Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

VanMoris - załatw sobie napęd na IDE i zainstaluj.

Napędy muszą zostać jakie są, jedynie mogę zaopatrzyć się w FDD tylko co dalej, jakie stery są potrzebne... :blink:

Udało się komuś odpalić na tej płycie windeXP pod SATA? Winda jest oczywiście z SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak zainstalować na P35A-S WindowsXP SP2 (HDD i CDROM SATAII) ??? :oops:

Podczas instalacji po pierwszym restarcie nie ładuje systemu komunikat: Error loading operating system.

Z tego co wiem problem dotyczy braku sterowników SATA i przez F6 trzeba podać z dyskietki ale nie mam stacji dyskietek więc z tego nic.

Podobno jest możliwość ustawić w biosie by HDD był widziany jako zwykły IDE ale nie wiem dokładnie co i jak :?

...

W IDE Configuration, tam gdzie masz do wyboru AHCI i IDE, ustaw IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam koledzy powiem, że przez pierwsze 3h użytkowania tej płyty byłem totalnie załamany(dostałem ja wczoraj) :) przesiadka z Biostara 965PT była dla mnie szokiem. Kurde jak ja zalowalem sprzedazy biostara. Nic mi nie chciał iść mój fokuś. Noc jednak dala mi trochę spokoju. Dzien w pracy dal mi sily by dalej kontynuowac oswajanie się z tą płytą:). Mój c2d6400 przez rok chodził na biostarze cos ok 430mhz co dawalo 2.13@3.44 przy 1.5V.

Wczoraj fokuś nie wstał nai razu powyzej 2.5Ghz. Dzis po 20 min mialem juz 3.65Ghz, owszem napiecie dalej mam 1.5V ale do takiego juz sie przyzwyczilem. Moje Patrioty maja napiecie cos ponad 2.1V ale ustawione sa na 667-1:1 i dziala stabilnie. Dalesze proby podniesienia zegara zostawiam na przyszlosc bo biezace ustawienia wzupelnosci mi starczaja.

Mam wielka prosbe gdyz nigdy nie uzywalem RAIDA a teraz wlasnie na nim niby postawilem system. Jak moge sprawdzic czy dziala on poprawnie?? Czy wogole dziala?? Z gory wielkie dzieki/

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google + raid + diagnoza + program (wyniki wyszukiwania)

 

-> HDDScan v.2.8 (CDRinfo - Downloads)

"(..) umożliwia przeprowadzenie diagnostyki (low-level) dysków twardych (ATA, SATA, SCSI), macierzy RAID, (..)"

- CDRinfo

 

Nie znam programu, ale myślę, że można poszukać i coś się znajdzie.

Do dysku SATA używałem mHDD ale nie wiem czy analizuje też dyski pod kątem RAID'a.

 

I oczywiście ma się rozumieć, że masz P35A-S :P

Edytowane przez Beastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W IDE Configuration, tam gdzie masz do wyboru AHCI i IDE, ustaw IDE.

Ustawiłem na IDE ale nic nie pomogło, próbowałem też innych ustawień łącznie z przekładaniem wtyczek w inne porty SATA. Być może jest w biosie coś co trzeba jeszcze przestawić, nie wiem. Płyta oczywiście P35A-S wspomniałem o tym wcześniej :wink:

Dałem sobie z tym spokój, podpiołem zapożyczony napęd FDD i wreszcie poszło... chociaż też nie tak od razu. Najpierw próbowałem na sterach od Intela i nic, dopiero stery JMicron załatwiły sprawę :rolleyes:

Może jeszcze komuś się przyda więc krótko opiszę, na płytce od Foxa w folderze JMicron / Floppy32 jest program RaidTool który automatycznie przygotowuje dyskietkę dla WinXP/2000. Na początku instalacji winXP gdy pokaże się opcja instalowania sterowników innych firm trzeba wcisnąć F6 i gdy system poprosi włożyć dyskietkę zatwierdzić co trzeba i gotowe.

Edytowane przez VanMoris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wie ktoś co to jest te nieprzerwane ciągłe piszczenie głośniczka?

Po czyszczeniu biosa, wyłączyłem c1e, napięcie podniosłem z 1.22 do 1.3 nie podnosząc w ogóle fsb i oczywiście piszczenie :/

Po jakieś drobnej zmianie musze czekać aż winda się załaduje i dopiero potem rest i kręcenie dalej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już w domu E2160, zamówione mam już ramy Corsair 667 Mhz rev. 7.1 i pytanie dotyczy czy nie bedzie problemu z współpracą owych elementów?? Chciałem sie spytać czy nie ma problemu w montażu Pentagrana HP-100 AlCu? Procek chce na codzień bedę używać w czestotliwości 3.2 Ghz i pytanie czy ramy bedą na tej płycie wchodzić bedę na wartości powyżej 1000 Mhz.

 

Z góry dziękuje :) i czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już w domu E2160, zamówione mam już ramy Corsair 667 Mhz rev. 7.1 i pytanie dotyczy czy nie bedzie problemu z współpracą owych elementów?? Chciałem sie spytać czy nie ma problemu w montażu Pentagrana HP-100 AlCu? Procek chce na codzień bedę używać w czestotliwości 3.2 Ghz i pytanie czy ramy bedą na tej płycie wchodzić bedę na wartości powyżej 1000 Mhz.

 

Z góry dziękuje :) i czekam na odp.

Czytałem o "Pentagram Freezer HP-100 AlCu" i sam chciałem go wziąć na mojego E4300.

Podobno wchodzi na płytę bez problemów.

 

Ja zdecydowałem się na Arctic Cooling Freezer 7 Pro, gdyż w przeciwieństwie do HP-100, Freezer 7 Pro ma 4-pin złącze z kontrolą obrotów wiatraka. (to chyba się zgadza?)

Ale to różnica tylko w głośności urządzenia...

Edytowane przez Beastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 667 Mhz rev. 7.1 [...] czy ramy bedą na tej płycie wchodzić bedę na wartości powyżej 1000 Mhz.

W zależności od RAMu na tym mobo można max koło 1200MHz wycisnąć jeśli o to Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na Arctic Cooling Freezer 7 Pro, gdyż w przeciwieństwie do HP-100, Freezer 7 Pro ma 4-pin złącze z kontrolą obrotów wiatraka. (to chyba się zgadza?)

Ale to różnica tylko w głośności urządzenia...

A wieć ja jestem za HP-100 ponieważ jest wieloplatformowy, bardziej wydajny, ma reg. obrotów na kontrolerze. Oto link który to potwierdza: http://www.thg.pl/readarticle.php?article_id=27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może mi ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa z OC pamięci przy zestawie 4x1GB ramu? A może ma ktoś promosy w tej konfiguracji na tym Foxie?

 

Jeśli chodzi o pracę 4x1gb ramu to żadnego problemu ta płyta z tym nie ma. Ja mam 2 kości kingstona na elpidach i 2 jakieś remarkowe kingstona i wszystko chodzi bez najmniejszego problemu. Niestety nie wiem jak będą się zachowywać kości, o których Ty piszesz. To nie Intel 965 tu wraz z kolejnymi zajętymi slotami na ram o/c się nie pogarsza :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pracę 4x1gb ramu to żadnego problemu ta płyta z tym nie ma. Ja mam 2 kości kingstona na elpidach i 2 jakieś remarkowe kingstona i wszystko chodzi bez najmniejszego problemu. Niestety nie wiem jak będą się zachowywać kości, o których Ty piszesz. To nie Intel 965 tu wraz z kolejnymi zajętymi slotami na ram o/c się nie pogarsza :rolleyes:

Dzięki za info :) Żeby za nudno nie było zamówiłem Foxa P35A-S i będzie przesiadka :) Jestem bardzo ciekaw co uda się osiągnąć na tym mobasku :) Ogólnie płytka wykonana bardzo fajnie z tego co widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto miał niespodzianke i max fsb płyty na 355 :oooooooo

Sprawdzane na 2 biosach (P32 i P28) :/

Ta płyta kiepsko się nadaje do E4300 i E2160- niskie fsb.

Niemniej pomiędzy 1x1GB, 2x1GB, 3x1GB czy 4x1GB różnicy w oc nie ma i tutaj plus się należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta kiepsko się nadaje do E4300 i E2160- niskie fsb.

Niemniej pomiędzy 1x1GB, 2x1GB, 3x1GB czy 4x1GB różnicy w oc nie ma i tutaj plus się należy.

to co, nie brac p35a do e2140? faktycznie taka lipa z fsb?

rozbijasz moj plan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak patrze na ten temat i... kurcze same problemy... jakies niskie wyniki w oc na e21xx/e4xxx problemy z wallami itp...

 

Procek Blazejja ma na bank tak wysoko fsbwalla (okolo 460 - sprawdzane na mnozniku 6x) a tu... plyta psuje wszystko co dobre w tamtym procku... wiadomo niektorych zadowoli 3,1GHz i beda wychwalali plyte, ale... cos jednak jest nie tak (mysle ze to sprawa biosu, bo uzywalem tej plyty z x6800 i nie bylo zadnego problemu :/).

 

Kombinujcie, ale dla osob ktore chca kupic teraz jakiejs plyty pod e21xx to powiem tylko jedno: Kupcie Msi i nie miejcie zadnych problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek Blazejja ma na bank tak wysoko fsbwalla (okolo 460 - sprawdzane na mnozniku 6x) a tu... plyta psuje wszystko co dobre w tamtym procku... wiadomo niektorych zadowoli 3,1GHz i beda wychwalali plyte, ale... cos jednak jest nie tak (mysle ze to sprawa biosu, bo uzywalem tej plyty z x6800 i nie bylo zadnego problemu :/).

Może i kwestia biosu, jednak niezależnie od biosu wall jest taki sam, 20Mhz niżej od walla na AB9 też niazależnie od biosu.

Do wysokiego fsb E2000 i E4000 nie jest dobra.

Trochę lepiej się zachowuje na 1:1,25, w przeciwieństwie do 1:1 i 1:2 przynajmniej po przekroczeniu fsb wstaje na fsb 200 zamiast wyć beeperem, nie trzeba zworkować. Podejrzewam, że na 1:1,66 poszedłby procek wyżej, jednak jaka pamięć to pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może znajdzie się ktoś chętny do kolejnego PODSUMOWANIA wiedzy na temat podkręcania procków z e2xx, e4xx i e6xx (gdzie chyba tylko podział FSB 200/266/333 ma znaczenie) ?

 

[ mi się wydaje że ostatnio trochę nowych info się uzbierało ]

[ poszukam doniesień o najwyższych OC klocków o różnym FSB i napiszę ]

 

:)

Edytowane przez Beastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę tak E4300 FSB 333 chodzi wypas powyżej tego np. FSB 335 i bez podnoszenia V się nie obejdzie i jakiekolwiek inne fsb kończy się na OGROMNYM V, przy którym i tak orthost się wysypuje :) myślicie, że to wina płyty?? A mam procka niby z dobrej serii do tego FSB 333 robię na V 1,5V!!! :( nie wiem czy to przypadkiem nie wina płyty, chociaż na Abicie IB9 miałem podobnie, ale tamta płyta to była budżetówka i za bardzo się nie kręciła przy 4x1GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na mnożniku 6 czy domyślnym 9? W E4300 nie ma pojęcia dobrej serii.

 

Na obecnym biosie nie mogę zmienić mnożnika. Na P28 8x375 orthost się wysypuje :) na ustawieniach V jak teraz czyli 1,5V :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 375 to już nie tak źle, dla porównania mój ma maks fsb tylko 367 na foxconnie, przy czym jest to niezależne od mnożnika, a sam procek na AB9 wstawał na fsb 388.

U Ciebie jak musisz podnosić V powyżej 333x9 to już wina sztuki procka a nie samej płyty.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam wersję P35A-S, procka E2160, wziąłem w ciemno rewizje M0 ze sklepu (esc.pl), maksa na defaultowym napięciu zrobiłem o ile dobrze pamiętam 3,1 Ghz (1,304v wg biosu) VID procka 1,325. Potem niestety się zrobiły schody, nie sprawdzałem jeszcze do ilu dochodzi na wyższym napięciu, w weekend postaram się to sprawdzić. Czy to cienko ? nie mam pojęcia, to już ocencie bo się mało jeszcze znam

 

 

p.s maksymalne fsb mam ~400 ( sprawdzane na niższym mnożniku)

Edytowane przez vincT_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...