Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

zazwyczaj mik i sluchawki (z przodu obudowy) sa wyprowadzone 'z obudowy' w postaci jednej kostki, podlaczasz ja do plyty i powinno zadzialac... - jak nie to sprobuj jeszcze w opcjach sterownika odhaczysz automatycze wykrywanie panelu przedniego...

Problem w tym , że nie mogę znaleź pinów na płycie od mikrofonu . Od adio są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, skoro naprawili problem z bootem przy o/c, to trzeba nie dac im wytchnienia ;) i teraz z kolei pomolestowac ich w sprawie o/c prockow z FSB 800MHz (przypominam: nizszego o ~20MHz (?) niz mozliwe do osiagniecia na innych mobo np. MSI na tym samym egz. CPU).

 

tak wiec posiadacze procow z FSB 800MHz (2xxx/4xxx) na tej plycie: do dziela na:

 

http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx

 

(napiszcie *konkretnie*: na foxie max mozliwe FSB dla danego egzemplarza procka to xxx, a na innej mobo (tu wymienic marke i model) yyy - niech sie temu przyjrza, moze wyczaja przyczyne i to naprawia. Ja dzis znow skrobne do nich specjalnie w tej sprawie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że problem z uruchamianiem został naprawiony - na P36 po podkręceniu mojego E2160 kiedy odłączę zasilanie i ponownie je włączę, jest zwykły dual-boot - także nie trzeba ani machać zwroką, ani stać nad przyciskiem POWER :) To mi się podoba... Żeby jeszcze kiedyś udało im się zrobić normalne uruchamianie bez dual-boota... Ale cieszmy się tym co jest :D

Edytowane przez numerant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliza ja chętnie skrobnę bo mam E2160, ale skąd mam wziąć wartość dla MSI ? :) z kosmosu, jakieś 20 mhz? np, że na foxconnie FSB wall jest na 415 a na MSI powiedzmy 435 ? czy ło co dokładnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym , że nie mogę znaleź pinów na płycie od mikrofonu . Od adio są.

Gniazdo mikrofonu i gniazdo audio znajdujące się na przednim panelu obudowy podłączasz do tego i samego gniazda na płycie głównej, które oznaczone jest jako F_AUDIO. Opis pinów tego gniazda w manualu do mobo będzie dla wielu niejasny dlatego pare sekund z google i mamy objaśnienie każdego pina w tym gnieździe:

http://www.intel.com/support/motherboards/...b/CS-015851.htm - patrz tabela For Intel® High Definition Front Panel Audio

Jak widać mikrofon podłączasz do pinu 1 i 3.

 

EDIT:

Acha, coś czuję, że nie masz wtyczki HD Audio przy przednim panelu obudowy, w takim wypadku kabel MIC IN podłączył bym do pinu pierwszego a MIC POWER do pinu 3 o ile masz tak opisane kable.

Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładna wartość nie jest ważna, grunt by cokolwiek było

hehe, dokladnie, chodzi o to, zeby dostali zgloszenie i sie tym problemem zajeli, a im wiecej ludzi o tym do nich napisze, tym lepiej.

Mozesz napisac np., ze na foxie max co mozesz osiagnac to np. 360 MHz (FSB wall), a na MSI na tym samym cepie - 380-385. Albo 390 vs 410 itd. Wazna jest roznica na NIEKORZYSC foxa, te ~20-25.

 

co do biosow: oznaczenie D (jak w D38) oznacza najpewniej wersje rozwojowa (development) czyli taka alfe/bete mniej wiecej, a P (jak P36) - produkcyjna (production) - czyli wersje stabilna/finalna/po testach QA (przynajmniej w teorii, bo wiemy, jak z tym jest w praktyce ;)) - do wydania na www dla zwyklych userow.

 

 

====

 

 

EDIT: ok, mail do foxa w sprawie nizszego max mozliwego FSB prockow z FSB 800MHz (E2xxx/E4xxx) niz u konkurencji wyslany :D. Zobaczymy, co z tego wyniknie... Oczywiscie wy tez piszcie do nich o tym w miare mozliwosci (url podany wyzej), bo im wiecej osob z tym samym problemem sie odezwie, tym wieksza szansa na rychlejsze zajecie sie tym. A czas goni, bo w kwietniu wychodzi P45 i sprawy zwiazane ze starszymi modelami zejda na duzo dalszy plan.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzisiaj dostałem płytę i zrobiłem paczuszkę do przeróbki na MARSa

Na razie jest to oryginalny BIOS MARSa, próbowałem modbinem właczyć LPT ale płyta po takim zabiegu nie wstaje, więc na razie nie można używać LPT po przeróbce.

Paczka zawiera zmodyfikowany flasher AMI pozwalający na wgrywanie BIOSów innych firm i oczywiście BIOS od MARSa wersja P11.

 

Przed flashowaniem przeczytajcie doc, bo w BIOSie muszą zostać przeflashowane wszystkie bloki !!!

 

Link:

http://rapidshare.com/files/93797062/P35A-...tro255.rar.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno działać, ale ja poczekam aż ktoś pierwszy przetestuje ;)

Nie patrzcie na mnie. :razz: Mam prace licencjacka do napisania. :razz:

 

Nie ma co sie bac, wszystko bedzie dobrze. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znane błędy to:

- brak LPT

- zły pomiar napięcia NB należy odjąć od odczytu 0,6V (liczy się nastawa a nie odczyt)

- błędne nastawy napięcia DRAM (odczytywana wartość się liczy) różnica 0,28V (czyli nastawiamy 1,89 mamy 2,14) (domyślne napięcie na fail safe jest 2,14V)

 

BIOS był testowany tylko pod P35A-S więc nie daję gwarancji że na P35A będzie działał :) ale z technicznego punktu widzenia będzie działał :)

 

metoda 100% dla P35A-S

 

powrót będzie możliwy później bo co prawda zmodyfikowałem Awarda flasher ale powrót jest dość uciążliwy dlatego pracuję nad przeróbką LiveUpdate :), jednak zanim się wezmę za procedurę powrotu na P35A-S muszę poprawić BIOS od MARSA (LPT i napięcia), a niestety ferie sie skończyły i mam trochę roboty na studiach więc nie prędko pojawi sie coś nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam z tematem stabilności.

 

Chyba macie racje (oby), że to może być przegrzewanie się bebechów w budzie. FoxOne podaje mi odczyt temp MB na poziomie 48-50 st.C przy max obciążeniu CPU i GPU.

Dla CPU odczyt jest niższy. Wczoraj zrobiłem Blend Orthossem i po 15h bez błędu mi się znudziło :). Temp w core temp była 68-70.

Na razie mam GF7800 GT, jesli nie będę zaliczać zgonów w 3D znaczy, że coś z ATI i Foxem jest nie tak, a jak będę to pewnie za ciepło w budzie. Tak czy siak pewnie wrzucę

wiatraczek 120mm na tył budy, bo to niemiło tak grzać bebechy :). Na razie nie flasciach!e na p36, nie chce zmieniać 3 parametrów na raz, bo wtedy nie będę wiedział

co w razie czego pomogło :).

 

Jaki cichy wiatrak 120 polecacie ? BTW nie mogę rozpędzić wiatraka od mugena na więcej niż 1400 rpm, da się ?

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 120mm wiatrak z tyłu sporo daje, więc obowiązkowo zamontuj, a jaki ? ja mam fandera, ew weź jakiś pierwszy lepszy i puść na 7v przez molexa.

 

Elektro255, ja póki co spasuje z marsem, skoro nie ma opracowanej na razie metody powrotu na oryginalne biosy p35a/-s :cry: , tak czy siak daj znać o jakiś postępach no i gratuluje pomysłu. Ktoś już wgrał MARSA i chciałby się pochwalić nowymi osiągami ?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila wczoraj wieczorem do tej firmy od której dostałem gadżety Foxconna z prośbą o przesłanie paru uwag o BIOSach dla P35A.

 

Bardzo fajnie że została opracowana metoda wrzucenia BIOSu Marsa na P35A. Teraz tylko czekać czy uda się koledze elektro255 poradzić coś na te problemy z LPT i napięciami.

 

Tak przy okazji - elektro255, nie mógł byś zrobić jakichś fotek zzaznaczonymi punktami pomiaru napięć dal tej płyty?? Z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troszkę szkoda ze nie można zmieniać tej funkcji. mam jeszcze jedno pytanko. Mam e2160@3,0 i jestem nie dokonca pewien co do ustawienia 2 opcji w biosie. Chodzi mi o C1 support i Spread Spectrum mam je na disabled. Czytałem gdzies ze powinny być na disabled ale co wy o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika że wstanie ;)

Tam chyba musi być dłuzsy okres (ponad 3 minuty) do pełnego zresetowania ustawień (czytaj zworki bo inaczej kaplica). Stolara pisałeś moze w sprawie obrotów wentylatora, nie są stałe (rozkręca się i zwalnia) - są 3 osoby ktore to denerwuje. Przewaznie na Arcticach Freezer.

 

 

zaraz potestuje bios :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś skrobnąłem małego maila do supportu foxa:

Dear Foxconn,

 

Your bioses for Foxconn P35a are better with every next edition, but there are still some things to improve:

1.Recently Asus and MSI announced that their motherboards with P35 chipset supports CPU FSB 1600Mhz so that would be great if your motherboard would support it too.

2. You could add to new bios version settings of alpha timings of RAM memory (because company make efforts to be seen as supporting overclockers :)).

3. I'm owner of pentium dual core E2140 and i don't know why this processor has worse overclocking on Foxconn P35a than on motherboard "P35 MSI NEO2-FR" and "Abit IP35-E"? I've checked overclocking of E2140 on Foxconn P35a and Abit IP35-E and it was worse on Foxconn with about 20mhz of FSB. That would be very nice if you could modify your new bios to minimize this difference. On many forums people write about this difference in overcolcking with this motherboards on CPU's with 800mhz FSB, so people will rather buy MSI or Abit motherboards (which are in very similar price) to this processors and you will loose this segment of market...

 

thank you in advance

napisałem to co większość z nas oczekuje od nowego biosu, więc jak chcecie to skopiujcie mój pościk i ślijcie do foxa:

http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx

a może to ich ruszy do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta płyta nadaje się do E8xxx? Jakie problemy nie zostały jeszcze wyeliminowane ne tej płytce? Zastanawiam się nad zakupem i chciałbym wiedzieć co mnie czeka?

Płyta obsługuje E8XXX. Po aktualizacji do najnowszego biosu P36 Z płytą nie ma większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...