Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

@marlutowski: Jeśli jesteś zapalonym overclockerem i będziesz chciał wycisnąć 7 poty z tego procka to na foxie jest duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz mógł przekroczyć fsb 385Mhz... Gdyż płytka ma prawdopodobnie jakieś zabezpieczenie przed zbyt śmiałym przetaktowywaniem procków na szynie 800Mhz...

No, ale jak nawet doszedłbyś do 380Mhz to masz 3.42Ghz z tego procka, więc wszystko zależy od Twoich aspiracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 8800 to ja do 500 zł widziałem tylko Gainwardy i Pality.. A na droższe grafy mnie nie stać..

Naczytałem się o palitach i gainwardach i ponoć chodzą głośno jak suszarki.. Nie mam kasy na dokładanie 200-300 zł do czegoś cichszego i lepszego.. Zreszta nie po to biorę Ninje, zeby mi grafa hałasowała...

Komp ma dla mnie służyć do gier jedynie przy okazji, jak narazie głównie do grania w Wiedźmina ;-)

Wolę cichość i spokój niż przepłacać...

 

Grafe pewnie i tak wymienie, jak inne potanieja ... A na 8600 jeszcze niektore gierki powinny chodzić na wysokich detalach.. A mi nie zalezy zbytnio na Crysisie w wysokich detalach..

 

 

Zapalonym OCerem nie jestem - to będzie mój pierwszy komp na Intelu, wcześniej miałem durona 1,2 i Athlona 2000 na rdzniu Thortona...

Chcę zweryfikować czy to prawda że Intel jes taki dobry ;-D

A na tym 2160 wystarczy mi jak dojdę do 3,0... Wtedy ten proc jest porównywalny z 4300..

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600 sonic+ bardzo dobry wybór super sie kreci :) Za duzo nie gram ale takie gry jak cod4, nfs pro street, gothic III, wiedzmin, colin dirt śmigają na full elegancko :) więcej nowych gier za bardzo nie testowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 8800 to ja do 500 zł widziałem tylko Gainwardy i Pality.. A na droższe grafy mnie nie stać..

Naczytałem się o palitach i gainwardach i ponoć chodzą głośno jak suszarki..

PALIT 8600GT SONIC+ 256MB DDR3 625/1800 - jeżeli chodzi o ciszę to też rewelacji nie ma, przynajmniej według mnie, a 8800GS ma podobne chłodzenie. Jak jesteś wrażliwy na hałas to i na sonic+ będziesz narzekał. Niestety nie miałem możliwości posłuchać 8800GS.

 

czemu fox nie obsługuje SLI w GF :(

Pytaj support Foxconna, to oni skonstruowali tą płytę.

 

i czy te ramy bede wspolpracowac z fox-em

 

PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL4 EP LLK

Na dole strony masz takie pole "Wpisz słowa kluczowe", wpisz tam sobie Patriot i naciśnij przycisk "Szukaj w temacie" poczytaj i wyciągnij sam wnioski.

 

@Theus Colin Dirt na full, nie przesadzasz za bardzo? Nie odpowiadaj, ja wiem, że przesadzasz, ale mniejsza z tym, nie dyskutujmy o tym dalej, ten temat to nie miejsce na to.

Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie małe OT, ale SONIC+ starczy teraz do każdej gry, w crysisie na pełnej rozdziałce tj 1280x1024 mam około 30fpsów, a karta była na razie kręcona na stockowym napieciu. No chyba, że ktoś lubi mieć 60 i więcej, pytanie tylko po jaką cholerę ? Tak więc śmiało bierz palita sonic+ podkręć go elegancko ( czytaj temat o 8600gt/gts) i graj ze spokojem we wszystkie najnowsze tytuły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie małe OT, ale SONIC+ starczy teraz do każdej gry, w crysisie na pełnej rozdziałce tj 1280x1024 mam około 30fpsów, a karta była na razie kręcona na stockowym napieciu. No chyba, że ktoś lubi mieć 60 i więcej, pytanie tylko po jaką cholerę ? Tak więc śmiało bierz palita sonic+ podkręć go elegancko ( czytaj temat o 8600gt/gts) i graj ze spokojem we wszystkie najnowsze tytuły :)

Ale bzdety, stary co ty piłeś? 8600 do każdej gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie małe OT, ale SONIC+ starczy teraz do każdej gry, w crysisie na pełnej rozdziałce tj 1280x1024 mam około 30fpsów, a karta była na razie kręcona na stockowym napieciu. No chyba, że ktoś lubi mieć 60 i więcej, pytanie tylko po jaką cholerę ? Tak więc śmiało bierz palita sonic+ podkręć go elegancko ( czytaj temat o 8600gt/gts) i graj ze spokojem we wszystkie najnowsze tytuły :)

 

 

Powiadasz do każdej gry?? To co mam w podpisie ledwo zipie w NWN 2 Maska Zdrajcy więc nie sądzę żeby taki 8600GT+ dawał sobie radę wyśmienicie w tej grze :) a gram w rozdzielczości 1024x768 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu fox nie obsługuje SLI w GF :(

SLi da się odpalić, ale tylko na modowanych sterownikach. A takich modowanych sterowników nie ma niestety dla GF z serii 8 i 9.

Dlaczego nieoficjalnie - pytaj się Nvidii dlaczego nie udzieliła licencji na SLi inym producentom chipsetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że we wszystkie gry mają być na full detalach ;), akurat NWN2 Maskę grałem i to na niepodkręconym kompię i wszystko było cacy;). Na sonicu zagrasz imo we wszystkie tytuły, ale nie mówię, że na najwyższych rozdziałkach i zawsze na największych detalach. Opson, która gra teraz jest najbardziej wymagającą ? Oczywiście, że jeżeli ktoś koniecznie chce grać w nowe tytuły na full wszystko to palit odpada, ja super detalach grać nie muszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa VincT dał czadu..proszę uruchom bioshocka,stalkera,coh,crysis,colin dirt itd i pograj conajmniej w 1280x1024 bo to teraz praktycznie minimalna rozdziałka

 

z tego co piszesz to ten 8600gt jest bardziej wydajny od HD3850 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdej gry nie włączam bo nie mam, tak czy siak do moich potrzeb wystarczy. Macie rację trochę przesadziłem może ze wszystkimi grami. Wydawało mi się ze crysisa jest najbardziej wymagającą grą teraz, a skoro mi chodzi tak jak oczekuję to myślałem że z resztą nie będzie problemu :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się kolegi, rozumiem to bo głupio jest mieć drogą kartę grafiki, która może robić za farelkę w pokoju zużywając przy tym podobne ilości prądu nie wspominając o hałasie :mur: :lol2: :blink: :D

 

Też mam GF8600 GE i przeszedłem właśnie na niej Crysisa w DX10 na średnich detalach :lol: Na tej karcie naprawde da się grać oczywiście nie na full resolution&details ale zawsze.

 

Zastanawiam się właśnie nad 8800GT ale prądożerność i kolejny kaloryfer w pokoju jakoś słabo usprawiedliwia jej wydajność do tego ten hałas, no nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się kolegi, rozumiem to bo głupio jest mieć drogą kartę grafiki, która może robić za farelkę w pokoju zużywając przy tym podobne ilości prądu nie wspominając o hałasie :mur: :lol2: :blink: :D

 

Też mam GF8600 GE i przeszedłem właśnie na niej Crysisa w DX10 na średnich detalach :lol: Na tej karcie naprawde da się grać oczywiście nie na full resolution&details ale zawsze.

 

Zastanawiam się właśnie nad 8800GT ale prądożerność i kolejny kaloryfer w pokoju jakoś słabo usprawiedliwia jej wydajność do tego ten hałas, no nie wiem...

Nie wiem o czym piszesz. Jaka farelka i jaka głośność? Mojej grafy już nie słychać, wystarczyło podłączyć regulator obrotów :wink: A biorąc pod uwagę mniejszą prądożerność 8800GT w stosunku do starego GTSa i jej wydajność to jest super moim zdaniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra skończcie już o tych kartach :) trzeba było po prostu napisać, że 86GT+ jest najlepsza w swojej cenie, tak samo jak 88GT. I wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie :)

 

Co nie zmienia faktu, że dla jednego płynność to co innego niż dla drugiego. Ja lubię sobie pograć na max detalach i dlatego uważam, że HD3850 nie jest jakimś super extra wypasem. W wakacje będę zmieniał na 88GTS bo pewnie spadnie do ceny obecnych GT :)

 

Chyba, że do tego czasu będzie jakaś mała rewolucja odnośnie kart graficznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu rozwiązałem problem z niewstawaniem płyty na moich Patriotach 800 MHz CL4 LLK po Clear CMOS :D

 

Jak pisałem wcześniej modowanie BIOS'u nic nie dało, więc za sugestią @sliza'y zmieniłem SPD moich pamiątek. Zamiast 800 MHz ustawiłem 667 MHz. Teraz po Clear CMOS pamiątki są rozpoznawane jako 667 MHz i startując z taką częstotliwością starcza im tych voltów, które płyta daje.

 

Zmianę SPD robiłem programem SPDTool v0.62

 

Przed i po

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wgrałem bios P36 (ale z LiveFox update) - wszystko fajnie chodzi oprócz Stress Prime 2004. Od biosu P29-36 wywala się po 2 godzinach i 40 minutach (BSOD). Tylko na biosie P28 idzie jak po burzy. Nawet zwiększyłem napięcie na mostku, pamięciach i procku - zawsze error. Supe Pi przechodzi.

 

Mam przypuszczenia, że to jest kwestia temperatury bo dochodzi do 70 stopni (nawet jak Arctic pracuję na 90 procent).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, że zauważyłem coś podobnego ? tzn mi też orthos, który wcześniej chodził stabilnie non stop w nowszych wersjach biosu wywalał po około 3h, ale akurat mi zwiększenie napięcia pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wgrałem bios P36 (ale z LiveFox update) - wszystko fajnie chodzi oprócz Stress Prime 2004. Od biosu P29-36 wywala się po 2 godzinach i 40 minutach (BSOD). Tylko na biosie P28 idzie jak po burzy. Nawet zwiększyłem napięcie na mostku, pamięciach i procku - zawsze error. Supe Pi przechodzi.

 

Mam przypuszczenia, że to jest kwestia temperatury bo dochodzi do 70 stopni (nawet jak Arctic pracuję na 90 procent).

 

 

Ja miałem podobnie. Na którymś z biosów P34/35 komp po 20min stresu w Otrhoscie wywalał błąd, ale to dla ramu. Zmieniłem na P28 i było dobrze. Teraz jadę na P36 i też nie mam żadnego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba można dodać to do faq? parę osób ma ten sam problem i pewnie jeszcze wielu będzie mieć, dobra robota B-)

No wspomnieć w FAQ o takiej ewentualności rozwiązania tego problemu można. Nie każdy ma możliwość lub chce pamięci wymieniać na inne. Jak by co mogę opisać co robiłem krok po kroku. Miałem cykora ale się opłaciło :)

 

 

Ja wczoraj w Orthosie na biosie P33 miałem freezy :| , po wgraniu najnowszego biosu już ich nie ma :) , miał tak ktoś ?

Ja mam delikatne freezy niezależnie od BIOS'u, tak na oko raz na godzinę. Najlepiej to zaobserwować podczas oglądania filmu bo dźwięk na chwilę przycina, sterowniki wgrane, PCI IDE BusMaster na Enabled. Podejrzewam, że to wina dysku (IDE) bo ściągam non stop w tle linuksy torrentem ;)

 

Zaobserwowałem też dziwny objaw przy uruchamianiu komputera. Gdy przechodzi ten pasek kilka razy podczas ładowania się windy z głośników wydobywa się dziwny dźwięk (coś jakby sprzężenie), tak jakby przechodził z jednego kanału na drugi. W tym przypadku podejrzewam wyłączenie opcji Spread Spectrum w BIOS'ie, nie mam teraz możliwości tego sprawdzić.

 

Skoro jestem już przy Spread Spectrum to u znajomego na P35A, E6550 i Patriotach gdy wyłączyłem tą opcję praktycznie nie mogłem podkręcić komputera, nawet zmiana ustawień samego RAM'u bez przetaktowania powodowała wycie komputera.

Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że o tych "freezach" wspominacie. U mnie, przy oglądaniu tv na tunerze czy też odtwarzaniu filmów, co jakiś czas, na jakieś pół sekundy wszystko przycina. Trudno to opisać, to coś podobnego do zaciętej płyty cdaudio przy odtwarzaniu, takie "trrrrrrrr", słychać to w głośnikach, obraz też się zatrzymuje, co dziwne, w tym momencie widać jak dioda dysku nagle rozbłyska, jakby nagle coś budziło dysk "ze snu" i coś zapisywało. Nie wiem co to jest ale na starym sprzęcie, z tym samym dyskiem tego nie miałem :? Oczywiście z zarządzaniu energią mam wszystko ustawiona na stale włączone, tylko monitor na wyłączanie po 20 min.

Edytowane przez Lefty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie jakieś sugestie co zmienić w biosie to sprawdzcie forum przy oficjalnej stronie foxconna:Kliknij Tutaj!

Bo na swoim oficjalnym forum na pewno nie będą ignorować użytkowników!!!

Ja się tam zarejestruję i będę ich nękał o uleprzenia biosu, jak ktoś będzie chętny to też zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...