzonych zmianach icon_confused2.gif

 

O spoko new biosik :) wgrywał ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie tego nie wyświetla.

 

Tak czy siak, Fox Update nigdy nie był w stanie znaleźć wszystkich nowości :wink: ... tym razem na Amerykańskiej stronie Foxconna możemy znaleźć bios P29 LINK Szkoda tylko, że nie ma ani słowa o wprowadzonych zmianach :?

 

Dokładnie u mnie tak samo nic poza FoxOne nowego nie znalazło.

Nowy biosik :rolleyes: trza go przetestować B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie tak samo nic poza FoxOne nowego nie znalazło.

Nowy biosik :rolleyes: trza go przetestować B-)

No to dawaj z tym biosem i opisuj wrażenia :mrgreen:

 

 

Odnośnie Fox Update to pewnie musicie go odpowiednio ustawić -

 

ja dałem tak:

 

- Auto search all

 

- Auto search latest FOX Live Update

 

- Search for the latest version only

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś RAMy z którymi mogą pojawić się problemy na tej płycie? Po ostatnich kłopotach, muszę wymienić swoje pamięci i jeszcze nie wiem na jakie.

Mam ten sam problem a wlasciwie pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dawaj z tym biosem i opisuj wrażenia :mrgreen:

Odnośnie Fox Update to pewnie musicie go odpowiednio ustawić -

 

ja dałem tak:

 

- Auto search all

 

- Auto search latest FOX Live Update

 

- Search for the latest version only

 

Spokojnie za chwile sprawdzam.

Co do ustawień Fox Update nic to mi nie dało :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem i... komp odpalił więc nie jest źle, jak na razie nie sprawdzałem co i jak w biosie bo brachol przyszedł, a że mój komp rozdziela sieć to zaraz zaczął buczeć. Jak tylko sobie pójdzie to zobaczę czy coś nowego dodali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios nowy wgrany i na początku już zonk. Przy każdym włączeniu kompa wyświetla się znany nam napis i do tego trzeba jeszcze wybrać Y/N :mur: Oto zdj.

 

 

 

Dobra powróciłem do starego biosu P28 i ile to ja razy musiałem się naprodukować, żeby to jakoś biegało. Po wgraniu P28 też ten sam błąd. Mało tego jak chciałem wrócić co P28 to Live Fox Update zanim dokończył flasha wywalał błędy w windzie :mur:, ale jakoś udało się sflashować na P28. Narazie tak zostanie.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą budowę graficzną biosu to nic się nie zmieniło. Niech dadzą na globalnego Foxa ten biosik i opiszą co on poprawia. Może ja źle flashowałem go i dlatego ten błąd wywala, nie wiem już tak nie raz miałem. Niech ktoś inny spróbuje wgrać go i zobaczyć czy ten sam błąd będzie wywalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem to pytanie na P29. Musiałem podłączyć klawiaturę PS2 aby móc wcisnąć "Y". CO ciekawe, po powrocie do P28 za pierwszym kręceniem to samo, ale wyłączyłem/włączyłem zasilanie i już się nie pyta.

 

Mam inny problem, właściwie błahy, a mianowicie nie mogę wycisnąć większego fsb od 366 mHz. ustawienie wyżej powoduje albo wycie beepera (częściej), co się kończy zworkowaniem, albo możliwością wyboru wejścia do biosu i skorygowania ustawień lub wybrania default. Fakt faktem wyzej, niz 366Mhy sie nie da za Chiny, na na Abicie AB9 szlo 389Mhz. Probowalem rozne dzielniki fsb.dram, na roznzch mnoznikach i nic, biosy to P19, P26, P28, P29. Chyba tylko P22 jeszcze nie sprawdzilem.

A problem blahy, poniewaz na codzien i tak chodzi na fsb 333, i to przy niyszym napieciu, co na AB9.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem to pytanie na P29. Musiałem podłączyć klawiaturę PS2 aby móc wcisnąć "Y". CO ciekawe, po powrocie do P28 za pierwszym kręceniem to samo, ale wyłączyłem/włączyłem zasilanie i już się nie pyta.

 

Mam inny problem, właściwie błahy, a mianowicie nie mogę wycisnąć większego fsb od 366 mHz. ustawienie wyżej powoduje albo wycie beepera (częściej), co się kończy zworkowaniem, albo możliwością wyboru wejścia do biosu i skorygowania ustawień lub wybrania default. Fakt faktem wyzej, niz 366Mhy sie nie da za Chiny, na na Abicie AB9 szlo 389Mhz. Probowalem rozne dzielniki fsb.dram, na roznzch mnoznikach i nic, biosy to P19, P26, P28, P29. Chyba tylko P22 jeszcze nie sprawdzilem.

A problem blahy, poniewaz na codzien i tak chodzi na fsb 333, i to przy niyszym napieciu, co na AB9.

Nie wiem czy to sie sprawdza w praktyce ale tu pisali ze procki 4xxx sie raczej licho kreca na tej plycie...

 

dzikie.net/index.php?art=foxconnp35&ap=4&cpage=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze faktycznie e4xxx kreca sie srednio na tej plycie (FSB)...

Sprawdzalem tego samego procka (e4500) na foxconn-ie i msi na p35...

Na MSI cpu osiagnal 40-50MHz wieksze fsb...

 

BTW:

Wlasnie dostalem maila od foxconn-a z nowym biosem P35A ver P30:

Za chwile dam linka.

 

EDIT:

http://rapidshare.com/files/62715242/6B3F1P30.ROM.html

 

Dla zainteresowanych:) napisalem maila do foxconn-a:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Hello,

 

Thank you for the answer. I must say I was wrong. I`ve spent many hours testing this system and now I know that the memory is unstable even at stock settings on foxconn P35A motherboard (4x1GB 800 4-4-4-12@2.1V)... goldmemory gives errors (see atachment jpeg)... even if I set lower timings 5-5-5-15 or 5-6-6-15 the problem still occurs... situation is different with 2x1GB on this motherboard, 2x1gb work great in both yellow and blue ddr2 slots up to 900 4-4-4-12 + without errors! of course I`m talking about a-data 800 extreme editon all the time... so my conclusion is that P35A has compatibility problems with 4x1gb ddr2 configurations... rising northbridge voltage does not help... on the other hand the motherboard has very basic ddr2 timing adjustment in the bios (only CAS latency, tRCD, tRP and tRAS; no alpha timings settings or refresh rate for the memory....) I believe that it wouldn`t be a problem to unlock these memory options in the bios... I really hope the next version of the bios for this motherboard will have these settings included:)... maybe p35a sets alpha timings too tight (see atachment jpeg)...

 

here are more information about my a-data memory you asked for:

 

2x2x1GB kit

http://www.adata.com.tw/adata_en/product_s...ductNo=AD2800EU

Extreme Edition DDR2 800+ (Unbuffered-DIMM Non ECC Memory)

240 Pin Unbuffered-DIMM non-ECC

Configuration: 64Mx8

Bandwidth: 6.4GB/Sec (PC2 6400)

Timings: 4-4-4-12-2T

Voltage: 2.0V~2.1V

Supports nVIDIA EPP Technology

 

On the sticker it says:

M2OAD9G3I4170INE58

S/N: 734TU (ADQVD1A16)

(see atachment jpeg)

 

Sources on the interent say this memory is based on:

ProMOS Brainpower PCB

Micron D9GMH (B6-3) Brainpower PCB

Micron D9GCT (B6-37E) Brainpower PCB

 

thank you in advance, I`m waiting for help:)

Have a nice day

 

Otrzymalem odpowiedz wraz z biosem.

Dołączona grafika

 

Takze mozna wywnioskowac, ze bios poprawia wspolprace z pamieciami... zobaczymy...

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze faktycznie e4xxx kreca sie srednio na tej plycie (FSB)...

Sprawdzalem tego samego procka (e4500) na foxconn-ie i msi na p35...

Na MSI cpu osiagnal 40-50MHz wieksze fsb...

 

BTW:

Wlasnie dostalem maila od foxconn-a z nowym biosem P35A ver P30:

Za chwile dam linka.

 

EDIT:

http://rapidshare.com/files/62715242/6B3F1P30.ROM.html

 

Dla zainteresowanych:) napisalem maila do foxconn-a:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Otrzymalem odpowiedz wraz z biosem.

Dołączona grafika

 

Takze mozna wywnioskowac, ze bios poprawia wspolprace z pamieciami... zobaczymy...

Daj znać, czy bios coś poprawił. Będę miał niedługo te pamięci. Co prawda narazie 2X1GB ale chvba każdy chciałby mieć możliwość bezproblemowej rozbudowy w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem maila od foxconn-a z nowym biosem P35A ver P30:

 

Dla zainteresowanych:) napisalem maila do foxconn-a:

 

"I believe that it wouldn`t be a problem to unlock these memory options in the bios... I really hope the next version of the bios for this motherboard will have these settings included:)"

 

 

Takze mozna wywnioskowac, ze bios poprawia wspolprace z pamieciami... zobaczymy...

No i jak - odblokowali dostęp do alpha timiningów ?! :razz:

 

Ciekawe co tak na prawdę zostało zmienione w tym biosie i czy osobom z innymi memkami niż A-Dara się przyda.

 

Odnośnie tego komunikatu na starcie i konieczności wybierania [Y/N] to przegięcie ... niedługo będzie nfo, że FSB zostało podkręcone o 1MHz - czy aby na pewno chcesz wystartować compa ?! ... TAK/NIE/ZASTANOWIĘ SIĘ :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaKLeZ wgrałem ten bios i ten sam komunikat co na P29. Miejmy nadzieję, że poprawi współpracę z pamięciami A-data.

 

Niestety nic nie dal ten bios, zaczyna mnie draznic ta firma... oczywiscie alpha timingow nie potrafili dodac :mur: nawet nowsze plyty asrocka maja wiecej ustawien dla mem w biosie niz ten foxconn...

 

 

Daj znać, czy bios coś poprawił. Będę miał niedługo te pamięci. Co prawda narazie 2X1GB ale chvba każdy chciałby mieć możliwość bezproblemowej rozbudowy w przyszłości.

 

Nadal ten sam problem, goldmemory wywala bledy, nawet kiedy pamiec jest ustawiona na 667 5-5-5-15 lol... (4x1gb)... na 2x1gb wszystko dziala znakomicie...

 

2781871[/snapback]

Ciekawe co tak na prawdę zostało zmienione w tym biosie i czy osobom z innymi memkami niż A-Dara się przyda.

 

Odnośnie tego komunikatu na starcie i konieczności wybierania [Y/N] to przegięcie ... niedługo będzie nfo, że FSB zostało podkręcone o 1MHz - czy aby na pewno chcesz wystartować compa ?! ... TAK/NIE/ZASTANOWIĘ SIĘ :damage_wall:

 

Powiem Wam co zmienili...

Przy ustawieniach SPD, tRAS jest w tej chwili ustawiony na 18, co niekiedy pomaga przy konfiguracjach z 4x1gb...

 

Tak jak pisze Marcinas83 coraz gorsze te biosy robia... :mur:

 

Dołączona grafika

 

:lol2:

 

Napisze im maila odnosnie tego Y/N... zamiast calkowicie to zlikwidowac to oni jeszcze taki kicz dodaja... parodia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...